Dodaj do ulubionych

Awantura na sesji w Piekoszowie. "To wstyd tu ż...

29.04.13, 12:40
Mieszkańcy Piekoszowa,nie jesteście pierwsi i nie ostatni.
Obserwuj wątek
          • Gość: Filip Re: Awantura na sesji w Piekoszowie. "To wstyd tu IP: *.dsl.bell.ca 30.04.13, 06:22
            ...swietna sprawa !
            wojt z mozolem za pieniadze podatnika budowal swoj elektorat...jak kazy zdolny mafiozo...potrafil sie dzielic...gdzie teraz ci ludzie pojda...jak one tylko potrafia przekaldac papierki z biorka na borko.....wladza centralna tam w wWarszawie mosi wykreowac wiecej stanowisk "za biorkiem"...kazdy dzis w Polsce chce byc urzednikiem i sledzic zycie na plastikowym ekranie....ale to jest chore....
            To spoleczenstwo cale jest chore....telawizja publiczna zamiast sluzyc spoleczenstwu slyzyla i sluzy ukladowi politycznemu ...w telawizji zaden pollityk nie powinien sie pokazywac bo to nie jest jego telawizja...ani jego kolesi....media sa spoleczne....spoleczenstwo zostalo oszukane przez media i przez stary uklad PRLu....sluzby specjalne.
              • Gość: czytacz Re: Awantura na sesji w Piekoszowie. "To wstyd tu IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.13, 08:45
                Zakupy w Piekoszowie drogie i niepotrzebne
                Ziemowit Nowak
                09.12.2010 , aktualizacja: 08.12.2010 20:27

"Gminny Zakład Usług Komunalnych z Piekoszowa kupił cztery samochody Iveco. Bez przetargu, za to drogie i niezbyt przydatne. Co łączy wójta, dilera Iveco i byłego prezesa ZUK, który auta zamówił? Stowarzyszenie Samorząd 2002
                ZUK w Piekoszowie zajmuje się wodociągami i kanalizacją. W połowie 2008 roku przekształcił się z jednostki budżetowej w spółkę z o.o. w całości należącą do gminy Piekoszów, aby sprawniej pozyskiwać pieniądze z UE i odzyskiwać VAT podczas inwestycji. Prezesem został nie mający doświadczenia kierownik referatu administracyjno-organizacyjnego UMiG Przemysław Chmiel. I od razu przystąpił do inwestycji. Oprócz milionowych unijnych budów wodociągów kupił też cztery samochody i zaczął rozwijać nową działalność - wywóz odpadów oraz hurtownię materiałów instalacyjnych. Cztery auta wziął w leasing, wszystkie w kieleckiej firmie Rider System, bez przetargu.

- Ja bym takich samochodów nie kupił, a już na pewno nie w tej cenie. Raty leasingowe 40 tysięcy złotych miesięcznie mnie wykańczają - mówi Zygmunt Wirecki, obecny prezes ZUK, który Chmiela zastąpił w lutym. - Śmieciarka jest za droga zdecydowanie, hakowiec [podnosi kontenery ze śmieciami - red.] też, wywrotka za mała, bus niepotrzebny, zbyt komfortowy - wylicza Wirecki. Mało tego, kupiona jako nowa jesienią 2008 r wywrotka była zarejestrowana w kwietniu tego roku, a wyprodukowana w 2007 r.

- Dlaczego ZUK wybrał takie samochody? - pytamy. - Niech wyjaśni Snopek - odpowiada Wirecki.

Jakub Snopek to były pracownik ZUK, odpowiadał za zakupy, był przewodniczącym komisji przetargowej. - A co miałem zrobić? Nawet jak znalazłem korzystniejszą ofertę, przychodził Przemek Chmiel i mówił, że ma być Iveco i koniec. Wójt tak kazał, on u wójta bez przerwy przesiadywał, wszystko uzgadniał. To był taki malowany prezes - mówi Snopek.

- Owszem, rozmawiałem z wójtem o zakupach, padały nawet nazwy konkretnych marek, ale nie przypominam sobie, żeby wójt wspominał coś o firmie Rider. Mieli po prostu najlepszą ofertę, wysyłaliśmy przecież pytania - broni się Chmiel.

Rzeczywiście, pytania były, tyle że nic nie wnosiły do sprawy. Tak było z ciężarówką DAF, niedużo droższą, za to z trzema osiami zamiast dwóch, o kilkakrotnie większej ładowności niż Iveco.

- Wszystko było uzgodnione, zaczęliśmy już nawet robić zabudowy, bo mieli u nas kupić więcej samochodów - potwierdza Waldemar Wielochowski z firmy Wanicki w Krakowie, diler DAF. - ZUK-owi zależało na czasie, na zasadzie gentlemens agreement skończyliśmy samochody. Później okazało się, że biorą inne - mówi Wielochowski. Nie zdziwił go wybór Iveco? - Ostatnie słowo należy do klienta, ale tak zaawansowanej transakcji nie udało mi się jeszcze stracić. A 99 proc. moich klientów to gminy i zakłady komunalne - odpowiada.

Bohaterów tej sprawy łączy Stowarzyszenie Samorząd 2002. Działa w nim wójt Piekoszowa Tadeusz Dąbrowa i założyciel Rider System Sławomir Brożyna. - Znam pana Brożynę ze Stowarzyszenia, ale lepiej się poznaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Nie naciskałem na zakupy u niego - twierdzi Dąbrowa. - Mogę powiedzieć, że Tadek Dąbrowa to mój przyjaciel. Ale mówienie, że kupił drogie samochody, żeby dać zarobić firmie Rider System to duże nadużycie. Poza tym z tą firmą już mnie nic nie łączy, trzy lata temu rozwiodłem się, firmę zostawiłem żonie. Owszem, pomagam jej, ale nie brałem udziału w rozmowach o kupnie tych samochodów - mówi Brożyna.

Dąbrowa, Wirecki i Snopek twierdzą co innego. Brożyna nie dość, że rozmawiał o tym zakupie, to jeszcze potem kontaktował się z ZUK-iem w sprawie serwisu i obsługi. - Chciał się tu dalej rządzić tak jak za Chmiela, ale ja do tego nie dopuszczę, interesuje mnie tylko podejście biznesowe. Dlatego chyba się nie polubiliśmy - mówi Wirecki.

Takich wydarzeń radnym z Piekoszowa było już za dużo. Domagali się zmian w spółce. Rada nadzorcza zwolniła Chmiela, ale wiosną został kierownikiem nowej krytej pływalni kieleckiego MOSiR na Barwinku. Proponowano mu też start do sejmiku z listy Samorządu 2002. - Stanowisko na basenie dostałem z konkursu. A kandydowania odmówiłem, polityka mnie już nie interesuje - tłumaczy Chmiel, którego wcześniej wyrzucono z SLD za niepłacenie składek.

Niegospodarność w ZUK i odpowiedzialność wójta Dąbrowy badała prokuratura Kielce-Zachód. Śledztwa umorzono z powodu niewykrycia znamion przestępstwa. Decyzja dotarła do rady gminy 16 września tego roku. - Nie zdążyliśmy się odwołać, a i tak nie wiem, czy by udało się przegłosować takie odwołanie - mówi Beata Banaś, była radna która zainicjowała doniesienie do prokuratury."

Cały tekst: kielce.gazeta.pl/kielce/1,35265,8789883,Zakupy_w_Piekoszowie_drogie_i_niepotrzebne.html
      • Gość: Wstydziarz Re: Awantura na sesji w Piekoszowie. "To wstyd tu IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.13, 11:19
        Fajnie, 50 osób przyszło porozmawiać o sytuacji kryzysowej a 130 pracuje w Urzędzie Gminy. Tak to w Polsce jest: "Kali ukraść krowa, dobrze, Kalemu ukraść krowa, nie dobrze".
        Co ci ludzie robili przez lata, dlaczego nikt nie wniósł skargi? Całkowita pasywność, do czasu kiedy pieniądze przestają trafiać do naszych kieszeni. Niech plajtują, bez tego nieczego się nie nauczą. Może niech wypowiedzą się jakieś lokalne autorytety? Kościół? No chyba ktoś w tej okolicy ma coś do powiedzenia?
    • to_straszne Zacni Piekoszowianie? 30.04.13, 12:18
      Wystarczy sobie przypomnieć, na kogo głosowaliście w ostatnich wyborach. To wam odświeży pamięć.

wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/260000/pl/260414.html#tabs-1
      Na pisiorów nie ma lekarstwa.

Gratulacje.
    • kot2ka Wójt w areszcie, gmina na skraju bankructwa. Mi... 30.04.13, 12:38
      Jestem przekonany że takie działania tych zas.....ch samorządów są w olbrzymiej ilości gmin w Polsce. Winę za to ponoszą przede wszystkim wszyscy tzw. bezradni (trudno ich nazwać radnymi) którzy nic nie robią i nie patrzą na wydatki gmin. Władza się panoszy gdyż z braku nadzoru nad nimi na wszystko sobie pozwala. Referendum powinno dotyczyć tak radnych jak i wójta. !!!!!
      • Gość: kola Re: Wójt w areszcie, gmina na skraju bankructwa. IP: 77.252.222.* 02.05.13, 17:30
        kuźwa a mnie trafia szl.....że Ci z Piekoszowa co najwięcej mają zrobione jeszcze kur.... skrzeczą ,,,,Dziadostwo pier... a co mamy my powiedzieć miejscowości z których tez płyna do gminy podatki a nie mamy nic bo robili super osadę dla przybłędów z których połowa z nich nie jest zameldowana i pieniądze nie wracają do naszej gminy a im się robi lampy jak u caringtona drogę z kostki a inni po jaja w błocie brodzą od wielu wielu lat ! My tez mamy dzieci i nie mamy czerwonych autobusów ,ba nawet busy rzadko jeżdża a nie jak w Piekoszowie co 5 min i jakoś dajemy rade, WIEC MAM NADZIEJE ,ŻE TERAZ BĘDZIE TO REFERENDUM I WÓJTEM ZOSTANIE CAŁKIEM OBCA OSOBA Z NIE Z NASZEJ GMINY II BĘDZIE DZIELIŁ SPRAWIEDLIWIE A NIE BĘDZIE ROBIŁ TARZANI MAŁPOM.POMYŚLI TEZ O INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH Z KTÓRYCH TEZ WPŁYWAJĄ PODATKI, TYLKO CIEKAWA JESTEM KTÓRY PÓJDZIE NA TAKIE DŁUGI ,,,,, PEWNIE BEZ SKAZY PAN Z JAWORZNI
    • rabbinhood Świętokrzyskie jakie cudne 30.04.13, 13:07
      Świętokrzyskie jakie cudne
      nie masz drugich takich stron...
      W latach 70tych za PRLu postawiono tam nowoczesną na owe czasy szklarnię.
      Okazało się że jest bardzo niedochodowa, pomimo że część ludzi zaczęła zbijać kokosy. Paradoks? Każdy swoje wie.
      Transparentność i odpowiednie umiejętności oraz konsekwencja muszą dać efekty.
      Demokrację właśnie po to stworzono aby rozwiązywała problemy takie jak w opisie. Pytanie tylko czy znajdzie się osoba kompetentna i godna zaufania, oraz czy nie zawiedzie tego zaufania, a także czy mieszkańcy zechcą dać jej władzę?
      Bo inaczej rozdziobią nas kruki wrony.
      • Gość: wlad Re: Świętokrzyskie jakie cudne IP: *.xdsl.centertel.pl 30.04.13, 13:26
        Samorząd europejski od średniowiecza zakłada udział mieszkańców w pracach gminy. Zostało to przystospowane w paru państwach XIX wieku (Prusy), szczątkowo istniało w Rosji natomiast całkowity brak zainteresowania mieszkańców sprawami gminy czego efektem jest praca radnych prowadzi do takiego g... Już na etapie pomysłu zakupów dostawczaków o których wspomniano informacja powinna krążyć wśród ludzi a ci powinni obstawić salę rady podczas posiedzeń kiedy radni podniosą temat. Idiotom jak w/w wójt na bieżąco uprzykrzać życie i odwoływać póki można. Tak to nikt niczym się nie interesuje a później ma pretensje.
        Dopóki zainteresowanie będzie się kończyło na własnym płocie, dopóty różni złodzieje i idioci będą mieć ułatwiony dostęp do władzy.
      • Gość: Filip Re: U Janowcu n/W też wstyd mieszkać.... IP: *.dsl.bell.ca 30.04.13, 14:48

...ale glupota....!

Wojna Polsko-Polska trwa.....program zachowan spolecznych...poziom kultury ludzi PO afiszowany.....medialnie wcielany w zycie temu spoleczenstwu .....bedzie zbiertac dorodne plody.....mafia zaleznie jako by ona nie byla bedzie sie realizowac na wlasnym poziomie mentalnym....spoleczenstwo przejmuje jej zachowania wciela w zycie ...deformuje ludzka osobowosc....

Przyczyną ujawnionej w niedzielę tragedii była najprawdopodobniej awantura domowa. Od ran kłutych i ciętych zginęły 15-letnia dziewczyna i jej matka - 37-letnia Katarzyna C. Konkubent kobiety, 40-letni Jerzy M. - jak podaje policja - prawdopodobnie sam odebrał sobie życie po zabiciu partnerki i jej córki. Ciężko rannych zostało dwoje dzieci - 8-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka.

• Gość: Filip Re: U Janowcu n/W też wstyd mieszkać.... IP: *.dsl.bell.ca 30.04.13, 18:13
          i.wp.pl/a/f/jpeg/31075/IMG_3500.jpeg
          Uklady, uklady...a oto rezultaty tych ukladow....wycinaja polskie lasy i zabijaja ludzi na drogach....gdzie policja ....?....policja liczy forse....u Pana Boga za piecem...nie jest wcale tak bajecznie.....bajecznie jest za to na Wiejskiej....zwlaszcza gdy rzad zmuszony jest sie wyzywic...z poselskich diet....za malo wiec wysprzedaje POlskie Lasy...zadych raportow na ten temat...natomiast obywatelowi wyciac drzewa nie wolno...wysokie kary.

Panie Piechocinski dosc urlopu....zyczymy sobie przejzystosci w waszym PSLowskim folwarku....ukladanie sie z Tuskiem niczego nowego nie wniesie...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka