Dodaj do ulubionych

"Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzibie...

22.08.11, 07:52
Szanowny Panie Prezydencie,

Pozwoli Pan, że odpowiem na niektóre pytania i sugestie.

"Rozumiem, że jeśli teatru nie przeniesiemy, to propozycją jest zamknięcie go? Nie jesteśmy na swoim, nie możemy się rządzić."

Pytam (powtarzając pytania internautów): dlaczego tak się stało? Dlaczego nie zadbano o kwestie własnościowe kamienicy, w której mieści się Teatr Kubuś, utrzymywany przecież przez miasto, czyli przez wszystkich kielczan? Kto to zaniedbał? I z jakich powodów?

"A teatr Kubuś w galerii handlowej? Proszę bardzo, 35 euro za metr kwadratowy".

Dziękuję za podanie stawek. Jak Pan jednak wie, wszystko można wynegocjować. galeria Korona wybudowała dodatkowy poziom, urzędnicy miejscy muszą wydać nowe zezwolenie na budowę (a właściwie samowolę budowlaną). Ja (na Pana miejscu) zrobiłabym to tylko w zamian za coś dla miasta i jego mieszkańców, a nie dlatego, że "nie ma wyjścia", "tak wypada", "stało się" itd. Czy to nie Pan pisał w swoim programie wyborczym: "jak mawiał Napoleon, niemożliwe to słowo ze słownika głupców"?

"Można się zastanawiać, czy należało przenieść teatr i wydać na to dwa, trzy miliony złotych, czy wybudować nową siedzibę za 30 milionów. Tylko pytanie, skąd te 30 milionów złotych wziąć?"

Pomijam zaniechania, bo przeszłości nie można zmienić, można mieć wpływ tylko na teraźniejszość (dlatego prowizoryczne rozwiązania mnie nie interesują) i przyszłość (cel: stała/samodzielna scena dla Kubusia).
Nadal nie rozumiem jednego: dlaczego nie starano się o pieniądze unijne na nową siedzibę dla Kubusia? Co Panu w tym przeszkodziło? Dlaczego nie podejmie Pan próby pozyskania pieniędzy teraz, korzystając np. z programu Polski Wschodniej? Wtedy nie musiałby Pan pokrywać całości kosztów (a 10-15%). Czyli za pieniądze, które przeznaczy Pan na remont, można mieć cały budynek. Ma Pan przecież specjalistów do pozyskiwania środków. Może coś jeszcze znajdą.

"Zawsze jest tak, że fachowców od wydawania pieniędzy jest mnóstwo, ale nie ma fachowców od ich pozyskiwania."

To może trzeba takich fachowców zatrudnić? Jeśli zaś chodzi o fachowców od wydawania pieniędzy, po sukcesach architektoniczno-budowlanych obserwowanych przeze mnie na Rynku, rozumiem Pana uwagę. Całkowicie.

"Jeśli chodzi o wystrój Kieleckiego Centrum Kultury, to będzie on przyjazny, bo wnętrza tego budynku będą remontowane."

Ile Pan wyda na ten remont? Jeśli Pan poważnie traktuje potrzeby Kubusia, musi Pan całkowicie przebudować scenę i widownię. Co z akustyką? Mam ogromną wyobraźnię, ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie przyjaznych wnętrz w KCK. Jest to remontowanie jednej części w budynku, który nadaje się do remontu kompletnego. Pan o tym wie lepiej niż ja.

Panie Prezydencie, jeszcze raz przypomnę fragment Pana programu wyborczego:
"Jak mawiał Napoleon, niemożliwe to słowo ze słownika głupców".


Potraktowałam to jako obietnicę wyborczą, teraz czekam na jej spełnienie.

Na zakończenie powtórzę to, co napisałam w liście do redakcji:

Nie wierzę, by Kielce były zbyt biedne na teatr lalkowy, na uśmiech ofiarowany dziecku. Na pewno można znaleźć rozwiązania, które przyniosą wiele pożytku oraz satysfakcji i widzom, i aktorom, i zespołowi obsługi technicznej teatru, i kielczanom, i władzom miejskim z Panem Prezydentem na czele.

Z poważaniem, Marzena Marczewska

PS W 1983 roku Lucyna Cykarska pisała w Echu Dnia:
"Mało kto wie, że kielecki Państwowy Teatr lalki i Aktora "Kubuś" ma już 28 lat. Działający w prowizorycznych warunkach, nie mający własnego gmachu, sali teatralnej, znajdował się zawsze gdzieś na obrzeżach kulturalnej sceny Kielc".

Proszę nie cofać czasu, Panie Prezydencie...

Obserwuj wątek
   • Gość: Marzena Re: Budynek kina Moskwa IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 08:44
    Niekomercyjne i przyjazne kino (jak "Moskwa") jest Kielcom bardzo potrzebne. Poza tym "Moskwa" prowadzi wiele świetnych imprez, współpracuje z uczelniami, szkołami, instytucjami edukacyjnymi. Akurat w tym wypadku jestem wdzięczna Prezydentowi Lubawskiemu, że ocalił "ostatnie takie kino" (kino z klimatem) dla kielczan. Jest to niewątpliwie placówka, która dobrze wpisuje się w krajobraz kulturalny Kielc. Chyba że można budynek jakoś rozsądnie rozbudować? MM
    • Gość: Moskwicz Re: Budynek kina Moskwa IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.11, 09:50
     Popieram! Moskwa jest nam potrzebna.

     A tak a propos "Zawsze jest tak, że fachowców od wydawania pieniędzy jest mnóstwo", to ostatnią decyzją 17 fachowców "Kieleccy radni przekazali 4,3 mln zł spółce Korona Kielce i nie wiadomo, czy będzie to ostatnie wsparcie finansowe klubu z miejskiego budżetu w tym roku. - To absolutnie nie będą zmarnowane pieniądze"
    • Gość: Marzena Re: Budynek kina Moskwa IP: *.ujk.edu.pl 24.08.11, 11:56
     Wiem, że drugie świetne (niekomercyjne) kino, organizujące przesympatyczne (niedzielne) imprezy dla dzieci, a także przeglądy dla uczniów i studentów, to kino działające w WDK. Kino to działa dzięki wielkiej operatywności Pana Jarosława Skulskiego, który kieruje Działem Edukacji Filmowej i Działalności Kinowej. Dlaczego nie wspomniałam o tym kinie wcześniej? Pewnie dlatego, że w mojej pamięci jest to po prostu WDK. To jest nadrzędna etykieta i MARKA.
     To pokazuje, jak ważne jest utrzymanie MARKI i zdobycie OSOBNEJ siedziby dla Kubusia. Oczywiście, jeśli chcemy mieć w Kielcach KUBUSIA, a nie po prostu teatrzyk w KCK.
     • Gość: inny dr z UJK o markach WDK KCK kartoflach Kubusiu IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.11, 23:20
      Jakkolwiek to zabrzmi: ludzie spoza Kielc MYLĄ KCK i WDK. Nie tylko ja temu świadkuję.
      Kubuś wkomponowany w ogromne KCK co najmniej stłumi swoją odrębność. Kino w WDK, Teatr w KCK... chyba żywe, niepowtarzalne, bo osobowe, z charakterem powinno budować i dyktować markę, a nie nazwa lokalizacji? Starych drzew się nie przesadza, chyba z glebą i sprzyjającymi wielbicielami, bo ludzie przywykają do miejsca, które zrasta się z ludźmi....

      Rzecz ważna: rozważa się przeniesienie Kubusia do nie przygotowanego i nie dostosowanego budynku. Ile potrwa ta burza? Nakłada się na nią zmiana dyrektora w Teatrze Kubuś. Widzę to jako poważne kłopoty całego teatru jako zjawiska, którego BYLE GDZIE I BYLE JAK PROWADZIĆ SIĘ NIE DA... To nie stragan z kartoflami. To osobowość artystyczna zależna od miejsca, odbiorców, klimatu własnej przestrzeni, spoistości zespołu i jednolitej wizji kierownictwa i pracowników.

      Myślmy konstruktywnie i celowo o kulturze miasta i regionu. Jest wiele zadań, do których trzeba podejść poważnie i rozważnie, sprawa Kubusia jest jednym z najpilniejszych i najważniejszych.
    • Gość: b Re: Budynek kina Moskwa IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 09:03
     Może jeszcze raz przemyśleć kwestię Kapitulnej? Albo przebudowy Moskwy, by odrębnie mogły tam działać dwie placówki?

     Z Echa Dnia (2009): "Dodaje, że budynek przy Kapitulnej i kino Moskwa mają po przebudowie stanowić całość architektoniczną. - Obok kina, na dachu kotłowni ma powstać restauracja. To z niej będzie wspaniały widok na Wzgórze Zamkowe, którego siedziba przedszkola przy Kapitulnej nie będzie zasłaniała. To przemawia za utrzymaniem tego całkiem ciekawego budynku w porównaniu z tym co stoi obok - przyznaje konserwator. - Może wystarczy go uatrakcyjnić. Sala ślubów w otoczeniu Wzgórza Zamkowego, to dobry pomysł.
     NIE BĘDZIE SIĘ UPIERAŁ
     Wojciech Lubawski, prezydent Kielc jest zdziwiony stanowiskiem konserwatora zabytków, a mówi, że nie będzie upierał się przy pomyśle wyburzenia przedszkola."

     "Władze miasta zdecydowały - w budynku dawnego przedszkola przy ul. Kapitulnej będzie Biuro Wystaw Artystycznych, przeniesione z ul. Leśnej. A dawne BWA zostanie zaoferowane prywatnym inwestorom, ale na działalność artystyczną"

     kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,10014780,BWA_przeniesie_sie_na_Kapitulna__po_przedszkolu.html
     • Gość: en Re: Budynek kina Moskwa IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 10:06
      Czy ktoś wie, kto będzie inwestorem prywatnym w galerii BWA? Może zamiast oddawać budynek na "nie wiadomo co", "nie wiadomo komu", "nie wiadomo za ile" trzeba pomyśleć o rozbudowie (przecież jest jeszcze niewielki skwerek do zagospodarowania) i stworzyć tam siedzibę teatralną z prawdziwego zdarzenia?
      Jak patrzę na historię działki pod działalność sportową, którą przekazano prywatnej firmie na Ślichowicach (teraz blok mieszkalny, ale z siłownią!), to może być tak, że powstanie tam jakiś kompleks restauracyjny, a na ścianach będą obrazy - w ten sposób zostanie zachowany "pierwotny charakter" miejsca.
     • Gość: zgrebo Re: Budynek kina Moskwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.11, 00:37
      A może tu jakieś światełko? Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu „KIELCE CENTRUM – OBSZAR I.2 CENTRUM SOLNA” na obszarze miasta Kielce
      Uchwała R.M. w Kielcach Nr XLI/1014/2009 z dnia 19 października 2009 r.
      opublikowana :Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego Nr 503, poz. 3689 z dnia 27 listopada 2009 r.)

      • Gość: Marzena Re: Budynek kina Moskwa IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.11, 08:18
       Właśnie czytam. Jest to więc obszar, który dawał (daje) podstawy starania się o środki na rewitalizację centrum. Dlaczego nikt więc nie pomyślał o przebudowie Moskwy i jej otoczenia? Korzystając z dofinansowania UE mogliśmy mieć jeszcze ładniejszy budynek niż w Toruniu.
       Dlaczego teraz urzędnicy nic nie chcą zrobić w tej sprawie? Przecież w tej chwili sama Moskwa też wymaga remontu.

       "Plan obejmuje obszar położony w Kielcach i ograniczony: ul. Sienkiewicza, ul. Staszica, [mam nadzieję, że po obydwu stronach ulicy???], ul.Solną, ul. Paderewskiego oraz granicami posesji połoŜonych pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Paderewskiego, zgodnie z rysunkiem planu. (...)
       § 18. Ustalenia dotyczące obszarów wymagających przekształceń lub rekultywacji:
       1) obszar objęty planem w całości znajduje się w strefie rewitalizacji miejskich przestrzeni publicznych i mieszkaniowych - obszar A Śródmieście zgodnie z Lokalnym Programem Rewitalizacji Obszarów Miejskich, Poprzemysłowych i Powojskowych w mieście Kielce przyjętym uchwałą Nr XXIX/536/2004r. Rady Miejskiej w Kielcach,
       2) zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kielce ustala się obszar objęty planem jako główny teren, na którym mają być prowadzone prace modernizacyjne i rehabilitacyjne poprawiające ogólny wizerunek miasta."

       MM
  • Gość: gość Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.11, 08:59
   W rewanżu za szczególne traktowanie inwestora Galerii Korona z zaangażowaniem całego
   aparatu urzędniczego UM Kielce, wydawaniem zezwoleń z natychmiastową wykonalnością,
   zamknięciem oczu inspektorów nadzoru budowlanego na samowole budowlane sądzę że z tych 93 000 m2 mógłby inwestor te 3000 m2 dać miastu na specjalnych zasadach.
   Przychody które pozostaną 90000 m2 x 35 euro/m2 miesięcznie (12 mln 600 tys. złotych m-c)
   powinny zadowolić inwestora.
  • Gość: Wkurzony dzieciak Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 09:16
   Dobrze opisane bardzo dobrze. Pan prezydent to człowiek od WYDAWANIA bo narazie to nie słyszałem żeby coś pozyskał :). Nie rozumiem słów Pana Prezydenta kogo stać na 35 euro/m2 no JAK TO ????? PRZECIEŻ PAN KAZAŁ WSZYSTKIM KUPCĄ TAM SIĘ WYNOSIĆ TO MIASTA NIE STAĆ uuuu łatwo się rzuca SLOGANY, a ciężko zarobić 35 euro ???? CZAS CHYBA ZAKASAĆ RĘKAWY PANIE PREZYDENCIE I WZIĄŚĆ SIĘ DO ROBOTY BO TO WSZYSTKO SIĘ NAPRAWDĘ ŹLE SKOŃCZY NASTĘPNEGO REFERENDUM PAN NIE PRZETRWA !!! SKANDAL GONI SKANDAL W TYM MIEŚCIE, 4 MILIONY NA KOPACZY BYŁO A NA TEATR DLA DZIECI NIE MA ???? NIE ROZUMIEM TEGO !!! PROSZĘ O WYJAŚNIENIA JAKO PODATNIK TEGO MIASTA NA ŁAMACH TEGO FORUM NIECH SIĘ PAN WYPOWIE BO BAJKI TO LEPSZE PAN SADZI NIŻ TEN TEATR, MOŻE DO PANA GABINETU PRZENIESIEMY TEN TEATR, Z KLIMATEM BĘDZIE !!!!
  • Gość: stary kielczanin Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 11:52
   Brawo za odwage ! Wreszcie ktos przyłozył prezydentowi.
   Te brednie inwestycyjne słuchamy od lat, a forsa leci na bzdurne niepotrzebne wydatki, milony na remont Krakowskiej, zamiast Sciegiennego i do Dymin !Na tzw. etsakadę nad Grunwaldzką ! Z której drwia ... drogowcy,bo mozna było taniej rozwiążać trudności komunikacyjne w tym miejscu. Rynek zknocony, głupawe kioski na Tekli i ten odrażający kibel ! To jest wizytówka p.Lubawskiego.Zabetonowane place miejskie, pseudo poromocja miasta, parking pietrowy,...
        • Gość: jaś_ko Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.11, 22:03
         "Zainteresowana" napisała : <Czemu na stronie teatru brak ogłoszenia o konkursie na dyrektora> ? Potwierdzam, faktycznie brak, ( inne dane też nie są aktualne, np. że p. Predygier został powołany na stanowisko wicedyrektora), ale też pytam: dlaczego w dniu dzisiejszym, z BIP M.Kielce, została zdjęta informacja o konkursie na stanowisko dyrektora TLiA "Kubuś"? O co, tu chodzi?; co jest do ukrycia?
         • Gość: usmiechmalca Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.11, 23:00
          Mogą zdejmować ( na e-teatr też już nie znajdziesz), ale jeśli Cię interesuje, to :"mówisz- masz " :)))
          Przedmiot ogłoszenia:
          Prezydent Miasta Kielce DYREKTORA INSTYTUCJI KULTURY TEATR LALKI I AKTORA KUBUŚ w Kielcach, ul. Duża 9
          Podmiot ogłaszający:
          Urząd Miasta Kielce
          Termin składania ofert:
          2011-09-12
          Prezydent Miasta Kielce
          ogłasza otwarty konkurs na stanowisko
          DYREKTORA INSTYTUCJI KULTURY
          TEATR LALKI I AKTORA „KUBUŚ“
          w Kielcach, ul. Duża 9
          § 1.
          1. Do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś“ może przystąpić osoba, która spełnia następujące warunki:
          1) ma pełną zdolność do czynności prawnych;
          2) korzysta w pełni z praw publicznych;
          3) ukończyła studia wyższe magisterskie;
          4) ma co najmniej 3 letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych;
          5) posiada znajomość przepisów prawnych dotyczących organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej, a także znajomość prawa zamówień publicznych, zagadnień z zakresu finansów publicznych oraz administracji;
          6) nie jest karana za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;
          7) nie jest objęta zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art.31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz.U. z 2005 r., nr 14, poz. 114 z późn. zm.);
          8) legitymuje się dobrym stanem zdrowia, pozwalającym na pracę na stanowisku kierowniczym.
          2. Preferuje się kandydatów posiadających:
          1) umiejętności i doświadczenie w kierowaniu zespołem i zarządzaniem projektami;
          2) predyspozycje i zdolności organizatorskie;
          3) doświadczenie i znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem funduszy pozabudżetowych oraz z Unii Europejskiej;
          4) wykształcenie wyższe z zakresu kulturoznawstwa, teatrologii, kierunków artystycznych lub organizacji i zarządzania.
          § 2.
          1. Zgłoszenie do konkursu następuje w formie pisemnego wniosku.
          2. Wniosek o którym mowa w ust. 1 zawiera:
          1) pisemną motywację dotyczącą kandydowania na stanowisko dyrektora;
          2) pisemne opracowanie koncepcji programowej, organizacyjnej i finansowej zarządzania instytucją;
          3) kwestionariusz osobowy z fotografią;
          4) życiorys z opisem dotychczasowej pracy zawodowej;
          5) kserokopie dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz kursów kwalifikacyjnych lub innych form kształcenia;
          6) kserokopie świadectw pracy z dotychczasowych miejsc pracy;
          7) aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na pracę na stanowisku kierowniczym;
          8) oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu w pełni z praw publicznych;
          9) oświadczenia lub zaświadczenia o niekaralności oraz oświadczenie, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne;
          10) oświadczenie, ze kandydat nie jest objęty zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz.U. z 2005 r., nr 14, poz. 114 z późn. zm.);
          11) oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze późn. zm.);
          3. Do wniosku mogą być dołączone inne dokumenty w tym opinie lub rekomendacje.
          4. Kandydaci na stanowisko dyrektora mogą zapoznać się z warunkami organizacyjno-finansowymi działalności Teatru Lalki i Aktora „Kubuś“ w jego siedzibie w Kielcach przy ul. Dużej 9, po uprzednim umówieniu telefonicznym w godz. 8.00-15.00, tel. (41) 368 02 93 oraz (41) 344 58 36.
          § 3.
          1. Wniosek oraz wymagane dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym, numerem telefonu kontaktowego oraz adresem poczty elektronicznej z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś“ w Kielcach, w ciągu 30 dni od daty ukazania się ostatniego ogłoszenia w prasie.
          2. Wniosek oraz wymagane dokumenty powinny być złożone w kancelarii Urzędu Miasta Kielce, Kielce ul. Strycharska 6 w godzinach 7.30-15.30 lub przesłane na adres: Urząd Miasta Kielce, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, 25-659 Kielce, ul. Strycharska 6.
          3. W przypadku wniosku nadesłanego drogą pocztową rozpatrywane będą wyłącznie wnioski, które Miasto otrzyma w terminie 30 dni od daty ukazania się ostatniego ogłoszenia w prasie.
          § 4.
          O miejscu i terminie przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych kandydaci zostaną powiadomieni pisemnie i telefonicznie.
          § 5.
          Przewidywany termin rozpatrzenia wniosków - 12 września 2011 r.
          § 6.
          Osobą właściwą do udzielania wszelkich dodatkowych informacji uczestnikom konkursu jest Pani Beata Kamińska - tel. (41) 36 76 608 (612).
    • Gość: zdzicho Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.unknown.vectranet.pl 22.08.11, 15:06
     Pedro - tak, parking nadziemny to ZŁA inwestycja, bojkotowana przez kierowców kielczan, przynosząca ogromne straty, żadnego lotniska w Obicach NIGDY nie będzie - ciężkie miliony wyrzucone dosłownie w błoto, miliony na jakichś tam kopaczy ku uciesze pijanego, zbydlęconego motłochu to jest "promocja miasta"?, koszmarna zabudowa pl. św Tekli, witacze do zrujnowanego miasta - najpierw się sprząta a dopiero zaprasza, zrujnowane chodniki /przejedż wózkiem z dzieckiem np. ul. Piekoszowską/, pomniki /ostatnio nikomu nieznanego księdza/ - podczas, gdy likwiduje się oddziały szpitalne, placówki kulturalne - TO JEST GOSPODARZ??? wywalić na zbity łeb! gdzie komisja rewizyjna, gdzie RIO? gdzie prokuratura?
   • Gość: Marzena Re: Jest wyjscie! IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 13:38
    Szanowni Państwo,
    Bardzo dziękuję za wszystkie głosy merytoryczne. Zaznaczam, że moją intencją nie jest odwoływanie Pana Prezydenta, który w listopadzie ubiegłego roku uzyskał w demokratycznych wyborach poparcie ok. 60% mieszkańców Kielc. Jestem zwolenniczką społeczeństwa obywatelskiego, szanuję wynik wyborów, nie wierzę również, że głos mieszkańców jest nieistotny w naszym mieście. W końcu to nasz prezydent firmuje akcję "Obywatele do Senatu", idea społeczeństwa obywatelskiego jest mu więc bardzo bliska.
    Chcę po prostu znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Kubusia, uważam bowiem, że grzech zaniechania w tym wypadku może nas drogo kosztować. Problem w tym, że dobra niematerialne ciężko wycenić, dlatego się je lekceważy.
    MM
  • Gość: V całować w stopy pana Prezydenta IP: *.torservers.net 22.08.11, 19:14
   Ależ całować w stopy należy najukochańszego Prezydenta Lubawskieg naszego - mógł wszak przenieść teatr do cudownego parkingu wielopoziomowego swego imienia w których to jakże kulturalnych wnętrzach wylądowała już Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca - a nie zrobił tego :-) cmok, cmok, panie Prezydencie, a teraz dróga nóżka: cmok, cmok
    • Gość: Kajetan Re: Absurdalny pomysl!!! IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 21:23
     Dwa cytaty:

     "Pani Marzeno znamy Pani intencje..." i
     "...Brawo za odwage ! Wreszcie ktos przyłozył prezydentowi. "

     Niestety - znowu jazgot środowisk, które ze szczętem przegrały wybory....

     już tego nie można czytac... Pani Marzeno, zaczyna Pani dyskusje pisząc o absurdalnym pomysle, który "Kubusia" "wystrzelilby w kosmos"...

     Po pierwsze: juz wyobrazam sobie te wszystkie artykuły na lamach prasy ogólnokrajowych. Zechce Pani poczytac wypowiedzi o pierwszej kaplicy w domu handlowym na Sląsku. Kielce nie schodzilyby ze szpalt Faktu, Super Expresu, Angory, etc.

     Po drugie: Po dwóch latach "Kubus" zbankrutowalby placac tak wysokie czynsze...

     tu proponuje Pani szantaz!!!! albo pozwolenie na budowe"Galerii Korona, albo Kubus w galerii (to dobry temat dla dziennikarzy na calym swiecie)...

     ma Pani jeszcze jakies inne propozycje???

     • Gość: Marzena Re: Absurdalny pomysl!!! IP: *.dynamic.chello.pl 23.08.11, 08:19
      Zostawiłam sobie odpowiedź na Pański post na rano, bałam się, że Pana zjadliwość nie pozwoli mi na spokojny sen.

      Proszę mnie nie łączyć ze wszystkimi uwagami, które pojawiły się na forum. Jeśli Pan uważa, że są nietrafne, proszę dyskutować z poszczególnymi autorami.

      Pani Marzeno, zaczyna Pani dyskusje pisząc o absur
      > dalnym pomysle, który "Kubusia" "wystrzelilby w kosmos"...

      Oczywiście, ze wszystkich pomysłów i sugestii zauważył Pan tylko jeden. Nie wiem, czy absurdalny. Nie widzę niczego złego w przestrzeni wkomponowanej w większy budynek, jeśli byłaby to przestrzeń specjalnie dedykowana dzieciom. Z całą otoczką (sale prób, pracownie techniczne, kawiarenki, sale warsztatowe, sala konferencyjna, garderoby itd.). Oczywiście, wolałabym, by był to samodzielny budynek, np. podobny do tego w Toruniu (dziękuję osobie, która podała w innym poście link bajpomorski.art.pl/teatr.php?id=2&l=pl). Proszę popatrzeć na obecną siedzibę Teatru, na KCK. Widzi Pan różnicę?

      "Po pierwsze: juz wyobrazam sobie te wszystkie artykuły na lamach prasy ogólnokr
      > ajowych. Zechce Pani poczytac wypowiedzi o pierwszej kaplicy w domu handlowym n
      > a Sląsku. Kielce nie schodzilyby ze szpalt Faktu, Super Expresu, Angory, etc."

      Kielce już nie schodziły ze szpalt gazet, które Pan wymienił. I nie działo się to z powodu Teatru Kubuś. Niestety:-P.

      "Po drugie: Po dwóch latach "Kubus" zbankrutowalby placac tak wysokie czynsze...
      >
      > tu proponuje Pani szantaz!!!! albo pozwolenie na budowe"Galerii Korona, albo Ku
      > bus w galerii (to dobry temat dla dziennikarzy na calym swiecie)..."

      Przecież pisałam o przestrzeni, którą miało wynegocjować miasto. Nie za czynsz. Za czynsz każdy może sobie tam pomieszczenia wynająć.

      Podziwiam relatywizm w Pana poglądach. Szantażem (według Pana) jest to, że miasto dba o interesy mieszkańców, a szantażem nie jest domaganie się zaakceptowania samowoli budowlanej zrealizowanej przez prywatną firmą. Nie widzę w tym logiki.

      "ma Pani jeszcze jakies inne propozycje???"
      Tak, mam dużo propozycji, dlatego zainteresowałam się tą sprawą. Pan ma jakieś, czy tylko chce mi Pan "dołożyć"?

      Pozdrawiam, MM
    • Gość: oooooo Re: całować w stopy pana Prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 21:33
     wszedłem pani Marzenko na stronę, na której wiele osób z uczelni w swoich sentencjach świadczyło o doskonałych ...predyspozycjach, dyspozycjach, cechach, zaletach Pani ego... Pani Marzenko. Dla mnie to już jest polityka. Proszę wybaczyć ale nic tutaj na forum merytorycznego ze zdań Pani nie wyczytałem. krótko: nie spotkałem jeszcze w Kielcach człowieka z branży naukowej, który nie bałby świadomie rozprawiać o sztuce. od Pani tutaj poza atakiem politycznym nie pada ani jedna aluzja o miłości własnej do sztuk wszelakich. Proszę roztropnie odczytać moje intencje, pozdrawiam
     • Gość: Marzena Re: całować w stopy pana Prezydenta IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 22:17
      O moich pomysłach pisałam we wcześniejszym artykule (ukazał się w sobotę).
      kielce.gazeta.pl/kielce/1,35254,10143115,Naukowiec_z_UJK__Teatr_Kubus_potrzebuje_skrzydel.html

      Żałuję, że Pan zwrócił uwagę tylko na jedną (może rzeczywiście nietrafioną) sugestię. Nie widzę w moich słowach ataku politycznego, raczej polemikę. Rozumiem, że Pan ma więcej do powiedzenia na temat sztuki i na temat Kubusia niż ja. Może więc Pan mnie wspomoże? W debacie apolitycznej, która ma jeden cel: znalezienie "właściwego domu dla Kubusia".

      Właśnie po to zainicjowałam tę dyskusję, by kielczanie mogli się wypowiedzieć na temat przyszłości Teatru i tego, czy Kubuś zasługuje na poniewierkę, czy na własną siedzibę. Pan uważa, że jako obywatelka tego miasta nie mam prawa zabierać głosu w tej sprawie?
      Pozdrawiam także, MM
  • bkoziel3 "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzibie... 22.08.11, 22:17
   Jestem rodowita Kielczanka, mocno emocjonalnie zwiazana z Kielcami. To moje miejsce. Od ponad 20 lat mieszkam poza Polska ale tu zawsze wracam. Tu moje dzieci, teraz prawie juz dorosle, spedzaly wakacje i poznawaly wszystkie ciekawe zakatki i ludzi. Sprawa teatru Kubus i braku dla niego dobrego miejsca bardzo mnie poruszyla. To swietny teatr (moje dzieci do dzis wspominaja przedstawienia) i trudno sobie wyobrazic aby jego funkcjonowanie a tym samym potrzeby naszych dzieci schodzilo na dalszy plan. To przeciez wspaniala wizytowka naszego regionu! Szczerze popieram inicjatywe dr Marzeny Marczewskiej i trzymam kciuki za madre rozwiazanie. B. z rodzina
   • Gość: oooooo Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 22:34
    Kiedy byłem dzieckiem kultura wydawała mi się kulturą, czymś niepodważalnym. Teraz klasyfikuję się od dekady jako fizycznie człowiek dorosły i twierdzę , że dla ludzi parających się różnorakimi zajęciami kultura jest kulturą. nie boje sie przeszacować , że takich ludzi jest dziewięćdziesiąt procent. Rozumiem ,że te dziewięćdziesiąt procent spoglądając na swoje pociechy wierzy , że świat jest właśnie tak wiarygodnie, klarownie skonstruowany. Moje zdanie jest inne i jeżeli mam szukac źródła problemu spoglądam na już zaśniedziały powidok początku. Odpowiem: przecież od lat w dyrekcji, zarządzie, administracji teatru pracują, pracowali ludzie wykształceni , dostający pieniądze za fachowość, magisterską inteligencję. Proszę ich pytać o meritum problemu.
  • nicekilele "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzibie... 22.08.11, 23:58
   Cała ta sprawa ukazuje wielkie niekompetencje władz lokalnych, w tym również Prezydenta Miasta Kielce. Przecież wcześniej można było pomyśleć o siedzibie dla Kubusia i pozyskać na ten cel fundusze unijne. Dlaczego nikt nie zabierze się teraz do roboty by jeszcze skorzystać z tego dobrodziejstwa? A tutaj podaję linkę na galerię zdjęć toruńskiego teatru dla dzieci Baj Pomorski, który niedawno został wyremontowany. Architektura budynku jest bardzo pomysłowa, nawiązuje do otwartej szafy. No cóż takiego budynku, jego wyposażenia i otoczenia, my w Kielcach możemy tylko pozazdrościć. I nie muszę dodawać, ale dodam, że żadną miarą architektura tego teatru nie przypomina KCK. Kliknijcie na ten link: www.bajpomorski.art.pl/teatr.php?id=25&l=pl
    • Gość: Marzena Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.dynamic.chello.pl 23.08.11, 09:06
     Z tej strony można się dowiedzieć, że budowa teatru współfinansowana UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżet Państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Oprócz tego można poczytać o różnych inicjatywach, takich jak:
     projekty społeczne,
     konkursy interpretacji,
     scena letnia,
     spektakle dla dzieci i dorosłych,
     scena dziecięca (dzieci same grają w przedstawieniach),
     Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora,
     Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek,

     imprezy towarzyszące działalności teatru:
     Sylwester
     Obchody 10-lecia UNESCO
     WOSP
     Finał programu społecznego: "Teatr-miejsce dla każdego"
     Program społeczny: scena letnia - Baby Jagi
     Program społeczny: scena letnia - Taniec Irlandzki
     Jasełka ze światłem
     Program: Edukacja Teatralna
     Eliminacje do wyborów Miss Polski

     Dlaczego nie w Kielcach?
   • Gość: włóczykij Re: Oj tam teratr............ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.11, 17:12
    Przypomnę propozycję z forum poprzedniego artykułu : Budynek i ogród po wydziale chemii. Uniwersytet chce go sprzedać lub zamienić.... Jeszcze jest czas. A Uniwersytetowi dać pół KCK (wszak mała scena wygląda jak sala wykładowa z amerykańskich filmów a sal, salek, pokoi i pomieszczeń od metra......) Przechodziłem wczoraj ul. Kaczmarka; nie trzeba wizualizacji: rzeka, drzewa, alejki, Kadzielnia, Park Miejski, blisko centrum, Aleja Sław, Pomnik Szarych Szeregów, duży ogródek...... Wycieczki by przyjeżdżały, żeby tylko popatrzeć.......... Trzeba Wizjonera!
  • Gość: sympatyk Droga Pani Marzeno,jest Pani cudowna.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.11, 22:45
   Podziwian wytrwalośc i zdecydowanie,a przy tym rzeczowośc, która bije w kiepskie argumenty urzędników magistrackich.
   Ma Pani racje, ale już Pani doświadczyła, jak trudno idzie cokolwiek załatwic w mieście, bowiem magistraccy bonzowie nie rozmawiają z ludźmi, nie konsultują, nie słuchają nawet fachowców, oni mają najlepsze idiotyczne pomysly, wspierane przez uczynnych dworzan,zadufanych w swych wielkościach.
   Byłbym rad, gdyby mieszkańćy Kielc i regionu poparli Pania w wyborach, bo ma Pani wiele zacięcia i odporności, o czym świadczy przyjmowanie głupawych głosów na forum ratuszowych pracowników w obronie prezydenta jak i spokojne wyjaśnianie przez Pania swoich racji.
   Jestem za,niech pani ten temat prowadzi do końca,może wreszcie wejdzie Pani do Sejmu i zmieni zasady wyborcze, aby radni faktycznie byłi przedstawicielami społeczności a nie spiącymi dietetykami na usługach wojtów..., aby burmistrzowie, prezydenci i wójtowie nie byli nietykalnymi przez cała kadencję i robili co chcieli z pieniędzmi podatników.
    • Gość: usmiechmalca Re: Droga Pani Marzeno,jest Pani cudowna.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 12:48
     Za "Echem Dnia" - styczeń 2008.
     <Zniknie obskurny, kryty papą taras kina Moskwa w Kielcach. Miasto chce ogłosić konkurs architektoniczny na jego zagospodarowanie.
     Prezydent widziałby w tym miejscu przeszkloną restaurację.
     Taras sąsiaduje z placem Artystów i psuje jego wizerunek. Firma Apollo Film, obecny właściciel kina, nie była zainteresowana zmianą wyglądu tego miejsca.
     SZKŁO ZAMIAST PAPY
     - Chcę jak najszybciej ogłosić konkurs architektoniczny na zagospodarowanie tego placu i nową elewację kina. Choć budynek jest wiekowy, to nie przedstawia żadnych walorów architektonicznych. Najlepiej będzie wyglądała nowoczesna bryła ze szkła i aluminium. Natomiast na tarasie i w nieczynnej kotłowni pod nim widziałbym przeszkloną restaurację jedno- czy dwupiętrową, z widokiem na wzgórze zamkowe - tłumaczy prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
     Dodaje, że budynek ma komponować się w jedną całość z gmachem, który powstanie po drugiej stronie placu Artystów, po wyburzeniu przedszkola przy ulicy Kapitulnej. Na jego fundamentach, z zachowaniem piwnic, które są miejscem kaźni, powstanie pałac ślubów. Nowy budynek, niższy od obecnego, ma być tak usytuowany, aby nie przesłaniał widoku na wzgórze zamkowe>.

     Za "Echem Dnia" <Moskwa oficjalnie przekazana 9.I. 2009 ... kilka miesięcy temu firma Apollo Film, właściciel kina Moskwa, postanowiła sprzedać kino. Prezydent Wojciech Lubawski zdecydował, że miasto spróbuje je kupić. Wcześniej radni dokonali zmian w planie zagospodarowania przestrzennego miasta, uchwalając, że w tym miejscu może być prowadzona wyłącznie działalność kulturalna. W efekcie miasto wygrało przetarg, płacąc 4.080 tys. zł.
     - Budynek przejdzie w zarząd Miejskiego Zarządu Budynków - zapowiedział Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji kieleckiego ratusza. - Wszyscy lokatorzy pozostają na dotychczasowych zasadach.
     Dzierżawiąca kino Wanda Zychowicz jest bardzo zadowolona z takiego obrotu sytuacji. - Chcielibyśmy tylko podpisać umowę na czas dłuższy - tłumaczy Ola Wójcik, pracownica kina. - Mając gwarancję 5-letniej działalności możemy ubiegać się o dofinansowanie, a budynkowi potrzebne są remont ...>

     Za "Echem Dnia" - maj 2009 r. (Miasto ogłasza konkurs)
     <To bardzo trudne zadanie - przyznaje architekt Jacek Nowakowski z Biura Planowania Przestrzennego. - Trzeba wpisać się w istniejącą panoramę ze wzgórzem zamkowym, zrobić coś dobrze, to znaczy nie zepsuć tego, co już jest.
     - Zadanie, jakie miasto stawia architektom jest bardzo wymagające. Dlatego postanowiliśmy ogłosić konkurs - mówi wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski. - Wtedy mamy większą szansę, że otrzymamy kilka dobrych pomysłów niż przy zleceniu opracowania jednemu biuru. Zależy nam by szefem komisji konkursowej był autorytet ze środowiska architektów.
     Specjaliści z biura Planowania Przestrzennego już określili, czego oczekują od autorów projektu. Punktem wyjścia jest budynek kina Moskwa, którego właścicielem jest gmina Kielce. Kino powinno zostać w tym miejscu, ale w tym samym miejscu można zaplanować inne funkcje. Na przykład w budynku dawnej kotłowni i na jej dachu można zaproponować restaurację.
     - Ten obiekt ma mieć nowoczesny wygląd - podkreśla Nowakowski. Architekci mogą także zaproponować zabudowę parkingu od strony ulicy Sienkiewicza, bo on również należy do miasta a ogólnodostępny parking w tym miejscu nie jest potrzebny, taki powstanie wkrótce przy ul. Solnej.
     Co będzie pod drugiej stronie kina, gdzie teraz także jest parking, nie wiadomo. Na prywatnej działce właściciel chciał stawiać galerię handlową, ale po protestach wycofał się z tego pomysłu.
     Zmiany dotyczą także budynku przedszkola po drugiej stronie Placu Artystów. Początkowo planowano jego rozbiórkę i Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodził się na to, potem jednak zmienił zdanie.
     - Teraz architekci mają wolną rękę, mogą go rozebrać, zachować częściowo, przebudować decydując się na przykład na bardziej ażurową, lekką formę lub rozebrać wyburzając nawet piwnice - dodaje Gruszewski. - Wszystko zależy od inwencji.
     W warunkach konkursu nie ma natomiast mowy o miejscu na pomnik Józefa Piłsudskiego, który komitet jego budowy chętnie umieściłby na zwieńczeniu Placu Artystów.
     Wiceprezydent ma świadomość, że by otrzymać ciekawe prace trzeba obiecać atrakcyjną nagrodę. Ile otrzyma zwycięzca konkursu, poza prawem realizacji projektu, jeszcze nie ustalono. Wiadomo jednak, że miasto, jeśli nawet nie wyłania zwycięzcy płaci za projekty. Tak było na przykład przy konkursie na pomnik Sienkiewicza>.
     • Gość: usmiechmalca Re: Droga Pani Marzeno,jest Pani cudowna.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 13:15
      Za "Echem Dnia" ( lipiec 2009)
      <Jest mało prawdopodobne, że prezydent Kielc spełni swój zamiar i wyburzy budynek przedszkola przy ulicy Kapitulnej w Kielcach. Wojewódzki Konserwator Zabytków raczej nie wyda zgody na rozbiórkę, a co najwyżej na usunięcie niektórych elementów gmachu.
      Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski od dawna zapowiadał wyburzenie przedszkola, aby odsłonić widok z deptaka na pałac biskupów krakowskich. Chciał wybudować na jego fundamentach pawilon z jedną kondygnacją, w którym mieściłby się pałac ślubów. Wiosną wydawało się, że ta koncepcja szybko zostanie zrealizowana, teraz nie wiadomo, co powstanie na Kapitulnej i kiedy. Póki co śluby mają być udzielane od 1 sierpnia do odwołania w Muzeum Narodowym, ponieważ dotychczasowa sala w Urzędzie Stanu Cywilnego w ratuszu wkrótce przestanie istnieć.
      WYBURZENIE - NIEKONIECZNIE
      - Nie wpłynął do mnie wniosek z ratusza o zgodę na wyburzenie przedszkola, ale rozmawiamy na ten temat. Dyskusja jest bardzo potrzebna. Mamy kilka wersji zagospodarowania tego miejsca - przyznaje Janusz Cedro, wojewódzki konserwator zabytków w Kielcach. - Można wyremontować budynek i przenieść pałac ślubów. Można wyburzyć tylko niektóre elementy, na przykład taras. Rozważmy też rozbiórkę całego budynku, poza fundamentami, ale konsekwencje tego mogą być fatalne. Odsłonimy widok na jeszcze gorsze budynki, które "staną” na drodze widoku z deptaka na pałac. To co jest tam teraz, nie jest najgorsze.
      Dodaje, że budynek przy Kapitulnej i kino Moskwa mają po przebudowie stanowić całość architektoniczną. - Obok kina, na dachu kotłowni ma powstać restauracja. To z niej będzie wspaniały widok na Wzgórze Zamkowe, którego siedziba przedszkola przy Kapitulnej nie będzie zasłaniała. To przemawia za utrzymaniem tego całkiem ciekawego budynku w porównaniu z tym co stoi obok - przyznaje konserwator. - Może wystarczy go uatrakcyjnić. Sala ślubów w otoczeniu Wzgórza Zamkowego, to dobry pomysł.
      NIE BĘDZIE SIĘ UPIERAŁ
      Wojciech Lubawski, prezydent Kielc jest zdziwiony stanowiskiem konserwatora zabytków, a mówi, że nie będzie upierał się przy pomyśle wyburzenia przedszkola.
      - Podczas pierwszych rozmów prezentował inne stanowisko, ale pod presją pseudopatriotów i niektórych radnych zmienił je. Nie będę się upierał, a rozwiązanie sprawy powierzymy w ręce architektów. Niech oni przedstawią koncepcje zagospodarowania tego miejsca i przyjmiemy najciekawszą po konsultacjach z konserwatorem. Konkursu nie będziemy ogłaszać, bo ich efekty są często mizerne, ponieważ zgłoszone projekt nie nadają się do realizacji. Chcemy zaproponować kilku sprawdzonym architektom, aby przedstawili swoje pomysły na ten budynek, kino i ich otoczenie.
      Wojewódzki konserwator uważa, że to dobre rozwiązanie>

      Za "Echem Dnia" (sierpień 2009)
      <Prezydent Kielc nie zdecydował się ogłosić konkursu na zagospodarowanie terenu od kina Moskwa, części zamkowego wzgórza aż po Kapitulną.
      - Stowarzyszenie Architektów Polskich zażyczyło sobie za organizację konkursu 20 tys. zł - wyjaśnia wiceprezydent Czesław Gruszewski. - To dużo, a efekty konkursów nie zawsze, tak jak w przypadku pomnika Sienkiewicza spełniają nasze oczekiwania. Dlatego zdecydowaliśmy, że zlecimy opracowanie koncepcji architektom, którzy wcześniej przygotowali projekt Placu Artystów. Chcemy, by to była spójna koncepcyjnie całość.
      Plac Artystów to wizja architektów z pracowni Bojarowicz, Kamiński, którzy już wtedy sugerowali co mogłoby się dziać wokół, tyle, że wtedy budynek kina Moskwa nie należał do miasta. Gmina kupiła go od firmy Apollo Film, a prezydent Wojciech Lubawski sugerował utworzenie od strony Placu Artystów restauracji i ogrodu zimowego. Do tego można wykorzystać miejsce po kotłowni, której dach na poziomie trawnika stanowi przedłużenie budynku. - W tym miejscu komponowałby się przeszklony budynek - przekonywał prezydent. Przy Moskwie mogłoby powstać kino letnie, a niewykluczone, że w budynku zostanie umieszczona wystawa dotycząca polskiego baletu i tańca, bo do władz miasta zgłosiła się osoba, które gotowa jest przekazać swoje zbiory.


      Dawne przedszkole na ul. Kapitulnej.
      "Władze miasta zdecydowały - w budynku dawnego przedszkola przy ul. Kapitulnej będzie Biuro Wystaw Artystycznych, przeniesione z ul. Leśnej. A dawne BWA zostanie zaoferowane prywatnym inwestorom, ale na działalność artystyczną"
      kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,10014780,BWA_przeniesie_sie_na_Kapitulna__po_przedszkolu.html

      Za "Echem Dnia" - 2009 r. < Dzierżawiąca kino Wanda Zychowicz jest bardzo zadowolona z takiego obrotu sytuacji. - Chcielibyśmy tylko podpisać umowę na czas dłuższy - tłumaczy Ola Wójcik, pracownica kina. - Mając gwarancję 5-letniej działalności możemy ubiegać się o dofinansowanie, a budynkowi potrzebne są remonty>    • Gość: asystent Re: Ma Pani szczęście - kolejny kabaret IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 16:33
     Marszałek i prezydent - obaj siebie warci. Do niedawno przyjaciele, popierali się, dwór marszałkowski dawał forse unijnna na każdą głupią inwestycje miejską, marszałciunio przyklaskiwał budowie kosmodromu w Obicach, zaniedbując przy tym swoje lotnisko w Masłowie.
     Dogadali się przed rokiem w sprawie wybiorów,nie wchodzili sobioe w drogę, teraz jednak coś sie porąbało i trwa ujadanie.Gryzą, szczypią, dokopuja...
     Jasełka.Cierpi na tym region, mieszkańcy,wizytówka świętokrzyskiego.
     Niech Pani nie odpuszcza, proszę uważać, bo ratuszowi przyszykowali wojenkę z Pania.
     Pewnie pojawią sie fałszywi wysłannicy, orędownicy porozumienia, niektórym radnym puszcaaja nerwy, zaczynaja sie pojawiac pytania, kto z radnych głosował za głupimi uchwałami urzędników magistrackich ?
     Zniepokojony jest także dwór marszałkowski, bo wycieklo,ze ma Pani na nich haki !!
     Boja sie juz uczestniczyc w tych wszystkich imprezach "pod patronatem" miłościwie panującego p.Adama.W każdej gminie na koszt podatników - będą festyny , przecięcia wsteg,
     oddawanie do uzytku 100 m chodnika, zaświecenie lampy na ulicy,itp.
     Na razie dymisje grożą w ratuszu i na dworze marszałkowskim. Mogą sięgnąć do gmachu wojewody ...
     Krzywo patrzą na Pani zabiegi o teatr wysokie osobistośc uniwerysyteckie, czyzby bali sie o stołki ? Ze przebojowa Pani Dr może im zagrozić ?Todobrze.
   • Gość: jaga Re: "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzib IP: *.dynamic.chello.pl 24.08.11, 20:44
    Niech Pani nie odpuszcza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wystarczy zobaczyć jak władzuchna chaotycznie myśli i działa. a WueL to już szczyt bezmyślności! zabetonował miasto, ma wizje nadające się do leczenia!
    ma swoich 'doradców' tzw. mecenasów 'śtuki'z prywatnych spotkan i tylko takimi opiniami się kieruje.
    A gdzież są prawdziwi artyści a UJK?
    gdzie architekci?
    Gdzie zwykli kielczanie, którym zależy na KUBUSIU!
    Ludzie, zróbmy coś!!!!!!!!!!!!
    Przestańmy ględzić, tylko rozejrzyjmy się za dobrym miejscem dla dzieciaków, nawet dla ich dziadków, którzy te dzieciaki zaprowadzą do Kubusia!
    spróbujmy wreszcie sami coś zrobić dla miasta i dla KUBUSIA!
    warto się skrzyknąć i wymusić na władzuchnie mądrą decyzję!WRESZCIE!
    Pani Doktor!
    Niech Pani nie zabraknie siły!
    ja jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: rodzic Jest wyjście ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 20:53
     Dymisja prezydenta, a Kubusia wsadzic do Muzeum Zabawek -! Tam się nie wiele dzieje, pomieszczą sie, a jak ktos napisał na forum mozna dobudowac pomieszczenia.
     Blisko jest parking dla autokarów przy KCK !
     Muzeum i teatr - to znakomite połaczenie !Na placu Woiności jest miejkce na scene - w okresie letnim !
     Pani Marzeno, niech Pani trwa !
     • Gość: Marzena Re: Jest wyjście ! IP: *.dynamic.chello.pl 24.08.11, 21:53
      Szanowni Państwo,

      Dziękuję za wsparcie. Jestem wielką zwolenniczką słów Pana Prezydenta Lubawskiego, który napisał na swojej stronie internetowej: "Uważam, że człowiek, który ma śmiałe i odważne plany - wygrywa. Nawet, gdy nie uda mu się ich do końca zrealizować. Bo - jak powiedział św. Augustyn - dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą."

      Dlatego walczę o osobną siedzibę dla Kubusia.

      Nie chcę niczego niszczyć, chcę budować (i znowu ktoś mnie oskarży o uprawianie polityki:-D).

      Uważam, że w Kielcach jest miejsce dla różnych instytucji kulturalnych, problemem jest jednak współpraca między nimi. Wczoraj zaprosił mnie na rozmowę dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy. Okazało się, że jest wola współdziałania i współorganizowania imprez dla całej rodziny (dziadkowie, rodzice, dzieci). Świetny pomysł.

      Wymyśliłam dla tej imprezy (o charakterze regionalnym, nie tylko miejskim) odpowiednie hasło ... powiedzmy: "Zabawmy się w Kielcach" (właśnie teraz przyszło mi to do głowy i zastrzegam prawa autorskie:-D).

      O szczegółach współpracy poinformuję później (widzę ten projekt wyłącznie we współpracy z innymi instytucjami działającymi w mieście: Kubusiem, Muzeum Zabawek i Zabawy, WDK, UJK, PŚ).

      Bardzo Państwu dziękuję za wszystkie ciepłe słowa. Dzisiaj dzwoniła do mnie przyjaciółka z USA, która po przeczytaniu wypowiedzi na forum, zaproponowała mi azyl;-).

      Jeśli Państwo macie jakieś fajne pomysły, chcecie ze mną współpracować, bardzo proszę o kontakt: kubusiowo2@gmail.com. Jest to adres e-mailowy Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Będzie też strona internetowa (kubusiowo.pl), ale jeszcze nad nią pracuję. Zapraszam wszystkie "byłe dzieci" do zamieszczania wspomnień o Kubusiu. Jeśli Państwo dysponujecie zdjęciami (np. z dawnych przedstawień), będę wdzięczna za przesłanie ich na adres Stowarzyszenia.

      Pozdrawiam wszystkich, MM      • Gość: tezzainteresowana Re: Jest wyjście ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.11, 12:56
       Podaje Pani informację (25.08.br) o Stowarzyszeniu Przyjaciół Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" (strona internetowa w budowie ale już z adresem i można ją było zobaczyć) i zachęca do współpracy podając adres poczty elektronicznej. Następnego dnia (26 bm.) na portalu społ. FB - anonimowy administrator tworzy stronę "RATUJMY KUBUSIA" z Pani tekstem w GW z 20.08.br. Nie myślę, że to Pani inicjatywa, bo swoją, firmuje Pani imieniem i nazwiskiem. Dlaczego strona internetowa, którą pani podała dla Stowarzyszenia, nie została wykorzystana przez anonimowego pomysłodawcę (na FB) by RATOWAĆ KUBUSIA? Czy Pani lub zabierający w tym wątku głos - wiecie o co tu chodzi? Czy to jakiś podział? Próba zdyskredytowania Pani akcji i Stowarzyszenia Przyjaciół TLiA "Kubuś". Bo ja nie.
       P.S. Dlaczego: RATUJMY TEATR KUBUŚ - POSŁUGUJE SIĘ GOTOWYMI FRAGMENTAMI WYPOWIEDZI FORUMOWICZÓW Z GW, JAK SWOIMI?
       NIE UWAŻACIE, ZE ZWYKŁA PRZYZWOITOŚĆ NAKAZUJE POSŁUŻENIE SIĘ ZNAKIEM "..." I PODANIEM ŹRÓDŁA?
     • Gość: panpikuś Re: Jest wyjście ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 23:02
      Wobec Placu Wolności i wspomnianego Muzeum są inne plany : "Laboratorium Zabawy" i parking podziemny ( za "Echem Dnia" - w art. "Zobacz jak będzie wyglądał Plac Wolności po przebudowie..." - analiza architektoniczno - przestrzenna pana mgr inż. arch. E.Łysaka (tu są też wytyczne do przebudowy w pliku pdf)

      (Radio Kielce ) <Wojciech Lubawski (...), teren zasługuje na remont i atrakcyjne zagospodarowanie. Funkcja placu ma zostać podporządkowana Muzeum Zabawek. Władze chciałyby, żeby było to miejsce do zabaw i spędzania wolnego czasu przez matki z dziećmi.

      Z informacji przekazanych przez kupców wynika, że mogliby się oni przenieść na ulicę Paderewskiego w ciągu dwóch najbliższych lat. Tam powstanie hala, w której maja prowadzić działalność. Na razie jednak trwają przygotowania do budowy. Niewykluczone, że miasto zaangażuje się z tę inwestycję.
      Obecnie trwają przygotowania do budowy. Na razie uchwalono plan zagospodarowania dla tego terenu. Hala ma powstać w pobliżu Agrocentrum. Miasto zamierza również stworzyć atrakcyjny plac zabaw dla dzieci za budynkiem hali.>
  • sygitoyo "Nie było wyjścia". Prezydent Kielc o siedzibie... 27.08.11, 13:16
   ten Facet jest po prostu typowym koniunkturalistą i za długo zasiada na miejskim stolcu, bo wierzy w swoja nieomylność i wykorzystuje swoją /darowaną przez nas władzę/ wg własnego uznania.

   Wszystkim dyktatorom tak sie tak robi.

   Przykre, że ma nas w d i będziemy wspólnie ponosić koszty naprawiania jego błędnych decyzji.

   Już to robimy.

   Typowa nomenklatura - dawniej PZPR, potem Solidarność, teraz jedyny możliwy i namaszczony poprawny politycznie, preferujący Sobie Podobnych.