Dodaj do ulubionych

Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co kr...

27.09.13, 23:21
To pokój asystenta sędziowskiego. Przestrzenny, miejsca w nim pod dostatkiem.No pewnie... Przecież potrzeba 75m^2 żeby asystent sędziowski mógł pracować komfortowo...
Obserwuj wątek
  • Gość: lumpior Re: Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co IP: 213.77.117.* 28.09.13, 03:41
   Czy za tym wieeelkim wydatkiem przyjdą orzeczenia, po których w razie omyłki , to sędziowie zapłacą za błędną interpretację prawa, w drugiej instancji zmienianej na całkiem odwrotną ?
   • Gość: pucujbuty Re: Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co IP: *.dynamic.chello.pl 28.09.13, 07:32
    Idź na studia prawnicze to się dowiesz laiku znawco od wszystkiego.
    • Gość: smurf-populista Pałac sprawiedliwości i szybkości w Kielcach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.13, 08:19
     Studia i egzaminy prawnicze powinny trwać proporcjonalnie
     do okresu postępowań sądowych w danym kraju.
     Pensje i emerytury w sądownictwie oraz standard obiektów powinny być tak godziwe,
     jak zarobki tubylczego ludu.

     Czy to populistyczne stwierdzenia ?

     Jak wygląda porównanie skuteczności, jakości pracy naszych sądów
     i "konkurencji" w krajach zachodniej cywilizacji i demokracji,
     szczególnie anglosaskiej kultury prawnej?

     Czy to pytanie też jest populistyczne ?

     • Gość: smurfmadrala Re: Pałac sprawiedliwości i szybkości w Kielcach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.13, 08:26
      cytat:
      "Budowa trwała 3 lata, siedziba temidy dzięki niej powiększyła się o 1/3."

      Czy propozycja, aby imię bogini "Temida" pisać z dużej litery jest
      przejawem populizmu ortograficznego ?
    • Gość: wiemcomówię Re: Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 28.09.13, 11:29
     lumpior ma rację pucujbuty to zajęcie dla prawnika,który nie ma układów a o sprawiedliwości to mowy nie ma,choćby był mądry ale nie jest swój.
     • Gość: i tyle Re: Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.13, 17:41
      Byt został wywindowany na wyższy poziom. Czy sprawiedliwość również?
      • Gość: Filip Re: Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co IP: 65.95.250.* 28.09.13, 22:10
       ...swietne zycie urzednika sadowego - to sie nazywa miec "wadze"....i w nieskonczonosc przesuwane rozprawy....oj oni juz sie potrafia urzadzic kosztem polskiej biedy...te paniutki na korytarzu sadu bardzo reprezentacyjne.....wyjatkowe okazy ucielesnienia sprawiedliwosci.

       ...ulubiony fragment;
       >>na wszystkie cztery piętra prowadzą windy, to w każdym z nich trzeba jeszcze przemieszczać się przez - mały, bo mały - ale jednak labirynt korytarzy. <<

       ...no tak ...labirynt korytarzy, tysiace pokoi i miliony spraw....slowem skorumpowana wierza babel....niebo gwiezdziste, papier co wszysko przyjal i komar - wymierzajacy mi kare.
       • Gość: Filip Re: Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co IP: 65.95.250.* 29.09.13, 18:11
        Pytanie do bylego przewodniczacego Solidarnosci...pozniejszego prezydenta RP

        Mamy już ćwierć wieku Polski wolnej i niepodległej. Czy właśnie o taką Polskę pan walczył?

        ...odpowiadam w imieniu L.Walesy
        ...Tak dokladnie o taka Polske walczylismy - o "Polske Walesiarska" pruralistyczna, wynikajaca z moich ponderabilji...polske jednego lidera....nie o jakas tam Polske Gwiazdy, Walentynowicz...Kaczorowskiego ....czy Kaczynskich.
  • ador43 Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co kr... 23.01.14, 13:25
   Zeby nie kryl jakiegos watykanskiego szpiega z opus die bo wiceminister Krolikowski nie bedzie mogl sie bezposrednio wykazac przed klasztornymi przelozonymi i dostanie po jajach.
  • ochujek Immunitet chroni głupotę. 11.03.14, 18:05
   Będzie dobrze i sprawiedliwie gdy za omyłki sędziowie będą odpowiadać tak jak pozostali obywatele. Z wyjątkiem prokuratorów i kleru, którzy stawiają się ponad prawem. Prawnicze klany rodzinne psują prawo. Doświadczyłem.
   • Gość: zalewajka Re: Immunitet chroni IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.14, 21:29
    Gmach kieleckiego sądu- tego z 1947 r - projektował kielczanin, śp mgr inż. arch. Jerzy Król
  • framberg Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co kr... 20.03.14, 14:18
   Pałac "sprawiedliwości" - co kryje?

   Wiemy.
   - świętokrzyskie pełne korupcji kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,15199320,Swietokrzyskie_pelne_korupcji__Zaskakujacy_raport.html#TRrelSST

   I po co sędziom pałace?
  • Gość: bxm Re: Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co IP: 5.172.248.* 21.03.14, 13:10
   Stoją w krajobrazie całkowicie osamotnione. Niczego nie przypominają. Znikąd się nie wywodzą. Zrobione, jakby gdzie indziej i przyniesione nocą, a potem podstępem i przemocą umieszczone na przekór pamięci – pisze o nowoczesnych kościołach Andrzej Statsiuk w felietonie z najnowszego numeru „Tygodnika Powszechnego”.
   Wrażenie jest szczególnie wstrząsające, gdy wybudowano je obok wiekowych, najczęściej drewnianych świątyń. Mógłbym podać przykłady dziesiątków tych nieszczęsnych par, ale nie chodzi mi o to, by szydzić z gustu i wykształcenia proboszczów, umiejętności architektów oraz naiwnej czy wymuszonej hojności wiernych. Zastanawia mnie tylko, co się stało z naszą religijnością, co się stało z naszym językiem, za pomocą którego naszą religijność wyrażamy? Czego wyrazem są te betonowe monstra rozsiane po wsiach i miasteczkach? Większość z nich powstała w schyłkowym komunizmie i w jakiś przewrotny sposób podzieliła jego brzydotę i katastrofalne bezformie. Tak jakby za pomocą gigantyzmu, za pomocą brutalnego gwałtu na przestrzeni architektura sakralna tamtych lat chciała zamanifestować pełne pychy zwycięstwo nad wrogiem, a jednocześnie stała się jego bękartem. Bo cóż pozostało? Fabryki Pana Boga? Hangary religii? Magazyny wiary? Zakłady Naprawcze imienia Trójcy Świętej?
   Jakiś wstrząsający smutek emanuje z tych konstrukcji. Niewiadome jest ich pochodzenie. Tkwią sieroco w krajobrazie. Guliwerowie w krainie Liliputu. Z fasadami obłożonymi żółtym gresem. Z oknami ze zbrojonego szkła. Z blachotrapezem na dachach. Z dzwonnicami jak minarety. Z fallicznymi wieżami. Z frontonami z Matką Boską z gipsu, z papieżem z Bóg wie czego. Z luksferami. Z krzyżem na dziobie, bo arka to przecież najpopularniejsze odniesie. I najgłębsza metafora: łódź z betonu. Dokąd się nią przeprawimy?
   Coś się z nami stało? Nie potrafimy zbudować świątyni, by nie urągała oczom i przeszłości. Nie potrafimy mówić o Bogu. Wystarczy posłuchać kazań w prowincjonalnych kościołach, które są kalekie, sztuczne i anachroniczne. Opowiadają XIX-wieczne bajędy dla pańszczyźnianego ludu. Wystarczy włączyć toruńskie radio i posłuchać szefa, który udręczony brnie przez polszczyznę, czyniąc z niej karykaturę języka. Używa jej niczym kija na grzbiet stada, któremu chce przewodzić. Wystarczy posłuchać nieśmiertelnej „Barki”, by przekonać się, że śpiew, pieśń religijna zamieniły się w popowy kicz. Albo posłuchać w przywołanej rozgłośni współczesnej muzyki wychwalającej Pana. Usłyszymy plastikowe, syntetyczne dźwięki z komputera, płaskie jak dykta melodie, a nasze uszy stężeją w pełnym zażenowania oczekiwaniu na discopolowy tekst o dupie Maryni. I niewiele nasze uszy się pomylą, bo dostaniemy porcję patetycznej grafomanii przypominającej tłumaczenie z „google translate”. Pozostaje nadzieja, że Pan jest nieskończenie miłosierny albo głuchy.
   Źródło: Tygodnik Powszechny ( Onet.pl)
  • last_demigod a tuskowa baba spod buska ?? 21.03.14, 13:41
   co tam robi?
   cały ten budynek to obciach i kicz, putinada

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka