Ministerstwo: linia Skarżysko - Tomaszów jednak...

06.04.13, 09:06
Kiedy ruszą znów pociągi na linii Skarżysko - Końskie? Likwidacja ruchu na tym odcinku to niezły skandal.
    • eu11 Re: Ministerstwo: linia Skarżysko - Tomaszów jedn 06.04.13, 13:17
      > Kiedy ruszą znów pociągi na linii Skarżysko - Końskie? Likwidacja ruchu na tym
      > odcinku to niezły skandal.

      Lata wygaszania popytu, reforma administracyjna i usamorządowienie PR zrobiły swoje.

      Lepiej odcinek Opoczno - Skarżysko zacząć nie od Skarżysko - Końskie, ale od Końskie - Opoczno, bo Opoczno - Tomaszów już jeździ, więc kwestia na początek przedłużania połaczenia do Końskich, bo i tak świętokrzyskie nie ma już odpowiedniego taboru (lokomotywy spalinowe i wagony pocięte na złom).
      Dopiero po elekryfikacji Skarżysko - Tomaszów będzie można uruchomić nie tylko Skarżysko - Łódź, ale i Sandomierz - Łódź z sensownym czasem przejazdu.
      • abrazo Re: Ministerstwo: linia Skarżysko - Tomaszów jedn 07.04.13, 20:35
        Skandalem to jest brak remontow linii kolejowych, ile wsparcia poszlo na koscioly a ile z POIŚ na remont linii kolejowych ???????????????????????????????? Wojewodztwo to biala plama!!!
Pełna wersja