Dodaj do ulubionych

Bardzo osobisty wiersz dla "Jakuba" z Sandomierza.

05.07.04, 18:54
Maurycy (Mosze) Szymel

"Do chłopca z żydowskiego miasteczka"

Nie płacz, malutki, jeszcze wzejdzie dla nas słońce
i zagoją się rany, krwią ociekające.

Dzisiaj słońce zachodu wprost w oczy nam świeci,
stoimy samotni w cierpieniu i w biedzie,
ale musimy znaleźć pocieszenie sami.

To nic, że tak błyskają ostrymi nożami,
że biją, że mordują... Znowu drzwi wstawimy,
wyłatamy poduszki i okna oszklimy.

Przyjdą znowu i znowu, jeszcze wiele razy,
ale badźmy cierpliwi, mamy wiele czasu.

Nie płacz, mały, wypłakać mógłbyś młode oczy.

Naprawimy komodę i stołek... łzy otrzyj,
odbudujemy domy przez nich podpalone,
znów zajaśnieją w słońcu ściany pobielone,
nie płacz, mały, nie warto, szkoda oczu twoich.

Wiosna odnajdzie drogę do nas, rany zgoi,
obcięte będą, na kształt konarów przegniłych,
ręce, które twą matkę i ojca zabiły.

Przełożył:
Witold Dąbrowski
Obserwuj wątek
    • Gość: Jakub Re: Bardzo osobisty wiersz dla "Jakuba" z Sandomi IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 06.07.04, 17:56
      [Wojtek, wiersz znalazłem z opóźnieniem. Gdy wczoraj pytałeś o wiersz z
      dedykacją, nie wiedziałem o co ci chodzi.]

Czy to się działo w Izraelu?

Wygląda to na typową "literaturę holokaustu", którą Żydzi produkowali i
      produkują masowo, w celu podżegania nienawiści własnego narodu do gojów, czyli
      do innych narodów. Taki system wychowawczy istnieje m.in. w Izraelu i w
      JudeoUSA. "Literatura holokaustu" zastępuje tam w szkolnictwie i w innej
      oświacie (szczególnie wyznaniowej) poważniejsze opracowania historyczne. Czyli
      jest podawana zamiast wiedzy, podawana do wiary.
      Napisz coś więcej o autorze i okolicznościach (jeśli coś wiesz).
          • wojciech.domagala Bardzo chętnie odpowiem na Twoją prośbę. 08.07.04, 13:20
            Bardzo chętnie odpowiem na Twoją prośbę.

Możesz JAKUBIE znaleźć strony o tematyce żydowskiej i ja się będę wpisywał do
            ksiąg gości.

Zapraszam do współpracy.

+++

Skontaktowała się ze mną dziewczyna interesująca się tematyką JUDAIKÓW -
            wychodząc na przeciw chciałbym zrobić podstrone z tematami o takiej właśnie
            tematyce.

Mam fotografie na slajdach - synagoga w Chęcinach - bardzo dobra ;-)))
            cmentarze - bardzo dobre ;-))) rocznica pogromu - cyfra ;-))) i jeszcze kilka
            negatywów o tematyce judaistycznej np... Muzeum w Dąbrowie Tarnowskiej.
            Pomożesz mi Jakub zrobić taką stronkę ?
            • Gość: Jakub Odpowiesz, ale przed swoją żoną i przed prawem ... IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 08.07.04, 17:09
              1. Wojtek, moja prośba dotyczyła info o tym Żydzie, udającym poetę z polecenia
              Światowego Centrum Holocaust Industrie.
              Ty lepiej odpowiedz na inną moją prośbę o zamknięcie się przez ciebie i nie
              pitolenie głupot na forum.

2. Bezpowrotnie straciłeś szansę na dopomożenie mi w zebraniu pewnych
              materiałów z pewnego terenu podkieleckiego i wykonanie fotografii pewnych
              obiektów, o co miałem cię prosić. To było przed tym, jak straciłem do ciebie
              zaufanie.
              Dobrze, że się zorientowałem, że nadajesz się tylko do fotografowania synagog,
              w których nigdy nie ma nic do fotografowania (z wyjątkiem portalu w synagodze
              sandomierskiej, który żydzi zrabowali z zamku królewskiego, wydzierając go nocą
              z wiekowych murów; a to żydowska hołota!).

3. Wpisywać się do żydowskich ksiąg gości możesz i bez mojej pomocy. Mam ci
              długopis podtrzymywać?

4. Chłopie pańszczyźniany u dziedzica Żyda, a rób ty se, co chcesz z tą
              dziewczyną, nawet judaiki, jeśli ci żona pozwoli mieć dzieci z Żydówką. Ale
              lepiej - ażeby nie martwić swojej żony - używaj prezerwatyw w stosunkach z tą
              dziewczyną.
              Żydówki takie już są niewinne, niby nic, żadnej prezerwatywy, kochanienki,
              religia zabrania... A potem staje przed twoją żoną z judaikiem na rękach i
              mówi: "to jest syn pani męża".
              Jeśli już się z tą dziewczyną kontaktowałeś, to na pewno już wpadłeś.
              Wyrazy współczucia dla twej miłej żony.

5. Dlaczego ze śmiechem twierdzisz, że cmentarze żydowskie są bardzo dobre?
              To, w kontekście twojej pisaniny, wygląda na jakiś odrażająco antysemicki
              dowcip. I to niskiej próby.
              Piszesz, że masz jeszcze "kilka negatywów o tematyce judaistycznej". Czy ty
              naprawdę nie znasz żadnych pozytywów u Żydów?
              Co cię opętało?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka