Dodaj do ulubionych

Gotowy projekt przebudowy kieleckiego Rynku

IP: 213.199.233.* 23.12.04, 07:15
mam nadzieje, ze ten szkic drog przebiegajacych przez rynek to tylko element
gry kolorow kostki jaka bedzie wybrukowany a nie tranzyt aut z ulicy Duzej do
Bodzentynskiej i Piotrkowskiej, drugi znak zapytania to czy poczatek
inwestycji przekladany z roku na rok (powod: parking wielopoziomowy)
rozpocznie sie w tym dziesiecioleciu
Obserwuj wątek
    • kosz.marny Re: Gotowy projekt przebudowy kieleckiego Rynku 23.12.04, 08:09
      Gość portalu: Keraj napisał(a):

> mam nadzieje, ze ten szkic drog przebiegajacych przez rynek to tylko element
      > gry kolorow kostki jaka bedzie wybrukowany a nie tranzyt aut z ulicy Duzej do
      > Bodzentynskiej i Piotrkowskiej,

W artykule jest napisane, że Rynek ma być wyłączony z ruchu DOCELOWO - czyli
      podejrzewam, że przez najbliższe 25 lat samochody będą przejeżdżały właśnie
      zaznaczonymi na szkicu trasami...

A co z przekupkami, zasiedziałymi na wschodniej pierzei? Do likwidacji czy do
      remontu? ;-)
    • Gość: psychologist Go to wy IP: 82.160.68.* 23.12.04, 08:46
      na planie 'cieni' dbając o wizerunek 'władzy' ..'zapomniano' umieścić wychodka
      niezbędnego by magiA..strat miał gdzie żygnąć po libacji w 'cieniu' karczmy
      ...."Nie wiadomo tylko, gdzie powinien się mieścić posterunek policji"
      ...poP winien ?..najlepiej z prawej ściany od wspólnego wychodka...
      ....a tarabaniarz ?
    • dijey pręgierz, żeliwna pompa [pewnie srebrna], bruk = 23.12.04, 10:46
      obskurantyzm pajaców z ratusza: góru świętokrzyskiego-geniusza łysychgór oraz
      jego potakiwaczy i drobniejszych urzędasów.
      Kielce będą miały świadectwo, na jakie zasługują, każdy odwiedzający zobaczy i
      opowie o tych jajach znajomym, nie będą musieli czytać o wieśniactwie kieleckim.
    • Gość: Piotrek Nareszcie powiew Europy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.04, 11:52
      Starowki w miastach wlasnie tak powinny wygladac, przestrzen dla mieszkancow
      (pieszych!), place, zabytki, kawiarenki, charakterystyczne miejsca typu pregiez
      itp. i co oczywiste - zamkniety ruch samochodowy. Tak wyglada Europa, bo to ,
      co jest obecnie - to wlasnie wiocha - a do tego chamstwo kierowcow, zajmujacych
      kazdy wolny skrawek chodnikow w centrum.

Co do W-wskiej - nie jest zaznaczona, bo jej tam nie bedzie - zakonczy sie przy
      MPIKu (na szczescie :)).
    • Gość: misterxy FONTANNA NA RYNKU I PL. PANNY MARII IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.04, 22:05
      Fontanna na wzór rzymskiej ”di Trevi” na planowanym Rynku i Pl. Panny Marii.
      Fontanna ”di Trevi” to najpiękniejsza barokowa fontanna . Wykonał ją w marmurze
      Nicolo Salviega. Przedstawia ona postać Neptuna stojącego na wielkiej muszli,
      którą ciągną morskie konie. Oczywiście nie musi być taka sama. Chodzi mi o to,
      żeby była ładna (inna od tej obecnej przy Sienkiewicza i na rynku)

Wybrane posty do art. "Propozycja przebudowy placu Panny Marii":
      *
      Może i lepiej jakby go przebudowali. Moja propozycja jest taka, żeby
      projektowany plan trochę upiększyć poprzez wybudowanie pięknej fontanny
      (jakich mało w kielcach). Podobną powinni ustawić w rynku, zamiast jakiegoś
      głupiego wzniesienia, symbolizującego miejsce, na którym kiedyś stał budynek
      miejski.
      *
      Plac przebudują, a ciekawe czy zrobią coś z terenem za kwiaciarnią obok hotelu
      Bristol. Wstyd, że takie miejsca istnieją w centrum miasta!
      *
      jestem za fontanną
      *
      Zgadzam się fontana by się w tym miejscu przydała.Podobnie zreszta jak i na
      rynku, naprawdę widziałem inne rynki w Polsce i na świecie- i naprawdę nie wiem
      w jakim celu ma być to planowane u nas wzniesienie-ppowinna być ładna fontanna,
      tak jak to jest gdzie indziej. W Pilicy miasteczko koło 20 km od Zawiercia jest
      na niedawno odrestaurowanym rynku zaznaczony stary ratusz , a początkowo
      planowana była fontanna i napewno lepiej by to wyglądało.
      *
      Moja propozycja jest taka, żeby
      projektowany plan trochę upiększyć poprzez wybudowanie pięknej fontanny
      (jakich mało w kielcach). Podobną powinni ustawić w rynku, zamiast jakiegoś
      głupiego "wzniesienia", symbolizującego miejsce, na którym kiedyś stał budynek
      miejski.
      *
      • Gość: Jakub Do redakcji, oddzielcie Gazetę Dzieciom od forum IP: *.sandomierz.sdi.tpnet.pl 23.12.04, 23:58
        ... od forum dla dorosłych. Swoją decyzję uzasadnijcie tymi przykładami
        wyrośniętego infantylizmu:

Gość portalu: misterxy napisał(a):
        1.
        > Fontanna na wzór rzymskiej ”di Trevi” na planowanym Rynku i Pl. Panny Marii.
        > Fontanna ”di Trevi” to najpiękniejsza barokowa fontanna . Wykonał ją w
        > marmurze Nicolo Salviega. Przedstawia ona postać Neptuna stojącego na
        > wielkiej muszli [szkoda, że nie klozetowej - przyp. mój, bo nie umiałem sie
        > pohamować], którą ciągną morskie konie. Oczywiście nie musi być taka sama.
        > Chodzi mi o to, żeby była ładna [:)))) - przyp. mój]
        2.
        > "Propozycja przebudowy placu Panny Marii":
        > Moja propozycja jest taka, żeby projektowany plan trochę upiększyć poprzez
        > wybudowanie pięknej fontanny (jakich mało w kielcach).
        3.
        > jestem za fontanną
        4.
        > Zgadzam się fontana by się w tym miejscu przydała. Podobnie zreszta jak i na
        > rynku, naprawdę widziałem inne rynki w Polsce i na świecie
        5.
        > powinna być ładna fontanna, tak jak to jest gdzie indziej.
        6.
        > W Pilicy miasteczko koło 20 km od Zawiercia jest na niedawno odrestaurowanym
        > rynku zaznaczony stary ratusz , a początkowo planowana była fontanna i na
        > pewno lepiej by to wyglądało.
    • Gość: Mecio Tak - pomyslal, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.04, 16:20
      chodzi bowiem o to, zeby zamknac centrum dla samochodow - czyli zeby bylo dla
      ludzi, cywilizowanie. Nikt nie musi jechac przez miasto, a samochody dostawcze
      (tak jest na zachodzie) maja przyjezdzac w wyznaczonych godzinach (np rano)...
      Dla mieszkancow zas powinno sie - owszem - zbudowac parkingi, ale nie w
      centrum, pod UM, lecz na jego obrzezach. Proste? Dla prostaka nie, bo on musi
      wjechac samochodem pod same drzwi sklepu czy bloku, nie zwazajac na pieszych,
      trawniki itp.. Ale dla takich indywiduum nie planuje sie centrum (zabytkowych)
      miast, lecz tereny wokol supermarketow :-)
    • Gość: jowita Re: Gotowy projekt przebudowy kieleckiego Rynku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 22:13
      1.zasypać fontanne-po co taki zbytek?Oszczędzamy wode-nie swoją naturalnie.
      2.usypać kurhan tak gdzie cos kiedys bylo albo i nie bylo-psy bęa ialy gdzie
      sikać! 3.Kwiaciarki przymurować na stale jako lokalny folklor. 4.Wywiesic
      portrety Wielkich Bydowniczych na ratuszu dla potomności. 5.Postawic wychodek i
      kase do niego z biletami 6.Zalożyć okulary, splunac i sperdalać z
      Kielcowka,żeby nie widziec tej ohydy!Kto wymyslił taki projekt? Ucz sie
      synu........bos zmarnował czas.Może jeszcze zdążysz naprawić bledy i żadze
      decyzji?Bo inaczej będziesz pierwsza ofiara pod pręgierzem!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka