Ja tu zarządzam...

01.03.14, 21:52
Ja tu rządzę

I jeśli chcą mieć drogę przeciwpożarową, miasto chętnie wydzierżawi im działkę, ale za inwestycję będą musieli zapłacić - to głos magistrackiego urzędnika

- Kto zarządza daną posesją, powinien również zatroszczyć się o ochronę przeciwpożarową - nie zostawia złudzeń wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski.

Podkreśla, że nie ma takiej możliwości, by miasto sfinansowało tę inwestycję. - To wbrew przepisom ustawy o finansach publicznych. Nie możemy łożyć na coś, co nie jest naszą własnością - tłumaczy wiceprezydent.

<<<<<<<<
Panie Wysoki Urzędniku Magistratu Kieleckiego,
dojazd do bloku jest na terenie, którego właścicielem jest Gmina Kielce, Pan to potwierdza, bo chce Pan nawet wydzierżawi go.
Więc Panie Urzędniku, to dlaczego kilka zdań dalej Pan zaprzecza sam sobie, ..." nie możemy łożyć na coś, co nie jest nasza własnością" ...
Na koniec to jako zarządca terenu powinien Pan wykonać dojazd pożarowy - bo to jest obowiązkiem właściciela terenu !!!!
I za wszystkie utrudnienia w dojeździe pogotowia czy straży pożarnej, czy policji , Gmina może zostać pociągnięta do odpowiedzialności.
Jako pewnie udziałowiec w bloku ( w imieniu Gminy) może Pan co najwyżej skłonić pozostałych właścicieli wspólnoty do wspólnego rozwiązania tej sporawy - ale nie zrzucać tej sprawy na barki mieszkańców.
Więcej, wydzierżawiono niektórym wspólnotom place przed blokami na parkingi, owszem są, postawiono nawet bramy lub szlabany , ale nikt nie wyegzekwował,żeby one były dostępne dla służb ratunkowych.
Przyjeżdża pogotowie i staje przed brama, szuka się kogoś kto ma pilota do otwarcia bramy lub szlabanu.W końcu ekipy idzie z noszami kilkadziesiąt metrów !!!
Zazdrościmy strażakom, bo oni się nie patyczkują, jak się pali do wyłamują szlaban lub niszczą mechanizm zamykania bramy.
    • Gość: kar Re: Ja tu zarządzam... IP: 5.172.248.* 03.03.14, 08:38
      Kabaret !
    • Gość: aby wirtualna turystyka w ... statystyce IP: 5.172.248.* 03.03.14, 10:47
      Tylko Targi Kielce w ub. roku odwiedziło 217 tys. osób.
      ..............
      Kpiny ! Urzędnik samorządowy zalicza do turystyki, odwiedzających targi !! Zarówno tych przyjeżdżając jak i miejscowych z Kielc !!
      Jaka to turystyka ? Poprawianie sobie zadowolenia z nic nie robienia ?
Pełna wersja