Dodaj do ulubionych

Na drogach mniej ekranów. Pierwsze efekty nowyc...

30.09.13, 07:59
Nareszcie,ktoś zmądrzał,policzył,zdecydował.
Obserwuj wątek
  • Gość: gosc Rychlo w czas! IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.13, 08:06
   pfff....Rychlo w czas!
   Miasto juz wyglada jak zaekranowane getto, kto mial zarobic juz zarobil.... a teraz po kilku latach sie nagle ocknieto gdy od samego poczatku tego szalenstwa lubie wrzeszczeli i protestowali?? TO JEST WLASNIE POLSKA, TO SA WLASNIE KIELCE!! I jak tu ma byc dobrze?

  • werole Na drogach mniej ekranów. Pierwsze efekty nowyc... 30.09.13, 10:23
   Nie jestem specjalista od budownictwa drogowego, ale sporo jezdze po swiecie. Zastanawia mnie dlaczego autostrady w Anglii czy Niemczech wyposażone sa w ekrany tylko w naprawdę miejscach niezbędnych. Jest ich 90% mniej jak u nas. Ostatnio jechałem autostrada A2, przy wyjeździe z Warszawy jedzie się tunelem, a jak się zdarzy przerwa, to za ekranami widac pole po horyzont i stado saren w oddali.
   • butcher.vita Re: Demontować!!! 30.09.13, 11:47
    prerekwizyt napisał:

    > Zdemontować te szaleńcze kilometry płotów!!! Kto na przykład jechał A4 między
    > Krakowem i Tarnowem, wie dobrze, o czym piszę.

    Demontować tę swołocz, która o tym decyduje razem z ich ekranami!!! Kto jechał nową S8 od Sycowa do Wrocławia, wie dobrze, o czym piszę. Postawili skurwesyny kilometry ekranów w szczerym polu i lesie. A droga się sypie...
  • jaganova Rozwiązanie w polskim stylu!!! 30.09.13, 17:18
   Niezły sposób na rozwiązanie problemu - zamiast remontów dróg, stosowania miękkich nawierzchni czy budowy obwodnic PODWYŻSZENIE NORM HAŁASU!
   Ktoś wspomniał o Anglii i innych krajach zachodnich - tam, nie ma takiego hałasu, ponieważ samochody jeżdżą po dobrych nawierzchniach zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
   U nas rozklekotane betoniarki, cysterny, tiry i ciężarowe z przyczepami pędzą przez środek miast i wsi z nadmierną prędkością, podskakują na dziurach i łatach, z których składają się polskie drogi. Stąd ten hałas. Przeciwnikami ekranów są ludzie, którzy mają szczęście mieszkać w miejscach przesłoniętych innymi budynkami ekranującymi łomot. Oni nie myślą o tych, których nic od jezdni nie odgradza.
    • butcher.vita Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! 30.09.13, 19:18
     Gość: Artur Hajdorowicz, architekt, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego w kieleckim Urzędzie Miasta napisał:

     >
     > Ekrany to zło. Nie znam nikogo, kto by miał inne zdanie. To nie jest problem naszej
     > świadomości, tylko - generalnie - braku odpowiednich narzędzi prawnych. Do stanu
     > pożądanej ciszy w miastach należy dochodzić stopniowo, przez dziesięciolecia, wszelkimi
     > dostępnymi metodami. Niestety, nasze przepisy taki stan "dekretują" - ostatnie obniżenie
     > wyśrubowanych norm wcale nie likwiduje problemu. Środowisko to nie tylko poziom hałasu
     > czy zanieczyszczeń, ale także krajobraz. Kłopot w tym, że hałas łatwo sparametryzować, a
     > walory krajobrazowe już nie (podobnie jak walor zabytku). Dobrze, że wybuchła na ten
     > temat dyskusja obejmująca wszystkie środowiska w całym kraju.
     >
      • Gość: Dubliner Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.ntlworld.ie 30.09.13, 20:31
       Yeah, plusy dodatnie, plusy ujemne...

       A wracając do ekranów. Dochodzę o wniosku, że ekrany to nie jest zło. Bo one się tam same nie znalazły tylko je tam zaprojektowali/POSTAWILI tacy ludzie jak PAN dyrektor/urzędnik/biurokrata. Bezmyślni, chciwi, głupi, pazerni, bezproduktywnie pączkujący jak drożdże i jak pluskwy wysysające krew i pasożytujące na żywej tkance społecznej. Jak pisze Ziemkiewicz, nadawaliby się najwyżej na fornali w pańskich folwarkach albo na zarządców w gospodarstwach rolnych. Ze swoją inteligencją, percepcją świata, ze swoimi niezwykle światłymi umysłami, to raczej kury szczyć im prowadzać a nie politykę robić i pracować dla dobra ludzi. Bo pojęcie ICH dobra i NASZEGO dobra, diametralnie się różnią...

       Widać to najwyraźniej jak się wyjedzie z kraju. Człowiek widzi ład i spokój przestrzenny na każdym kroku, przywiązanie do historii, umiłowanie tradycji, nie przestawia się rzeczy z miejsca na miejsce i nie burzy dorobku przeszłych pokoleń. Nie wymyśla się cudów, robi się zgodnie ze sztuką. I co ciekawe nie mają nigdzie takiego tabunu wykształconych ponad miarę fachowców, magistrów, doktorów i profesorów, tylko normalnie wykształconych, uczciwych ludzi...Do tego obowiązują ich te same dyrektywy oraz przepisy UE. Jak oni to robią, że NIE WOLNO im oszpecać swoich własnych ojczyzn???
          • Gość: Dubliner Re: Rozwiązanie w polskim stylu!!! IP: *.ntlworld.ie 02.10.13, 18:26
           Utopione miliardy przy budowie dróg. Kto za to odpowiada?

           Jak policzył "Dziennik Gazeta Prawna" rachunek za niepotrzebne ekrany dźwiękochłonne przy autostradach za ostatnie cztery lata to ok. 1,5 mld zł. Zeszłoroczna zmiana przepisów pozwoli w ciągu kilku lat zaoszczędzić co najmniej 1,8 mld zł

           – Jeszcze w 2006 r. na rynku było dwóch wiodących producentów ekranów. W czasie boomu przed Euro 2012 na zapytania ofertowe odpowiadało po 20–30 spółek z Polski, Czech, Niemiec, a nawet z Włoch – mówi DGP przedstawiciel wiodącej firmy budowlanej pracującej dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do produkcji ekranów zabrały się nawet same przedsiębiorstwa zajmujące się budową dróg, np. Polimex-Mostostal.

           Kto zarabiał na zabezpieczeniach przeciwhałasowych? Budowlańcy wymieniają m.in. spółki VIA Polonia, Ekrany Polska, Royal Europa, Bacc Sopot, Invest Remex i Signalco Kraków. Z czasem konkurencja zrobiła się tak duża, że walczący o role podwykonawców producenci godzili się na coraz niższe marże. Dzisiaj szukający gotówki Polimex wystawił swój zakład na sprzedaż, bo z ekranów kokosów już nie ma.

           Całość artykułu


           Jedna firma pochodzi nawet z Kielc
           itmb.biz/ekrany-akustyczne/
           Kilka pozostałych, pewnie jest wiecej na rynku...
           www.royaleuropa.com/p/ekrany-akustyczne/
           www.zw-hedar.pl/producent_drogowe_ekrany_akustyczne
           www.akustyczne.pl/
           www.viapolonia.com/
           www.zaberd.com.pl/pl/wykonastwo_ekranow_akustycznych,51.html
           www.polimex-mostostal.pl/pl/produkcja/bariery-ochronne-i-ekrany-akustyczne
           www.gomibud.pl/menus/243662658-ekrany-akustyczne
           www.weldon.pl/ekrany-akustyczne/
  • butcher.vita Brzydka nasza Polska cała 05.10.13, 14:11
   Dobrze, że wybuchła na ten temat dyskusja obejmująca wszystkie środowiska w całym kraju a zniecierpliwione społeczeństwo zaczyna się domagać od władz ostrego działania...

   Brzydka nasza Polska cała


   Może tacy wreszcie urbaniści i architekci z Bożej łaski, co w dziesiątkach,setkach urzędów rozmaitych, pretendują do roli fachowców i udają, że pracują, ZOSTANĄ wreszcie przez społeczeństwo zmuszeni do efektywnego działania...

   Największa polska katastrofa


   Tyczy się to oczywiście i ekranów...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka