Dodaj do ulubionych

Powstały rowerowe pętle dla całych rodzin. Spój...

02.11.11, 11:06
"Stworzenie 16 pętli kosztowało 160 tys. zł."
10 tys. za sztukę - na co poszło tyle pieniędzy? Z artykułu wynika niewiele - kilka znaków, trochę farby, jakieś kwiatki gdzieś "mają być" zasadzone, strona internetowa i aplikacja - czy to wszystko kosztowało 160 tys. zł?
Obserwuj wątek
  • oloros Powstały rowerowe pętle dla całych rodzin. Spój... 02.11.11, 11:06
   kiedy policja wezmie sie za motocyklistow i bandytow na quoadach - nie potrzeba szlakow - oni juz dawno po nich jezdxa 0w rejonie Stadionu sa trzy wjazdy do lasu ktoredy wjezdzaja i rozjezdzaja spacerowicziow - i zero reakcji
   rozjechali juz okolice Jury - i wielu zakatkow - w rejonie Swietego Ktrzyza wjezdzaja nawet w scisle rezerwaty - zero reakcji
   ludzie ktorzy na serio chodza po tych terenach - pieknej Gor Swietokrzyskich moga wam wiele opowiedziec
  • tondor Powstały rowerowe pętle dla całych rodzin. Spój... 02.11.11, 11:08
   Podoba mi się ten pomysł. Szlaków rowerowych w postaci pętli jeszcze nie było w naszym regionie. W końcu będę mógł zabrać swoją rodzinę i razem z rowerami pojechać w ciekawe miejsca. Trasy nie są zbyt długie, więc każdy jest w stanie je przejechać. A dodatkowy atut to taki, że mogę zostawić samochód w bezpiecznym miejscu a później coś zjeść. To jest dla mnie ważne.
  • sprychu_ck bezpieczeństwo 02.11.11, 12:18
   Pożyteczne i potrzebne przedsięwzięcie, jak każde promujące aktywny wypoczynek.
   Stronka-zaplecze- powinna spełnić swoje zadanie.

   Dobra propozycja dla cały rodzin (dzieci).
   Wierzę, że stan oznakowania będzie monitorowany jak i wszelkie uwagi korzystających z tych tras będą brane pod uwagę.

   Obawy to konfrontacje z bezkarnymi barbarzyńcami na quadach i motocyklach, to już patologia.
   Czy pomysłodawcy pętli (ROT) stworzą jakiś system ostrzegania, informowania o niebezpieczeństwach np na stronie www? Czy będą współdziałać z Policją o zapewnienie maksimum nie tylko komfortu ale i bezpieczeństwa?
   • Gość: pedał Re: bezpieczeństwo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.11, 19:18
    Zgadzam się z przedmówcą,że jest to pomysł na wydawanie pieniędzy-nie swoich oczywiście i dużych,jak największych się da.Propozycję mam taką -poprawcie wszystkie kostkowe alejki za własną kasę-panowie,którzy jesteście za te ścieżki odpowiedzialni i zostawcie wreszcie rowerzystów w spokoju.Przestańcie robić kasę na rowerzystach!!!! Rowerzyści to taki naród,który sobie sam doskonale radę da.

    Czy nie można zrozumieć,że chodzi o transport,a nie o rekreację?!
    Proponuję zapoznać się z tymi terminami.


    • Gość: Waldi Re: bezpieczeństwo IP: *.dynamic.chello.pl 03.11.11, 19:59
     Niektórzy z wypowiadających się chyba nie mają pojęcia o turystycznej jeździe na rowerze, ale po kolei:
     tondor napisał:"podoba mi się ten pomysł". Przejrzyj więc opisy na stronie i zobaczymy, czy nie zbłądzisz na pierwszej krzyżówce, tak są one lakoniczne. Przy opisie trasy "Tajemnicza przygoda" pod hasłem atrakcje: Brak atrakcji , więc po co jechać. A zamiast zachwycać się na zapas, weź rower i sprawdź jak to jest w terenie. Ja to już zrobiłem, kiepsko !
     sprychu _ck też wpadł w zachwyt, ta sama rada, weź rower i sprawdź jak to jest terenie. I nie myśl, że ktoś coś będzie montorował, naiwniaku.
     I wejdźcie na stronę rowerową, nic nie warta.
     Jak będzie wam mało to zdam sprwozdanie z objazdu szlaków.
     • sprychu_ck Re: bezpieczeństwo 04.11.11, 12:32
      Nie, w zachwyt nie wpadam. Jedynie chwalę samą, bardzo dobrą ideę aktywnego wypoczynku rodziny w komplecie i "ofertę" uwzględniającą udział dzieci w różnym wieku.
      Jak to zostało praktycznie wykonane - nie wiem, bo pojęcia nie mam o jeździe turystycznej, przecież objazd wschodniego wybrzeża Szwecji czy dotarcie na Krym na rowerze nie uprawnia mnie do takiej specjalizacji.
      Sto razy wołałbym działania na rzecz poprawy, budowania bezpiecznej infrastruktury rowerowej w samym mieście ( bo szlaki są od dawna) choć każde działania by je uatrakcyjnić-głownie z myślą o turystów - są ok. Strona www nie widzę szału ale na początek projektu, źle i tragicznie to nie wygląda
      Na pewno nie będę potępiał w czambuł pożytecznych pomysłów.
      Co do monitoringu, będę nadal pozostawał w naiwności- czas najwyższy coś zrobić z tą patologią.
      Cóż, czekamy na kolejnych zabłąkanych na jednej z opisywanych tras, wtedy obiektywnie się wykaże czy to "atrakcja", prawdziwa czy też sztuka dla sztuki.

      Jeśli jest jak piszesz to źle, bo środki pozyskane z zewnątrz można było wykorzystać w samym mieście.
  • Gość: Waldi Re: Powstały rowerowe pętle dla całych rodzin. Sp IP: 84.10.39.* 06.11.11, 00:17
   No właśnie, gdzie podziało się 160 tysięcy ? - dobre pytanie. Już po stronie internetowej widać, że gdzieś się rozpłynęły. Chciałem pojechać na trasę "Serce gór" z Nowej Słupi. I co widzę, lub lepiej czego nie ma o tej trasie: brak czasu przejazdu, brak opisu trasy ! po kliknięciu na słowo "atrakcje" ukazuje się napis "brak atrakcji".
   No i w dalszym ciągu wymienionych jest 14 tras chociaż na początku pisze się o 16, czy to nie jakiś ....?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka