Dodaj do ulubionych

SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu

18.10.14, 11:57
Cały tekst: kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,16817684,Po_co_w_Pionierze_tyle_placili_za_gaz__Teraz_stawka.html#ixzz3GOi5yglT

Mieszkańcy z kieleckiego Pioniera musieli płacić wysoki ryczałt za gaz, chociaż była już spora nadpłata. Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa. "Mogą się wyprowadzić" - uznał śledczy.

Zawiadomienie do prokuratury złożyło trzech członków Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Pionier". W ich mieszkaniach nie ma indywidualnych liczników, gaz rozliczany jest na podstawie ryczałtu. W przypadku bloku nr 22 stawka miesięczna wynosiła 22,73 zł od osoby.

- To dużo, przy czteroosobowej rodzinie płaciliśmy niemal sto złotych miesięcznie za gaz tylko do gotowania - mówi Ryszard Ludwinek, jedna z osób, które złożyły zawiadomienie. Podkreśla, że stawka obowiązywała przez kilka lat. - W ubiegłym roku okazało się, że nasz blok ma pokaźną nadpłatę, prawie 20 tys. zł - twierdzi Ludwinek.

Podkreśla, że podobnie było w innych blokach. Z zestawienia, do którego dotarli spółdzielcy, wynika, że na 17 bloków z osiedla Barwinek i Kochanowskiego w połowie ubiegłego roku tylko w dwóch była niedopłata. Rekord pobito na Barwinku 13, gdzie nadpłata wynosiła blisko 22 tys. zł!

- W sumie dla bloków, w których opłaty za gaz naliczano ryczałtem, to aż 156 tysięcy. Dlatego już w ubiegłym roku prosiliśmy księgową i radę nadzorczą o zmianę stawek, bo sami nie możemy podpisać umowy z gazownią. Bez efektów, zignorowano nas - opowiada Ludwinek.

W takiej sytuacji spółdzielcy powiadomili prokuraturę. W doniesieniu twierdzą, że władze spółdzielni "wyzyskują przymusowe położenie" spółdzielców i narzucają "niewspółmierne świadczenie". - Płaciliśmy więcej, niż musieliśmy, i nie było od tego odwrotu - mówi Ludwinek.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód nie dopatrzyła się jednak przestępstwa. W uzasadnieniu odmowy wszczęcia śledztwa czytamy m.in., że "brak jest elementu przymusowości po stronie pokrzywdzonych co do korzystania z dostaw gazu na warunkach określonych przez SBM Pionier". Prokurator argumentuje że "przynależność do spółdzielni z prawnego punktu widzenia nie jest obowiązkowa", a autorzy doniesienia "mogą z niej wystąpić, zmienić miejsce zamieszkania, skoro uważają, że spółdzielnia pobiera zbyt wysokie opłaty za gaz". Prokurator stwierdził też, że cały czas na drodze prawnej można nakłonić spółdzielnię do zmiany stawek lub zamontować indywidualne liczniki.

- Stwierdzenie dotyczące ewentualnej zmiany miejsca zamieszkania nie było najszczęśliwsze, ale w tym przypadku nie chodziło o sposób rozwiązania problemu, tylko unaocznienie, że nie występują znamiona czynu zabronionego - mówi Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Dodaje, że sprawa jeszcze nie jest zamknięta. - Autorzy wniosku złożyli zażalenie na decyzję prokuratora, do której dołączyli m.in. nowy dokument i opowiedzieli o nowych okolicznościach, które mogą mieć znaczenie dla sprawy. Niewykluczone zatem, że postępowanie będzie kontynuowane, w tym pod kątem także innego przestępstwa niż była mowa w pierwszym zawiadomieniu - tłumaczy.

Co ciekawe, gdy sprawa była w prokuraturze, doszło do korekty stawek. - Od lipca nie wynosi ona 22,73 zł na osobę, ale... 2 zł. Czyli jednak dało się ja skorygować - mówi Ludwinek.

Grażyna Zabielska, pełniąca od sierpnia obowiązki prezesa spółdzielni Pionier, tłumaczy, że stawki zmieniono, bo poprzedni zarząd w czerwcu poprosił o taką korektę radę nadzorczą. - Ale wcześniej przez dwa lata nie były one analizowane, chociaż dobrze robić to co pół roku. W efekcie niektóre bloki miały nadpłatę i ryczałt jest teraz mniejszy. Ale mamy też budynki, gdzie była niedopłata i stawka wzrosła - tłumaczy.

Nie komentuje informacji, że poprzednie władze spółdzielni nie reagowały na wnioski spółdzielców. - Teraz znów mamy sygnały, że nie wszystkie rozliczenia są zrozumiałe, więc po trzecim kwartale jeszcze raz przeanalizujemy stawki - zapowiada Zabielska.

Dlaczego mieszkania nie są indywidualnie opomiarowane ? - Nie znam jeszcze szczegółów, ale wiadomo, że zmiana instalacji byłaby kosztowna. Nie wiadomo też, czy wszyscy się na to zgodzą - odpowiada pełniąca obowiązki prezesa Pioniera.


Obserwuj wątek
  • Gość: rl Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.14, 17:39
   na 24.10.2014 r otrzymałem wezwanie do Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód mam nadzieję że otrzymam tam jakąś propozycję zmiany miejsca zamieszkania. Dotyczy to oczywiście nie tylko mnie jako członka spółdzielni ale również innych właścicieli mieszkań zmuszonych do płacenia zawyżonych stawek opłat za media na podstawie arbitralnych decyzji pracowników najemnych SBM Pionier
   • Gość: As Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.14, 09:24
    Gazeta Wyborcza Kielce
    Rekordowa opłata w spółdzielni Pionier. Nawet prezes przyznaje, że to skandal

    Prawie 37 zł muszą płacić członkowie Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Pionier za zaświadczenie o niezaleganiu za opłaty. To prawdopodobnie jedna z najwyższych takich opłat w kraju. - Skandal - przyznaje pełniąca obowiązki prezesa Pioniera, która o opłacie dowiedziała się... od nas.
    Uwagę na wysokość opłaty zwrócił nam pan Krzysztof. - Za zaświadczenie potrzebne do notariusza musiałem zapłacić w Pionierze blisko 37 złotych. To moim zdaniem absolutny rekord. W innych spółdzielniach za taki kwit nic nie trzeba płacić - mówi oburzony.

    Faktycznie, w SBM Pionier za zaświadczenie trzeba zapłacić dokładnie 30 zł plus 6,9 zł podatku VAT.

    Za darmo, może 10 zł

    Identyczne zaświadczenie bez opłat uzyskać można m.in. w Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Z tego co pamiętam nigdy nie była pobierana żadna opłata. Zainteresowana osoba składa wniosek, pracownicy sprawdzają w odpowiednich komórkach potrzebne informacje, bo takie zaświadczenie zawiera też dane o lokalu, wykupieniu gruntów i zazwyczaj dokument następnego dnia jest gotowy - mówi Dorota Pabian z KSM.

    Opłat za zaświadczenie nie pobiera też spółdzielnia Domator. - Gdy mamy dłużnika nie zależy nam, żeby go jeszcze obciążać. Przygotowanie takiego dokumentu wymaga jakiejś pracy, ale przecież księgowość zajmuje się tym na bieżąco - mówi Jacek Rek, prezes Domatora.

    10 zł trzeba za to zapłacić w innej kieleckiej spółdzielni, Armatury. - To wynika z przepisów i funkcjonuje już kilka lat. Dotyczy zaświadczeń, gdzie trzeba zebrać więcej danych na potrzeby banku, notariusza albo wpisu do ksiąg wieczystych. Ale zaświadczenie z mniejszą ilością danych na potrzeby MOPR wydajemy już bezpłatnie - usłyszeliśmy od pracownicy Armatur. Przypuszcza, że taka opłata ma zniechęcić mieszkańców do pochopnego przychodzenia po zaświadczenia.

    Prezes: - Zmienimy to

    Wiele wskazuje, że po interwencji "Wyborczej" spółdzielnia Pionier zrezygnuje z rekordowych opłat.

    - Nie wiedziałam o tym. Dla mnie tak wysoka opłata to skandal. Nie wiem, czym kierowali się moi poprzednicy, ustalając ją na tak wysokim poziomie - mówi Grażyna Zabielska, pełniąca od sierpnia obowiązki prezesa spółdzielni Pionier.

    Przyznaje, że sama kilka lat temu, jako członek spółdzielni, musiała zapłacić za wykonanie odpisu przyznania mieszkania. - Ale pobieranie tak wysokich opłat za zaświadczenie o zaległościach jest dla mnie skandalem. Przecież pracownicy spółdzielni już biorą wynagrodzenie również za wypełnianie takich dokumentów. Ich wydawanie powinno być pokrywane w ramach opłat, które już ponoszą spółdzielcy. Na pewno będziemy się zastanawiać nad ich obniżeniem, ale nie potrafię już teraz powiedzieć, że będzie to bezpłatne - twierdzi Zabielska.
    • Gość: x Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.14, 10:00
     no cóż to są pomysły starej księgowej Marii K, dojenie członków spółdzielni i nie tylko ich ponieważ sprawa dotyczy także mieszkańców którzy nie są członkami spółdzielni. podobne ma się sprawa z opłatą stałą za podgrzanie wody. Była księgowa w przypływie szczerości powiedziała JA W SPÓŁDZIELNI REPREZENTUJĘ INTERESY PAŃSTWA to po jaką cholerę bierze nasze pieniądze a nie mitycznego państwa
       • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.14, 17:39
        Gość: Edyta Predotka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.14, 17:48
        skopiowane z forum wybory prezesa SBM Pionier.
        Informacja na temat mojej pracy w ostatnich dziewieciu miesiacach stanowi załącznik do sprawozdania finansowego . Znajduje sie tam rownież odpowiedz na pana pytanie . W drugiej kwestii- dłużników traktuje podobnie, i tych z zadluzeniem do 6- ciu miesięcy i tych powyżej tej liczby . Pomiędzy sprawami sadowymi wzywam na rozmowy i do zapłaty . Informacja , jaka w skrzynce pocztowej znalazły osoby płacace 1 lub 2 czynsze do tylu oburzyla ok . 300 adresatów , telefonom z obelgami nie było końca . Jak Pan widzi staram sie egzekwować , bez dokladania ludziom kosztów sądowych , nawet te krótkoterminowe zaległości . Inicjatywę moja poparł poprzedni Zarząd i nigdy nie otrzymałam polecenia, ze "pomijamy " zaległości nie przekraczające 6-cio miesięcznego wymiaru czynszu . Tyle w tym temacie . Proszę śledzić kiedy na stronie internetowej ukaże sie sprawozdanie . Na forum nie będę już odpowiadać osobom , które sie nie przedstawiają. Wszyscy zainteresowani sprawami Pioniera wiedza , gdzie mnie znaleźć . Odpowiem jeszcze Panu lub Pani z nickiem AS - nie znajduje śladów nepotyzmu w spółdzielni - żadna z osób , które są szkalowane na forum nie jest spokrewniona z członkami zarządu , ani byłego , ani obecnego . Proszę przyjść do spółdzielni z jakaś sprawa , zobaczyć jak pracujemy i jak sie angazujemy , być moze zrozumiecie Państwo , ze Pani Maria zatrudniła kompetentnych pracownikow kierując sie dobrem spółdzielni , nie nepotyzmem . Pozdrawiam . Edyta Predotka
         • Gość: Smutny Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.205.5.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl 12.11.14, 08:08
          Siedze i zastanawiam sie od rana /co wplywa
          na mnie stresujaco/,nad wpisami na forum.
          FOLWARK,KSIEGOWA/niby prezes/,zatrudnianie
          swoich.
          Puste slowa !!!.Jak swiat swiatem,wszyscy zatrudniaja
          swoich i tak bedzie,nic w tym zlego.
          Mam jedno ale.Mozna zatrudnic nawet proboszcza,byleby
          mial odpowiednie kwalifikacje,zdolnosci,umiejetnosci,wiedze
          poparta doswiadczeniem.
          Reasumujac.W SBM powinno zostac 10 - 20 % starej
          kadry,a reszta po wyborze nowego Prezesa powinna zostac
          zwolniona.
          Po wielu latach pracy w Spoldzielni,poprzewracalo im sie
          w glowach.Doszli do wniosku,ze to mieszkancy sa dla nich
          nie odwrotnie.
          Tak zarozumialych i bufonowatych ludzi jak pracownicy
          SBM Pionier ze swieca szukac/nie wszyscy oczywiscie,ale zdecydowana
          wiekszosc/.
          Czas na zmiany,jak to powiwdzial "wieszcz".
          • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 22.11.14, 12:39
           Witam
           zatrudnienie "swoich" wiąże się z tym właśnie że zwykle nie posiadają zalet tylko mają służyć osobom które ich wybrały. Ponadto zawsze lepsza (oczywiście dla firmy a nie dla prezesa) jest osoba nieznajoma, bo przy podobnych kwalifikacjach nie jest obciążona bagażem zależności. Zastanawiam się nad kwalifikacjami osoby (Smutny) która twierdzi, że ktoś jest do zwolnienia. Bo żeby wysnuwać takie wnioski należy je popierać rzeczowymi argumentami i posiadać odpowiednią wiedzę ( w tym wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale nie liczy się długość okresu zatrudnienia tylko faktycznie posiadana wiedza) . Nie dziwię się pracownikom spółdzielni który muszą po kilka lub kilkanaście razy tłumaczyć proste sprawy (niekiedy dużo prostsze niż zagadnienia ze szkoły podstawowej) członkom spółdzielni, to naprawdę może być frustrujące. Ciekawe jakiej sprawy nie udało się załatwić ?, bo myślę że z tego powodu taka ocena pracowników. Kadry nie trzeba zwalniać bo sami odchodzą czego dowodem są ogłoszenia (strona SBM PIONIER) o poszukiwaniu nowych pracowników. Co za tajfun przeszedł nad tą firmą, że grubo ponad 50% pracowników odeszło z WŁASNEJ woli a to jeszcze nie koniec.
           Pozdrawiam
    • Gość: Obserwator Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 5.174.172.* 13.09.15, 21:54
     Bo jak można wybierać ludzi o takim poziomie intelektualnym jak obecnie? Żeby być członkiem rady nadzorczej /czyli nadzorującej pracę innych, tu Zarządu bądź co bądź/, to trzeba skończyć wcale niełatwy kurs, znać zagadnienia finansowe, budowlane i wiele innych, by móc ocenić pracę innych. A tu paru oszołomów chce decydować o losach tak wielkiej spółdzielni i o tym czy ten pan albo ta pani nadaje się do pracy. A sam jest ćwokiem bez żadnej szkoły i bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego. To o czym tu mowa, jak kontrolujący jest głupszy od kontrolowanego???!!! Nic tylko wrzawa, kłótnie i zadymy jak pod remizą. ŻENADA!!!!!!!
  • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 22.11.14, 12:51
   Jeszcze jedno znalazłem takie ogłoszenie (strona SBM PIONIER):
   Zarząd Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Pionier”
   ul. Barwinek 29, 25-150 Kielce
   ogłasza nabór kandydatów na stanowisko:
   GŁÓWNY KSIĘGOWY ,
   mam pytanie:
   - czy STATUT spółdzielni uległ zmianie bo według § 88 pkt. 14 to zadanie dla RADY Nadzorczej, a jeszcze główny księgowy według § 97 ust. 1 jest członkiem zarządu.
   Proszę o wyjaśnienie do kogo kierować ofertę pracy i czy to tylko zwykły błąd.
   Pozdrawiam forumowiczów
   • Gość: AX Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 22.11.14, 14:10
    Statut nie uległ zmianie. Paragraf 88 pkt. 14 wyraźnie mówi, że wybór i odwoływanie członków Zarządu należy do kompetencji Rady Nadzorczej.
    Proszę wskazać w którym miejscu został naruszony statut.
    Zarząd na stronie SBM Pionier na wniosek Rady Nadzorczej zamieścił jedynie ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko członka Zarządu, głównego księgowego wraz z wymaganiami jakie ustaliła Rada Nadzorcza w której to kompetencji jest wybór członków Zarządu.
    Proszę wskazać w którym to miejscu Zarząd napisał, że to on będzie dokonywał wyboru?
    Jest sprawą oczywistą, że oferty należy składać w sekretariacie spółdzielni, a wyboru będzie dokonywać Rada Nadzorcza.
    Pozdrawiam forumowiczów.
    • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 23.11.14, 00:46
     Witam ponownie
     oto treść ogłoszenia ( skopiowana ze strony SBM PIONIER):
     Zarząd Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Pionier”
     ul. Barwinek 29, 25-150 Kielce
     ogłasza nabór kandydatów na stanowisko:
     GŁÓWNY KSIĘGOWY
     WYMAGANIA:
     1.
     Wykształcenie wyższe magisterskie – preferowane: ekonomiczne.
     2.Posiadanie uprawnienia do pracy na stanowisku samod
     zielnego księgowego.
     3.
     Staż pracy udokumentowany świadectwami pracy: co najmniej 5 – letni na stanowisku
     samodzielnej księgowej lub zastępcy głównego księgowego.
     4.
     Umiejętność pozyskiwania i rozliczaniab środków zewnętrznych.
     5.
     Umieję
     tno
     ść
     opracowywania planów gospodarczych i analiz ekonom
     icznych.
     6.
     Znajomo
     ść
     zasad prowadzenia ewidencji dla spółdzielni mieszk
     aniowych.
     7.
     Sporz
     ą
     dzanie rocznych sprawozda
     ń
     finansowych.
     8.
     Znajomo
     ść
     prawnych i ekonomicznych aspektów funkcjonowania p
     odmiotów
     gospodarczych w warunkach gospodarki rynkowej.
     9.
     Korzystanie w pełni z praw publicznych.
     10.
     Posiadanie pełnej zdolno
     ś
     ci do czynno
     ś
     ci prawnych.
     11.
     Niekaralno
     ść
     za umy
     ś
     lne przest
     ę
     pstwo, w tym przest
     ę
     pstwo skarbowe.
     12.
     Znajomo
     ść
     zasad audytu i kontroli finansowej oraz ustawy o r
     achunkowo
     ś
     ci.
     13.
     Pełna dyspozycyjno
     ść
     .
     Dodatkowym atutem b
     ę
     dzie praca w spółdzielni mieszkaniowej.
     Wymagane dokumenty:
     -
     ż
     yciorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej,
     - kopie dokumentów potwierdzaj
     ą
     cych posiadane wykształcenie, uprawnienia,
     - kopie dokumentów potwierdzaj
     ą
     cy posiadany sta
     ż
     pracy,
     - kopie dokumentów potwierdzaj
     ą
     cych posiadanie dodatkowych kwalifikacji.
     Mam pytanie gdzie występuje tu RADA NADZORCZA ?
     I gdzie jest zapis że Zarząd zamieścił ogłoszenie na jej wniosek?
     Ponadto gdzie jest termin składania dokumentów, nie mówiąc o podpisie osoby zamieszczającej i podpisie przewodniczącego rady ?
     Najważniejsze
     DO KOGO KIEROWAĆ ? Bo chyba nie do zarządu?
     Proszę o odpowiedź.
     P.S. nie pisałem że doszło do naruszenia statutu. Mam zastrzeżenia do treści ogłoszenia. Uważam , że to Rada nadzorcza powinna ogłosić nabór na w/w stanowisko a nie zarząd (jak jest w ogłoszeniu).
     Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o wyjaśnienia.
        • Gość: Ksiegowy Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.146.126.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.11.14, 11:51
         ILE TO KOSZTUJE ?

         A kogo to obchodzi ?,zaplaci za wszystko mieszkaniec.

         Czy ktos sie zastanowil nad przerostem ZATRUDNIENIA/ile to kosztuje ?,
         niekompetencji PRACOWNIKOW ich zachowaniem do
         mieszkancow /wielcy biurokraci,co mi tu mieszkaniec
         przeszkadza /.

         Raczej nie !.Pionier zaplaci "stac nas na to ",jak mysle.
         Pozdrawiam Rade i p.o.Prezesa.
         ELDORADO to "pikus" przy Pionierze.
           • Gość: x Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 03.12.14, 13:08
            " Pracował krótko za 2000zł ....a narobił takich szkód ,że do dzisiaj pomimo wymiany wielu ludzi w Spółdzielni nie mogą się pozbierać.Jak pracował to wszyscy wiedzą , a najlepiej Marek W. i Jan D.- główni reżyserzy rozwalenia Pioniera nie pomijając poprzedniej , karanej sądownie pseudo księgowej".

            Miał odwagę zwolnić kilka osób z Pioniera co osobiście uważam za dobre posunięcie. Co się tyczy byłej głównej Księgowej ( czasów gdy prezesem był Pan Zbigniew Dusza ) to proszę nie pisać karanej gdyż do chwili obecnej nie ma prawomocnego wyroku.
            Tak na marginesie, poprzedni Zarząd po 8 latach zostawił Pioniera z długami około 800tys.zł. za 8 lat zarządzania Pionierem. Udało mu się jednak kupić budynek po Telekomunikacji za 2 mln. Ostatni Zarząd sprzedał budynek po Telekomunikacji ( nie wiadomo gdzie pieniądze ) i straty ponad 3mln.zł ( budowa na ul. Strasza 4, podział spółdzielni i inne ). To tyle w remacie.
            • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.it.kielce.pl 04.12.14, 14:20
             ......" dobre posunięcie , zwolnienie kilku ? osób.....do dzisiaj odbija się czkawką dla wszystkich mieszkańców Spółdzielni. Zgłoszenie awarii , następnie jej przyjęcie i usunięcie w tym samym dniu ,to masz takie same szanse jak trafienie szóstki w totolotka - taka jest prawda .(Od trzech tygodni czekam na usunięcie PŁATNEJ usterki w mieszkaniu .)
             Co do kupna budynku po Telekomunikacji czy zastanawiałeś się Gościu co z odsetkami i podatkiem od nieruchomości , który płacili wszyscy członkowie Spółdzielni , przez okres kiedy był on własnością Pioniera- ile tego było?.
             Czy zastanawiałeś się Gościu dlaczego po zakupie tego budynku - " prace remontowe" posuwały się tak ślamazarnie . A przecież to są lokale handlowe. Co się stało i gdzie utknęła sprawa śmiertelnego wypadku , który miał miejsce wewnątrz tego budynku?. Co wiesz na temat zlecenia remintu tego budynku dla ZAUFANEJ FIRMY .Co do "Śklony" to musisz iść do Sądu Rej. do archiwum i wypożyczyć akta sprawy i dowiesz się ile dostała w " pakiecie ".
             Co do drugiej sprawy , którą ma , i nie tylko ona - to faktycznie jeszcze wyroku nie wydanio a daję Ci słowo ,że BĘDZIE bo do tego został zobligowany Zarząd i Rada Nadzorcza głosami członków Spółdzielni na Walnym Zgromadzeniu w lutym br. (66 za) Obserwują wpisy i je czytając - proszę nie pisz więcej takich "dyrdymałów" bo myślę sobie ,że byłeś wśród tych osób na zebraniu , które głosowały przeciwko Uchwale. Ale jak wiesz dobrze Sprawiedliwość idzie za Prawem.
             • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 05.12.14, 15:00
              Szanowny kolego, na Walnym Zgromadzeniu nie byłem więc nie mogłem głosować przeciw jak piszesz.
              W kwestii Telekomunikacji i zlecenia remontu zaufanej firmie. Firma o której piszesz do niedawna ( do czasu kiedy prezesem był Pan Tadeusz Barański i wcześniej) wykonywała remonty na os. Barwinek. Ostatnio elewacja bloku nr 2, pomimo toczącego się procesu Sądowego z powodu nie wywiązania się z udzielnych gwarancji na wcześniej wykonane roboty na innym bloku.
              To pracownik tej firmy stracił życie przy wyburzaniu ścian w budynku telekomunikacji pomimo, że brak było zlecenia ze spółdzielni na wykonanie tych robót.
              Dlaczego firma ta była wybierana przez dwóch ostatnich prezesów oproszę zapytać Pana Duszę i Pana Barańskiego.
              Członkowie spółdzielni nie ponosili żadnych kosztów związanych z zakupem budynku gdyż Telekomunikacja za dwa pomieszczenia które dzierżawiła od pioniera płaciła 7500zł. miesięcznie, a to w zupełności wystarczało na pokrycie wyłącznie podatku, bo tylko to było do zapłacenia. O jakich ty odsetkach piszesz?
              Tak na marginesie to ten wspaniały ostatni Zarząd sprzedał budynek i nie wiadomo gdzie są pieniądze i nie można w tej sprawie uzyskać żadnej informacji. Pionier po sprzedaży zapłacił Vat i podatek pomimo, że nie musiał gdyż prowadził inwestycję na ul. Strasza 4. ( zapłacono Vat od kwoty 2,5 mln. plus podatek )
              Rozumiem, że za czasów prezesury Pana Barańskiego wszystko było cacy, a teraz jest źle. Na szczęście są to pojedyncze opinie. Skończyły się układy i to jest problem.

              • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.it.kielce.pl 08.12.14, 14:53
               Próbujesz mnie wciągnąć w dyskusje , ale jak wiesz ....."J- 23 przestał nadawać....."
               Pomijasz BEZSPORNE fakty z lat 2004- 2012 próbując obciążyć winą poprzedni Zarząd.
               Problem był i jest - poczekaj tylko do wyborów nowego Zarządu. Kandydatka na " fotel" prezesa jest kompetentna , elokwentna,wykształcona i nawet ma swoją teczkę tam gdzie trzeba.


               • Gość: ????? Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.147.153.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.12.14, 07:57
                GŁÓWNY KSIĘGOWY
                WYMAGANIA:
                1. Wykształcenie wyższe magisterskie – preferowane: ekonomiczne.
                2. Posiadanie uprawnienia do pracy na stanowisku samodzielnego księgowego.
                3. Staż pracy udokumentowany świadectwami pracy: co najmniej 5 – letni na stanowisku
                samodzielnej księgowej lub zastępcy głównego księgowego.

                4. Umiejętność pozyskiwania i rozliczania środków zewnętrznych.
                5. Umiejętność opracowywania planów gospodarczych i analiz ekonomicznych.
                6. Znajomość zasad prowadzenia ewidencji dla spółdzielni mieszkaniowych.
                7. Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych.
                8. Znajomość prawnych i ekonomicznych aspektów funkcjonowania podmiotów
                gospodarczych w warunkach gospodarki rynkowej.
                9. Korzystanie w pełni z praw publicznych.
                10.Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.
                11.Niekaralność za umyślne przestępstwo, w tym przestępstwo skarbowe.
                12.Znajomość zasad audytu i kontroli finansowej oraz ustawy o rachunkowości.
                13.Pełna dyspozycyjność.

                Cos mi tu znowu ŚMIERDZI !.Widze ze nic sie nie zmienilo.Zatrudnianie
                w Pionierze bylo i jest z TECZKI.
                Szkoda,myslalem ze Pani p.o.Prezes i Rada zmienia standardy zatrudnienia.
                STRASZNA POMYLKA.
   • Gość: ABC Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.15, 12:25
    Dnia 30.12.2014r. na stronie internetowej " Pioniera" pojawiło się ogłoszenie:
    Uchwała Zarządu Nr 48/07 o przyjęciu opłaty za odbitki dokumentów wydawanych spółdzielcom.
    "...ustala się odpłatność za odpisy i kopie w wysokości za stronę:
    formatu A4 2,00 zł.
    formatu A3 4,00 zł.
    formatu A0 30,00 zł...."
    P.s. Strzyżenie pokornych, nieświadomych i naiwnych owieczek przez nienażartych...
     • Gość: pesymista Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.play-internet.pl 26.05.15, 09:22
      Witam
      Pierdu,pierdu,bedzie wiosna.
      Od wielu lat slychac to samo,ten temu,tamten tamtemu,
      przekret goni przekret,a Zarzad i Rada ma mieszkancow w D.... .
      Brak zainteresowania sprawami Czlonkow Spoldzielni ,ograczeniami
      kosztow,odzyskaniem tego co zostalo przekazane bezprawnie
      innym,wyciagnieciem dawnych" brudow" poprzednikow.
      Ale nie !.Lykanie kasy to podstawa,niechec do dzialania i robienia
      sobie wrogow,to widze w nowych Wladzach Pioniera.
      Bylo zle ! ,jak tak dalej pojdzie,bedzie jeszcze gorzej.
      Pozdrawiam i licze na cud.
       • Gość: księgowy Do pesymisty II IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.15, 11:36
        Nowy prezes jest dopiero 3 miesiące. Aby uporządkować burdel jaki zostawił poprzedni Zarząd przez okres 2 letniej działalności trzeba trochę czasu. Będzie mu bardzo ciężko, gdyż zorganizowana klika robi co może aby mu to uniemożliwić. Za szwindle i przekręty zapłacą oczywiście członkowie spółdzielni.
        • Gość: ADA wczasy IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.15, 22:19
         Na zebraniu Rady Osiedla Barwinek które odbyło się w dniu 27 maja 2015r. w siedzibie spółdzielni SBM "Pionier", członek Rady Nadzorczej Pan Edward Chodacki stwierdził, że Pani Grażyna Zabielska członek Rady Nadzorczej, za pieniądze spółdzielni wyjechała na wakacje.
         Nie wiadomo jednak czy informacja jest prawdziwa, czy jest to zwykłe pomówienie.
         • Gość: Ciekawski Re: wczasy IP: *.play-internet.pl 28.05.15, 08:40
          Witam

          Mam pytanko !,ile jeszcze lat bede slyszal,ze Pan Chodacki
          i Pan Zelazny maca w SBM Pionier ?.
          Zaczyna to byc nudne i niesmaczne.Zamiast bronic mieszkancow,
          "panowie" zajmuja sie bzdetami i wlasnymi wygorowanymi
          ambicjami.
          Co wlasciwie maja do zaoferowania Spoldzielni ?,chyba tylko brak
          wyksztalcenia ,umiejetonosci,fachowosci,zdrowego rozsadku
          i checi dzialania na dobro Pioniera.
          Zenada i brak samokrytyki.
          • Gość: Gość Re: Prywatny folwark zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.15, 09:54
           Światło dzienne ujrzał kolejny przkręt byłego ( na szczęście ) Zarządu który wyraził zgodę na montaż 10 metalowych garaży na parkingu usytuowanym przy ul. Barwinek obok biura SBM Pionier na postawienie których wymagane jest zgodnie z Prawem Budowlanym stosownego pozwolenia.
           Były Zarząd prawdopodobnie zobowiązał się również do zapłacenia rachunku za zakupione garaże na co wskazuje fakt, że dzierżawca parkingu złożył do spółdzielni fakturę za zakupione garaże. Nowy Zarząd odmówił jednak zapłaty. Oczywiście poprzedni Zarząd działał w interesie członków spółdzielni, gdyż za zakupione garaże i zamontowane na parkingu zapłacić mieli członkowie spółdzielni, aby następnie mogli zapłacić 170zł miesięcznie za możliwość parkowania w garażu który został zakupiony za ich pieniądze. To jest przykład działania byłego Zarządu oczywiście w interesie członków spółdzielni. Dodać trzeba, że dzierżawca parkingu nie uznał za stosowne przed dokonaniem montażu garazy skontaktować się z obecnym Zarządem.
    • Gość: obserwator Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.15, 11:43
     Dlaczego szerzysz kłamstwa. Po końcowym rozliczeniu inwestycji na stronie spółdzielni jest podana ostateczna cena m2 lokalu mieszkalnego i wynosi ok. 4300 zł a nie 4700 zł. Jaki masz w tym cel . Czy zależy Ci ,żeby Spółdzielnia nie sprzedała tych mieszkań. Jak nie sprzeda to wtedy stratę pokryją wszyscy członkowie Spółdzielni. Pytanie jest zasadnicze po co za zgodą poprzednich rad nadzorczych rozpoczęto tak idiotyczną inwestycję i czy ta sprawa nie powinna znaleźć światło dzienne w Sądzie. Nowy Zarząd ma dokumenty i powinien to zrobić. Nie ma na co czekać.
     • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.15, 12:45
      Szanowny obserwatorze proszę udać się do spółdzielni i zapytać o rozliczenie kosztów budowy, a dopiero później zarzucać komuś kłamstwo. Za niesprzedane mieszkania spółdzielnia już zapłaciła wykonawcy i jest właścicielem niesprzedanych mieszkań. Decyzję o podjęciu budowy na Strasza 4 podjął były już Zarząd wbrew uchwale Walnego Zgromadzenia członków spółdzielni która zdecydowała o sprzedaży budynku jak i uchwale ówczesnej Rady Nadzorczej która podjęcie budowy uzależniała od zgromadzenia wpłat 80% kosztów budowy od przyszłych właścicieli mieszkań. Jeżeli kolego obserwatorze dalej masz wątpliwości to jako członek spółdzielni masz możliwość zapoznania się z dokumentami.
      • Gość: OCENA Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.play-internet.pl 28.05.15, 13:29
       Siedze i czytam od lat te same wpisy.
       I jak to w Pionierze bylo i jest / jak bedzie zobaczymy /,
       mozna to okreslic jednym zdaniem !,pierdu,pierdu ja sie zdrzemne.
       Moim zdaniem,nowy Prezes powinien zglosic nieprawidlowosci
       do odpowiednich czynnikow kontrolnych /NIK,UKS itp./ i miec czyste rece.
       PANIE PREZESIE,TRZEBA TO BAGNO ROZWALIC I ZACZAC OD POCZATKU,
       UCZCIWIE , BEZ MATACZY I PRZEKRETOW.

       Pozdrawiam
       • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.15, 09:34
        Szanowny kolego o nicku Ocena.
        Nowy Prezes Spółdzielni ma do czynienia z zorganizowaną kliką która niekoniecznie reprezentuje interesy członków spółdzielni, a dwóch "znanych działaczy" na osiedlu Barwinek będących członkami Rady Nadzorczej którzy na stanowisku prezesa widzieli by jedynie byłą główną księgową
        z którą im się w przeszłości bardzo dobrze współpracowało, oczywiście również w interesie .....
        • Gość: OCENA Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.play-internet.pl 29.05.15, 09:51
         Witam
         OK,zgoda.Ale slyszalem ze nowy Prezes to GOSC z JAJAMI.
         Powinien postawic sprawy jasno,albo Pionier,albo ciemne
         interesy /tak" Rady" jak iinnych mataczy/.
         Koniec tego dojenia mieszkancow,koniec niegospodarnosci,
         koniec pasienia nierobow w Spoldzielni.
         Jak nie to ktos powinien "zorganizowac kontrole" i wyczyscic
         to bagno do spodu /wlacznie ze starym Zarzadem/,tak mysle.
         Pozdrawiam
         P.S.
         Niech wreszcie Rada zacznie pomagac Prezesowi i przestanie
         zajmowac sie BZDETAMI typu latarnie i waciki.