Dodaj do ulubionych

SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu

18.10.14, 11:57
Cały tekst: kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,16817684,Po_co_w_Pionierze_tyle_placili_za_gaz__Teraz_stawka.html#ixzz3GOi5yglT

Mieszkańcy z kieleckiego Pioniera musieli płacić wysoki ryczałt za gaz, chociaż była już spora nadpłata. Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa. "Mogą się wyprowadzić" - uznał śledczy.

Zawiadomienie do prokuratury złożyło trzech członków Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Pionier". W ich mieszkaniach nie ma indywidualnych liczników, gaz rozliczany jest na podstawie ryczałtu. W przypadku bloku nr 22 stawka miesięczna wynosiła 22,73 zł od osoby.

- To dużo, przy czteroosobowej rodzinie płaciliśmy niemal sto złotych miesięcznie za gaz tylko do gotowania - mówi Ryszard Ludwinek, jedna z osób, które złożyły zawiadomienie. Podkreśla, że stawka obowiązywała przez kilka lat. - W ubiegłym roku okazało się, że nasz blok ma pokaźną nadpłatę, prawie 20 tys. zł - twierdzi Ludwinek.

Podkreśla, że podobnie było w innych blokach. Z zestawienia, do którego dotarli spółdzielcy, wynika, że na 17 bloków z osiedla Barwinek i Kochanowskiego w połowie ubiegłego roku tylko w dwóch była niedopłata. Rekord pobito na Barwinku 13, gdzie nadpłata wynosiła blisko 22 tys. zł!

- W sumie dla bloków, w których opłaty za gaz naliczano ryczałtem, to aż 156 tysięcy. Dlatego już w ubiegłym roku prosiliśmy księgową i radę nadzorczą o zmianę stawek, bo sami nie możemy podpisać umowy z gazownią. Bez efektów, zignorowano nas - opowiada Ludwinek.

W takiej sytuacji spółdzielcy powiadomili prokuraturę. W doniesieniu twierdzą, że władze spółdzielni "wyzyskują przymusowe położenie" spółdzielców i narzucają "niewspółmierne świadczenie". - Płaciliśmy więcej, niż musieliśmy, i nie było od tego odwrotu - mówi Ludwinek.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód nie dopatrzyła się jednak przestępstwa. W uzasadnieniu odmowy wszczęcia śledztwa czytamy m.in., że "brak jest elementu przymusowości po stronie pokrzywdzonych co do korzystania z dostaw gazu na warunkach określonych przez SBM Pionier". Prokurator argumentuje że "przynależność do spółdzielni z prawnego punktu widzenia nie jest obowiązkowa", a autorzy doniesienia "mogą z niej wystąpić, zmienić miejsce zamieszkania, skoro uważają, że spółdzielnia pobiera zbyt wysokie opłaty za gaz". Prokurator stwierdził też, że cały czas na drodze prawnej można nakłonić spółdzielnię do zmiany stawek lub zamontować indywidualne liczniki.

- Stwierdzenie dotyczące ewentualnej zmiany miejsca zamieszkania nie było najszczęśliwsze, ale w tym przypadku nie chodziło o sposób rozwiązania problemu, tylko unaocznienie, że nie występują znamiona czynu zabronionego - mówi Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Dodaje, że sprawa jeszcze nie jest zamknięta. - Autorzy wniosku złożyli zażalenie na decyzję prokuratora, do której dołączyli m.in. nowy dokument i opowiedzieli o nowych okolicznościach, które mogą mieć znaczenie dla sprawy. Niewykluczone zatem, że postępowanie będzie kontynuowane, w tym pod kątem także innego przestępstwa niż była mowa w pierwszym zawiadomieniu - tłumaczy.

Co ciekawe, gdy sprawa była w prokuraturze, doszło do korekty stawek. - Od lipca nie wynosi ona 22,73 zł na osobę, ale... 2 zł. Czyli jednak dało się ja skorygować - mówi Ludwinek.

Grażyna Zabielska, pełniąca od sierpnia obowiązki prezesa spółdzielni Pionier, tłumaczy, że stawki zmieniono, bo poprzedni zarząd w czerwcu poprosił o taką korektę radę nadzorczą. - Ale wcześniej przez dwa lata nie były one analizowane, chociaż dobrze robić to co pół roku. W efekcie niektóre bloki miały nadpłatę i ryczałt jest teraz mniejszy. Ale mamy też budynki, gdzie była niedopłata i stawka wzrosła - tłumaczy.

Nie komentuje informacji, że poprzednie władze spółdzielni nie reagowały na wnioski spółdzielców. - Teraz znów mamy sygnały, że nie wszystkie rozliczenia są zrozumiałe, więc po trzecim kwartale jeszcze raz przeanalizujemy stawki - zapowiada Zabielska.

Dlaczego mieszkania nie są indywidualnie opomiarowane ? - Nie znam jeszcze szczegółów, ale wiadomo, że zmiana instalacji byłaby kosztowna. Nie wiadomo też, czy wszyscy się na to zgodzą - odpowiada pełniąca obowiązki prezesa Pioniera.


Obserwuj wątek
  • Gość: rl Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.14, 17:39
   na 24.10.2014 r otrzymałem wezwanie do Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód mam nadzieję że otrzymam tam jakąś propozycję zmiany miejsca zamieszkania. Dotyczy to oczywiście nie tylko mnie jako członka spółdzielni ale również innych właścicieli mieszkań zmuszonych do płacenia zawyżonych stawek opłat za media na podstawie arbitralnych decyzji pracowników najemnych SBM Pionier
   • Gość: As Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.14, 09:24
    Gazeta Wyborcza Kielce
    Rekordowa opłata w spółdzielni Pionier. Nawet prezes przyznaje, że to skandal

    Prawie 37 zł muszą płacić członkowie Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Pionier za zaświadczenie o niezaleganiu za opłaty. To prawdopodobnie jedna z najwyższych takich opłat w kraju. - Skandal - przyznaje pełniąca obowiązki prezesa Pioniera, która o opłacie dowiedziała się... od nas.
    Uwagę na wysokość opłaty zwrócił nam pan Krzysztof. - Za zaświadczenie potrzebne do notariusza musiałem zapłacić w Pionierze blisko 37 złotych. To moim zdaniem absolutny rekord. W innych spółdzielniach za taki kwit nic nie trzeba płacić - mówi oburzony.

    Faktycznie, w SBM Pionier za zaświadczenie trzeba zapłacić dokładnie 30 zł plus 6,9 zł podatku VAT.

    Za darmo, może 10 zł

    Identyczne zaświadczenie bez opłat uzyskać można m.in. w Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Z tego co pamiętam nigdy nie była pobierana żadna opłata. Zainteresowana osoba składa wniosek, pracownicy sprawdzają w odpowiednich komórkach potrzebne informacje, bo takie zaświadczenie zawiera też dane o lokalu, wykupieniu gruntów i zazwyczaj dokument następnego dnia jest gotowy - mówi Dorota Pabian z KSM.

    Opłat za zaświadczenie nie pobiera też spółdzielnia Domator. - Gdy mamy dłużnika nie zależy nam, żeby go jeszcze obciążać. Przygotowanie takiego dokumentu wymaga jakiejś pracy, ale przecież księgowość zajmuje się tym na bieżąco - mówi Jacek Rek, prezes Domatora.

    10 zł trzeba za to zapłacić w innej kieleckiej spółdzielni, Armatury. - To wynika z przepisów i funkcjonuje już kilka lat. Dotyczy zaświadczeń, gdzie trzeba zebrać więcej danych na potrzeby banku, notariusza albo wpisu do ksiąg wieczystych. Ale zaświadczenie z mniejszą ilością danych na potrzeby MOPR wydajemy już bezpłatnie - usłyszeliśmy od pracownicy Armatur. Przypuszcza, że taka opłata ma zniechęcić mieszkańców do pochopnego przychodzenia po zaświadczenia.

    Prezes: - Zmienimy to

    Wiele wskazuje, że po interwencji "Wyborczej" spółdzielnia Pionier zrezygnuje z rekordowych opłat.

    - Nie wiedziałam o tym. Dla mnie tak wysoka opłata to skandal. Nie wiem, czym kierowali się moi poprzednicy, ustalając ją na tak wysokim poziomie - mówi Grażyna Zabielska, pełniąca od sierpnia obowiązki prezesa spółdzielni Pionier.

    Przyznaje, że sama kilka lat temu, jako członek spółdzielni, musiała zapłacić za wykonanie odpisu przyznania mieszkania. - Ale pobieranie tak wysokich opłat za zaświadczenie o zaległościach jest dla mnie skandalem. Przecież pracownicy spółdzielni już biorą wynagrodzenie również za wypełnianie takich dokumentów. Ich wydawanie powinno być pokrywane w ramach opłat, które już ponoszą spółdzielcy. Na pewno będziemy się zastanawiać nad ich obniżeniem, ale nie potrafię już teraz powiedzieć, że będzie to bezpłatne - twierdzi Zabielska.
    • Gość: x Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.14, 10:00
     no cóż to są pomysły starej księgowej Marii K, dojenie członków spółdzielni i nie tylko ich ponieważ sprawa dotyczy także mieszkańców którzy nie są członkami spółdzielni. podobne ma się sprawa z opłatą stałą za podgrzanie wody. Była księgowa w przypływie szczerości powiedziała JA W SPÓŁDZIELNI REPREZENTUJĘ INTERESY PAŃSTWA to po jaką cholerę bierze nasze pieniądze a nie mitycznego państwa
     • Gość: x Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.14, 10:15
      Głosujmy na kandydatkę na Radną Kielce Marię K byłą księgową Pioniera może zabierze swoich protegowanych do pracy w Urzędzie Miasta
      • Gość: Jestem Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.31.246.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.11.14, 11:14
       Jezy mi sie wlos na glowie/ok,resztki wlosow/,
       jak czytam wpisy na tym forum.
       Opisane sprawy podchodza pod prokuratora
       i nie tylko.
       Jezeli chodzi o zatrudnienie,to 80% "zalogo tej
       łodzi podwodnej, do zatopienia".
       Inaczej Pionier pojdzie na dno.
       • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.14, 17:39
        Gość: Edyta Predotka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.14, 17:48
        skopiowane z forum wybory prezesa SBM Pionier.
        Informacja na temat mojej pracy w ostatnich dziewieciu miesiacach stanowi załącznik do sprawozdania finansowego . Znajduje sie tam rownież odpowiedz na pana pytanie . W drugiej kwestii- dłużników traktuje podobnie, i tych z zadluzeniem do 6- ciu miesięcy i tych powyżej tej liczby . Pomiędzy sprawami sadowymi wzywam na rozmowy i do zapłaty . Informacja , jaka w skrzynce pocztowej znalazły osoby płacace 1 lub 2 czynsze do tylu oburzyla ok . 300 adresatów , telefonom z obelgami nie było końca . Jak Pan widzi staram sie egzekwować , bez dokladania ludziom kosztów sądowych , nawet te krótkoterminowe zaległości . Inicjatywę moja poparł poprzedni Zarząd i nigdy nie otrzymałam polecenia, ze "pomijamy " zaległości nie przekraczające 6-cio miesięcznego wymiaru czynszu . Tyle w tym temacie . Proszę śledzić kiedy na stronie internetowej ukaże sie sprawozdanie . Na forum nie będę już odpowiadać osobom , które sie nie przedstawiają. Wszyscy zainteresowani sprawami Pioniera wiedza , gdzie mnie znaleźć . Odpowiem jeszcze Panu lub Pani z nickiem AS - nie znajduje śladów nepotyzmu w spółdzielni - żadna z osób , które są szkalowane na forum nie jest spokrewniona z członkami zarządu , ani byłego , ani obecnego . Proszę przyjść do spółdzielni z jakaś sprawa , zobaczyć jak pracujemy i jak sie angazujemy , być moze zrozumiecie Państwo , ze Pani Maria zatrudniła kompetentnych pracownikow kierując sie dobrem spółdzielni , nie nepotyzmem . Pozdrawiam . Edyta Predotka
        • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.14, 17:45
         Byłem przekonany jako członek SBM Pionier, że pracowników zatrudnia Zarząd ogłaszając konkurs i podając wymogi jakie kandydat musi spełniać.
         Okazuje się, że pracowników zatrudniała główna księgowa - tak twierdzi Pani Edyta
         Ciekawe jakimi kryteriami się kierowała?
         • Gość: Smutny Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.205.5.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl 12.11.14, 08:08
          Siedze i zastanawiam sie od rana /co wplywa
          na mnie stresujaco/,nad wpisami na forum.
          FOLWARK,KSIEGOWA/niby prezes/,zatrudnianie
          swoich.
          Puste slowa !!!.Jak swiat swiatem,wszyscy zatrudniaja
          swoich i tak bedzie,nic w tym zlego.
          Mam jedno ale.Mozna zatrudnic nawet proboszcza,byleby
          mial odpowiednie kwalifikacje,zdolnosci,umiejetnosci,wiedze
          poparta doswiadczeniem.
          Reasumujac.W SBM powinno zostac 10 - 20 % starej
          kadry,a reszta po wyborze nowego Prezesa powinna zostac
          zwolniona.
          Po wielu latach pracy w Spoldzielni,poprzewracalo im sie
          w glowach.Doszli do wniosku,ze to mieszkancy sa dla nich
          nie odwrotnie.
          Tak zarozumialych i bufonowatych ludzi jak pracownicy
          SBM Pionier ze swieca szukac/nie wszyscy oczywiscie,ale zdecydowana
          wiekszosc/.
          Czas na zmiany,jak to powiwdzial "wieszcz".
          • Gość: Ekonom Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.158.219.81.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.11.14, 08:48
           Przed obieciem Prezesury przez Pania Zabielska,
           praca w Pionierze wygladala nastepujaco:/KTO NA TO POZWALAL ?/.
           1.7,00 - praca-/kawka,internet(forum,inne),
           papierosek.
           2. - przerwa - /sniadanko/.
           3. - po przerwie - /kawa,papierosek(przed budynkiem),
           ploteczki.
           4.15,00-KONIEC PRACY.

           JAK MILO. -JAK BEDZIE DALEJ ?.
           • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 31.178.67.* 14.11.14, 13:35
            W dniu dzisiejszym do skrzynek pocztowych na os. Barwinek trafiło zdjęcie Pani Marii Kowalczyk byłej księgowej SBM Pionier kandydatki do Rady Miasta z prośbą o poparcie w wyborach samorządowych w dniu 16 listopada 2014r.
            Pani Kowalczyk na wstępie pisze, że posiada przygotowanie ekonomiczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe w trym zakresie oraz znajomość zagadnień spółdzielczych.
            Szkoda, że nie napisała Pani, że legitymuje się Pani posiadaniem dyplomu renomowanej uczelni jaką bez wątpienia jest Katolicki Uniwersytet Lubelski kierunek - teologia.
            Nie będę oceniał Pani doświadczenia zawodowego i znajomości zagadnień spółdzielczości mieszkaniowej jednak faktem jest, że była Pani zatrudniona na stanowsku członka Zarządu - główna Księgowa w Spółdzielni Mieszkaniowej Wichrowe Wzgórze skąd została pani zwolniona przez Radę Nadzorczą z powodu nieprzyjęcia bilansu i nieudzielenia absolutorium.
            W 2012 roku podjęła Pani pracę w SBM Pionier również na stanowisku członka Zarządu - głównej księgowej.
            W październiku 2014 roku po dwóch latach pracy została Pani zwolniona przez Radę Nadzorczą z pracy.
            Była Pani również do niedawna prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Wspólny Dom w Kielczach. Przyczyn zmiany na stanowisku prezesa w w/w spółdzielni nie są mi znane.
            Biorąc powyższe pod uwagę jako wyborca raczej nie udzielę Pani poparcia w zbliżających się wyborach.


            • Gość: Fotograf Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.158.218.58.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.11.14, 13:57
             No tak,tak.PHOTOSHOP to super program !.
             • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 31.178.67.* 18.11.14, 09:52
              Ogłoszenie o trzecim już konkursie ogłoszonym przez Nową Radę Nadzorczą dotyczącym wyboru Prezesa zniknęło ze strony SBM Pionier przed oficjalnym terminem rozstrzygnięcia konkursu.
              W związku z powyższym mam pytanie, czy nowy prezes został już wybrany?, czy też kapryśna Rada Nadzorcza nie jest w stanie wybrać prezesa.
              • Gość: Prezes Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.205.239.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.11.14, 10:46
               Bedziemy miec Prezesa,"jak sie ociepli".
               Rada zrobila wszystko co bylo mozliwe,
               zeby wrocił stary prezes.
               PARANOJA !,I PO JASELKACH.
              • Gość: P.O. Prezes Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.rev.snt.net.pl 02.12.14, 19:20
               Uczyli mnie zawsze ,że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
               Policz sobie gościu - P.O. Prezesa otrzymuje ze Spółdzielni ponad 6,5 tys zł do tego wypracowana przez tę osobę emerytura - tj. ponad 5 tys. zł- to z prostego rachunku wynika ,że za nic nie robienie, jak się człowiek dobrze zakręci w Spółdzielni, można mieć co miesiąc 12 tys zł .
               Bo gdzie się łapie najlepiej " ryby" - w mętnej wodzie koleżko- w mętnej wodzie . Czego Tobie i innym życzę na Święta i Nowy Rok.
               • Gość: o.m.c Prezes Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.204.180.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.12.14, 08:38
                Siedze sobie od rana przy "magicznym oku",
                i co widze ?.Zarzad szuka siedmiu pracownikow.
                Czy cos sie stalo ,czy wreszcie dotarło do
                "wybrancow Pioniera",ze jest bardzo zle ?.
                A moze Zarzad mial SEN PROROCZY i zacznie
                dzialac a nie liczyc na DRAPANE.
                Oby cos dobrego zaczelo sie dziac w sprawie
                naszej Spoldzielni.W innym wypadku tylko
                upadlosc Nas ratuje.Niech "styki" Wan "wladcy"
                rozmarzna,a MOC NIECH BEDZIE Z WAMI.
                Pozdrawiam
                • Gość: Historyk Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.204.180.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.12.14, 09:00
                 A MOZE TAK ?.
                 — Dla Boga, panie "MECENASIE"! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz!" szabli" nie chwytasz? na" koń" nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz/mieszkancy
                 Pioniera/ ?.

                 "MECENAS" -kto zna historie Pioniera -wie.
               • Gość: abc Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 05.12.14, 18:44
                Co Cie obchodzi czyjaś Emerytura?to kasa nie SBM .Chyba zjadłeś coś kwasnego?
          • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 22.11.14, 12:39
           Witam
           zatrudnienie "swoich" wiąże się z tym właśnie że zwykle nie posiadają zalet tylko mają służyć osobom które ich wybrały. Ponadto zawsze lepsza (oczywiście dla firmy a nie dla prezesa) jest osoba nieznajoma, bo przy podobnych kwalifikacjach nie jest obciążona bagażem zależności. Zastanawiam się nad kwalifikacjami osoby (Smutny) która twierdzi, że ktoś jest do zwolnienia. Bo żeby wysnuwać takie wnioski należy je popierać rzeczowymi argumentami i posiadać odpowiednią wiedzę ( w tym wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ale nie liczy się długość okresu zatrudnienia tylko faktycznie posiadana wiedza) . Nie dziwię się pracownikom spółdzielni który muszą po kilka lub kilkanaście razy tłumaczyć proste sprawy (niekiedy dużo prostsze niż zagadnienia ze szkoły podstawowej) członkom spółdzielni, to naprawdę może być frustrujące. Ciekawe jakiej sprawy nie udało się załatwić ?, bo myślę że z tego powodu taka ocena pracowników. Kadry nie trzeba zwalniać bo sami odchodzą czego dowodem są ogłoszenia (strona SBM PIONIER) o poszukiwaniu nowych pracowników. Co za tajfun przeszedł nad tą firmą, że grubo ponad 50% pracowników odeszło z WŁASNEJ woli a to jeszcze nie koniec.
           Pozdrawiam
           • Gość: AX Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 22.11.14, 15:11
            Tajfun który przeszedł nad SBM Pionier to były już ( na szczęście dla członków i pracowników ) Zarząd SBM Pionier. Skutki tego tajfunu w postaci znacznych strat finansowych odczują niestety w najbliższym czasie członkowie spółdzielni.
          • Gość: Smutny II Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.15, 21:12
           Mam podobnie smutne doświadczenia dotyczące pracowników PIONIERA.
   • Gość: Racjonalista Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.15, 17:33
    Zarząd PIONIERA ogłosił:" w Wielki Czwartek 2015r. pracujemy krócej", " w Wielki Piątek nie pracujemy".
    Ile kosztuje to BALOWANIE ???????????????????
   • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.15, 14:27
    Jeśli ktoś blokuje fundusz remontowy na wymianę okien, to jest na pewno skandal i nic tu mają dzwony kościelne.
   • Gość: Niedoszły klient Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.15, 14:49
    Ludzie nie chcą kupować mieszkań od PIONIERA, w którym bezustanna "wojna na górze", afery i beznadzieja...
   • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 24.07.15, 10:08
    Należy wybrać nową RN, obecna powinna dobrowolnie zrezygnować ( w całości). Cała ta sytuacja ośmiesza i budzi zażenowanie!!!
    • Gość: Obserwator Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 5.174.172.* 13.09.15, 21:54
     Bo jak można wybierać ludzi o takim poziomie intelektualnym jak obecnie? Żeby być członkiem rady nadzorczej /czyli nadzorującej pracę innych, tu Zarządu bądź co bądź/, to trzeba skończyć wcale niełatwy kurs, znać zagadnienia finansowe, budowlane i wiele innych, by móc ocenić pracę innych. A tu paru oszołomów chce decydować o losach tak wielkiej spółdzielni i o tym czy ten pan albo ta pani nadaje się do pracy. A sam jest ćwokiem bez żadnej szkoły i bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego. To o czym tu mowa, jak kontrolujący jest głupszy od kontrolowanego???!!! Nic tylko wrzawa, kłótnie i zadymy jak pod remizą. ŻENADA!!!!!!!
  • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 22.11.14, 12:51
   Jeszcze jedno znalazłem takie ogłoszenie (strona SBM PIONIER):
   Zarząd Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Pionier”
   ul. Barwinek 29, 25-150 Kielce
   ogłasza nabór kandydatów na stanowisko:
   GŁÓWNY KSIĘGOWY ,
   mam pytanie:
   - czy STATUT spółdzielni uległ zmianie bo według § 88 pkt. 14 to zadanie dla RADY Nadzorczej, a jeszcze główny księgowy według § 97 ust. 1 jest członkiem zarządu.
   Proszę o wyjaśnienie do kogo kierować ofertę pracy i czy to tylko zwykły błąd.
   Pozdrawiam forumowiczów
   • Gość: AX Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 22.11.14, 14:10
    Statut nie uległ zmianie. Paragraf 88 pkt. 14 wyraźnie mówi, że wybór i odwoływanie członków Zarządu należy do kompetencji Rady Nadzorczej.
    Proszę wskazać w którym miejscu został naruszony statut.
    Zarząd na stronie SBM Pionier na wniosek Rady Nadzorczej zamieścił jedynie ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko członka Zarządu, głównego księgowego wraz z wymaganiami jakie ustaliła Rada Nadzorcza w której to kompetencji jest wybór członków Zarządu.
    Proszę wskazać w którym to miejscu Zarząd napisał, że to on będzie dokonywał wyboru?
    Jest sprawą oczywistą, że oferty należy składać w sekretariacie spółdzielni, a wyboru będzie dokonywać Rada Nadzorcza.
    Pozdrawiam forumowiczów.
    • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 23.11.14, 00:46
     Witam ponownie
     oto treść ogłoszenia ( skopiowana ze strony SBM PIONIER):
     Zarząd Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Pionier”
     ul. Barwinek 29, 25-150 Kielce
     ogłasza nabór kandydatów na stanowisko:
     GŁÓWNY KSIĘGOWY
     WYMAGANIA:
     1.
     Wykształcenie wyższe magisterskie – preferowane: ekonomiczne.
     2.Posiadanie uprawnienia do pracy na stanowisku samod
     zielnego księgowego.
     3.
     Staż pracy udokumentowany świadectwami pracy: co najmniej 5 – letni na stanowisku
     samodzielnej księgowej lub zastępcy głównego księgowego.
     4.
     Umiejętność pozyskiwania i rozliczaniab środków zewnętrznych.
     5.
     Umieję
     tno
     ść
     opracowywania planów gospodarczych i analiz ekonom
     icznych.
     6.
     Znajomo
     ść
     zasad prowadzenia ewidencji dla spółdzielni mieszk
     aniowych.
     7.
     Sporz
     ą
     dzanie rocznych sprawozda
     ń
     finansowych.
     8.
     Znajomo
     ść
     prawnych i ekonomicznych aspektów funkcjonowania p
     odmiotów
     gospodarczych w warunkach gospodarki rynkowej.
     9.
     Korzystanie w pełni z praw publicznych.
     10.
     Posiadanie pełnej zdolno
     ś
     ci do czynno
     ś
     ci prawnych.
     11.
     Niekaralno
     ść
     za umy
     ś
     lne przest
     ę
     pstwo, w tym przest
     ę
     pstwo skarbowe.
     12.
     Znajomo
     ść
     zasad audytu i kontroli finansowej oraz ustawy o r
     achunkowo
     ś
     ci.
     13.
     Pełna dyspozycyjno
     ść
     .
     Dodatkowym atutem b
     ę
     dzie praca w spółdzielni mieszkaniowej.
     Wymagane dokumenty:
     -
     ż
     yciorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej,
     - kopie dokumentów potwierdzaj
     ą
     cych posiadane wykształcenie, uprawnienia,
     - kopie dokumentów potwierdzaj
     ą
     cy posiadany sta
     ż
     pracy,
     - kopie dokumentów potwierdzaj
     ą
     cych posiadanie dodatkowych kwalifikacji.
     Mam pytanie gdzie występuje tu RADA NADZORCZA ?
     I gdzie jest zapis że Zarząd zamieścił ogłoszenie na jej wniosek?
     Ponadto gdzie jest termin składania dokumentów, nie mówiąc o podpisie osoby zamieszczającej i podpisie przewodniczącego rady ?
     Najważniejsze
     DO KOGO KIEROWAĆ ? Bo chyba nie do zarządu?
     Proszę o odpowiedź.
     P.S. nie pisałem że doszło do naruszenia statutu. Mam zastrzeżenia do treści ogłoszenia. Uważam , że to Rada nadzorcza powinna ogłosić nabór na w/w stanowisko a nie zarząd (jak jest w ogłoszeniu).
     Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o wyjaśnienia.
     • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 23.11.14, 12:05
      Nie ulega wątpliwości, że ogłoszenie w tej formie i treści jest nie do przyjęcia i powinno być poprawione lub usunięte ze strony Pioniera.
      • Gość: Czas !. Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.30.207.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.11.14, 13:21
       Czas mija,plynie jak woda !,a w Pionierze dalej MARAZM.
       Brak Prezesa /jest p.o./,Rada ma bol glowy,pracownicy
       sie ciesza /bo przy przeroscie zatrudnienia,dalej mozna
       robic KASE za nic w zasadzie nie robienie/.
       No i tak to od wielu,wielu lat,kto dostaje po d..... ?,MIESZKANIEC.
       OBY DO WIOSNY !,przyjdzie komornik i wszystko wyrowna.
       • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.14, 11:32
        Jaki marazm.
        Przyjęto na umowę - zlecenie następnego pracownika do działu technicznego na szczęście z uprawnieniami budowlanymi.
        Będzie sprawował opiekę i firmował poczynania wcześniej przyjętego specjalisty ( bez uprawnień ). Pytanie ile to kosztuje?
        • Gość: Ksiegowy Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.146.126.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.11.14, 11:51
         ILE TO KOSZTUJE ?

         A kogo to obchodzi ?,zaplaci za wszystko mieszkaniec.

         Czy ktos sie zastanowil nad przerostem ZATRUDNIENIA/ile to kosztuje ?,
         niekompetencji PRACOWNIKOW ich zachowaniem do
         mieszkancow /wielcy biurokraci,co mi tu mieszkaniec
         przeszkadza /.

         Raczej nie !.Pionier zaplaci "stac nas na to ",jak mysle.
         Pozdrawiam Rade i p.o.Prezesa.
         ELDORADO to "pikus" przy Pionierze.
         • Gość: x Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.14, 15:37
          poprzednia Rada Nadzorcza była niedobra, tylko, że w czasie wymiany zarządu p.o prezesa zarabiał niecałe 2000 zł i trwało to krótko, teraz rada jest super, zostali wybrani sami protegowani z list kolportowanych przez panów z wieżowców i mamy to co mamy.
          • Gość: ZX Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 25.11.14, 18:57
           No teraz mamy 6500zł.miesięcznie.
          • Gość: Radny Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.rev.snt.net.pl 02.12.14, 18:46
           Pracował krótko za 2000zł ....a narobił takich szkód ,że do dzisiaj pomimo wymiany wielu ludzi w Spółdzielni nie mogą się pozbierać.Jak pracował to wszyscy wiedzą , a najlepiej Marek W. i Jan D.- główni reżyserzy rozwalenia Pioniera nie pomijając poprzedniej , karanej sądownie pseudo księgowej
           • Gość: x Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 03.12.14, 13:08
            " Pracował krótko za 2000zł ....a narobił takich szkód ,że do dzisiaj pomimo wymiany wielu ludzi w Spółdzielni nie mogą się pozbierać.Jak pracował to wszyscy wiedzą , a najlepiej Marek W. i Jan D.- główni reżyserzy rozwalenia Pioniera nie pomijając poprzedniej , karanej sądownie pseudo księgowej".

            Miał odwagę zwolnić kilka osób z Pioniera co osobiście uważam za dobre posunięcie. Co się tyczy byłej głównej Księgowej ( czasów gdy prezesem był Pan Zbigniew Dusza ) to proszę nie pisać karanej gdyż do chwili obecnej nie ma prawomocnego wyroku.
            Tak na marginesie, poprzedni Zarząd po 8 latach zostawił Pioniera z długami około 800tys.zł. za 8 lat zarządzania Pionierem. Udało mu się jednak kupić budynek po Telekomunikacji za 2 mln. Ostatni Zarząd sprzedał budynek po Telekomunikacji ( nie wiadomo gdzie pieniądze ) i straty ponad 3mln.zł ( budowa na ul. Strasza 4, podział spółdzielni i inne ). To tyle w remacie.
            • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.it.kielce.pl 04.12.14, 14:20
             ......" dobre posunięcie , zwolnienie kilku ? osób.....do dzisiaj odbija się czkawką dla wszystkich mieszkańców Spółdzielni. Zgłoszenie awarii , następnie jej przyjęcie i usunięcie w tym samym dniu ,to masz takie same szanse jak trafienie szóstki w totolotka - taka jest prawda .(Od trzech tygodni czekam na usunięcie PŁATNEJ usterki w mieszkaniu .)
             Co do kupna budynku po Telekomunikacji czy zastanawiałeś się Gościu co z odsetkami i podatkiem od nieruchomości , który płacili wszyscy członkowie Spółdzielni , przez okres kiedy był on własnością Pioniera- ile tego było?.
             Czy zastanawiałeś się Gościu dlaczego po zakupie tego budynku - " prace remontowe" posuwały się tak ślamazarnie . A przecież to są lokale handlowe. Co się stało i gdzie utknęła sprawa śmiertelnego wypadku , który miał miejsce wewnątrz tego budynku?. Co wiesz na temat zlecenia remintu tego budynku dla ZAUFANEJ FIRMY .Co do "Śklony" to musisz iść do Sądu Rej. do archiwum i wypożyczyć akta sprawy i dowiesz się ile dostała w " pakiecie ".
             Co do drugiej sprawy , którą ma , i nie tylko ona - to faktycznie jeszcze wyroku nie wydanio a daję Ci słowo ,że BĘDZIE bo do tego został zobligowany Zarząd i Rada Nadzorcza głosami członków Spółdzielni na Walnym Zgromadzeniu w lutym br. (66 za) Obserwują wpisy i je czytając - proszę nie pisz więcej takich "dyrdymałów" bo myślę sobie ,że byłeś wśród tych osób na zebraniu , które głosowały przeciwko Uchwale. Ale jak wiesz dobrze Sprawiedliwość idzie za Prawem.
             • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 05.12.14, 15:00
              Szanowny kolego, na Walnym Zgromadzeniu nie byłem więc nie mogłem głosować przeciw jak piszesz.
              W kwestii Telekomunikacji i zlecenia remontu zaufanej firmie. Firma o której piszesz do niedawna ( do czasu kiedy prezesem był Pan Tadeusz Barański i wcześniej) wykonywała remonty na os. Barwinek. Ostatnio elewacja bloku nr 2, pomimo toczącego się procesu Sądowego z powodu nie wywiązania się z udzielnych gwarancji na wcześniej wykonane roboty na innym bloku.
              To pracownik tej firmy stracił życie przy wyburzaniu ścian w budynku telekomunikacji pomimo, że brak było zlecenia ze spółdzielni na wykonanie tych robót.
              Dlaczego firma ta była wybierana przez dwóch ostatnich prezesów oproszę zapytać Pana Duszę i Pana Barańskiego.
              Członkowie spółdzielni nie ponosili żadnych kosztów związanych z zakupem budynku gdyż Telekomunikacja za dwa pomieszczenia które dzierżawiła od pioniera płaciła 7500zł. miesięcznie, a to w zupełności wystarczało na pokrycie wyłącznie podatku, bo tylko to było do zapłacenia. O jakich ty odsetkach piszesz?
              Tak na marginesie to ten wspaniały ostatni Zarząd sprzedał budynek i nie wiadomo gdzie są pieniądze i nie można w tej sprawie uzyskać żadnej informacji. Pionier po sprzedaży zapłacił Vat i podatek pomimo, że nie musiał gdyż prowadził inwestycję na ul. Strasza 4. ( zapłacono Vat od kwoty 2,5 mln. plus podatek )
              Rozumiem, że za czasów prezesury Pana Barańskiego wszystko było cacy, a teraz jest źle. Na szczęście są to pojedyncze opinie. Skończyły się układy i to jest problem.

              • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.it.kielce.pl 08.12.14, 14:53
               Próbujesz mnie wciągnąć w dyskusje , ale jak wiesz ....."J- 23 przestał nadawać....."
               Pomijasz BEZSPORNE fakty z lat 2004- 2012 próbując obciążyć winą poprzedni Zarząd.
               Problem był i jest - poczekaj tylko do wyborów nowego Zarządu. Kandydatka na " fotel" prezesa jest kompetentna , elokwentna,wykształcona i nawet ma swoją teczkę tam gdzie trzeba.


               • Gość: ????? Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.147.153.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.12.14, 07:57
                GŁÓWNY KSIĘGOWY
                WYMAGANIA:
                1. Wykształcenie wyższe magisterskie – preferowane: ekonomiczne.
                2. Posiadanie uprawnienia do pracy na stanowisku samodzielnego księgowego.
                3. Staż pracy udokumentowany świadectwami pracy: co najmniej 5 – letni na stanowisku
                samodzielnej księgowej lub zastępcy głównego księgowego.

                4. Umiejętność pozyskiwania i rozliczania środków zewnętrznych.
                5. Umiejętność opracowywania planów gospodarczych i analiz ekonomicznych.
                6. Znajomość zasad prowadzenia ewidencji dla spółdzielni mieszkaniowych.
                7. Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych.
                8. Znajomość prawnych i ekonomicznych aspektów funkcjonowania podmiotów
                gospodarczych w warunkach gospodarki rynkowej.
                9. Korzystanie w pełni z praw publicznych.
                10.Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.
                11.Niekaralność za umyślne przestępstwo, w tym przestępstwo skarbowe.
                12.Znajomość zasad audytu i kontroli finansowej oraz ustawy o rachunkowości.
                13.Pełna dyspozycyjność.

                Cos mi tu znowu ŚMIERDZI !.Widze ze nic sie nie zmienilo.Zatrudnianie
                w Pionierze bylo i jest z TECZKI.
                Szkoda,myslalem ze Pani p.o.Prezes i Rada zmienia standardy zatrudnienia.
                STRASZNA POMYLKA.
                • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.kielce.hypnet.pl 09.12.14, 11:35
                 Niestety ale to prawda to w dalszym ciągu straszna pomyłka, nie wygrywa konkursu najlepszy kandydat, lecz z teczki " no cóż my mamy swoich" do zobaczenia w lepszej rzeczywistości.
   • Gość: ABC Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.15, 12:25
    Dnia 30.12.2014r. na stronie internetowej " Pioniera" pojawiło się ogłoszenie:
    Uchwała Zarządu Nr 48/07 o przyjęciu opłaty za odbitki dokumentów wydawanych spółdzielcom.
    "...ustala się odpłatność za odpisy i kopie w wysokości za stronę:
    formatu A4 2,00 zł.
    formatu A3 4,00 zł.
    formatu A0 30,00 zł...."
    P.s. Strzyżenie pokornych, nieświadomych i naiwnych owieczek przez nienażartych...
   • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 16.02.15, 22:43
    Pewnemu panu podziękowano za pracę po ostatnich wyborach w Gminie Sitkówka - Nowiny i okazał się NAJLEPSZYM KANDYDATEM na PREZESA PIONIERA. Ach ten PIONIER to ma szczęście... .
  • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 26.11.14, 15:58
   Panie Dociekliwy.
   Wymienił Pan kilka nazwisk osób z których żadna za wyjątkiem Pana Jana Dachnowskiego nigdy nie pracowała i nie pracuje w firmie "Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Pol Instex, Spółka z.o.o. > w Kielcach, ul. Witosa 66D"
   Będzie Pan miał dużo szczęścia jak to "mafijne towarzystwo" jak je pan nazywa nie poda sprawy do Sądu.

   • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 26.11.14, 18:44
    Wpis Pana Dociekliwego nagle zniknął. Mam jednak kopię którą dostarczę osobom zainteresowanym i mam nadzieję, że ją właściwie wykorzystają.
    Szkoda, że pominął pan kilka innych nazwisk ale przecież nie można szkalować swoich którzy zostali tak nagle oderwani od koryta.
    Panie dociekliwy jesteś pan zwykłą gnidą szukającym sensacji. Radzę poszukać na swoim podwórku.
    • Gość: Dociekliwy- inacze Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.158.218.10.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.11.14, 12:19
     Czy Zarzad i Rada pomyslala o sprawdzeniu umow zlecenie
     wystawionych przez poprzedni "zarzad" ?.
     Komu wyplacono najwiecej,komu dano fri,kto bral a jakoby go nie bylo ?.
     Mysle ze nie !,bo co to kogo obchodzi,KASA LECI TO JEST OK.
     Ale "syf i beznadzieja" w tej Spoldzielni.
     • Gość: Pytalski Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.204.225.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.11.14, 13:19
      Sponsorowanie dzieci za kase Pioniera jest BE !.-prawda ?,
      a moze nie/studia,inne/.
      Pytalski.
      • Gość: "Szczery" Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.204.225.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.11.14, 13:22
       Pani Moniko-gratki dla Taty ! :))
       • Gość: ADA Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.14, 12:11
        Panie szczery gdzie Pan nabył wazelinę?
        Jeżeli tatuś dostanie nominację to może będzie miał okazję zrewanżować się swojemu dobremu znajomemu byłemu prezesowi za przyjęcie bez konkursu córki do pracy w Pionierze.
        Kwalifikacje uzupełniała na kursie za pieniądze członków Pioniera.
        • wik073 Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu 28.11.14, 23:39
         Gówna się nie rusza, bo śmierdzi, nieco mniej jednak niż to Wasze "piekiełko". Takie skojarzenie wywołuje u mnie przeczytanie wpisów kilku, bez wątpienia, elokwentnych, kryształowo uczciwych i żywo zainteresowanych interesem Pioniera Forumowiczów. Życie jest piękne Pani/e ADO, pod warunkiem, że umie się w nim odnaleźć a nie żyje się czyimś, bo to już pachnie jak to gó... - smutną frustracją.
         Pozdrawiam.
         Wiktor Jedynak
         • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 29.11.14, 12:39
          Święta prawda. Gówna się nie rusza szczególnie świeżego.
          A tak na marginesie to w Pionierze nie ma przymusu świadczenia pracy, zawsze można poszukać lepszej czego przykładem są kolejne podania pracowników o zwolnienie. Myślę, że Pioniera nie da się już uratować i jest to niestety zasługa ostatniego Zarządu jak i członków Rady Nadzorczej.
          • Gość: ADA Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 29.11.14, 16:19
           Panie wik073 skoro tak nerwowo Pan reaguje to znaczy, że coś jest na rzeczy.
           To członkowie spółdzielni ponoszą koszty zarządu, a nie Pan. O uczciwości proszę lepiej nie pisać
           gdyż pracownicy jak i członkowie spółdzielni doskonale wiedzą kogo i na jakich zasadach przyjmował do pracy były Zarząd.
           Ogłoszenia w internecie o poszukiwaniu pracowników wraz z wymogami jakie mają spełniać kandydaci pojawiły się dopiero po odejściu z pracy prezesa i księgowej czyli od dwóch miesięcy.
           SBM Pionier to nie prywatna firma prezesa jak i księgowej. Do własnych firm które prowadzą mogą przyjmować kogo chcą i płacić według własnego uznania.
           Przyjęcia do Pioniera powinny odbywać się na jasnych i klarownych zasadach, a tak niestety nie było.

           • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 01.12.14, 18:39
            Tak ale trzeba kogoś wybrać a nie jak w przypadku prezesa już któryś miesiąc nie ma rozstrzygnięcia konkursu. Firma powinna ewoluować a nie być zrewolucjonizowana. Pracowników nigdy nie wymienia się hurtem tylko pojedynczo i to jeszcze tak aby umożliwić kolejnym przejęcie stanowiska. Jeżeli pracownicy posiadający umowy o pracę (co w dzisiejszych czasach jest raczej rzadkością) odchodzą na własne żądanie to wymaga przynajmniej zastanowienia.
            Pozdrawiam forumowiczów.
            • Gość: "Ekonom" Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.182.37.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.12.14, 07:46
             Witam.Po czesci sie zgadzam.
             Jednak patrzac na to co sie dzieje od lat w Pionierze,
             mam propozycje !.
             Zarzad - do wymiany.
             Rada - do wymiany.
             Pracownicy - 80 % do zwolnienia.
             OD ZARAZ.
             I po takiej "rewolucji" moze bedzie lepiej.
             A KTO OBEJMIE "WLADZE" ?.TYLKO I WYLACZNIE
             MIESZKANCY OSIEDLI /Z DOBRYM PRZYGOTOWANIEM
             I CHECIA PRACY DLA SPOLDZIELNI,NIE DLA SIEBIE/.
             Pozdrawiam
             • Gość: x Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 03.12.14, 10:20
              przecieki z posiedzeń rady nadzorczej celowo z małej litery. Nowy miłościwie nam panujący Prezes PP chce podnieść bez przeprowadzenia należytej kalkulacji opłaty ryczałtowe za gaz. Oczywiście należy monitorować wysokość opłat ryczałtowych lecz należy też mieć na uwadze iż Członkowie Spółdzielni i nie tylko członkowie ponieważ dotyczy to wszystkich mieszkańców maja prawo ŻĄDAĆ uzasadnienia wysokości opłat z podaniem kalkulacji wysokości proponowanej opłaty. Właściciele mieszkań maja prawo ŻĄDAĆ podania wartości faktur wystawionych przez gazownie wraz z wysokością opłat płaconych przez mieszkańców należy również do wyliczenia dodać nadpłaty, które były podane przez poprzedni Zarząd. Dbajmy o swoje interesy i nie pozwólmy się traktować jak bydło idące na rzeż. Ostatecznie sprawę można zgłosić organom ścigania ponieważ żądanie zawyżonych opłat jest przestępstwem o czym świadczy już prowadzone przez Prokuraturę postępowanie
              • Gość: A.J. Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 04.12.14, 13:23
               Dział księgowości aktualnie dokonanie analizy opłat za gaz celem ustalenia stawki opłaty ryczałtowej.
               Skąd informacje, że brak jest kalkulacji skoro sprawa nie jest ostatecznie zakończona.
               Jest to kolejny nieudolny atak członka Rady Nadzorczej na p.o Prezesa Zarządu.
               Każdy kto czyta to forum nie będzie miał problemu z ustaleniem nazwiska informatora.
               • Gość: As Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.14, 09:38
                Rada Nadzorcza SBM Pionier która przez 4 miesiące w trzech kolejnych konkursach nie była w stanie wybrać prezesa SBM Pionier, w trybie ekspresowym wybrała członka Zarządu Główną Księgową.
                Kandydatka nie spełniała wymogów jakie Rada Nadzorcza miała w stosunku do kandydata lub kandydatki - staż pracy udokumentowany świadectwami pracy: co najmniej 5 - letni na stanowisku samodzielnej księgowej lub zastępcy głównego księgowego, gdyż zastępcą głównego księgowego była przez okres krótszy niż 2 lata.
                Rada Nadzorcza ustala kryteria i wymagania których następnie sama nie przestrzega. Przy wyborze prezesa o odrzuceniu kandydata decydowały nie kwalifikacje i doświadczenie, a brak zaświadczenia.
                Byłem przekonany, że "układy" w SBM Pionier to już przeszłość która nigdy nie wróci, a okazuje się, że się myliłem.
                Poniżej ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko głównego księgowego i wymagania:


                Zarząd Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Pionier”
                ul. Barwinek 29, 25-150 Kielce
                ogłasza nabór kandydatów na stanowisko:
                GŁÓWNY KSIĘGOWY
                WYMAGANIA:
                1. Wykształcenie wyższe magisterskie – preferowane: ekonomiczne.
                2. Posiadanie uprawnienia do pracy na stanowisku samodzielnego księgowego.
                3. Staż pracy udokumentowany świadectwami pracy: co najmniej 5 – letni na stanowisku
                samodzielnej księgowej lub zastępcy głównego księgowego.

                4. Umiejętność pozyskiwania i rozliczania środków zewnętrznych.
                5. Umiejętność opracowywania planów gospodarczych i analiz ekonomicznych.
                6. Znajomość zasad prowadzenia ewidencji dla spółdzielni mieszkaniowych.
                7. Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych.
                8. Znajomość prawnych i ekonomicznych aspektów funkcjonowania podmiotów
                gospodarczych w warunkach gospodarki rynkowej.
                9. Korzystanie w pełni z praw publicznych.
                10.Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.
                11.Niekaralność za umyślne przestępstwo, w tym przestępstwo skarbowe.
                12.Znajomość zasad audytu i kontroli finansowej oraz ustawy o rachunkowości.
                13.Pełna dyspozycyjność.
                Dodatkowym atutem będzie praca w spółdzielni mieszkaniowej.
                Wymagane dokumenty:
                - życiorys z przebiegiem nauki i pracy zawodowej,
                - kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, uprawnienia,
                - kopie dokumentów potwierdzający posiadany staż pracy,
                - kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji.
                • Gość: Karo Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.147.212.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.12.14, 10:25
                 Drogi/a/ As-ie !.
                 Cos mi sie wydaje,ze nowa/stara/ Ksiegowa,nie spelnia jeszcze pkt. 2 i 4.
                 Moge sie mylic.
                 Co do "fachowosci" tej Pani mam niejakie obawy,ze przejela
                 doswiadczenie po poprzedniej Ksiegowej,co moze tylko doprowadzic
                 do nastepnych niejasnosci w ksiegowosci i do nastepnych spraw
                 sadowych.
                 Jak mniemam,Rada Nadzorcza przez okres swojego "PANOWANIA",
                 powinna poznac zdolnosci Pani Ksiegowej /chec podniesienia stawek za gaz i
                 inne doskonale decyzje/.
                 Mialem jak Ty nadzieje ,ze cos dobrego przyniesie zmiana Rady i Zarzadu,
                 ale jak zwyklw dostalem po D..... ./prawo Merfiego-im wiecej chcesz tym
                 mniej dostajesz/.
                 Pozdrawiam "naszych" przedstawicieli w Spoldzielni.
                • Gość: Członek Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 13.12.14, 15:30
                 Może ktoś ujawni nazwisko obecnej głównej księgowej.
                 • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.rev.snt.net.pl 14.12.14, 18:57
                  Ksywa -" kwadratowy łeb"
                 • Gość: stan Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.15, 21:20
                  Do licha, przestań już z tą kryptoreklamą Civitasu!
               • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.rev.snt.net.pl 14.12.14, 18:11
                .....Jest to kolejny nieudolny atak członka Rady Nadzorczej na p.o Prezesa Zarządu. ....
                Chyba zamieniłaś się na rozum , a z kim to sobie " dośpiewaj" .Cała N I E U D O L N A Rada Nadzorcza - kosi pieniążki od lutego br. Policz sobie ilość osób w Radzie razy stawka brutto, razy ilość miesięcy + wynagrodzenie tej P O M Y Ł K I - o której piszesz ( p.o.) . Jak rozumiem wg ciebie to co sobą prezentuje to te" najwyższe standardy", na których poznał się prezydent Kielc i pracownicy szpitala w , którym "pracowała". Standarty te przeniosła na grunt Spółdzielni i przez d z i e s i ę ć miesięcy- wszyscy pracują nad stawka za gaz .Strach pomyśleć ile ona zrobi przez następny cały rok .
                Bo do roboty "to trza się umić zabrać , a nie udzielać głupich wywiadów w Echu Dnia ,albo wybierać pseudo Główną Księgowa z pominięciem wszelkich zasad moralnych i etycznych.Tak jak napisał" Dociekliwy" na stronach Pioniera
                Jest takie stare przysłowie , które pasuje do ciebie, a brzmi ono tak :
                ....Żebyś była moja - kupiłbym Ci skrzypce, ale żeś nie moja - zagraj se na pipce -( a co to takiego pipka to się domyśl , lub doczytaj , jeśli umiesz. Bo jak to co piszesz czytam to mi ziemniaki w piwnicy gniją ) .
               • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.rev.snt.net.pl 14.12.14, 18:14
                .....Jest to kolejny nieudolny atak członka Rady Nadzorczej na p.o Prezesa Zarządu. ....
                Chyba zamieniłaś się na rozum , a z kim to sobie " dośpiewaj" . Cała N I E U D O L N A Rada Nadzorcza - kosi pieniążki od lutego br. Policz sobie ilość osób w Radzie razy stawka brutto, razy ilość miesięcy + wynagrodzenie tej P O M Y Ł K I - o której piszesz ( p.o.) . Jak rozumiem wg ciebie to co sobą prezentuje to te" najwyższe standardy", na których poznał się prezydent Kielc i pracownicy szpitala w , którym "pracowała". Standarty te przeniosła na grunt Spółdzielni i przez d z i e s i ę ć miesięcy- wszyscy pracują nad stawką za gaz .Strach pomyśleć ile ona zrobi przez następny cały rok .
                Bo do roboty "to trza się umić zabrać ", a nie udzielać głupich wywiadów w Echu Dnia ,albo wybierać pseudo Główną Księgowa z pominięciem wszelkich zasad moralnych i etycznych.Tak jak napisał" Dociekliwy" na stronach Pioniera
                Jest takie stare przysłowie , które pasuje do ciebie, a brzmi ono tak :
                ....Żebyś była moja - kupiłbym Ci skrzypce, ale żeś nie moja - zagraj se na pipce -( a co to takiego" pipka" to się domyśl , lub doczytaj , jeśli umiesz. Bo jak to co piszesz czytam to mi ziemniaki w piwnicy gniją ) .
                • Gość: XL Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.14, 09:11
                 Szanowny gościu.
                 Ona ma imię i nazwisko którego zapomniałeś wymienić i jak na razie pełni obowiązki prezesa delegowana na to stanowisko przez Radę Nadzorczą 4 miesiąc gdyż szanowna Rada nie jest w stanie w trzech kolejnych konkursach wybrać prezesa. ( nie ma takiego który by im odpowiadał ) Do Echa dnia i oczywiście "mądrego wywiadu" udzielił członek Rady Nadzorczej pan Ryszard Żelazny.
                 To, że podał nieprawdziwe fakty nie ma żadnego dla ciebie znaczenia, przecież jest on z układu więc należy go popierać.
                 Wybór głównej księgowej przez Radę Nadzorczą z rażącym naruszeniem wymagań jakie sama Rada Nadzorcza podała w ogłoszeniu ( zniknęło już ze strony Pioniera ) pokazuje jaką to mamy "nową" Radę i czyje interesy reprezentuje.
                 Sterowanie będzie się odbywać z tzw. tylnego fotela na którym siedzi od dawna znany w spółdzielni działacz społeczny ( z zawodu dyrektor ) Rozumiem gościu, że na tym stanowisku widziałbyś kogoś innego np. byłą główną księgową. Tak też uważa twój kolega, specjalista od udzielania jedynie słusznych wywiadów.


                • Gość: ufo Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.14, 14:00
                 Gościu z nikim się na rozum nie zamieniałem, a na pewno nie zamieniłbym się z tobą.
                 Rada Nadzorcza jest taka, jaką sobie wybrali mieszkańcy, którzy uwierzyli agitatorom obiecującym nową jakość i dbanie przez nową Radę o interesy członków. Proszę zapytać pana Chodackiego i Żelaznego co udało im się zrealizować ze swoich deklaracji.

                 Rada Nadzorcza zgodnie z zapisami statutu pobiera wynagrodzenie. Jeżeli członkom spółdzielni to nie odpowiada to proponuję na najbliższe Walne wnieść wniosek o zmianę statutu i będzie po sprawie.

                 Jeśli mowa o standardach to jakoś gościu nic nie napisałeś o byłej głównej księgowej jak i byłym prezesie SBM Pionier. Za ich rządów według ciebie wszystko było OK. W ciągu dwóch lat udało im się na skutek nieudolnego zarządzania narazić członków na znaczne straty finansowe.
                 Nie przestrzegali Ustawy o Spółdzielniach mieszkaniowych oraz statutu, to oni stanowili prawo.
                 Ostatni wyczyn byłej księgowej to zakup 10 garaży i dwóch szlabanów z funduszu części wspólnej osiedla bez opinii Rady Osiedla i przekazanie dzierżawcy parkingu nieodpłatnie!!!.
                 Teren parkingu stanowi własność członków spółdzielni, którzy za możliwość korzystania z garażu zakupionego za ich pieniądze muszą zapłacić 170zł/miesięcznie.

                 O stawce zaliczki na gaz w 2013 roku ustalonej przez byłą księgową razem ze swoim zastępcą też cisza. A porozumienie zawarte ze Spółdzielnią Czarnockiego gdzie straty przekroczyły 1mln.zł też cisza. O budowie na ul. Strasza 4 i poniesionych stratach cisza.

                 Jedną z niewielu osób z członków Rady Nadzorczej, które można było delegować na p.o prezesa SBM Pionier była Pani inż. Grażyna Zabielska. Spółdzielnia zaczęła funkcjonować normalnie i skończyły się szwindle. Ja wiem, że Pani Grażyna Zabielska nie spełnia oczekiwań części działaczy z osiedla Barwinek jak i niektórych członków Rady Nadzorczej.
                 Wadą nie do przyjęcia jest to, że jest na wskroś uczciwa, nie należy do żadnego układu, nie da się sterować i nic nie można załatwić bokiem. Taki prezes nie pasuje i dlatego stosuje się pomówienia i stawia się dziwne zarzuty. Jak ma być uczciwie to proszę szanowny gościu napisać o osiągnięciach byłego Zarządu. Myślę, że byłoby o czym pisać.

                 Po nowym roku Rada Nadzorcza będzie musiała ze swojego składu wyznaczyć nowego p.o prezesa SBM Pionier. Może gościu spełnią się twoje pokrętne marzenia i p.o prezesa zostanie Pan Żelazny lub pan Chodacki. Wtedy jeden lub drugi będzie się mógł wykazać, a tobie gościu przestaną gnić ziemniaki w piwnicy. Myślę, że nie jest to wielki problem dla ciebie, - tatuś przywiezie z wiochy nowe.


                 • Gość: Święta Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.30.96.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.12.14, 09:36
                  Przedświąteczny nastał czas,Zarząd w "KONIA" zrobił NAS.
                  Czynsz do góry i "przerosty" !.
                  Niech mieszkaniec sie z nerwów się "buja",IDĄ ŚWIĘTA,ALLELUJA.

                  Wesołych Świąt.
                  • Gość: Matematyk Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.30.96.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.12.14, 09:45
                   A mowilem pare dni temu,ze "uczennica" bylej ksiegowej,
                   "umie liczyc", tylko na DRAPANE od mieszkancow.
                 • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.rev.snt.net.pl 20.12.14, 19:05
                  "....jest na wskroś uczciwa, nie należy do żadnego układu, nie da się sterować...."-

                  Do twojej wiadomości - IPN BU 001198/5573 ( 14.12.82- 17.02.84r)
                  Akta sygnatura 35659/I K- zniszczone w 1987r- pozostał mikrofilm. I ty piszesz,że jest na wskroś...... - ale co , bo nie zrozumiałam???
                  Informacje dostępne na podstawie " Listy Wildsteina."

                  Masz alergie na poprzedni Zarząd- którego nie bronię , ale nic nie piszesz o " Nierządzie i Radzie Nadzorczej " z lat 2004- 2012- a jest o czym.
                  Wywiadu do Echa - nie udzielił Żelazny , a Niebudek - następna- TOTALNA pomyłka.
                  Z tego co się zorientowałam - to " dwaj muszkieterowie" w Radzie to mniejszość i mogą tyle co" _żyd na gestapo "_Nie chcesz przyjąć PEWNYCH prawd i prawidłowości , lubisz eksperymenty i cierpienie więc doczytaj i przyjmij do siebie - ,że przyczyna twojego cierpienia to tzw. wiedza operacyjna w wydaniu na szczęście dawnych służb .
                  Ktoś kiedyś opowiedział mi dowcip , który pasuje do twojego zachowania jak ulał , a brzmi tak:
                  Kochanie - czy zauważyłaś ,ze kupiłem nowa szczotkę do WC???
                  Owszem, ale i tak wole papier toaletowy!!!!.
                  Tak jest i z tobą wolisz cierpieć z tego przykrego powodu , ale nie chcesz uznać prawd i faktów więc z niewiedzy - cierpisz.
                  Chciałbym stanąć z tobą do walki powiedzmy intelektualnej , ale widze ,że jesteś odarta ze " zbroi"
                  • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 21.12.14, 10:25
                   Po twoim wpisie na forum wyraźnie widać jak wielki jest ból działaczy oderwanych od koryta. Wszystkie wasze plany wzięły w łeb, skończyły się biznesy i interesy.
                   Strasza 4 też przepadło, rozpoczęła się sprzedaż mieszkań i lokali użytkowych co wcześniej zostało zręcznie zablokowane przez ten wspaniały Zarząd ( lata 2012 - 2014 ) i na pewno zakończy się przed podziałem spółdzielni o które zabiega os. Kochanowskiego.
                   Można dyskutować na forum o faktach popartych dowodami, a nie o pomówieniach powstałych w chorej wyobraźni. W przekręcaniu faktów osiągnęliście mistrzostwo świata.
                   Pozdrawiam forumowiczów i życzę wszystkim Wesołych Świąt.
                   • Gość: abc Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 21.12.14, 15:58
                    A dla tych co kradli i chodzą co niedziela do Kościoła tego nie życz .
                 • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 26.12.14, 12:41
                  Tak.
                  Myślę, że w tym tempie wyborczym rada n. faktycznie będzie musiała wyznaczyć kolejnego p.o. bo przecież poprzednie konkursy to za mało żeby wybrać godnego kandydata (przedłużane !!!!!!!).
                  Mam pytanie czy nowe ogłoszenie konkursowe posiada jakiś termin na składanie dokumentów, bo na stronie PIONIERa nie znalazłem :).
                  A i kto wybierze poniższych urzędników bo jeżeli nawet zostaną zatrudnieni przez obecny zarząd to nowy prezes może im podziękować i znowu terminy prac remontowych w spółdzielni zostaną przesunięte.
                  Fajna strona :):
                  Poszukiwany kierownik Działu Technicznego i Administracji
                  Poszukiwany specjalista ds. kosztorysowania
                  Poszukiwany specjalista ds. kadr i płac
                  Poszukiwany radca prawny
                  Poszukiwany inspektor ds. sanitarno-instalacyjnych
                  Poszukiwany informatyk

                  :).
                  • Gość: AS Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 26.12.14, 13:55
                   Rada Nadzorcza w ogłoszeniu o nowym konkursie podała termin.

                   Oferty należy składać w zamkniętej kopercie, w sekretariacie Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „PIONIER” w Kielcach, w godzinach od 8ºº do 15ºº lub przesłać na adres:
                   Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa „PIONIER”
                   ul. Barwinek 29
                   25 – 150 Kielce
                   Z dopiskiem: Konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu „Nie otwierać”
                   w terminie do dnia 30 stycznia 2015 r.(decyduje data wpływu do Spółdzielni).
                   • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 30.12.14, 10:57
                    Dziękuję za odpowiedź.
                    • Gość: ABC Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.15, 15:23
                     Dnia 30.12.2014r. na stronie internetowej " Pioniera" pojawiło się ogłoszenie:
                     Uchwała Zarządu Nr 48/07 o przyjęciu opłaty za odbitki dokumentów wydawanych spółdzielcom.
                     "...ustala się odpłatność za odpisy i kopie w wysokości za stronę:
                     formatu A4 2,00 zł.
                     formatu A3 4,00 zł.
                     formatu A0 30,00 zł...."
                     P.s. Strzyżenie pokornych, nieświadomych i naiwnych owieczek przez nienażartych...
                     • Gość: ekonom Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 01.01.15, 15:36
                      Ceny za ksero z kosmosu - takie same jak nowa zaliczka na gaz od 1 stycznia 2015.
                      Uczennica byłej głównej księgowej ( wybrana na członka Zarządu - główną księgową przez Radę Nadzorczą pomimo, że nie spełniała wymogów konkursu ) coś się jednak od niej nauczyła. Kalkulacji Zarząd członkom już nie doręczył. Dalej trwa strzyżenie owieczek -
                     • Gość: boni Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 02.01.15, 15:39
                      a FAKTURĘ dostanę za wpłate
                      czy to do prywatnej kieszeni pójdzie.I jeszcze jedno,pracowników to również dotyczy
                   • Gość: Pytam Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.15, 11:37
                    Jak długo jeszcze będzie TRWAAAAĆ obecne P.O. PREZESA ??????????????????
                    • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.15, 19:45
                     Najwyższa pora podziękować tej pani która powinna dbać o interesy członków spółdzielni. Jak jest każdy widzi.
                    • Gość: PREZIO Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.30.254.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.01.15, 09:10
                     Witam.
                     Dawno mnie nie było.Ale tak czy inaczej,sledze poczynania
                     Zarzadu i Rady Nadzorczej.
                     Doczodze do wniosku,ze chce byc p.o PREZESEM.
                     Dobra to fucha,za nic sie nie odpowiada,nic wlasciwie sie
                     nie robi,jak jest sprawa do zalatwienia ktora moze spowodowac
                     troche trudnosci w relacjach z Rada albo Mieszkancami to
                     sru pod "dywan".
                     Mialem nadzieje,ze "nastanie" Pani Prezes cos zmieni !,ale
                     to tylko mialem,dalej nic sie nie dzieje,a wrecz przeciwnie,
                     Pani przyzwyczaila sie do "DARMOWEJ KASY",i spokojnej
                     "egzystecji",czekania ile jeszcze da sie" doic " Pioniera,i kiedy
                     to wszysto padnie na Py..... .
                     Wiec jak mowi "wieszcz",MAM SZANSE i BENDEM PREZESEM,
                     za nicnierobienie.
                     Pozdrawiam

                     Prawie P.O.PREZIO
                     • Gość: "dobry" Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.146.10.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.01.15, 10:08
                      Dzien doberek.
                      Mam pytanko !,co z konkursami na Prezesa,Kadry-Place,
                      Specjalistow,Radcy Prawnego itp. ?.
                      Jakos poznikalo prawie wszystko ze strony Pioniera.
                      Czy to oznacza brak zainteresowania,czy przyjmowanie
                      swoich,jak to onegdaj bywalo ?.
                      Co do Prezesury,za 6500 to i ja chceM byc.
                      • Gość: ocena Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.146.18.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.01.15, 12:08
                       Jakos to wszystko przypomina powiedzenie ministra:,
                       DU..... I KAMIENI KUPA./ocena ostatnich szesciu miesiecy/.
                       A moze inaczej !,TAKI MAMY KLIMAT/w PIONIERZE/.

                       DO WYBORU DO KOLORU.
                       • Gość: Zmartwiony Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 26.01.15, 13:17
                        Stare EMERYTKI zasiedziały stołki p.o.prezesa i przewodniczącej RN biorąc wielką kasę za NICNIEROBIENIE, a długi i bałagan w PIONIERZE rosną i rosną.
                        • Gość: 27.01.2015 Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.158.217.99.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.01.15, 08:31
                         Dzien dobry,dzien dobry.
                         Witam w ten sloneczny dzionek i pozdrawiam Zarzad i Rade Nadzorcza.
                         NASTEPNY DZIEN NAM NASTAL,i jak mi sie wydaje,bedzie to nastepny
                         dzien "dojenia" mieszkancow Pioniera.
                         Wysokie wynagrodzenia Zarzadu,przerost zatrudnienia,przewalki na
                         gazie i innych kosztach,.Swiat jest piekny jak sie ma poparcie w dzialaniu
                         /czy dobrym,prawidlowym,uczciwym/ z obu stron.
                         Wiec niech sie dalej kreci ten balagan .
                         Jest pieknie i bogato w UKLADZIE.
                         • Gość: Ksero Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.158.217.99.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.01.15, 11:22
                          Idzie sobie mieszkaniec Pioniera po KSERO .

                          I zgodnie z nowymi przepisami dostaje odbitke - jest OK .
                          Zaplacil za papierek /oplaty w Spoldzielni ma uregulowane/,
                          i spiewa sobie na odchodne tak !,mam papierek za dwa zlote,
                          bylo milo i przyjemnie,ale du...... byla ze mnie.

                          Oj "kochany" Zarzadzie,dla swoich ksero jest za darmoche - nieladnie.
                         • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.15, 12:49
                          Zarząd ogłosił przetarg na wykonanie okresowej kontroli instalacji elektrycznej i odgromowej. Stało się to zapewne z nakazu straży pożarnej bo bez tego byłoby to raczej niemożliwe. W klatkach budynków brak jest instrukcji p.pożarowych. Nikt nie legalizuje podzielników c.o., wodomierzy itp. Nie przeprowadza się kontroli instalacji wentylacyjnej itd.itd. Nie wiadomo też czy zarządzający mają świadomość swoich obowiązków. Ważny jest ciepły stołek i duże wynagrodzenie Zbyt dużo pieniędzy z czynszów płaconych przez właścicieli mieszkań idzie na wysokie wynagrodzenia zarządzających i pokrycie strat związanych z niewłaściwym zarządzaniem.
                         • Gość: forum Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.158.217.31.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.01.15, 07:40
                          Dzien dobry-TU FORUM WOLNY PIONIER.
                          Otrzymalem informacje z 2 reki.
                          I cos jest w temacie.Kolejna LUSTRACJA przeprowadzona
                          w Spoldzielni wypadla OK.JAK TO MOZLIWE ?.
                          Ano tak !,dwa razy lustrowala ta sama pani,spotkala
                          sie na rozmowach z przedstawicielem ..........
                          Pionier w jednej z knajpek w Kielcach i sprawa z glowy.
                          Cos tu od jakiegos czasu SMIERDZI w sprawach Spoldzielni.
                          CZY KOCHANOWSKIEGO,MACZALO PALCE W LUSTRACJI,
                          CZY TO TYLKO ZWYKLA PAZERNOSC.
                         • Gość: Rycho Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 28.01.15, 15:23
                          Każdy kto miał okazję zapoznać się z protokółem poprzedniej lustracji zakończonej w lutym 2014r.
                          może stwierdzić, że wyniki są zgodne z oczekiwaniami zleceniodawcy czyli byłego już Zarządu SBM Pionier. Kto płaci ten wymaga. Zarząd płacił bardzo dobrze bo około 30000zł. Panie lustratorki nie zauważyły żadnych błędów Zarządu pomimo, że wszyscy wiedzą, że były Zarząd wielokrotnie naruszał Ustawę o Spółdzielniach mieszkaniowych oraz naraził członków spółdzielni na znaczne straty finansowe. No cóż, kto płaci ( pieniędzmi członków spółdzielni ) ten wymaga. I na tym to polega.
                         • Gość: zabawny ! Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.180.33.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.02.15, 11:52
                          Witam

                          Jak to w Pionierze bywa,"ZABAWA" ZA NASZE PIENIADZE TRWA.

                          Mam pytanie !!!,ile urlopu przysluguje na umowie zlecenie,oddelegowaniu
                          do pelnienia obowiazkow p.o.?.
                          Zaczyna to wszystko SMIERDZIEC bardzo mocno.
                          Jaki urlop na umowie,co jest grane,znowu SKOK NA KASE ?.
                         • Gość: ZZZ Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 12.02.15, 22:33
                          BABA JAGA wysiaduje i doi KASĘ.
                         • Gość: 13.02.2015 Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.205.94.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.02.15, 12:41
                          No to mam pytanie !!!.

                          Czy jest wybrany Prezes,czy nie ?.
                          Bo tej Pani JUŻ DZIĘKUJEMY - OBY Z ZARZADU I RADY.
                          Wystarczy brania kasy za nic./aha,i zero jakiegos tam urlopu - z jakiej
                          to niby okazji ?/.
                         • Gość: Wiki Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.15, 13:33
                          Nie pisz gościu, że pani prezes bierze kasę za nic. Przychodzi codziennie do pracy i urzęduje w swoim gabinecie. Z większych osiągnięć to podpisanie protokółu ostatniej lustracji inwestycyjnej w której pani lustratorka ( ta sama co poprzednio ) zręcznie ukryła ( lub jak kto woli ) przemilczała wszystkie szwindle byłego Zarządu związane z budową na Strasza 4, jak i remontu pawilonu nr. 29 gdzie znacznie przekroczone zostały planowane koszty.. Nie ulega wątpliwości, że obydwie lustracje są na zamówienie i mają na celu ukrycie wszystkich grubszych przekrętów byłego już na szczęście Zarządu. Wiadomo też kto poniesie koszty, będą to na pewno członkowie spółdzielni.
                          ( jak zwykle )
                         • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 17.02.15, 13:27
                          Pewnemu panu podziękowano za pracę po ostatnich wyborach w Gminie Sitkówka - Nowiny i okazał się NAJLEPSZYM KANDYDATEM na PREZESA PIONIERA. Ach ten PIONIER to ma szczęście... .
                         • 344marek Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu 20.02.15, 00:58
                          Już ktoś kiedyś napisał :"jak zwykle promieniujesz głupotą i nienawiścią jak na buraka przystało dynamic.chello.pl" i chyba nic się nie zmieniło od 2012 roku .
                         • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 20.02.15, 09:29
                          Mamy nowego Prezesa
                          Czwarty konkurs na wybór prezesa w SBM Pionier został rozstrzygnięty o czym członków spółdzielni informuje Rada Nadzorcza na stronie internetowej SBM Pionier

                          Rada Nadzorcza Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Pionier” w Kielcach
                          informuje, że w dniu 12.02.2015 roku
                          Pan Paweł Kaszyński
                          został wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu
                          Spółdzielni Budowlano – Mieszkaniowej „Pionier” w Kielcach


                         • Gość: Wypoczynek Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.15, 12:39
                          Zarząd PIONIERA ogłosił, że dnia 05 czerwca 2015r.(piątek) biuro spółdzielni zamknięte. W skali roku pracownicy opłacani przez mieszkańców, korzystają z licznych DŁUUUUUUUUUUUUUUUGICH, płatnych weckedów. Przerost zatrudnienia pozwala na wieczne odpoczywanie. Wysoko opłacany zarząd już się zmęczył???
                         • Gość: Wiki Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 20.02.15, 14:33
                          Szanowny Marku 344. Forum służy do wymiany poglądów i dyskusji. Każdy kto ma inne zdanie niż ty to według ciebie głupek i burak. Mnie nie udało się tak jak tobie zatrudnić żony ani nikogo z rodziny w Pionierze, gdyż nie należę do układu którego tak bronisz i w którym tkwisz po uszy. D o Pioniera przez ostatnie 20 lat nie przyjęto nikogo z ulicy a jacy to fachowcy zarządzali Pionierem to widać po ich osiągnięciach. No cóż liczą się układy.
                         • 344marek Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu 20.02.15, 20:14
                          dynamic.chello.pl ciekawe rzeczy piszesz.Jak jesteś tak dobrze poinformowany to może podaj więcej szczegółów forumowiczom.Nie bronie żadnego układu tylko mam nadzieje że Pan Paweł ma jaja i da radę posprzątać ten cały bajzel który dostał w spadku.
                         • Gość: Wiki Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.15, 08:49
                          Cieszę się, że jak piszesz pan Paweł ma jaja. To bardzo ważna informacja która załatwia całą sprawę.
                         • 344marek Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu 21.02.15, 23:39
                          Wiki czytaj ze zrozumieniem.
                         • Gość: Bolek Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 20.02.15, 22:48
                          Do 344marek: To, że nazywasz forumowicza " głupkiem i burakiem" świadczy tylko o twoim morale i ...
                         • Gość: księgowy Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 08.04.15, 08:56
                          Na stronie SBM Pionier rozliczenia funduszu remontowego zatrzymały się na 30 września 2014rr. czyli wszystko wróciło do normy. Dość liczna i wspaniała kadra działu księgowości nie zauważyła, że minęło właśnie 3 miesiące roku 2015. No cóż, jacy fachowcy takie rozliczenia. Szwindle i przekręty zamiecione pod dywan i dalej trawa strzyżenie owieczek. Remonty po staremu - tylko dla wybranych. Reszta ma tylko obowiązek płacić czynsz aby utrzymać dość liczną zgraję dobrze wynagradzanych fachowców. Tak trzymać.
                         • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.rev.snt.net.pl 19.04.15, 17:56
                          ... i tu masz racje - Liczyłem na jakieś ruchy nowego prezesa-( remonty) a tu....."nic nima - jakby była zima....." . Ciekawe kiedy będą spijać swoja " miodek " za swoją "pracę - razem z księgową - uczennicą Śklony ...."
                          Jak to mówią ORMO czuwa - milicja śledzi , a reszta siedzi.
                         • Gość: Władza Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.15, 22:25
                          A więc: c.d. pilnowania wysokiego stołka i pełnego koryta ???
                         • Gość: acha Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 23.04.15, 16:54
                          Nie robią to nie kradną zawyżająć rachunki tak jak to wy robiliście.
                         • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 24.04.15, 08:16
                          Najwyższa pora rozliczyć byłą prezes ( P.O. ) Panią Grażynę Zabielską ze swoich osiągnięć. Chciałbym wiedzieć co zrobiła dla członków spółdzielni pobierając wynagrodzenie w wysokości 6,5 tyś. miesięcznie przez 7 miesięcy. Wróble ćwierkają, że nowy prezes ma pełne szuflady nie załatwionych spraw pozostawionych przez tą panią.
                         • Gość: acha Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 24.04.15, 19:06
                          Nie lubisz pań nie ładnie.Byli tacy co zarabiali 15 tys i jeszcze boki brali .I same bzdury budowa kupno budynku TPSA ?????
                         • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.15, 09:30
                          acha - napisz po polsku o co ci chodzi.
                         • Gość: Ciekawy Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.15, 17:46
                          Pytam: Z jakich środków finansowane są straty generowane przez nieruchomość przy ul. Strasza ? Dlaczego ukrywa się sprawozdanie finansowe za 2014r.?
                         • Gość: Szkodnictwo Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.15, 13:12
                          Jacy członkowie, taka władza PIONIERA. To z wyboru członków mieliśmy nieudaczników, straty i żerowanie...
                         • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 26.04.15, 10:07
                          Członkowie Pioniera maja sprawy spółdzielni w głębokim poważaniu ( czytaj w dupie ) Na walne zgromadzenie przychodzi 100 do 120 osób i decyduje o sprawach spółdzielni. Część posiada mandaty i głosuje pomimo, że nigdy członkami nie byli. Dziwne, bo podobno samo osiedle Barwinek liczy nie mniej niż 1800 członków. Trzymać tak dalej i marudzić na forum że jest źle.
                          Pogonić należy z Rady Nadzorczej szkodników, którzy ewidentnie działają na szkodę członków z Panem Żelaznym i Chodackim na czele.
                         • Gość: Wybory Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.15, 13:18
                          Jacy wyborcy, taka władza. To z wyboru członków PIONIER miał tylu prezesów i "taką" radę nadzorczą.
                         • Gość: Rozliczenie Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.15, 18:40
                          Niby kto to miałby rozliczać ???
                         • Gość: FORUM SBM Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.play-internet.pl 29.04.15, 09:17
                          Witam

                          I to jest prawda / 45500 do kieszeni / .Pani Zabielska przeczekala
                          okres 7-u. miesiecy w "dobrym zdrowiu" i radosnie oskubala
                          SBM na dobre pieniadze /a so zrobila ?,a nic/.

                          Nowy Prezes powinien natychmiast ograniczyc zatrudnienie /koszty
                          zwiazane z przerostem zatrudnienia sa ogromne/,a co robi ?,raczej nic.

                          Drogi Panie Prezesie !,jako nowy "wladca" tego "CYRKU",powinien Pan
                          moim skromnym zdaniem,zaczac dzialania do oszczednosci,odzyskania
                          kasy od poprzednikow,odzyskac pieniadze od Strasza wywalenia 2/3
                          nierobow.

                          Jak Pan to zrobi uznam / i moi sasiedzi i znajomi /,ze jest Pan odpowiednim
                          czlowiekiem na tym stanowisku.

                          Pozdrawiam
                         • Gość: maxx Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: 81.219.189.* 03.05.15, 11:19
                          Witam
                          współczuję wszystkim mieszkańcom i członkom Spółdzielni PIONIER.
                          Jaka jest rada nadzorcza takie jest zarządzanie.
                          Pozdrawiam
                         • Gość: ekonom Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 24.04.15, 08:41
                          Tak naprawdę, to już nie ma co ukraść.
                         • Gość: aa Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.15, 11:02
                          żelazny to najwiekszy szkodnik taka prawda.rozkradi majatek grunty i inne ,teraz będą skubać członków.............
                         • Gość: J.B. Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.15, 15:58
                          Proszę mnie oświecić kto to jest Pan Żelazny o którym dużo się pisze na forum.
                         • Gość: GG Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.15, 18:09
                          Stonka buraczano-ziemniaczana.
                         • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.15, 12:53
                          Władze PIONIERA zablokowały w 2012r. wypłaty na refundację kosztów związanych z wymianą stolarki okiennej. Członkowie płacą na wymianę okien, a fundusz ten przeznaczany jest na inne cele. SKANDAL !!!
                         • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.15, 14:12
                          Słyszałeś, że dzwonią nie wiesz tylko w którym kościele.
                         • Gość: Ciekawy Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.15, 17:52
                          Z jakich środków finansowane są straty generowane przez nieruchomość przy ul. Strasza? Dlaczego ukrywa się sprawozdanie finansowe za 2014r.?
                         • Gość: księgowy Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.15, 18:32
                          Koszty budowy nie sprzedanych mieszkań ( 6 mieszkań, 16 miejsc postojowych i 6 lokali użytkowych) zostały sfinansowane z funduszu zasobowego spółdzielni SBM Pionier. ( około 2mln.800tys) Jest to niedopuszczalne gdyż koszty inwestycji powinny być finansowane wyłącznie z wpłat przyszłych właścicieli, a nie z funduszu zasobowego. Decyzję w tej sprawie na wniosek p.o. prezesa SBM Pionier podjęła Rada Nadzorcza wprowadzona w błąd przez panią prezes. To tyle w temacie.
                         • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.15, 14:37
                          Jeśli ktoś blokuje fundusz na wymianę okien, to rzeczywiście skandal i nic tu mają dzwony w kościele.
                         • Gość: AS Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.15, 16:52
                          Gość piszę,że fundusz wypłaty za wymianę stolarki jest zablokowany od 2012 co nie jest prawdą gdyż refundacja za wymianę stolarki okiennej jest realizowana na bieżąco. Wypłatę mają wstrzymaną jedynie członkowie spółdzielni zalegający z opłatami czynszowymi ,co jest zgodne z regulaminem obowiązującym w Spółdzielni.
                         • Gość: Wypoczynkowa praca Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.15, 12:48
                          Biuro zarządu pracuje często tylko 3 dni w tygodniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                         • Gość: Wypoczynkowa praca Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.15, 12:52
                          Biuro zarządu pracuje często tylko 3 dni w tygodniu ( patrz: ogłoszenia PIONIERA). Wolne dni wypoczynkowe oczywiście płatne. A długi rosną.
                         • Gość: Tak Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.play-internet.pl 02.06.15, 13:57
                          Nowy Prezes dostosowal sie do starych zasad.
                          Co w tym dziwnego ?,jak sie daje ,to sie doi ile sie da.

                          Milego weekendu dla PREZESAi PRACOWNIKOW za Nasze pieniadze.
                         • Gość: Księgowy Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 11.06.15, 09:38
                          Z komentarzy wynika,że należy wymienić osobę na stanowisku głównego księgowego.
                         • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.15, 17:20
                          Ważne są tylko cele osobiste-prywatne i pilnowanie ciepłego stołka...
                         • Gość: gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.15, 17:16
                          Ważne są tylko cele osobiste i utrzymanie ciepłego stołka...
  • Gość: ??? Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.15, 11:47
   Dlaczego nie ma kupca na lokale przy ul. Strasza ??? Dlaczego wiele innych lokali innych firm w pobliżu sprzedano wręcz błyskawicznie ???
   • Gość: ekonom Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.15, 15:43
    Po rozliczeniu budowy wyszło, że cena m2 mieszkania to około 4700zł. Za taką cenę nie ma chętnych,
    • Gość: Gość Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.15, 15:44
     No to gratulacje dla Zarządu!!!!!!!!!!!!
     • Gość: pesymista Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.play-internet.pl 26.05.15, 09:22
      Witam
      Pierdu,pierdu,bedzie wiosna.
      Od wielu lat slychac to samo,ten temu,tamten tamtemu,
      przekret goni przekret,a Zarzad i Rada ma mieszkancow w D.... .
      Brak zainteresowania sprawami Czlonkow Spoldzielni ,ograczeniami
      kosztow,odzyskaniem tego co zostalo przekazane bezprawnie
      innym,wyciagnieciem dawnych" brudow" poprzednikow.
      Ale nie !.Lykanie kasy to podstawa,niechec do dzialania i robienia
      sobie wrogow,to widze w nowych Wladzach Pioniera.
      Bylo zle ! ,jak tak dalej pojdzie,bedzie jeszcze gorzej.
      Pozdrawiam i licze na cud.
      • Gość: Pesymista II Re: SBM Pionier - prywatny folwark Zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.15, 12:13
       Dokonania nowego prezesa ??????????????????
       • Gość: księgowy Do pesymisty II IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.15, 11:36
        Nowy prezes jest dopiero 3 miesiące. Aby uporządkować burdel jaki zostawił poprzedni Zarząd przez okres 2 letniej działalności trzeba trochę czasu. Będzie mu bardzo ciężko, gdyż zorganizowana klika robi co może aby mu to uniemożliwić. Za szwindle i przekręty zapłacą oczywiście członkowie spółdzielni.
        • Gość: ADA wczasy IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.15, 22:19
         Na zebraniu Rady Osiedla Barwinek które odbyło się w dniu 27 maja 2015r. w siedzibie spółdzielni SBM "Pionier", członek Rady Nadzorczej Pan Edward Chodacki stwierdził, że Pani Grażyna Zabielska członek Rady Nadzorczej, za pieniądze spółdzielni wyjechała na wakacje.
         Nie wiadomo jednak czy informacja jest prawdziwa, czy jest to zwykłe pomówienie.
         • Gość: Ciekawski Re: wczasy IP: *.play-internet.pl 28.05.15, 08:40
          Witam

          Mam pytanko !,ile jeszcze lat bede slyszal,ze Pan Chodacki
          i Pan Zelazny maca w SBM Pionier ?.
          Zaczyna to byc nudne i niesmaczne.Zamiast bronic mieszkancow,
          "panowie" zajmuja sie bzdetami i wlasnymi wygorowanymi
          ambicjami.
          Co wlasciwie maja do zaoferowania Spoldzielni ?,chyba tylko brak
          wyksztalcenia ,umiejetonosci,fachowosci,zdrowego rozsadku
          i checi dzialania na dobro Pioniera.
          Zenada i brak samokrytyki.
          • Gość: Gość Re: Prywatny folwark zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.15, 09:54
           Światło dzienne ujrzał kolejny przkręt byłego ( na szczęście ) Zarządu który wyraził zgodę na montaż 10 metalowych garaży na parkingu usytuowanym przy ul. Barwinek obok biura SBM Pionier na postawienie których wymagane jest zgodnie z Prawem Budowlanym stosownego pozwolenia.
           Były Zarząd prawdopodobnie zobowiązał się również do zapłacenia rachunku za zakupione garaże na co wskazuje fakt, że dzierżawca parkingu złożył do spółdzielni fakturę za zakupione garaże. Nowy Zarząd odmówił jednak zapłaty. Oczywiście poprzedni Zarząd działał w interesie członków spółdzielni, gdyż za zakupione garaże i zamontowane na parkingu zapłacić mieli członkowie spółdzielni, aby następnie mogli zapłacić 170zł miesięcznie za możliwość parkowania w garażu który został zakupiony za ich pieniądze. To jest przykład działania byłego Zarządu oczywiście w interesie członków spółdzielni. Dodać trzeba, że dzierżawca parkingu nie uznał za stosowne przed dokonaniem montażu garazy skontaktować się z obecnym Zarządem.
           • Gość: obserwator Re: Prywatny folwark zarządu IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.15, 11:12
            Dla wyjaśnienia, to poprzedni p.o. Prezes Zarządu poinformował obecną Radę o tych nieprawidłowościach o których Pan pisze i przekazał stosowne dokumenty. Te sprawy dotyczą okresu działania Zarządu w składzie: T.B i M.K. Pozdrawiam