Dodaj do ulubionych

Lepsze wagony do Kielc, dzięki pendolino

09.08.13, 12:55
Ale czas podróży oczywiście się nie zmieni, prawda?
Obserwuj wątek
   • Gość: sds Re: Lepsze wagony do Kielc, dzięki pendolino IP: *.ip.netia.com.pl 09.08.13, 19:58
    Nie bedzie bo to intercity nie zarządza infrastrukturą.. Jakys umial to rozroznic to byloby dobrze.

    Dlaczego nie szybciej to niech sie kielecka prasa w koncu zacznie dopytywc oddzialu kieleckiego PKP PLK dlaczego tak malo inwestycji w linie kolejowe w wojewodztwie, a pieniadze na kolej nie sa wykorzystywane w pelni i trzeba przesuwac... jak to jest.. czym sie zajmuje kielecki oddzial PLK ?? Lokalne media sa za cienkie zeby pisac o waznych sprawach a zajmuja sie tylko kronika policyjna kopiuj-wklej i o pie...ch pisac.. to zajecie.
    • Gość: Takijeden Re: Lepsze wagony do Kielc, dzięki pendolino IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.13, 11:09
     > Dlaczego nie szybciej to niech sie kielecka prasa w koncu zacznie dopytywc oddz
     > ialu kieleckiego PKP PLK dlaczego tak malo inwestycji w linie kolejowe w wojewo
     > dztwie, a pieniadze na kolej nie sa wykorzystywane w pelni i trzeba przesuwac..

     Bo kasa na remonty torowisk dzielona jest centralnie w Warszawie a oni tam często zapominają o istnieniu takiego województwa jak świętokrzyskie do tego jeszcze zlokalizowanego w Polsce B.Jeżeli dodamy do tego nieudolnych i zakompleksionych parlamentarzystów naszego regionu i słaby zarząd województwa,który kompletnie nie ma pomysłu na jego rozwój,to odnoszę nieodparte wrażenie że właśnie tracimy ogromną szansę na skok cywilizacyjny w naszym woj...Co do lepszych składów,śmiech mnie ogarnia jak redaktorzy lokalnej gazety w."podniecają się"przekierowaniem ich w nasze rejony,pamiętajmy bowiem że siedziska w tych wagonach zostały już solidnie wypierdziane przez młodych wykształconych z wielkich miast,ale motłoch z Polski B bedzie się cieszył,czego dowodem jest powyższy artykuł.
   • Gość: jedziem Re: Ja mogę pojechać starymi wagonami, w zamian z IP: *.ntlworld.ie 17.12.13, 20:25
    Wiecie. Nie jest tak najgorzej. Widzicie, co się (nie)dzieje w Radomiu? Tam to dopiero umieralnia. Kiedyś niby-rywalizacja. Teraz Kielce są o sto kilometrów przed grodem nad Mleczną, który stał się przysłowiowym zadupiem, ze swoją moherową mentalnością. Co do kolei - z Radomia do Warki jedzie się po jednym torze 40km/h, bo szybsza jazda to igranie ze śmiercią. Ten to, który wybudował kaiser, nie był nawet dotknięty, jak mieli to swoje "województwo"... A dla krytyków Lubawskiego - widzieliście, co radomski Kosztowniak wyprawia? Miasto z 60 mln, ma 400mln długu ( i rośnie ), dziury w mieście na pół metra ( nie mówiąc o koleinach ), za to "lotnisko-widmo" o zakrótkim pasie i bez infrastruktury budowane, cały przemysł rozsprzedany szabrownikom, wycinka starodrzewia w Starym Ogrodzie, wiejskie światełka w Parku Kościuszki, odermontowana katedra i disco polo na każdym roku. Ten Kosztowny nawet w Radomiu nie mieszka... Tak więc Kielce nie są złe - a Radomianie chwalą odnowę starówki i zazdrośnie patrzą na to, że na Rynku się dzieje. U nich na "rynku" można najwyżej zarobić butelką w łeb. ;-)
  • Gość: dfg2 priorytetem powinna być komunikacja z warszawą IP: *.cdma.centertel.pl 18.12.13, 11:42
   Przypominam, że jeszcze w latach 90. Kielce miały bardzo regularne połączenia z Warszawą i to na dodatek w takcie 2-godzinnym. Wystarczy zajrzeć do rozkładów jazdy z tamtych lat. Pociągi z Warszawy Centralnej do Kielc startowały zwykle pięć minut po pełnej godzinie. Przykładowo na 1996-1997 jest to 7.05, 9.05, 11.05, 13.05, 15.05, 16.05 (Skarżysko), 17.05, 19.05, 20.55 (Skarżysko), 21.05, 23.10. Źródło: Sieciowy Rozkład Jazdy Pociągów 96-97, tab. 110, str. 130-137.

   Komunikacja ze stolicą kraju jest absolutnie priorytetowa, zwłaszcza dla takich relatywnie blisko położonych, a przede wszystkim związanych z nią historycznie i kulturowo miast jak Kielce, Lublin, Łódź, Białystok. U nas niestety zapanowała jakaś dziwaczna moda na usilne i sztucznie preferowanie połączeń z... Krakowem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka