Dodaj do ulubionych

Pierwszy hotspot już działa! Połącz się na Rynku

06.03.12, 00:38
Jaki jest koszt tych hotspotów ?
A nie lepiej objąć całych Kielc szerokopasmowym internetem po cenie kosztów - instalacji i obsługi - bez zysku ? To pozwoli wielu Kielczanom poszukać sobie pracy bo nie każdy może sobie pójść z laptopem do miejsca gdzie jest hotspot - np. młode matki z małymi dziećmi. Poza tym większość nadal dysponuje pecetami nie mając laptopa. Wreszcie niektórzy mają czas na skorzystanie z internetu dopiero wieczorem lub w nocy i trudno sobie wyobrazić aby biegali wtedy po Kielcach z laptopami. W Wielkopolsce (i nie tylko) są gminy w całości objęte takim dostępem do internetu (szerokopasmowym) i było to z dotacjami z UE. Może by tak u nas, bo te hotspoty to moim zdaniem tylko taki gadżet - owszem nawet atrakcyjny (i myślę że Kielczanie to akurat docenią !) ale mało skuteczny i efektywny jeśli chodzi o wymierne rezultaty.
Obserwuj wątek
  • Gość: s Re: Pierwszy hotspot już działa! Połącz się na Ry IP: *.kielce.hypnet.pl 06.03.12, 12:53
   Nie można objąć szerokopasmowym dostępem do internetu całego miasta. Po pierwsze byłoby to niezgodne z prawem (nastąpiłoby zakłócenie konkurencyjności na rynku telekomunikacyjnym). Po drugie, gdyby tak się stało, to tych szukających pracy byłoby dwa razy więcej (firmy dostarczające internet komercyjnie by padły). UKE zezwala jednostkom samorządowym na udostępnianie darmowego internetu ale w ograniczonym zakresie (wolne łącze i ograniczony zasięg hotspota).
   • Gość: Sceptyk To dlaczego gdzie indziej można całą gminę IP: 81.219.133.* 06.03.12, 17:45
    objąć internetem ? Poza tym z tym zatrudnieniem w firmach dostarczających internet pracuje kilkadziesiąt osób i one przecież mogłyby znaleźć miejsce przy utrzymywaniu internetu dla Kielc.
    Chyba bardziej chodzi o zadbanie o interesy niektórych firm a nie nas Kielczan. Na jakiej zasadzie UKE ma ograniczać dostęp do internetu ? i dlaczego tylko w Polsce ?
     • zeluq Re: To dlaczego gdzie indziej można całą gminę 06.03.12, 22:39
      >Chyba bardziej chodzi o zadbanie o interesy niektórych firm a nie nas Kielczan. Na jakiej
      >zasadzie UKE ma ograniczać dostęp do internetu ? i dlaczego tylko w Polsce ?


      Nikt nikomu nie ogranicza. W tej chwili dostęp do internetu jest praktycznie wszędzie. Za granicą raczej nie uświadczysz darmowego, publicznego internetu. A jak już nawet jest np w McDonalds to trzeba się rejestrować przez komórkę. U nas jest wolna amerykanka, dziwię się miastu, że dostęp jest bez rejestracji. Do pierwszego wykroczenia.
      Swoją drogą zrobiłem dzisiaj test na Rynku i download mamy taki jak zapowiedziany czyli 256kbit/s ale już upload jest 20Mbit/s.

      > Podobno mamy w Polsce najdroższy internet w Europie

      Głupoty opowiadasz. Kilka lat temu może i tak, teraz bym powiedział, że nawet jeden z tańszych. W przeciwieństwie to zagranicy, w Polsce w większości sieci nie ma ograniczeń co do ilości przesyłania danych.
      • Gość: Sceptyk Jest jedna różnica - za granicą internet w domu IP: 81.219.133.* 06.03.12, 23:19
       może mieć każdy bo go na to stać - przy tamtejszych zarobkach. Oni nie muszą nadrabiać dystansu do nas tylko my do nich, a ponieważ jesteśmy o niebo biedniejsi, nie mówiąc o dziadowskiej infrastrukturze - więc ktoś powinien pomóc Polakom w tym dążeniu do niwelowania różnic cywilizacyjnych - kto - Państwo - bogatsi i nowocześniejsi obywatele = bogatsze państwo.
       W Skandynawii nie zauważyłem ograniczeń w ilości przesyłanych danych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka