Dodaj do ulubionych

Zrezygnowali z inwestycji za pół miliarda. Prze...

23.07.12, 13:08
Nie dziwię się decyzji Prezydenta Lubawskiego -Inwestycja w czystą wodę, i to jeszcze przekraczająca budżet internacjonalnego lotniska o dobre 100 czy 200milionów, za zgodą i dofinansowanie Unii? Toż to czysta herezja (że parę kilometrów rur wkopaych lokalnie w ziemię może kosztować! pół miliarda) i jasne jest, że nie może się udać! Prezydent przecież nie raz, i nie dwa dowiódł, że potrafi lczyć i jest tęgim rachmistzem, więc to wyjątkowo złośliwa potwarz twierdzenie, że "posługuje się niewiarygodnymi danymi"..
Obserwuj wątek
    • Gość: Iwona Re: Zrezygnowali z inwestycji za pół miliarda. Pr IP: 91.195.56.* 23.07.12, 14:01
      A ja myślę, że jest to zwykła złośliowśc prezydenta Lubawskiego. Już po dwóch przetargach wiadomo było o oszczędnościach rzędu 70 mln zł. Czyli na całym projekcie byłaby oszczędnośc ok. 200 mln zł. O tym prezydent nie raczył powiedzieć, jak również o karach, że nie są takie o jakich mówi. Wcale nie byłoby zwracane 300 mln zł. Prezydent bardziej bał się chyba o miasto, że nie zrealizuje efektu ekologicznego a sąsiednie gminy tak. Kolejny raz pokazał, że na nic eksperci, wyliczenia, doradcy itd. On wie najlepiej. Przykład parkingu w centrum miasta. Pan Lubawski boi się, że na terenie sąsiednich gmin będą tańsze tereny inwestycyjne, że mieszkańcy będą się tam przeprowadzać. Właśnie w tych gminach jest dodatni wskaźnik przyrostu mieszkańców a w Kielcach spadek. Więc trzeba na złość zrobić. Zablokować wszystko, ciekawe ile osób straci pracę w wodociągach na dzień dobry, ile pieniędzy pójdzie do innego regionu, ile firm budowlanych, transportowych i usługowych nie skorzysta. Tak rozwija się przedsiębiorczość w Kielcach. Położyć wszystko, nie dać nikomu zarobić bo po co. Jeszcze przydziej Lubawski po pomoc do gmin.
    • Gość: Wodnik Szuwarek Znamy powody rezygnacji ? IP: *.torservers.net 23.07.12, 15:32
      Pierwsze pytanie po ile głosów w zarządzie mają Kielce i Nowiny bo chyba Pan Redaktor źle policzył napewno nie po trzy, skoro 4 było przeciw. Proszę o wyjaśnienie !
      Czy aby o tej sprawie zagrożenia projektu nie wiedziano wcześniej ? Może trzeba by kogoś w końcu ukarać przecież to nie wyszło z dnia na dzień.
      Przecież jeszcze da się coś zrobić ale pewne osoby musiałyby wziąść się do pracy ...
      Pamiętajmy że Kielce mają rolę wiądącą i rządzą.
    • pablo5 Zrezygnowali z inwestycji za pół miliarda. Prze... 23.07.12, 18:32
      Niestety przykro o tym pisać, ale mieszkańcy obrzeży Kielc czekali na tą inwestycję od lat 90. Powstawały komitety budowy kanalizacji, zbierały pieniądze, został nawet wykonany projekt budowlany kanalizacji wraz z przyłączami na uliczkach sąsiadujących z główną magistralą.Z tego co wiem został on uzgodniony i zostało wydane pozwolenie na budowę. W tym momencie powstaje pytanie kto zwróci ludziom wyłożone pieniądze i czy sprawa nie powinna mieć finału sądowego.Ja osobiście nie uwierzę już nikomu kto będzie obiecywał budowę kanalizacji na osiedlu Łazy, Gruchawka. Przez te wszystkie lata odbyło się wiele spotkań na których wiele rzeczy było obiecanych, ale w końcu to jest Polska i słowo polityka nic nie znaczy ( chyba że przed wyborami :)Wtedy na spotkaniach obiecywano nam najwięcej).Żeby było śmiesznej to kilka dni temu z wielką pompą nastąpiło symboliczne wbicie łopaty na placu budowy. Byli obecni przedstawiciele wodociągów i UM.Myślę że przy następnych wyborach w odpowiedni sposób podziękujemy tym Państwu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka