Dodaj do ulubionych

Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwoną ...

03.01.13, 07:24
"Jak dowiedziała się "Gazeta", konkurs celowo został unieważniony."

Cały tekst: kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,13134216,Szpitale_pod_jeden_szyld__Dzieciecy_z_Czerwona_Gora.html#ixzz2GtIuTM2H

To po co był ogłaszany? Jakieś to nielogiczne.
Obserwuj wątek
    • Gość: Aga Re: Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwon IP: *.centertel.pl 03.01.13, 08:24
      Chytry plan PSL-a
      Od połączenia zarządzanie całości przejmie PSL i pewnie pod wodzą niejakiego Wielgusa.,który Szpitalika nie może wybudować przez 15 lat.
      Szkoda ,że Janek z Czarnowa wypisał się z PSL.Teraz Janka wypiszą ze stołka dyrektorskiego.
      Janek na emeryturę pójdzie.
      Managerem zarządzającym z tylnego siedzenia będzie jedyny specjalista od lecznictwa inż.rolnik,po MBA , a obecnie poseł na zastępstwie.
      I tak PSL będzie rządził do końca świata i jeden dzień dłużej.
      Sukcesów nie trzeba życzyć ,bo są widoczne gołym okiem.
      • Gość: Aśka Radnego Pyrka pytać IP: *.jednosc.com.pl 03.01.13, 10:14
        Wydaje się oczywiste, że o pomoc w rozwiązaniu problemów PSL-u ze szpitalami trzeba pytać radnego Pyrka, z tegoż właśnie PSL-u. Jak wiadomo był zagorzałym przeciwnikiem "sprzedaży" Szpitala Miejskiego, twierdził, że będą w nim leczone osoby tylko takie, które będą miały pieniądze, a ludzie biedni będą leżeć pod płotem. Co się okazało? Wszystkie szpitale, którymi zarządzają ludzie z PSL są zadłużone na setki milionów złotych, a Szpitalik Dziecięcy został doprowadzony praktycznie do rozkładu( niech Pyrek spyta kolegę Wielgusa jak on to zrobił? )
        • Gość: cd Re: Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwon IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.13, 11:14
          nędza+nędza = sukces - to jakiś nowy pomysł ekspertów psl
          a jeszcze dodanie do tego jedynego w miarę niezadłużonego szpitala wojewódzkiego to już jest na granicy czystego wariactwa
          z tego nie będzie więcej pieniędzy?
          a taki moloch rodzi zupełnie nieprzewidywalne koszty o czym rolnicy oczywiście nie wiedza
          niech pójdą na całości i dołożą do tego Centrum Onkologii - jak już wariatkowo to na maksa proszę!
          to tylko pokazuje ze są zupełnie bezradni wobec problemów które ich przerosły
          i mnie żebym tu wymagał jakiś rewolucyjnych rozwiązań - bo jak w budżecie państwa jest tyle pieniędzy ile jest na szpitale to nie ma sil
          z pustego i Salomon nie naleje
          ale te działania pozorne i zamęt jaki powstaje pogarsza tylko całość a nie poprawia
          a autorom daje poczucie ze coś robią!!
          Polskę czekają bardzo niepopularne decyzje - takie jak zamykanie oddziałów i szpitali, takie jak prywatyzacje szpitali i przychodni, takie ja zwiększenie podatków - i zapisu na chorobowe
          i wiele innych - a tego wladze dzisiejsze majace na karku oddech pis - u nie zrobią -
          bo to co sie liczy to nie jest chory czlowiek a WLADZA - i tylko wladza
          dla nie zrobia wszystko - nawet jak by to byly takie wlasnie pozorne ruchy

• rita.1 Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwoną ... 03.01.13, 12:33
      Wszyscy mądrale, którzy to wymyślili powinni czym prędzej wylądować w połączonym szpitalu w Morawicy. Najlepiej na oddziale bez klamek. A może lepiej byłoby połączyć województwo świętokrzyskie z jakimś sąsiednim. Za jednym zamachem pozbylibyśmy się całego Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego. Najlepsze byłby takie, w którym nie ma PSL-u. Może śląskie. To, co się dzieje w tym regionie to już nie Monty Python. To Benny Hill.
      • Gość: ja Re: Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwon IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.13, 13:49
        Nie chcę nikogo brać! - odpowiada Gierada. I dodaje, że z połączeniem wiązałyby się niepopularne decyzje. - Pracę w tych dwóch szpitalach musiałoby stracić nawet tysiąc osób - wylicza.

I dlatego właśnie połączenie w dalszej perspektywie byłoby korzystne. 2/3 pań z administracji , kierowniczek , specjalistek d.s. różnych ,bardzo waznych w swym mniemaniu , do redukcji.
              • Gość: Grzegorz Świercz Re: Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwon IP: *.31.40.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.01.13, 14:48
                Dziś po raz pierwszy od kilku miesięcy rozmawiałem z panią Angeliną Kosiek. Z racji pełnionej funkcji muszę współpracować z mediami. Moim zdaniem mam poprawne relacje ze wsystkimi dziennikarzami poza panią Kosiek. Ponieważ opublikowała szereg artykułów moim zdaniem tendencyjnie i nieprawdziwie przedstawiające moje działania i motywacje ustaliłem zgodne z prawem prasowym warunki naszych kontaktów - wyłącznie w formie pisemnej z bezwględnym prawem do autoryzacji moich wypowiedzi.Warunki te przekazałem pani Kosiek osobiście i ponownie za pośrednictwem Pani Rzecznik UMWŚ. Przyznaje że podczas przerwy w obradach sejmiku zamieniłem kilka zdań z Panem Redaktorem Kędrackim, ale nie zostałem przez niego poinformowany o zamiarze ich publikacji a forma kontaktu odbiegała od wyznawanychnprzeze mnie standardów. Kategorycznie stwierdzam , ze przytoczone zdania nie oddzwierciedlają moich rzeczywistych poglądów na problem a wypowiedzi nie autoryzowałem. W przyszłości rownież kategorycznie domagam się od dziennikarzy "Gazety" autoryzacji wszelkich przypisywanych mi wypowiedzi. Acha - pani Kosiek poczuła się dotknięta rasą golden colli - naprawdę nie ma powodu, oświadczam bowiem publicznie że nie jest mi znane żadne zwierzę takiej rasy - to żart ignoranta (według jednego z artykułów) w stosunku do Wszechwiedzących
                • Gość: Victoria Re: Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwon IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.13, 15:23
                  Nie od dzisiaj Pani Kosiek uważa się za eksperta w dziedzinie służby zdrowia. Swoimi tendencyjnymi artykułami doprowadzała w przeszłości do wielu nieporozumień i konfliktów w placówkach służby zdrowia. Pani Redaktor, jeżeli piszemy o służbie zdrowia to należy słuchać zawsze dwie strony . I co najważniejsze zawsze być obiektywnym i problem służby zdrowia postrzegać od strony Pacjenta, bo Pacjent w tym systemie jest najważniejszy . Od dłuższego czasu Pani się to jednak nie udaje. Trochę pokory - służba zdrowia to trudny temat -potrzeba wiedzy i doświadczenia. Mam nadzieję ,że przyjdzie taki moment ,że Pan Marszałek będzie w dochodzeniu prawdy skuteczny. Brawo Panie Marszałku , tak trzymać.
                  • Gość: Ja Re: Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwon IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.13, 21:09
                    Dlaczego P. Dyrektory szpitali podpisują dyktat NFZ bez szemrania? Czyżby w trosce o pacjentów, czy bardziej w trosce o swoje wypasione fotele dyrektorskie? Czy procedury medyczne w bieżącym roku będą lepiej wyceniane niż w roku minionym? Przecież Polska pod rządami różowych z zielonymi jest "zieloną wyspą", która jako jedyna w Europie poradziła sobie z kryzysem. Dlaczego więc sytuacja finansowa służby zdrowia i los pacjentów wyglądają tak a nie inaczej? Czyż ktoś z organu założycielskiego kieleckich szpitali panuje nad zatrudnieniem w szpitalach? Czy ktoś ocenia efektywność pracy pracownika na danym stanowisku? Czy w służbie zdrowia (w szpitalach) po ponad 20 latach tzw. wolnej Polski cokolwiek się zmieniło ? Dlaczego żaden z P. dyrektorów od kilku lat nie zadba o uczciwą wycenę procedur medycznych? Tego typu pytania można mnożyć w nieskończoność. Dlaczego w szpitalach podległych Urzędowi Marszałkowskiemu nie ma konkursów na stanowiska kierownicze, a "kierowniki" są obsadzani na zasadzie mianowania, częściej na zasadzie układów (biznesowych, koleżeńskich, nepotycznych, partyjnych) niż w oparciu o faktyczne kwalifikacje?
                  • Gość: harry Re: Szpitale pod jeden szyld. Dziecięcy z Czerwon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.13, 15:16
                    Dla nawet mało zorientowanych oczywistym staje się narastający z tygodnia na tydzień konflikt w łonie świętokrzyskiej koalicji PO-PSL, a tłem problemu jest służba zdrowia w województwie. Po ponad roku wicemarszałkowania i odpowiedzialności za służbę zdrowia, Świercz a tym samym cała świętokrzyska PO muszą wykonać ruch z tych "do przodu", który już niebawem zdjąłby tak ze Świercza jak i tym samym z PO odium odpowiedzialności za katastrofalną sytuację w świętokrzyskiej służbie zdrowia. Katastrofalną w sensie strukturalnym, a przede wszystkim ekonomicznym. O długach ŚCO i skrycie chowanym poufnym audycie mówi się, że jest to około 250 mln zł, Czerwona Góra kolejne 50 mln zł, o drobniejszych nie wspominając, a kuriozalnymi posunięciami jak te w sprawie Szpitala Dziecięcego nawet nie warto sobie przy tej skali nieudolności głowy zawracać. Oczywiste staje się, że w miarę upływu czasu odpowiedzialność Świercza i PO za ten sektor samorządu wojewódzkiego w oczach opinii publicznej jedynie będzie rosła, a nie malała. PSL jest tego świadome i jak dotąd całą tą sytuację sprytnie przedłuża w czasie. W miarę jego upływu bardziej wiarygodne staną się bowiem publiczne wypowiedzi władz PSL, że co prawda my rządziliśmy służbą zdrowia przez 4 lata, ale wy już rządzicie nią ileś kolejnych. Zbliża się więc nieuchronnie sytuacja, w której Świercz i PO będą zmuszone wskazać palcem i publicznie stwierdzić: katastrofa w świętokrzyskiej służbie zdrowia to nie my tylko PSL. Stąd nerwowe, bez ładu i składu oraz jakiejkolwiek logiki plany łączenia szpitali i oddziałów, dzielenia ich, a nawet mnożenia. Świadom tej sytuacji jest oczywiście Jan Gierada, który mając swój szpital w niezłej kondycji oraz perspektywę bliskiej emerytury już bez skrępowania publicznie scharakteryzował te genialne plany układane przez koalicję PO-PSL w myśl bezsensownej zasady "szczęście wtedy się mnoży gdy się je dzieli". Jedynie z zapaścią finansową jest zupełnie odwrotnie. I Gierada dał temu wyraz na dodatek charakteryzując koalicyjne "mózgi" świętokrzyskiej służby zdrowia - skądinąd słusznie - jako permanentnych idiotów. Na dodatek już mocno wystraszonych tym co nawyrabiali. Bo ktoś kiedyś niedopełnianie obowiązków i przekraczanie uprawnień w związku z niegospodarnością w zarzuty karne ubrać zdoła. Spodziewać się zatem można w nakbliższej przyszłości dość ciekawych wydarzeń, bo że one mocno zatrzęsą świętokrzyską koalicją PO-PSL to chyba nikt nie wątpi. Nerwowość już jest zanadto widoczna, a podskórnie dzieje się zdecydowanie więcej. Znana od lat "miłość" Gierady z Góździem znamionuje również i to, że obaj panowie publicznie niebawem o sobie coś powiedzą, przy czym i tak argumenty i racja będą po stronie Gierady. A jemu na emeryturze mocno pasowałby mandat radnego sejmiku i rola recenzenta sytuacji w świętokrzyskiej służbie zdrowia. Lub nawet fotel wicemarszałka od służby zdrowia pod warunkiem, że znajdzie się w koalicji zdolnej odstawić od koryta na parę lat geniuszy z PSL.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka