Dodaj do ulubionych

Biskup wyświęcił: Bądźcie roztropni i trzeźwi

28.05.11, 15:07
Biskup wyświęca,ale to biskup-polityk,a raczej politykier.Jaki stan kaplanski,stan polityczny.Ale ściema.
Obserwuj wątek
   • sygitoyo Re: Biskup wyświęcił: Bądźcie roztropni i trzeźwi 28.05.11, 19:09
    sygitoyo napisał:

    > Jego boją się cwaniacy polityczni i szatan. Znajomość i kumplostwo nie są je
    > go siłą. Jego wielkość płynie z modlitwy i ksenofili, czyli miłości do obcego c
    > złowieka.

    >
    > przykre, że ten pan nie widzi rozbieżności między tym co mówi a do czego się od
    > wołuje.
    >
    > Bardzo przykre.


    a bardziej do tego co czyni np. lansując określoną opcję polityczną i swój światopogląd,

    czy znajomość i kumplostwo nie jest Jego siłą?
    czy na równi miłuje inaczej myślących czy też łaskawie ich toleruje?

    trąci feudalizmem.

    chciałbym, żeby autorytet biskupa wynikał z autentycznej miłości do każdego człowieka, a nie był przybudówką dla konkretnej partii politycznej.

    Mam wrażenie, że dla obecnego to za trudne zadanie.
    • Gość: kościelny Re: Biskup wyświęcił: Bądźcie roztropni i trzeźwi IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.11, 00:44
     Dla mnie autorytet pana Ryczana, nadwerężony znacznie przez dziwne historie i przygody łazienkowe w seminarium kilka lat temu, skończył się ostatecznie, gdy okazało się, że można ogród księży emerytów zagospodarować tak, by służyć mamonie, a nie Bogu. Jak się pan Ryczan czuje, robiąc dziwne biznesy, skazując ludzi schorowanych i starych na życie na budowie (a potem - na parkingu hipermarketu)? Kościół polski jest instytucją niezbyt nieprzejrzystą finansowo, domyślam się więc, że pieniądze za dzierżawę (jak plotka głosi - ok. 90 tys. miesięcznie) giną gdzieś w pomroce wiary... wiary w uczciwość.

     Cytat informacyjny:
     "Wszystko będzie – o ile w ogóle będzie – jak trzeba. Księża emeryci zgodzą się, bo – jak mówi jeden z nich – znają swoje miejsce. Nic od nich nie zależy [bo wszystko w ich świecie zależy od hierarchii, czyli od biskupa itd.] i niewiele czasu im zostało na potyczki ze światem. Plan zagospodarowania przestrzennego robi się, będzie nowiutki i praktyczny. Z tym nie sprawy. Radni zagłosują tak, jak trzeba, bo chociaż nie znają Libeskinda, to swoje miejsce – owszem."
     Fragment artykułu znanej kieleckiej dziennikarki Jadwigi Karolczak "Działka z klimatem" (z czasów, gdy w Kielcach jeszcze szczątkowo istniało prawdziwe dziennikarstwo zamiast obecnego "włazidupstwa dziennikarskiego").
     Cytuję za:
     www.grzegorzgrudzinski.com/news/16
     Pan Grzegorz Grudziński był jedyną osobą w Kielcach, która nie bała się opublikowania tego artykułu na swoim blogu.


     ---
     Info dla biskupa:
     Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.
     Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. /Mt 6:24-34/
     ---
     "Papież przypomniał słowa Jezusa z Ewangelii świętego Mateusza: - Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: Co będziemy jeść? Co będziemy pić? Czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.
     Komentując te słowa, Benedykt XVI zauważył: - Wobec sytuacji tak wielu osób, bliskich i dalekich, które żyją w nędzy, słowa Jezusa mogłyby się wydawać mało realistyczne, by nie powiedzieć - wymijające. W rzeczywistości Pan chce, byśmy wyraźnie zrozumieli, że nie można służyć dwóm panom: Bogu i bogactwu. Kto wierzy w Boga, Ojca pełnego miłości do swych dzieci, na pierwszym miejscu stawia poszukiwanie Jego Królestwa, Jego woli.

     wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title,Papiez-nie-mozna-sluzyc-dwom-panom-Bogu-i-bogactwu,wid,13173165,wiadomosc.html?ticaid=1c630#czytajdalej
    • Gość: Helena H Re: Biskup wyświęcił: Bądźcie roztropni i trzeźwi IP: *.cdma.centertel.pl 29.05.11, 08:37
     Wygląd biskupa przeczy jego słowom o tym,że trzeba być trzeżwym.Watroba nie nadwyręża się od jedzenia ,krasność na twarzy też świadczy o nadciśnieniu.Jeżeli tak mają wyglądać w przyszłości ci nowo wyświęceni to coś tu nie tak.Kazania też jak gdyby były wygłaszane .........
     Biznes i kumple też od nich nie stroni.To jak to jest z tym głoszeniem prawdy?
  • stnawrot Biskup wyświęcił: Bądźcie roztropni i trzeźwi 29.05.11, 12:43
   Biskupie Ryczan czy jesteś godny reprezentować naukę kościoła przez swą osobę?Odwołujesz się do wartości ale czy ty im służysz . Reprezentujesz kościół a równocześnie jesteś daleko od niego.Zrażasz tym wiernych i wprowadzasz w ich umysłach niepokój .Ów niepokój przenosi się na środowisko katolickie i rzutuje na sposób rozumienia spraw fundamentalnych dla chrześcijaństwa. Rezultatem tego jest zagubienie wspólnoty wartości. Kiedy twoje słowa nie przylegają do rzeczywistości którą ty kreujesz to one nic nie znaczą tylko zatruwają umysł wiernych .Jak sądzisz czy twoimi poczynaniami w tym mieście nadal powinieneś reprezentować kościół katolicki ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka