Dodaj do ulubionych

Lotnisko Kielce powstanie w Obicach

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.06, 20:19
Samoloty extremalnie nieekologiczne. Pociągi najbardziej "czyste"...
A z pociągami u nas plaża... :-(

eko.org.pl/zm.org.pl/?a=tnt_w_sejmie
Obserwuj wątek
    • Gość: Księgowy Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 16.06.06, 18:19
      O ludzie! Co oni robią z naszymi pieniędzmi! Mam nadzieję, że 90% będzie
      dotowane z Unii. Już nawet ponoć jest podobno planowany rozkład lotów z Obic. Z
      tego co wiem to 3 razy w tygodniu do Londynu (Ryanair) i 3 razy do Warszawy
      (Eurolot) nikt inny na razie nie przyjdzie bo nie ma rynku. Super, jak na
      inwestycję za 500 mln PLN (12 stadionów, ala Ściegiennego). Czy nie lepiej
      zainwestować te pieniądze w szybką kolej do Balic, żeby móc dojeżdżać tam w 50-
      60 minut i mieć sporo większe możliwości podróżowania? Czy też lepiej mieć pod
      nosem lotnisko, ale tylko praktycznie 3 loty w tygodniu w jednym praktycznie
      kierunku? Już sobie wyobrażam koszty utrzymania tego lotniska: straż, systemy
      naprowadzające, kontrolerzy, odśnieżanie, obsługa i wiele innych. Lotnisko może
      u nas będzie miało sens, ale za 20 lat.
      Nic, po prostu rewelacja nad Bałtykiem! :)) Kielczanom gratulujemy głu...
      • Gość: wiking Re: Lotnisko Kielce -konieczność!!!!!! IP: 81.219.56.* 16.06.06, 18:50
        Szybka kolej do Balic, a może zamiast stadionu szybka kolej np do Barcelony :)
        szybka kolej do Uniwersytetu Warszawskiego itd.Takie myślenie niektórych ludzi
        jest śmieszne.
        Najlepiej być przeciwko wszystkiemu, a pieniądze przejeść.
        Ludzie lotnisko to konieczność to nie powinno podlegać dyskusji.
        Świat się "zmniejsza" szczególnie dla biznesu, nie możemy pozwolić aby dla
        Kielc był ciągle wielki jak w czasach Kolumba.
        • Gość: Księgowy Re: Lotnisko Kielce -konieczność!!!!!! IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 16.06.06, 19:08
          Jak już odpowiadasz to chociaż na temat.
          1. Szybka kolej do Krakowa - Balic to nie jest przejedzenie pieniędzy.
          2. Co ma wspólnego kolej do Barcelony i UW do sprawy lotniska w Obicach i
          alternatywy w postaci szybki dojazd do Krakowa i wylot stamtąd?
          3. Wydanie pieniędzy w inny sposób to nie jest bycie "przeciwko wszystkiemu".
          4. Lotnisko w Masłowie po dużo tańszej modernizacji będzie nadawało się dla
          private jets.
          Czy żeby napić się piwa trzeba kupować od razu cały browar?
          5. Czy zdajesz sobie sprawę ile to jest 500 mln zł? To więcej niż "wyciągnięto"
          z afery ART-B.
          6. Mentalność ludzi jest niesamowita! Na pytanie skąd brać pieniądze 90%
          odpowiada z: "budżetu"...
          7. Nie mam nic przeciw lotnisku, ale to musi być value for money, a nie, że ma
          być bo tak i że będzie fajnie.
            • Gość: Księgowy Re: Lotnisko Kielce -konieczność!!!!!! IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 17.06.06, 00:02
              To był zupełnie inny koszt, nawet na tamte czasy. W promieniu 200km mamy 5-6
              dużych lotnisk. Nasze byłoby tylko do Kielc, na wyłączność:)
              Nie zauważyłem, żeby Bydgoszcz specjalnie szybciej rozwijała się od Kielc.Jak
              nam UE zafunduje 80% to ryzyko może i warto podjąć. Natomiast wykładać taką
              kasę i czekać 40 lat na zwrot z inwestycji to trochę bez sensu.Są lepsze
              pomysły i projekty do zrobienia.

• Gość: wiking Re: Lotnisko Kielce -konieczność!!!!!! IP: 81.219.56.* 17.06.06, 11:12
                Teraz właśnie jest szansa na takie dofinansowanie unijne,za kilka lat to nie
                będzie możliwe bo skończą się programy pomocowe dla Polski,a pieniądze będą
                szły najprawdopodobniej na Bałkany.Jeżeli teraz nie zbudujemy lotniska to
                nigdy.Miasto samo nie udźwignęłoby takiej inwestycji to oczywiste. Jeżeli
                chodzi o zysk to lotnisko generuje go pośrednio. Nawet gdy funkcjonuje poniżej
                granicy opłacalności to napędza gospodarkę np.w turystyce.(uzdrowiska Busko,
                Solec)a to jedna z wielu dziedzin która skorzystałaby na tej inwestycji.
            • Gość: Irlandczyk Re: Lotnisko Kielce -konieczność!!!!!! IP: *.b-ras1.prp.dublin.eircom.net 17.06.06, 10:18
              Nieporozumieniem jest lotnisko w okolicach Kielc ( teraz). CK nie stac na taka
              inwestycje, juz poplynelismy finansowo przy budowie stadionu.Poza tym nalezy
              wybudowac nowe drogi do lotniska, co takze nie bedzie latwa i tania inwestycja.
              Wartaloby takze sprawdzic dlaczego lokalizacja lotniska jest zmieniana tak
              czesto. Mysle, ze w gre wchodza interesy prywatne.Przeciez kazdy chce zarobic na
              lotnisku!
      • msz1 Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach 20.06.06, 10:59
        Już nawet ponoć jest podobno planowany rozkład lotów z Obic. Z
        >
        > tego co wiem to 3 razy w tygodniu do Londynu (Ryanair) i 3 razy do Warszawy
        > (Eurolot) nikt inny na razie nie przyjdzie bo nie ma rynku. Super, jak na
        > inwestycję za 500 mln PLN (12 stadionów, ala Ściegiennego).

A z tego co ja wiem to mają być jeszcze loty do Berlina, Brukseli, Rzymu i
        Dublina.
        • Gość: w.w. Lotnisko Kielce powstanie w 2025 IP: *.intermedia.com.pl 20.06.06, 13:28
          Które to linie mają wykonywać te połączenia? Wynika z tego co napisałeś,że będziemy mieli większą ilość destynacji z Lotniska Kielce,niż mają takie lotniska jak Bydgoszcz,Łódź czy Rzeszów.Po diabła opowiadać takie banialuki? Żaden poważny przewoźnik nie może,choćby chciał,zadeklarować 5 lat przed ewentualnym powstaniem lotniska,że będzie wykonywał takie usługi!
          Opowieści o tym jakie to będą korzyści z wybudowania kolejnego lotniska pomiędzy trzema dużymi portami to kolejne niedorzeczności.Jedyne korzyści w perspektywie tych kilku lat zyskają głównie; lokalni politycy(będzie o czym pogadać,propaganda będzie grała na całego) wszelkie firmy konsultingowo-doradcze(chociaż oni za rzetelne ekspertyzy powinni odpowiednio zarobić) właściciele gruntów zarobią na wykupie,a największe profity spłyną na firmy budowlane(jest w Kielcach kilka inwestycji,które wessały zadziwiająco ogromne środki z budżetu)
          Kolejne pierdoły można usłyszeć o wielkim terminalu cargo na lotnisku.Chciałbym jeszcze usłyszeć kto i dla kogo będzie woził towary drogą lotniczą do Kielc? Szczególnie na lotnisko nie "podłączone" do infrastruktury drogowej! W Polsce są 3 duże terminale cargo,wszystkie świetnie skomunikowane(jak na nasze warunki) z milionowymi aglomeracjami.
          I nie piszcie,że; głosy malkontentów,narzekają nic nie robią,Rzeszów ma to my też,500 mln to niedużo,zapłaci UE,jesteśmy wojewódzkim miastem i MUSIMY mieć wielkie lotnisko itp itd.
          To nie są racjonalne argumenty.
    • Gość: SmurfMądrala Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.06, 20:11
      Porty lotnicze Okęcie i Balice niedawno odwiedzilem.Kompromitacja- szczególnie
      w Warszawce.Tlok,zaduch,chaos-po polsku.
      Targi kielecki byly powodem kpin,podobnie stadion pilkarski.
      Na targi przyjeżdza dzisiaj tysiące i dziesiątki tysięcy ludzi.Brakuje
      miejsc hotelowych,goście nocują w Ostrowcu,Starachowicach itd. w promieniu
      wielu kilometrów.
      Z lotniska będą korzystać wystawcy,goście.Mamy sanatoria Busko i Solec,
      Kielce polożone są w "środku" pomiędzy Warszawą a Krakowem,Lublinem i Lodzią,
      do Katowic i Rzeszowa podobna odleglość ,czy to polożenie nie jest
      ciekawe komercyjnie?Znaczna część lotniska może spelniać rolę towarowa -Cargo.
      Nasza bieda i rozlegle ,tanie tereny ,niedroga sila robocza,sila kieleckiego
      budownictwa może stać się walorem.
      Exbud potrafil,Mitex też ,Kolporter i Targi Kielce wyrywają Kwaśnogród
      z marazmu,Korona i Vive umie grać,lotnisko?dlaczego nie ?
      Jeśli są argumenty za i przeciw,trzeba dyskutować.
      Bojkotujmy kpiny eseldowskich frustratów typu megabzdet,Gargamel,
      agnostyk itp.
      Chcialbym aby na forum puścili wodze fantazji profesjonaliści-inżynierowie
      komunikacji,ekonomiści,biznesmeni,architekci,specjaliści od targów,
      turystyki,urbaniści czy politycy.A najlepiej niech piszą lokalni patrioci.
      Na pohybel komuchom-sku..synom.
    • matgliwinski Lotnisko Kielce powstanie w Obicach 17.06.06, 09:29
      A gdzie jest bespośredni dojazd z Kielc do Obic ?? Powinna być dwupasmówka
      prosto do Obic. Jak np. Londyn i Heathrow lotnisko jest z 20 km od miasta i
      jest metro, droga i kolej więc u nas niech będzie tam w Obicach bo to dobre
      miejsce, ale MUSI być dojazd.
      • Gość: politolog Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.06, 14:15
        Jedynym myślącym uczestnikiem tej dyskusjii jest księgowy. Ludzie 500 mln pln!!!
        a potem co roku jeszce kilka mln na utrzymanie!!! Rozmawiałem osoniscie z
        Lubawskim na ten temat i bez ogrudek powiedział że nie ma szans na to żeby to
        lotnisko zarobiło na siebie ale on i tak je wybuduje!!!! Zamiast tego lepiej na
        spóle z Krakowem zrobić droge ekspresówke do balic i Krakowa i z głowy problem
        niech sie krakusy martwią a te 500 mln wykorzystać choćby na modernizacje
        systemu komunikacjii w Kielcach!! Bo już nie da sie przejachać w godzinach
        szczytu. Albo na tereny inwestycyjne dla inwestorów najlepiej zagranicznych. Czy
        naprawde ludzie nie myślicie??
          • Gość: megadeth Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.06, 10:50
            Gość portalu: Wicek napisał(a):

> Lotnisko+terminal kontenerowy+bliskość LHS(szeroki tor)pomyśl trochę zanim
            > zaczniesz wypisywać bzdury o spółce z Krakowem.

Terminalowi kontenerowemu lotnisko, zwłaszcza pasażerskie, nie jest do niczego
            potrzebne. W naszym kraju ze względu na brak dróg powinno się rozwijać
            kontenerowy transport kombinowany kolejowo-drogowy.
          • Gość: politolog Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.06, 19:42
            Gość portalu: Wicek napisał(a):
            .A inwestorów chcących inwestować
            >
            > w regionie najbardziej interesuje bliskość lotniska właśnie.Jak myślisz(jeżeli
            > wogóle)co spowodowało przeniesienie siedzib wielu kieleckich firm do innych
            > miast?

No widze że już masz dobrze mózg wyprany przez głupią propagande jeśli wierzysz
            że to było głownym powodem to raz. Jesli tym firmom były potrzebne jakieś
            połaczenia lotnicze to tylko na pozimie małych prywtnych odrzutowców które po
            taniej modernizacjii mogłyby lądowąć w masłowie. Po trzecie z drogi ekspresowej
            Kraków KIelce Warszawa korzystałoby rocznie conajmniej jakieś 10.000 razy wiecej
            ludzi w tym i kielczan niż z tego śmiesznego lotniska z którego bedą dwa loty w
            tygodniu a koszty jago są kilkakrotnie razy wieksze niż np. uzbrojenie terenów
            inwestycyjnych wiekszych niż te które przygotowano na słowacji pod inwestycje
            firm motoryzacyjnych. Metro też bedziesz budował żeby sie pochwalić w
            Bielsku-białej?:))))

• Gość: LEUM sraty taty gacie w kraty! IP: 82.139.40.* 18.06.06, 16:23
        Niechce nic mowic ale te duze wsie typu spot i gdynia sa najlepiej rozwijajacymi
        sie miastam w pl (lepiej od wawy-choc niewszyscy w to wieza)! a ty jacku jestes
        bardzo prymitywnym czlowiekiem jak ejstes taki madry to daj kas ena tramwaj i
        lotnisko! Kielce zawsze bedea duza wsia mam kolege z Bielska BIalej ktorego
        zabralem zeby pokazac mu ck i jak skonczylismy zwiedzanie spytal mnie czy to
        jest miasto woja ja mowie ze tak to mnie wysmial i powiedzial ze jezeli ck jest
        miastem woj to ja jestem swiety!

SHOCK - lotniska niebedzie a jak tak to zastanawia mnie kto bedzie kojrzystal z
        lotniska? bo polowa regionu napewna bedzie jezdzila do krakowa lub wawy a
        mieszkancy Radomia na nich niema co liczyc bo oni ze wzgledu na nienawisc do ck
        wola pojechac do berlina na lotnisko niz tu pozdrawiam :)
          • Gość: Michael Re: Ważna uwaga! IP: *.c29.msk.pl 22.06.06, 15:53
            A propos - mamy 16 województw (istotnie, nie wszyscy przyzwyczaili się jeszcze
            do nowego podziału). Nie ma sensu się obrażać i w rewanżu najeżdżać na Bielsko-
            -Białą (które zresztą jest podobne do Kielc - ma trochę mniej mieszkańców, ale
            nieco większą powierzchnię - i należy do miast wartych odwiedzenia; poza tym na
            innych forach spotkałem się generalnie z pozytywnymi opiniami o tym mieście ).
            Nie można oceniać prawie 200 tysięcy ludzi na podstawie zachowania jednego
            człowieka.
            Widocznie ta osoba inaczej sobie wyobrażała miasto wojewódzkie, ale nie każda
            stolica województwa musi być Wrocławiem, Poznaniem, Gdańskiem czy Krakowem,
            prawda? (Nswiasem mówiąc, woj. świętokrzyskie udało się uratować w ostatniej
            chwili, rządowy projekt go bowiem nie przewidywał).

Co do kolejnego postu (nie chce mi się zaczynać nowej odp.) - wujek wspominał
            mi, że często zdarza się, iż ze względu na swe położenie pomiędzy Warszawą i
            Krakowem Kielce bywają synonimem prowincji zarówno dla krakowian, jak i dla
            warszawiaków (to nie jest reguła). Moim zdaniem osoby tak myślące tylko
            zdradzają swoją ignorancję i powinny się tego wstydzić.

Na potwierdzenie powyższej tezy wspomnę o artykule City Kielce (niezbyt
            pochlebnym), który jakiś czas temu ukazał się we Wproście albo w Newsweeku.
            Pamiętam nawet, że pewna emerytka ostro zaprotestowała przeciw stwierdzeniom w
            nim zawartym (jej list opublikowano).

Na koniec dodam, że prowincją określa się tereny zacofane pod wieloma
            względami, a do takich Kielc zaliczyć nie można (Bielska-Białej zresztą też
            nie) - piszę to jako osoba, która zna się na rzeczy. PZDR.
        • Gość: wiking Re: To masz kolegów IP: 81.219.57.* 22.06.06, 11:16
          Ten kolega musi być bardzo zakompleksiony. Tak bywa że ludzie przyjeżdżający z
          jakichś grajdołów żeby, się dowartoścować rzucają takie głupie slogany. Mam
          znajomych w Krakowie,Warszawie,Wrocławiu i oni postrzegają Kielce zupełnie
          inaczej-jako ciekawe i atrakcyjne miasto.
    • Gość: lotto Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.06, 23:42
      Już kilka razy wypowiadałem się na temat lokalizacji lotniska i dalej moje
      stanowisko jest za: NALEŻY BUDOWAĆ LOTNICKO KOŁO MORAWICY W OBICACH. Za tym
      przemawia wiele względów choćby ten, że budowa lotniska dla samych Kielc jest
      nonsensem ponieważ na targi nie przyjeżdża się co dziennie a rodowici
      mieszkańcy raczej rzadko będą korzystać z tego rodzaju transportu. Przy budowie
      lotniska należy brać pod uwagę prężnie rozwijające się uzdrowiska w Busku i
      Solcu-Zdroju. W ciągu roku do tych uzdrowisk przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy
      kuracjuszy, coraz częściej jest to Polonia mieszkająca za granicami Polski.
      Popieram Prezydenta Lubawskiego i jego decyzję. Jeśli tak dalej będzie trzymał
      to za kilka lat będą mu składać podziękowania. O pieniądze nie trzeba się
      specjalnie martwić bo pieniądz to rzecz nabyta. W życiu należy mieć wizję i
      uparcie dążyć do celu.
      Mieszkańcy Buska-Zdroju, Solca-Zdroju, Pacanowa, Pińczowa, Wiślicy itd. są za
      budową lotniska w Morawicy.
    • Gość: Paweł Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 12:33
      Cieszę się, że wreszcie zapadła decyzja co do lokalizacji lotniska... Nie wiem
      tego, co powinni wiedzieć wszyscy specjaliści decydujący o wyborze lokalizacji,
      więc trudno mi ją komentować, choć wydaje mi się że umiejscowienie lotniska w
      Rykoszynie mogłoby skutkować podchodzeniem samolotów nad Kielcami - ze względu
      na kierunki wiatrów pasy lokalizuje się na osi wschód-zachód, a Rykoszyn
      znajduje się właśnie po zachodniej stronie Kielc.

Ale zaciekawiło mnie coś innego. Poszukałem w internecie informacji o
      przebiegu "wyścigu o lotnisko". Wygląda to ciekawie...

„Już wczoraj [prezydent Lubawski] spotkał się ze specjalistami z warszawskiego
      Biura Studiów i Projektów lotniskowych POLCONSULT Sp. z o. o., którzy obejrzeli
      tereny zaproponowane przez gminy Miedziana Góra, Piekoszów i Morawica.
      - Ich zdaniem wszystkie trzy proponowane tereny nadają się na wybudowanie
      lotniska. W ciągu dwóch tygodni ma powstać raport punktujący plusy i minusy
      tych lokalizacji - powiedział nam po południu prezydent Lubawski. („Gdzie nowe
      lotnisko” Anna Niedzielska, Slowo Ludu, 19.10.2005)

„- Specjaliści z warszawskiego Biura Studiów i Projektów lotniskowych
      Polconsult pozytywnie zaopiniowali obszar o powierzchni 450 hektarów w pobliżu
      Rykoszyna.” („Lotnisko Rykoszyn”, Iwona Boratyn, SL, 27.01.2006)

„- Fachowcy nie chcą wskazywać czy któryś z terenów jest lepszy. To, gdzie
      faktycznie powstanie lotnisko, będzie zależeć przede wszystkim od gmin i tego
      jak będą przebiegać wykupy gruntów - dodaje radny Nowak.” („Start z wykupami”,
      (end), SL, 23.02.2006)

A co teraz czytam: ?

„- Z Piekoszowa zrezygnowaliśmy z podobnych względów co z Miedzianej Góry. Sto
      domów znajduje się w strefie hałasu, choć w tego typu strefie domów być nie
      powinno. Tak wynika z opracowań przygotowanych przez firmę Polconsult, która
      jest doradcą i zajmuje się także przygotowaniem lotnisk - wyjaśniał wybór
      prezydent. W ostatnich miesiącach przedstawiciele władz miasta i Polconsultu
      jednak tłumaczyli, że lokalizacje Morawicy i Piekoszowa są równie dobre.”
      („Lotnisko powstanie w Obicach” Anna Roży, GW 15.06.2006)

Coś tu nie gra.... Najpierw wszyscy byli "równocenni", a teraz okazuje się, że
      już dawno firma doradcza stwierdziła, że Rykoszyn "ma 100 domów do
      wyburzenia..." To dlaczego na początku roku twierdzono inaczej ? Kto tu
      przkręca fakty ? Dziennikarze czy decydenci ?

Ale to mało ! Nagle, z przerażeniem, natrafiam w ostatnim artykule na taki oto
      fragment:
      „- Analiza przygotowana przez Polconsult jest dokumentem wstępnym. Opracowano
      analizy dotyczące terenów ok. 2-3 kilometrów od pasa startowego. Żeby starać
      się o promesę na budowę, potrzebne są analizy ok. 15 kilometrów od planowanego
      pasa.”

A co będzie, jeśli analizy „15 km” wokół Obic okażą się niekorzystne ? Bedziemy
      szukać dalej ?

Mimo wszystko, będę trzymał kciuki, aby lotnisko powstało jak najszybciej.
    • Gość: R a lotniska i tak nie będzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.06, 11:01
      wiedziałem, że wybiorą najgorsza lokalizacje ...

a lotniska i tak nie będzie :)

ja czesto latam i nie jest dla mnie problemem przetransportowanie
      się do Balic, tym bardziej, że port obsługiwany jest przez coraz
      wiecej linii.
      a kto do nas przyleci ?
      takie Rzeszów ma lotnisko i co ?
      tanich linii tam nie ma ...

• Gość: N/N Re: a lotniska i tak nie będzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.06, 14:30
        Ale taki Rzeszów ma lotnisko i jakoś dał radę je wybudować bez większego
        uszczerbku na swoim budżecie mimo że jest dużo mniejszy od Kielc.Lotnisko jest
        gwarantem rozwoju miasta i regionu to poprostu konieczność i całe szczęście że
        władze Kielc to rozumieją i to one decydują o jego budowie a nie jacyś
        szczekacze którym przeszkadza wszystko co może się przyczynić do rozwoju
        naszego miasta.Porty lotnicze to przyszłość transportu i jak grzyby po deszczu
        powstają w całej Europie ale niektóre ćwoki piszące na tym forum tego nie
        rozumieją albo po prostu nie są Kielczanami.
        • Gość: zuzia Re: a lotniska i tak nie będzie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.06, 14:39
          kolego NN Rzeszów to ma lotnisko wybudowane przez PRL za pieniadze
          nasze/wszystkich polaków/ w latach 50,gdyby nie było tam lotniska to WSK nie
          miało by sensu istnieć.W Rzeszowie niestety ladują samoloty tanich linni !
          A lotnisko w Obicach ma wielkie szanse rozwoju pod warunkiem budowy długiego
          pasa startowego gdyż takowego brak w warszawce i balicach,i wtedy cargo będzie
          miało szanse dużego przepływu towarów.Lokalizacja b.dobra dojazd mozliwy z kilku
          stron i niedaleko kolej/ waski i szeroki tor/.
        • Gość: R Re: a lotniska i tak nie będzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.06, 16:17
          > Ale taki Rzeszów ma lotnisko i jakoś dał radę je wybudować bez większego
          > uszczerbku na swoim budżecie mimo że jest dużo mniejszy od Kielc

to lotnisko juz było i co ?
          czy tam coś lata ?

podam innny przykład - Łódź, podobno to drugie miasto w Polsce i co ?
          czy tam coś lata ?
          niestety nie ...
          LOTu nie licze, bo czasami jest tak, że LOT z powodu małej frekfencji wozi
          swoich pasażerów autobusami.
          Z Poznaniem jest podobnie - Sky Europe sie wycował. Powód : mało chętnych ...
          i co ?
          niby w Kielcach ma być frekwencja ?
          watpie ...
          ja tam wolę Balice, a pieniądze przeznaczone na lotnisko niech spozytkuja na
          inny cel .. np niech posprzątają miasto i oczyszczą Sienkiewicza z cyganek
          • Gość: ROLMLECZ Re: a lotniska i tak nie będzie IP: 82.139.40.* 21.06.06, 16:36
            Gość portalu: zuzia napisał(a):

> kolego NN Rzeszów to ma lotnisko wybudowane przez PRL za pieniadze
            > nasze/wszystkich polaków/ w latach 50,gdyby nie było tam lotniska to WSK nie
            > miało by sensu istnieć.W Rzeszowie niestety ladują samoloty tanich linni !
            > A lotnisko w Obicach ma wielkie szanse rozwoju pod warunkiem budowy długiego
            > pasa startowego gdyż takowego brak w warszawce i balicach,i wtedy cargo będzie
            > miało szanse dużego przepływu towarów.Lokalizacja b.dobra dojazd mozliwy z kilk
            > u
            > stron i niedaleko kolej/ waski i szeroki tor/.

tralala a my obywatele bogatszych woj typu maz. placimy na was bezrobotne
            patalachy takze mowie "ck to kupa bezrobocia na ktore caly narod musi placić"
            ale dzieki kaczynskich "tanie panstwo" woj. św bedzie likwidowane razem z
            opolskim i lubuskim takze o czym tu mazycie kwiazdki!
    • Gość: Mariusz Lotnisko w 2009 Razem damy rade :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 11:56
      Tak jak przy budowie Targów Kielce, stadionu KORONY nikt nam nie pomagał tak i
      przy budowie UNIWERSYTETU w Kielcach i LOTNISKA KIELCE 2009 damy rade silami
      wlasnymi kielczan mieszkajcych w Kielcach, okolicach i innych osirodkach.
      Wrszawa, Krakow i Lodz tez kiedys od czegos zaczynaly - Lodz nie tak dawno :-).
      Polozenie Kielc jako centralne dla poludniowego mazowsza, wschodniego slaska,
      polnocnej malopolski, wschodu ziemi lodzkiej i zachodu lubelskiej jest naszym
      atutem, ktorego zaden z tych regionow nie posiada - my kielczanie o tym wiemy i
      wreszcie w 100 % to wykorzystamy wbrew opiniom malkontentow. Pozdrawiam
      wszystkich optymistow - za cztery lata na wczasy z lotniska Kielce w 1
      godzine ;-) do Londynu w 1,5 godziny :-).
        • yahagi Re: no to towarzysze, pomożecie ? 24.06.06, 23:39
          Phobos... przyjedzie.. jeśli będzie miał odpowiedni lot, to przyjedzie. Ostatnio
          znajoma udała się do UK... z Gdańska. Rębiechowo pod nosem...

Wiesz jak to zrobiła ? Z Gdańska do Katowic pociągiem pośpiesznym... z Katowic
          do Pyrzowic autobusem komunikacji miejskiej. Z Pyrzowic do Mediolanu Wizz-em ..
          z Mediolanu do NewCastle też Wizz-em. Geograficznie bez sensu, no nie ? A tak
          się złożyło, że po wszystkich wyliczeniach to było najtaniej. Więc nie neguj,
          czy ktoś z Kraśnika przyjedzie korzystać z lotniska ... czy nie... wszystko
          uzależnione jest od tego jakie loty będzie miał do dyspozycji.
                • Gość: N/N Re: no to towarzysze, pomożecie ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 19:34
                  Do Kraśnika i do całej Polski się dojedzie bez problemu nawet do Ostrowca a
                  linia kolejowa jak najbardziej czynna i o dużym natężeniu ruchu pociągów
                  (elektrownia Połaniec oraz Chmielów/k.Tarnobrzega Tarnobrzeg Stalowa Wola i
                  dalej Rzeszów Przemyśl oraz odgałęzienia na Dębice i Tarnów o Busku nie
                  wspomnę).SZeroki tor również w pobliżu ze stacją przeładunkową Gołuchów
                  najwyżej 10km od Obic.Wobec powyższych faktów widzę że masz słabe rozeznanie w
                  tym temacie i do następnej wypowiedzi musisz się o wiele lepiej przygotować
                  phobos.
                  • pathos_phobos Re: no to towarzysze, pomożecie ? 25.06.06, 22:05
                    Linia kolejowa jest zamknięta dla ruchu pasażerskiego od dawna.Smieszne,że na
                    siłę staracie się przekonać innych do bezsensownej lokalizacji.Życie
                    przesadzi,kto miał rację.
                    PS.Z perspektywy Kraśnika Kielce są za siódma górą,za siódmą rzeką.
                    • Gość: kolejarz Re: no to towarzysze, pomożecie ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 22:29
                      pathos_phobos napisał:

> Linia kolejowa jest zamknięta dla ruchu pasażerskiego od dawna.

Od niecałych 2 lat. Ale jest zelektryfikowana, z nienajgorszą jeszcze szlakową -
                      w sam raz na dojazd na lotnisko - nawet w 20 minut. Na Balice jeżdżą pociągi -
                      www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?ID=C00&wersja=pol&TID=29
                      - jest to rozwiązanie idealne - drogę trzebaby wybudować nową, obecne drogi są
                      wystarczająco zawalone, a tak można zacząć budowę lotniska od bocznicy
                      kolejowej, potem tylko drut i dojazd gotowy. A pociągi z lotniska Obice mogą
                      jeździć nie tylko do Kielc, ale i Włoszczowy czy Skarżyska.
                      Oczywiście docelowo należy również dociągnąć autostradę z Kielc.
                      • pathos_phobos Re: no to towarzysze, pomożecie ? 26.06.06, 00:23
                        Tylko jak pociągi ze skarżyska mają się do dostępności lotniska dla południowej
                        części lubelskiego?
                        Nie autostrada,co najwyżej trasa szybkiego ruchu,bo ŻADNE autostrady w
                        świetokrzyskim nie są przewidywane,a o siatce autostrad decyduje Warszawa do
                        spółki z Brukselą.
                • yahagi Obice 25.06.06, 22:09
                  Phobos:
                  Byłeś kiedykolwiek w Pyrzowicach ? Ja byłem 3 razy. Jeśli nie byłeś - to spójrz
                  na mapę, bo wbrew pozorom dostępność komunikacyjna Pyrzowic nie powala.
                  Zastanów się jak tam np. z Zabrza dojechać i ile czasu to zajmie.

Na chwilę obecną Obice może nie mają super dojazdu, ale nie jest on jeszcze
                  potrzebny, bo Obic jako portu lotniczego jeszcze nie ma. Nie spodziewam się tam
                  również natężenia ruchu, które determinowałoby tworzenie super autostrady.
                  Regionowi nie jest potrzebne lotnisko o wydajności 3 mln pasażerów rocznie.
                  Jeśli obsłuży 100 000 - to będzie sukces. A do tego nie trzeba budować kosmodromu...

W 2005 port Gdańsk Rębiechowo obsłużył 678 000 pasażerów...
                  Wrocław (Strachowice) 454 000
                  Poznań (Ławica) 399 000
                  Szczecin 102 000
                  Rzeszów - 91 000 pasażerów... to daje 250 pasażerów dziennie. A to daje 7
                  autobusów komunikacji miejskiej bez zbędnego tłoku. Kto wie... może gdy lotnisko
                  powstanie - pojawią się na przykład stałe połączenia busowe Ostrowiec - Obice...
                  A z Kraśnika do Ostrowca nie jest już tak daleko. Spróbuj w Obicach przez chwilę
                  dostrzec pozytywy.
                  • pathos_phobos Re: Obice 26.06.06, 00:27
                    Ja nie wiedzę i już pisałem dlaczego-mnie nie interesuje ruch pasażerski,tylko
                    TOWAROWY,bo ten jest wazny dla przemysłowego miasta.Ludzie jakoś sobie
                    poradzą,ale inwestorzy nie bedą zachwyceni przebijaniem się przez przelęcz w
                    Górach Świętokrzyskich i centrum Kielc.Juz o tym wielokrotnie pisałem,wiec
                    najpierw czytaj a potem pouczaj.
                    • Gość: Hujagi Re: Obice IP: *.ny325.east.verizon.net 26.06.06, 03:58
                      ...a ja wam mowie, ze predzej mi tu co wyrosnie tam gdzie nie powinno niz sie
                      doczekam lotniska z prawdziwego zdarzenia z dworcemcargo, terminalem
                      pasazerskim i autostrada az do starego cmentarza. Autostrada by sie przydala
                      ale z drugiej strony by nieboszczyki w ostatniej podrozy nie tamowaly ruchu
                      okolo cmentarnego. Amen.
                  • pathos_phobos Re: Obice 26.06.06, 00:29
                    I przypominam,że w Lublinie tez powstanie lotnisko,wiec ludzie z
                    Kraśnikanaturalnie bedą wybierać lublin,do którego mają busy co pół godziny
                    anie podróż z 5 przesiadkami.
    • Gość: SmurfMądrala Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.06, 14:05
      Jak chcecie komuniści wrócić do wladzy trzeba coś obiecać.
      Proponuję, we wspólpracy z towarzyszmi z Bajkonuru zbudować(propagandowo)
      kosmodrom na ogródkach dzialkowych-będzie kosmonautom blisko.
      Rakietę trzeba zamówić ogromną aby wszyscy utrwalacze wladzy ludowy,
      sekretarze pzpr,pop,tppr,racji....itd. pomieścili się.
      Józiu aganostyk(intelektualista,fachowiec LWP) oraz Gargamel-kielczok powinni
      już przechodzić przeszkolenie jako dowódcy rakiety.
      Możecie szerzyć socjalizm na Księżycu albo jeszcze dalej.
      Szcześliwej podróży!!!
    • Gość: Ebenezer Dirt Powodzenia, ale ... IP: 213.17.128.* 27.06.06, 11:20
      mam nadzieję, że chłopaki wiedzą co robią, bo budowa lotniska to ogromna
      inwestycja. fajnie byłoby móc prawie że z własnego podworka polecieć do londynu.

ale mam też obawy. przypomina mi się niemiecki pomysł na rewitalizację
      wschodnich landów - m.in. pobudowali lotniska w różnych miejscowościach, w
      nadziei, ze to pomoże ożywić miejscową gospodarkę. utopili w tym potworne sumy,
      a lotniska teraz niszczeją, bo nie ma kto z nich korzystać. ogromna kasa poszła
      w błoto.

i proszę mi tu nie mówić, ze jestem malkontentem. staram się trzeźwo patrzec na
      sytuację. i niestety wcale nie mam pewności, czy to lotnisko to naprawdę
      przemyślane posunięcie, ktore przyniesie regionowi korzyści, czy zwykła
      megalomania
      • yahagi Re: Powodzenia, ale ... 28.06.06, 13:16
        PHOBOS:
        Trudno jest z Tobą dyskutować, skoro zwykłą wymianę myśli nazywasz pouczaniem. W
        kontekście powyższego nie będę nawet wspominał, że przewozy towarowe tak czy
        inaczej będą stanowiły nikły udział w obsługiwanych przylotach hipotetycznego
        lotniska. Chyba ze DHL postawi w Morawicy centrum logistyczne. A nawet nie
        zacznie się zastanawiac nad tym, jesli w Obicach nie będzie lotniska.

PS.
        Bardzo podoba mi się 'parafraza' mojego nicku... czekam na następne, bo te są
        chyba z przed 5 lat ... nic nowego nie wymyśliliście jeszcze ??

:D ja się naprawdę dobrze tym bawię..:))
      • Gość: budda Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.06, 12:18
        bo jesli ma to kosztowac ok 500 mln zl, to moze lepiej sie zastanowic, bo za te
        pieniadze mozna wyremontowac tory kolejowe do Warszawy, Krakowa i w strone CMK,
        tak aby pociagi mogly sie tam poruszac z predkoscia 160 km/h. Pieniedzy napewno
        by jeszcze zostalo, moznaby wtedy zbudowac dodatkowa linie kolejowa do Lodzi
        (pociag tam jedzie prawie 5 godzin, przez Czestochowe, wczesniej przez Radom) i
        wlaczyc Kielce do sieci pociagow IC. Mozna rowniez czesc tych pieniedzy
        przeznaczyc na remonty drog, budowe dwupasmowej "siódemki", itp., itd.
          • Gość: budda Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.06, 20:42
            otóż średni koszt budowy od podstaw 1km linii kolejowej w Polsce wynosi 1mln zl,
            a wiec przy 500 mln wychodzi 500 km, a wiec na trase Krakow-Warszawa spokojnie
            by starczylo, poza tym inwestowalibysmy tylko w odcinek Swietokrzyski tej trasy.
            Nawet biorac pod uwage ze koszt ten wynosi w tym regionie wiecej niz srednia np.
            2 mln za 1km, to i tak byloby niezle i napewno bardziej oplacalne niz budowa
            lotniska, ktore nie wiadomo czy w ogole bedzie w jakis sensowny sposob wykorzystane.
            I nie chodzi tu o to ze jestem przeciwnikiem budowy portu lotniczego w Kielcach,
            bo sadze ze kazde miasto sredniej wielkosci w Polsce powinno lotnisko miec, ale
            nie rozumiem zupelnie decyzji o lokalizacji tegoz lotniska w Obicach, gdyz nie
            mozna jej wytlumaczyc zadna teoria lokalizacji stosowana w normalnym swiecie
            przez ekspertow ekonomii, planowania przestrzennego i transportu.
            • Gość: Wicek Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.06, 05:45
              Nie wiem skąd wziołeś takie wyliczenia bowiem wybudować tory gdzieś w polach to
              jedno a przebudować je i przystosować do dużych prędkości to całkiem inna
              sprawa ja dysponuję informacją że koszt budowy 1km linii dwutorowej
              zelektryfikowanej przystosowanej do szybkości 100km/h to około 10mln.zł.Koszt
              ten będzie wyższy jeżeli na danej linii zajdzie potrzeba wykonania budowli
              inżynierskich typu mosty wiadukty przejazdy itp.
              • Gość: budda Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.06, 15:24
                No to nawet jesli mialoby to byc 10 mln za 1km, za 500 mln mozna zbudowac 50 km,
                a wezmy pod uwage ze do lotniska rowniez trzeba bedzie poprowadzic droge, ktora
                rowniez bedzie kosztowac, bo przeciez nie moze byc to byle jaka droga. Powtarzam
                tak jak w poprzednich postach, nie chodzi mi tu o to aby tego lotniska nie
                budowac, tylko aby rozwazyc czy moze lepiej przeznaczyc te pieniadze na cos co
                byloby bardziej korzystne dla regionu i jego rozwoju. Niewatpliwie lotnisko
                takim czyms jest, ale czy wladze miasta i regionu zdaja sobie sprawe ze samo
                postawienie lotniska gdzies w polach nic nie da. potrzebna jest infrastruktura
                komunikacyjna. Konieczna jest budowa drog i kolei do lotniska nie tylko z Kielc.
                Lokalizacja w Piekoszowie bylaby lepsza z tego wzgledu, iż drogę do Kielc
                latwiej byloby zbudowac, poza tym jest to teren polozony blisko obwodnicy, a
                wiec przy drodze na Krakow i Warszawe oraz przy linii kolejowej, ktora bez
                problemu moznaby bylo sie dostac do Krakowa, Katowic, Czestochowy czy nawet
                Warszawy.
                • yahagi Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach 01.07.06, 20:25
                  budda:

Chyba czegoś nie czaisz... to nie są pieniądze, które można przełożyć z kieszeni
                  do kieszeni i wydać na tamto, bo to nam nie pasuje. To są środki celowe. One
                  znajdą się na lotnisko, ale będzie problem gdybyśmy chcieli je wydawać na
                  cokolwiek innego... Pomysł jest na czasie i jest ważny. Kolej już mamy, będzie
                  modernizowana w najbliższym czasie... i to się zgadza. A lotnisko z prawdziwego
                  zdarzenia i tak jest potrzebne. Im wczesniej powstanie - tym większe znaczenie
                  ma szanse osiągnąć...

• Gość: budda Re: Lotnisko Kielce powstanie w Obicach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.06, 20:37
                    drogi Yahagi
                    przyznaje Ci pelna racje, lotnisko jest potrzebne i z pieniedzmi tez jest tak
                    jak mowisz, bo i tak wiekszosc tej inwestycji sfinansuje UE, wiec nie pozostaje
                    nic jak tylko budowac. Oczywiscie ze mozemy zbidowac i lotnisko i zmodernizowac
                    kolej i zalatwic wiele innych waznych spraw. Wystarczy tylko ze dobrze to
                    rozplanujemy i znajdziemy ta czesc pieniedzy ktora sami musimy wylozyc. Chodzi
                    jednak o to zebysmy robili to z glową, a nie podejmowali decyzji o lokalizacji
                    pochopnie, nie patrzac w przyszlosc, bo teraz wyjdzie taniej i nie chodzi tu
                    tylko o lokalizacje lotniska,ale o wiele innych spraw.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka