Dodaj do ulubionych

Folia spożywcza i pandy. Czym grozi parkowanie ...

11.03.13, 12:42
może ona była niepełnosprawna... umysłowo ;)
Obserwuj wątek
    • tyfusplamisty Folia spożywcza i pandy. Czym grozi parkowanie ... 11.03.13, 13:47
      Sama akcja pomysłowa, jesteś uciążliwym dla kogoś, sam licz się z drobną uciążliwością. Ale jest coś, co mnie w tym bardzo drażni. Chodzi mianowicie o dwie sprawy.
      Po pierwsze pisanie o "pod kieleckim samochodzie na pod kieleckich blachach". I nie piję tu do fatalnej ortografii, ale do piętnowania owej "podkieleckości" właśnie. Sam jestem rodowitym Kielczaninem, ale niezwykle drażni mnie to dzielenie ludzi na wsiowych i miastowych. Nie to, żebym nie zauważał różnic, jakie dzielą ludzi w zależności od miejsca ich zamieszkania, albo żebym nie widział, że ludzie spoza miast (albo nawet spoza większych miast) przejawiają większą trudność tak w poruszaniu się po drodze, jak i w prawidłowym parkowaniu. No, ale ludzie... kimże wy jesteście, prócz tego, że zamieszkujecie średniej wielkości, prowincjonalne miasto wojewódzkie w Polsce?
      I druga sprawa, ściśle związana z tą pierwszą. Skoro jesteście, jak można wnioskować z powyższego, tak dumni z bycia Kielczanami, to dlaczego o naszym mieście piszecie lekceważąco per "tego miasta"? To ludzie nastawieni raczej krytycznie do swojego kraju spopularyzowali u nas tę manierę, by zamiast pisać "Polska", czy "nasz kraj" wolą lekceważące "ten kraj", "tego kraju", " w tym kraju" etc. W takiej rzekłbym kosmopolitycznej opozycji do krajów "tamtych", w domyśle lepszych, światlejszych. Stosując ten głupi zwrot w odniesieniu do naszego miasta tracicie mój szacunek.
      • Gość: kielczanka Re: Folia spożywcza i pandy. Czym grozi parkowani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.13, 14:44
        Masz wiele racji Tyfusie, ale ja na przykład coraz częściej czuję, że to przestaje być moje miasto, patrząc jak powoli zamienia się w prywatny folwark jednej kliki i jak głos mieszkańców jest kompletnie lekceważony. Analogicznie sprawa ma się do Polski jako "tego" zamiast "mojego" kraju, co stwierdzam z ogromną przykrością.

A dla pand wielkie brawa za to, że chciało im się podjąć działania w obronie prawa i piętnowania chamstwa.
        • tyfusplamisty Re: Folia spożywcza i pandy. Czym grozi parkowani 11.03.13, 15:32
          A to właśnie, że zarówno nasze miasto, jak i cały kraj zmieniają się na niekorzyść, że większość zamyka się w bezpiecznym azylu własnego domu wybierając raczej wycofanie niż zaangażowanie w sprawy publiczne, bo z takiej aktywności mogą wyniknąć kłopoty, że mało kto chce słuchać o złych zjawiskach trawiących jak gangrena całe państwo, to jest właśnie wynik braku szacunku dla wspólnoty, braku poczucia więzi z innymi (np. z wsiowymi), braku przekonania, że "ten kraj" jest coś wart i do czegoś nam, rozumianym jako wspólnota potrzebny.
          I kłania się tu stara prawda, że cel nie może uświęcać środków, a zatem właśnie piętnując chamstwo na jednym polu, nie możemy jednocześnie propagować go na innym. Stąd te dwie żółte kartki z mojej strony.
    • Gość: podkielczanka Re: Folia spożywcza i pandy. Czym grozi parkowani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.13, 17:04
      Niepełnosprawny umysłowo to jesteś ty, jeśli wydajesz takie opinie po obejrzeniu głupiego filmu nakręconego przez nie mające lepszego zajęcia dwie pandy nomen omen analfabetki. Dla mnie to nie pandy, ale Pindy, które z braku pomysłu na własne życie, bawią się kosztem innych. Ponieważ osoba, którą pokazały miała wszelkie prawo zajmować to miejsce, myślę, że już wkrótce obie Pindy wytłumaczą się z tego na posterunku policji. Może spotkanie ze stróżami prawa nauczy je profesjonalizmu w działaniu a jeśli mają zbyt małe rozumki żeby to pojąć niech zajmą się kopaniem brukwi.
      Najbardziej mnie drażni fakt, że zakładają strój pandy, zwierzątka budzącego sympatię. Myślę, że dla nich właściwszy byłby strój hieny bo to zwierze wredne, podstępne, żerujące na innych- zupełnie jak te dwie dziewuchy!
      • Gość: he he Re: Folia spożywcza i pandy. Czym grozi parkowani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.13, 19:15
        Gość portalu: podkielczanka napisał(a):

Dla mnie to nie pandy, ale Pindy, które z braku pomysłu na w
        > łasne życie, bawią się kosztem innych. Ponieważ osoba, którą pokazały miała wsz
        > elkie prawo zajmować to miejsce [...]

Jak na inwalidkę to całkiem dziarsko ta pani machała nogami i rękami. I te buty na obcasach... Z tak "ciężkim" upośledzeniem fizycznym rzeczywiście nie mogła zaparkować nieco dalej, biedaczyna.
      • Gość: ech Re: Folia spożywcza i pandy. Czym grozi parkowani IP: *.kielce.vectranet.pl 12.03.13, 20:11
        Jest takie przysłowie - nie strasz, bo...

Samochód jak widać i jak tłumaczą autorzy, był bez znaku inwalidy, więc kierująca nim osoba powinna ponieść tego konsekwencje. Brak znaku za szybą również powoduje karę, którą potem ewentualnie straż anuluje, ale po rozmowie i sprawdzeniu.

Jeśli to osoba z filmu ma uprawnienia do parkowania jako inwalida, to warto sprawdzić, dlaczego ktoś wydał tej osobie takie uprawnienia. Bo wygląda na zdrową, dziarską itp. A takie okazy zdrowia raczej uprawnień nie mają.

Prawo do protestów, obrony przed chamstwem, mają wszyscy. Setki osób mają dość chamstwa zalewającego nasze miasta, m.in. tego, że coraz więcej osób nie zwraca uwagi na znaki drogowe, zakazy, innych użytkowników, i uważa, ze im wszystko wolno. W dużej mierze dlatego, że władze nie wykonują swoich obowiązków. W każdym kraju poza Polską źle zaparkowany samochód zniknął by odholowany, a pani szukała by go na policyjnym parkingu, gdzie można by karę ewentualnie obniżyć. Ale tam są naklejane plakietki dla inwalidów, co powoduje, ze eliminuje się oszustów, posługujących się np. tabliczką dziadka, bo polska Straż nie ma jak sprawdzić, czyja to karta za szybą, jak nie widzi kierowcy. I tak dalej...

Jedno jest pewne - jak parkuje się na miejscu niedozwolonym, konsekwencje być muszą. Na drugi raz osoba nieuprawniona się zastanowi, a uprawniona nie zapomni o zezwoleniu za szybą.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka