Dodaj do ulubionych

Prezes Milcarz znów zaśpiewa. Wiersze, które na...

06.07.12, 17:09
a zwyciescy konkursu dam buzi!!!
Obserwuj wątek
   • Gość: kielce Re: Prezes Milcarz znów zaśpiewa. Wiersze, które IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.12, 19:48
    A co z szumnie zapowiadanym projektem może to tylko był śpiewany żart.
    Co na to zgromadzenie , rada nadzorcza spółki, beneficjenci.
    Za co firma zapłaciła sobie wysokie premie bo chyba nie za ten kanalizacyjny knot.
    A podwyżki na co będą przeznaczone chyba na jakiś śpiewany festiwal firmowy.
    A tak swoją drogą gdzie był dotychczas pan Lubawski skoro dopiero teraz się zorientował że to jakiś kanał ale nie kanalizacyjny.
    Tylu fachowców powiedzmy to sobie od g...a dotychczas wzięło kasę pytam za co.
    I co dalej z tą dziwną sytuacją, włodarze mają się dobrze my płatnicy na pewno nie. ??????????
      • Gość: studnia Re: Ćwiczy głos,będzie mu potrzebny na ..procesje IP: 213.77.117.* 06.07.12, 23:09
       Kiedy wreszcie ktoś się zajmie radnymi biorącymi nienależne diety w Związku Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach?
       Członkom zgromadzenia związku międzygminnego nie przysługują diety i zwrot kosztów podróży służbowej - a takie zgromadzenie jest w Kielcach, i jeszcze jest chyba Ponidzie.
       Zgromadzenie Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych w Kraśniku ustaliło zasady przyznawania i wysokość diet dla członków zgromadzenia, a także zasady zwrotu kosztów podróży służbowych przedstawicieli zgromadzenia. Jako podstawę prawną uchwały wskazało art. 25 ust. 4 i art. 69 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym.
       Wojewoda lubelski uznał, że powołane przepisy prawne nie mogą stanowić podstawy do przyjęcia takiej regulacji. Przepis art. 25 ust. 4 stanowi, że na zasadach ustalonych przez radę gminy radnemu przysługują diety oraz zwrot kosztów podróży. Zgodnie zaś z art. 69 ust. 1 i 3 ustawy o samorządzie gminnym organem stanowiącym i kontrolnym związku międzygminnego jest zgromadzenie związku, do którego stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rady gminy.

       Wojewoda podniósł, że przepisy ustawy (art. 70 ust. 1 i 2) stanowią, iż w skład zgromadzenia związku wchodzą wójtowie gmin uczestniczących w związku, a na wniosek wójta rada gminy może powierzyć reprezentowanie gminy w zgromadzeniu zastępcy wójta albo radnemu. Wynika z tego, że osoby wchodzące w skład organu stanowiącego i kontrolnego związku są jego członkami, nie są natomiast radnymi w rozumieniu przepisów ustawy o samorządzie gminnym. Nie wiąże ich także mandat z tytułu wykonywania funkcji członka organu związku. A to oznacza, że nie mają do nich zastosowania regulacje dotyczące diet i zwrotu kosztów podróży radnym rady gminy.

       Wojewoda podkreślił, że dieta, o której mowa w art. 25 ust. 4 ustawy o samorządzie gminnym, nie jest terminem tak pojemnym, aby objąć nim rekompensatę, ekwiwalent czy też wynagrodzenie za udział w posiedzeniach organu wykonawczego osoby prawnej.

       Zdaniem wojewody jedyną podstawą do przyznania wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu związku jest zatrudnienie na podstawie wyboru, o ile statut związku tak stanowi, stosownie do art. 4 ust. 1 pkt 1 lit. d ustawy o pracownikach samorządowych. Statut związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych w Kraśniku nie zawiera stosownych regulacji.
       Stanowisko wojewody utrzymał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, oddalając skargę związku na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody (sygnatura akt: III SA/Lu 732/11).
       Rzeczpospolita
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka