Dodaj do ulubionych

Nepotyzm w szkole Cosinus

19.08.12, 01:37
Wie ktoś, na jakich zasadach są finansowane różne bezpłatne szkoły policealne typu Cosinus, Profesja, TEB Edukacja itp? I czy dyrektorzy takich "szkół" mogą zatrudniać swoje niekompetentne żony na stanowiskach nauczycieli, czy to ich prywatne firmy rodzinnne, takie folwarki?

Pytam, bo kiedyś w Warszawie chodziłem na zajęcia takiej szkoły i zatrudnione tam osoby wiedziały, o czym mówią, trafiali się tam nawet byli pracownicy PANu.
A o kieleckim Cosinusie rządzi pewien pan, który opowiada takie głupoty na zajęciach, od których włosy stają dęba (np. o Żydach na zajęciach z prawa administracyjnego, klerze czy o tym, że prawosławie = pogaństwo, a i to tylko garść tematów dygresji przy omawianiu zagadnień z prawa ;))
Jego żona (podobno urzędniczka w Urzędzie Gminy chyba w Bodzentynie) na niczym się nie zna, a zajęcia u niej polegają na tym, że po prostu czyta ustawę).

Mnie interesuje, czy takie "szkoły" mają prawo istnieć przy żenującym poziomie nauczania, jaki mają, i czy forsa na ich "działalność dydaktyczną" nie pochodzi przypadkiem z moich podatków.
Czy ktoś je w ogóle jakoś kontroluje?
Obserwuj wątek
  • belamom555 Re: Nepotyzm w szkole Cosinus 13.04.21, 10:10
   COSINUS
   Co roku największa liczba uzyskanych tytułów technika i zdanej matury
   Jedyna całkowicie bezpłatna sieć szkół dla dorosłych i młodzieży
   Tylko szkoły o uprawnieniach szkół publicznych (prowadzone zgodnie z programami MEN, nadające uprawnienia do wykonywania zawodu w całej Unii Europejskiej)
   Uczymy nieprzerwanie od 24 lat, ciesząc się doskonałą opinią

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka