Dodaj do ulubionych

Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto

30.08.06, 23:23
Pan Wolodzko zostanie rozliczony juz za niecaly kwartał. Powodzenia z calego
serca mu zycze, a tymczasem nalezy podjac pilne dzialania, dzieki ktorym
decyzje zostana przesuniete na okres powyborczy lub lotnisko znajdzie sie na
liscie. Do roboty.
Obserwuj wątek
    • lesiul Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto 31.08.06, 00:06
      Mam nadzieję że te wiejskie trepy z sld wyniosą się po wyborach do swoich
      wiosek na czele z panem pseudo marszałkiem bo dla nich czas się zatrzymał dawno.
      Jak zwykle ważniejsze jest interes partii i wojenka z WEL-em a zamiast lotniska
      będziemy mieli pole pod morawicą
      • Gość: biskup Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.06, 07:46
        > Mam nadzieję że te wiejskie trepy z sld wyniosą się po wyborach do swoich
        wiosek na czele z panem pseudo marszałkiem bo dla nich czas się zatrzymał dawno.
        Jak zwykle ważniejsze jest interes partii i wojenka z WEL-em a zamiast lotniska
        będziemy mieli pole pod morawicą

ten wiejski trep jest o kilkaset razy inteligentniejszy niz Ty baranie jeden.
        Lubawski potrafi rzucic puste słowa a pozniej albo nie odpowiada za to co mowi
        albo zgania na kogos innego.
        • atomm Beuhehehe!!! 31.08.06, 08:19
          Co ty probujesz ludziom wmowic???

Przeciez kazdy widzi ze pan marszalek stosuje prywate z mostem w Polancu,
          zamiast wspierac budowe lotniska ktore jest wazne dla mieszkancow wojewodztwa...

Oby Lubawski trzymal sie dzielnie i nie poddawal - ma poparcie...
          • Gość: xtrmntr No. Prywata wojewodzka a nie kielecka. IP: *.cable.mindspring.com 07.09.06, 23:10
            W sumie taka prywata w odniesieniu do marszalka WOJEWODZTWA jest w porzadku.
            Jak GW robila akcje z dziurami na drogach to wszyscy mieli mnostwo miejsc ktore
            trzeba przerobic. A teraz 100 mln chcecie dzielic miedzy lotnisko i drogi?
            Niezle jestescie pogrzani.

Most w Polancu - a czemuz to wg Pana Jasnie Szanownego Lubawskiego to
            Podkarpaciu powinno na nim bardziej zalezec? Bo to z Podkarpacia ludzie
            uciekaja do Swietokrzyskiego? Bo to oni maja rozjezdzone drogi? Jak bedzie
            wiecej drog przez Wisle to: a) drogi beda mniej obciazone, b) bedzie
            bezpieczniej w razie powodzi lub innej kleski itd. Rozumiem ze poniewaz CK nie
            leza nad Wisla to maja w d... bezpieczenstwo rejonow wojewodztwa nad Wisla. A
            co do rozwoju wojewodztwa i CK dzieki mostowi - niech no sobie przypomne... Czy
            to nie przypadkiem CTK ma oddzial na Ukrainie? A czy przypadkiem na Ukraine z
            CK nie jedzie sie przez Podkarpacie? Czy transport produktow nie idzie
            przypadkiem glownie drogami? Lotnictwo to jeszcze za droga zabawa.

A co do lotniska - znowu myslal ze ma racje i tylko CK moze miec lotnisko.
            Trzeba bylo (wyjatkowo!) posluchac pisakow - gdyby je zlokalizowano pod S-K
            byloby ujete w planie rozwoju regionu a nie regionu Kielc. I kto go poprze? S-
            K? Starachowice? Ostrowiec? Jedrzejow (z ktorego mozna dojechac na Balice albo
            Pyrzowice w ok. godzine)? Trzeba bylo wczesniej myslec o rozwoju. Wiem ze jak
            sie jest prezydentem miasta to sie mysli glownie o tym miescie - tyle ze Nasze
            wojewodztwo nie jest na tyle duze zeby CK traktowac odrebnie od reszty
            wojewodztwa. Irlandia nie moglismy byc. Zeby byc Irlandia to trzeba
            inwestowac / przyciagac inwestycje wysokich technologii - a w CKqu o tym nie
            slyszalem. Wiec niech JWPL wreszcie sobie wbije do swojego lba ze CK potrzebuja
            zaplecza jakim jest wojewodztwo. A zeby to zaplecze chcialo pracowac na rozwoj
            CK to tez cos z tego musi miec.

I niech wreszcie przestanie lametnowac jak ta stara babulenka co jej koguta
            zjedli. niech sie wezmie do roboty, niech zacznie wspolpracowac a nie tylko
            rozkazywac wszystkim dookola jakby on sam wiedzial wszystko - BO NIE WIE!
            Zawsze to ci mistyczni 'ONI': nie pozwalaja budowac parkingu, nie chca
            lotniska, (glupich!) tramwajow, uniwersytetu etc. etc. Niech troche slucha a
            nie tylko rozkazuje - po tym sie poznaje dobrego zarzadzajacego.
    • Gość: AR Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: 80.50.193.* 31.08.06, 08:44
      To jest skandal! Tytuł artykułu nie jest przesadzony! Bez lotniska ten region
      będzie skazany na porażkę! To ewidentne działanie na nie korzyść regionu!
      Sabotaż! Konsekwencje w stosunku do p. Wołodźki muszą być wyciągnięte! Temu
      panu juz dziekujemy... PS. Czy to przypadek, że człowiek z Połańca buduje nie
      mający znaczenia dla województwa most właśnie w tej miejscowości?
    • Gość: dorn Lubawski: Marszałek szkodzi regionowi!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 09:16
      Prezydent ma rację! I nie można tu mówic o posunięciach przedwyborczych tu
      chodzi o rzecz najważniejszą. A gdyby nawet tak było to co? Ktoś by się poczuł
      oszukany
      że powstaje lotnisko? W sejmiku wojewódzkim koni trojańskich jest więcej. Nie
      potrzeba tu wymieniać nazwisk, wystarczy czytać prasę codzienną i posłuchać
      niekiedy wypowiedzi tych panów w mediach. Tym panom już dziękujemy!!! Działa tu
      nasza polska specyficzna choroba - ZAWIŚĆ i PIENIACTWO, jak ktoś jest ambitniejszy
      i chce coś zrobić to się go ściąga wszelkimi sposobami na dół. To przez tę
      chorobę dochodziło w naszej historii do wielu nieszczęść. Pamiętajmy o tym idąc
      do wyborów samorządowych.
    • perugino1 filharmonia 31.08.06, 09:42
      czy filharmonia naprawde nie ma zadnego miejsca? a KCK, chyba tymczasowo moze
      tam jeszce funkcjonowac, a chyba warto przeprowadzic, jakas inwestycje dzieki
      ktorej miasto i region sie rozwina (czyt. lotnisko) a potem byloby chyba latwiej
      wybudowac filharmonie, jak bedziemy zarabiac na czyms innym...
      jestem jak najbardziej za filharmonia, ale moze nieco pozniej...

most na wisle? chyba jest w tym troche racji, ze o ten most powinno sie
      postarac, albo przynajmniej w polowie sfinansowac, podkarpacie.
    • Gość: babetka A czy pamiętacie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 09:42
      jakim hitem miało być lotnisko w Masłowie, gdy powoływano spółkę i
      zmarnotrawiono kilkaset tysięcy złotych?

Ale okazało się, że pomysł kretynów na spółkę w Masłowie okazał się całkowitym
      niewypałem, więc kretyni wymyślili, że lotnisko w Masłowie jest zbyt mało
      światowe i postanowili wydać kolejne setki milionów.
      Bo jak się wydaje setki milionów, to ktoś na pewno zarobi. Tylko kretyni nie
      pomyślą, że ktoś jednocześnie na pewno straci.

Bo pomysły kretynów są po prostu pomysłami kretynów. Już lepiej, gdy kretyni
      zajmują się stawianiem pomników – to przynajmniej mniej kosztuje.
    • Gość: gollum Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: 212.160.172.* 31.08.06, 10:19
      tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i dziwi mnie jedna rzecz ktorej nie
      dostrzegacie.
      Kielce sa skazane na stagnacje niezaleznie od tego czy lotnisko powstanie za 5
      czy 7 lat.
      w chwili obecnej budowa lotniska to jest juz musztarda po obiedzie - o lotnisko
      powinny sie kielce starac minimum dwa lata wstecz.
      na obecna chwile i tak juz jest kupa - wystarczy spojrzec na boom turystyczny
      jaki doskonal sie w Krakowie dzieki tanim liniom lotniczym.
      badz przyklad Rzeszowa ktory bynajmniej nie jest metropolia ale lotnisko (juz w
      chwili obecnej a nie w fazie projektu i swarow) posiada i dzieki temu korzysta
      na tym...

jedna zasadnicza rzecz czy jak lotnisko oddane zostanie za 5 lat to Kielce
      jeszcze beda mialy CTK? czy w ogole ktokolwiek bedzie chcial zainwestowac w
      jeden z najbiedniejszych regionow UE (tzw sciana wschodnia)?
      ja mam spore watpliwosci...
      szkoda ze na chwile obecna nie mamy juz lotniska i porzadnych wezlow
      komunikacyjnych ...
      • Gość: ala Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: 82.139.11.* 31.08.06, 10:33
        A teraz sobie wyobraź: jesteś zagranicznym turystą, lądujesz na lotnisku w
        Obicach i zaczynasz zwiedzanie województwa: przy Świętym Krzyżu jesz obiadek -
        obsługa w "restauracji" prawie europejska - herbata w szklance (z plasterkiem
        cytryny) i lody familijne, jak chcesz zapłacić rachunek to musisz szukać
        kelnera, w Kielcach chcesz zwiedzić Pałac Biskupi na przykład - docierasz do
        niego ponad godzinę przed zamknięciem, kupujesz bilet i wchodzisz - a potem
        zaczynasz zwiedzać biegiem, bo pracownicy przeganiają cię z każdej komnaty,
        gdyż za chwilę zamykają (trudno mi było to wytłumaczyć turyście z zachodu) - i
        światło też wyłączają odpowiednio wcześniej. Wieczorem można jeszcze zajrzeć do
        Bliklego - z chwilą zamknięcia lokalu, kelner może założyć szorty i wręczyć ci
        rachunek. A jeszcze może jakieś święto Kielc będzie akurat organizowane - to
        obejrzysz sobie stragany odpustowe na Sienkiewicza (zawsze można kupić okularki
        za 10 zł lub bluzeczkę z bistoru). Szalet miejski - to chyba nie wymaga opisu.
        A mamy takie "europejskie" aspiracje.
        • oryganion1 Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto 31.08.06, 10:46
          takich rzeczy jest niezmiernie duzo
          rok temu wraz z moimi kolegami i krewnymi z USA zwiedzaliśmy kieleckie
          co krok musiałem sie po prostu wstydzić
          w Opatowie furtian wręćz wyrzucił nas uzywając przy tym argumentów które nie
          dały sie przetłumaczyc na angielski
          - wygladał na mocno zmeczonego
          w Bodzentynie nie dało sie robic zdjeć - bo w bramie w ruinach pałacu własnie
          trwała libacja
          w muzeum w Pałacu Biskupim - nie wolno robic zdjec - bo sie eksponaty psują!!!!!!!!
          wokoł niemal kazdego koscioła walajace sie śmieci, butelki po piwie i różne inne
          smieci tez ludzkie - widok dla ludzi z poza Polski co najmniej niezrozumiały
          im blizej Kielc tym gorzej. Tysiące niby drobnych spraw w sumie ogromnie
          zniecheca - i cały czas ten ponure , złe twarze - rozświetlajace się na chwilke
          w momencie wręczania napiwku - porazajace

jeszcze najlepiej wypadł Sandomierz
          • Gość: perugino muzea i turysci IP: *.crowley.pl 31.08.06, 15:49
            ala i oryganion,
            moi drodzy, czy zdarzylo wam sie na zachodzie, albo powiedzmy blizej, w
            krakowie, zeby muzeum bylo specjalnie dluzej otwarte dla jakiejs grupy turystow?
            takie sa standardy, ze zwiedza sie w godzinach otwarcia, i dlatego wlasnie
            wpuszcza sie ost. zwiedzajacych na pol h przed zamknieciem;

mieszkam teraz w krakowie i uwierzcie mi, ze tez duzo rzeczy jest
            niedopracowanych, sa miejsca ktore naprawde wstyd pokazac gosciom, ale wlasnie
            dlatego, ze ludzie przyjezdzaja, to duzo zmienia sie na lepsze, bo ludziom
            zaczyna zalezec, zeby sie lepiej pokazac, albo zwyczajnie zarobic.

na kielecczyznie jest mnostwo ciekawych miejsc, jak zaczna przyjedzac turysci,
            to zobaczycie, jak ludzie zaczna zmieniac podejscie, gdy sie przekonaja, ze
            mozna zarobic...
            • Gość: ala Re: muzea i turysci IP: 82.139.11.* 31.08.06, 18:18
              Perugino, teraz dpiero odpowiadam: na zachodzie nie zdarzyło mi się, aby
              godzinę przed zamknięciem muzeum ktoś sprzedawał mi do niego bilet wstępu tylko
              po to by mnie z muzeum wyganiać już 10 minut później (ponad 3 kwadranse przed
              godziną zamknięcia) i kazał biegać (i to szybko, szybciutko, bo już zamykamy)
              po salach. Nie chodziło mi o przedłużenie godzin otwarcia muzeum. Natomiast
              wielokrotnie byłam w Muzeum Historii Naturalnej (Londyn) i tam, jeśli ktoś
              przychodzi o 16:30 to nie musi kupować biletu, bo muzeum jest zamykane godzinę
              później, nie zdąży zobaczyć się całej ekspozycji więc muzeum nie pobiera od
              zwiedzającego opłaty za wstęp.
              • Gość: perugino Re: muzea i turysci IP: *.crowley.pl 31.08.06, 18:54
                miejmy nadzieje, ze sie czegos naucza muzealnicy...

trzeba byc asertywnym i powiedziec im, ze muzeum jest czynne do tej i do tej,
                wiec ma sie prawo zwiedzac;
                tak na marginesie: palac biskupi jest extra, ale jak zabralem znajomych do
                muzeum lat szkolnych s.ż to pozniej byl to obiekt naszych zartow przez nastepne
                dni...
                ekspozycja wyjatkowo marna, zeby to nazywac filia muzeum narodowego...
        • Gość: babetka Re: Już UM Kielce jest rozliczany z działki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 10:59
          Gość portalu: gen21 napisał(a):

> Decyzja o budowie lotniska jest na miarę XXI wieku.
          > Dopiero nasze dzieci i wnuki ocenią czy była dobra.
          > Wszystkie dyskusje są na poziomie babetki"co dzisiaj ugotować"

To całkiem tak, jak z socjalizmem. Wtedy też budowało się dla dzieci i wnuków i
          my to dzisiaj oceniamy.
          Ale, jak dotychczas nie znam ani jednej liczby, która charakteryzowałaby
          efektywność tej inwestycji.
          I z pewnością nie poznam, bo kretyn nie kieruje się efektywnością tylko swoimi
          mrzonkami powstałymi w pustm łbie.
          • Gość: dorn Re: Do Babetki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 18:04
            Dajesz non stop pokaz zwykłego chamstwa. Ciekawe czym wypełniony jest twój jak
            piszesz "łeb". Tyle w nim niby wiedzy i realizmu szkada tylko że horyzont myślowy
            nie wychodzi poza płot twojej zagrody.Nie pasuje ci żyć w Świetokrzyskiem to
            proszę bardzo dziki w Borach Tucholskich przyjmą cie chętnie i tam będziesz się
            czuć dobrze.To właściwe dla ciebie miejsce.
    • Gość: babetka Ja wierzę Gazecie Wyborczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:01
      Pamiętacie, jak wybitni redaktorzy z kieleckiej GW zrobili plebiscyt, w którym
      określili, co Kielcom jest najbardziej potrzebne?

Do dzisiaj te tytany intelektu z GW powołują się na ten plebiscyt w określaniu
      najżywotniejszych potrzeb miasta.

A pytania brzmiały mniej więcej w ten sposób:

- czy wolisz być chory, czy zdrowy,
      - czy wolisz być biedny, czy bogaty,
      - czy wolisz być prostytutką, czy damą do towarzystwa?

Ale lotniska to sobie chyba gawiedź nie zażyczyła.

Pamiętam, że zdecydowana większość na pytanie o priorytet opowiedziała się za
      aquaparkiem, co było zrozumiałe, bo w trakcie igraszek w aquaparku mocz oddaje
      się z pewnością przyjemniej niż na lotnisku. A jak jeszcze samolot śmigłem
      pieprznie w przyrodzenie, to nie daj Panie.
      • oryganion1 Re: Ja wierzę Gazecie Wyborczej 31.08.06, 11:13
        brak analizy opłacalnosci inwestycji lotniska z prawdziwego zdarzenia
        rzeczywiście jest karygodny - władza wie i juz - wszedzie do inwestycji musi byc
        przekonany wyborca. U nas nikt sie nie liczy z tzw opinia społeczna - oni wiedza
        i koniec

inna sprawa że to lotnisko nie może byc kolejnym pomnikiem - musi słuzyc firmom
        i ruchowi turystycznemu - ile jest takich firm które niezbednie jest lotnisko -
        jaki jest w ogóle ruch tuiystyczny i do czego.
        Lotnisko musi byc tylko fragmentem w ogólnym projekcie - póki co nie ma takich
        widoków
        z tego punktu widzenia przy braku analizy dyskusja jest bezprzedmiotowa
        z łatwoscia w miescie znajdzie sie wiele rzeczy pilniejszych

ale trzeba pamietac ze jak do Kielc doprowadzano linie kolejowa - co jeszcze
        przed wieloma laty w archiwalnych gazetach kieleckich na strychu mojego dziadka
        przeczytałem - wielu mieszkańców Kielc oburzało sie

lotnisko w cywilizowanym swiecie zawsze ozywiało gospodarke regionu
        ale - budowano je tanim kosztem i cała infrastruktura regionu była juz gotowa -
        lotnisko było tylko naturalna konsekwencja rozwoju - czy w Kielcach jest juz to
        wszystko?
    • Gość: babetka Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:23
      Pan Lubawski twierdzi, że bez nowego lotniska nie będzie rozwoju targów. Nie
      wiem, dlaczego nie będzie rozwoju targów. Chyba dlatego, że wystawiający lubują
      się w przelotach tanimi liniami lotniczymi na targi w Kielcach.
      A może dlatego, że na targi wystawiający chcą transportować eksponaty
      samolotami?

Już widzę te np. dźwigi, koparki, czy czołgi, które wypełzają z samolotów na
      nowym lotnisku i targi się rozwijają.

A tak nawiasem, to jestem przekonana, że pan Lubawski nie ma najmniejszego
      pojęcia, jak ewentualny rozwój targów wpłynie na Kielce i rozwiązanie Kielc
      problemów. Jest to z pewnością „wiedza wyobrażeniowa”, bo do liczb to Wojtuś
      główki nie ma. Nic więc dziwnego, że każde przedsięwzięcie gospodarcze Wojtusia
      kończyło się klapą.
      • Gość: babetka Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:28
        I twierdzi Wojtuś Lubawski, że bez nowego lotniska nie będzie inwestycji.

Nie dziwię się, że taką bzdurę wypowiada pan Lubawski, który o inwestycjach nie
        ma zielonego pojęcia.
        Bo najpierw trzeba wiedzieć, co jest kryterium lokalizacji inwestycji w danym
        miejscu. I tylko skończony kretyn może twierdzić, że głównym kryterium jest
        lotnisko.

Owszem lotnisko jest atutem, ale jednym z tych końcowych. Bo żaden inwestor na
        pierwszym miejscu nie stawia tego, czy będzie mógł wylądować samolotem w
        odległości np. 20 kilometrów od swojego przedsiębiorstwa.
        Tak może sądzić tylko Wojtuś Lubawski i ludzie zbliżeni do Niego poziomem
        rozumku.
      • Gość: babetka Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:33
        A z tym „porządnym meczem piłkarskim” to Wojtuś Lubawski wzbił się na wyżyny
        swoich możliwości umysłowych.
        Bo przecież na zbędnym stadionie, który nie ma ze sportem nic wspólnego, trzeba
        coś organizować, bo nie może on tylko służyć prymitywnej tłuszczy (i panu
        Lubawskiemu), która lubuje się w darciu ryjów i okładaniu pałami po łbach.
        • Gość: ckk Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.134.219.81.static.kielce.msk.pl 31.08.06, 22:54
          Babetka twój żałosny ton wypowiedzi na tym forum świadczy tylko o tym jak niski
          jest iloraz twojej inteligencji. Obrażanie wszystkich dookoła pisanie o kibicach
          że to tłuszcza świadczy o twoim prostac_wie i warcho_stwie więc lepiej przestań
          wypisywać te żałosne komentarze bo niedobrze się robi jak się je czyta.

"zbędnym stadionie, który nie ma ze sportem nic wspólnego" - już dziecko w
          przedszkolu powiedziałoby co za idi_otka !!!
      • Gość: babetka Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:36
        A już całkiem rozbroiła mnie światowa przenikliwość geniusza Wojtusia, który
        sugeruje, że dzięki lotnisku mogliśmy się stać drugą Irlandią.
        Z tego jasno wynika, że Irlandia stała się pierwszą Irlandią także dzięki
        lotnisku.
        I może bym się zdziwiła, ale przecież nie pierwszy i ostatni raz ignorancja
        Wojtusia Lubawskiego wprawiła mnie w osłupienie.
      • Gość: babetka Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:42
        I nie wiem jeszcze, dlaczego to Wojtusiowi nie podoba się Grecja?
        Czyżby dlatego, że Grecja nie posiada wg Wojtusia lotnisk i nie wykorzystała
        szansy?

Ale przecież skądinąd wiemy, że Grecja stoi turystyką.
        A przecież genialny Wojtuś chce z Kielc uczynić zagłębie turystyczne i
        prześcignąć Grecję. Może więc Wojtusiu Lubawski powinieneś wziąć przykład
        właśnie z Grecji i tak, jak w Grecji rozwinąć turystykę.
        Bo przecież zbytków starożytności na miarę Grecji jest w Kielcach dostatek. A
        turyści mogą rozpocząć zwiedzanie Kielc chociażby od szaletu. Jest rzeczywiście
        bardzo starożytny.
        • Gość: ala Re: Rozumek Lubawskiego IP: 82.139.11.* 31.08.06, 11:56
          Grecja: porty lotnicze:80
          Irlandia: porty lotnicze: 36
          (przewodnik.onet.pl)
          Właściwie co pan prezydent chciał udowodnić swoim porównaniem, bo ja się chyba
          zgubiłam?
          Po drugie, przejrzałam propozycje w projekcie i jakoś nie do końca tak one
          wyglądają, jak opisywane przez oburzonego polityka.
          (bip.sejmik.kielce.pl/bip_admin/zdjecia_art/1878/uchwala.nr.1656.2006.pdf
          )
          • Gość: perugino Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.crowley.pl 31.08.06, 16:19
            skoro mala irlandia ma 36 portow, to chyba pokazuje, ze polska ma
            zapotrzebowanie na jeszcze kilka lotnisk, bo poki co tych cywilnych jeskt chyba
            okolo 12
            (iralndia 4,5 mln mieszkancow; polska ok 38 mln)...
            dlatego moze warto sie pospieszyc, zanim wszyscy na okolo wybuduja lotniska
            (radom, czestochowa?) i wtedy rzeczywiscie okaze sie ze kolejne juz nie ma
            sensu... i tak juz duzo czasu stracilismy...
            • Gość: babetka Nie na rozumek Wojtusia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 16:30
              Jest jednak pewna różnica – Irlandia jest wyspą.
              W Irlandii budowa lotnisk była poprzedzona sporządzeniem rzetelnego studium
              opłacalności. Nie budowano lotnisk dlatego, że ktoś miał takie „widzimisię”.
              I dlatego Irlandia osiągnęła sukces. Bo pieniądze wydane na nieefektywne
              przedsięwzięcie są podwójnie stracone. Raz dlatego, że pociągają za sobą
              kolejne wydatki i kumulują straty przez co ograniczają nakłady na inne cele w
              długim okresie. Dwa dlatego, że gdyby od razu zostały zainwestowane efektywnie,
              to zyski z inwestycji „nakręcałyby” kolejne inwestycje.

Ale ja rozumiem, że to nie na rozumek Wojtusia Lubawskiego.
              • Gość: perugino Re: Nie na rozumek Wojtusia IP: *.crowley.pl 31.08.06, 16:45
                twoje wyspiarskie rozumowanie, ma wieksze odniesienie do grecji, gdzie wysp sa
                tysiace,
                skoro tak piszesz, to mozna wnioskowac, ze w irlandii tez wystarczylby
                jeden,moze 2 duze porty lotnicze, a reszta ruchu powinna sie odbywac wylacznie
                drogami i koleja, a jednak maja tych lotnisk wiecej...

ludzie lubia podrozowac wygodnie i malo komu bedzie sie chcialo tluc w wawy albo
                krakowa...
                zwroc uwage, ze sama budowa lotniska, drog dojazdowych to juz spora inwestcja,
                ktora bedzie zwiazana z miejscami pracy, udogodnieniami dla mieszkancow i
                przyjezdnych i w koncu podniesieniem prestizu miasta,
                • Gość: babetka Re: Nie na rozumek Wojtusia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 19:33
                  Być może w Irlandii wystarczą dwa porty lotnicze. Jeżeli jednak założymy, że z
                  korzysta rocznie np. 35 milionów osób, to nie wiem, czy nie byłyby zapchane.

I ja chcę tylko usłyszeć ile osób będzie korzyustało dziennie z lotniska w
                  Kielcach. Jakie są założenia.

A jest to podstawowe założenie, które powinno na samym początku zaświtać w
                  kretyna łbie.

Owszem jest to inwestycja, tylko za moje i twoje pieniadze z podatków, które
                  można przeznaczyć na coś, co nam bardziej odpowiada.
                  Propobuję podejść do budowy lotniska, jak do zwykłego biznesu. Czy się to
                  opłaca, czy nie? A odpowiedź wymaga liczb. Porównania kosztów i zysków.

A prestiż miasta to ja posiadam w głębokim poważaniu. Dla mnie ważniejsza jest
                  moja wygoda i przyjemne otoczenie.
                  I to chcę otrzymać od Wojtusia Lubawskiego za swoje pieniądze. Bo jak na razie
                  to otrzymuję syf i poronione pomysły.
            • Gość: ala Re: Rozumek Lubawskiego IP: 82.139.11.* 01.09.06, 06:14
              ckk, nie atakuj, tylko napisz konkretnie czego to porównanie dowodzi - w
              kontekście cytowanej wypowiedzi zacietrzewionego pana, porównanie tych dwóch
              krajów nie ma większego sensu. Podam ci wersję soft, gdybyś miał problem ze
              zrozumieniem: nie ma lotniska - będziemy Grecją. (a wiemy, że lotnisk jest
              znacznie więcej w Grecji niż w Irlandii). Więc, proszę wytłumacz co nasz
              prezydent miał na myśli, z chęcią się dowiem. A jak tylko chcesz obrażać innych
              i dawać upust swojej agresji (co za forma wypowiedzi, ile wykrzykników), to
              sobie odpuść, bo następnym razem po prostu Cię zignoruję.
      • Gość: babetka Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:51
        Trochę zaskakuje, że światowcowi Wojtusiowi Lubawskiemu nie zależy na moście i
        twierdzi, że to sprawa podkarpackiego. Zaskakuje dlatego, że cały świat chce
        handlować ze wschodem. I jest całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości
        wiele inwestycji zostanie ulokowanych właśnie w Podkarpackim. Bo o wiele
        ważniejszym od lotniska czynnikiem lokalizacji inwestycji jest np. bliskość
        rynku zbytu i bliskość źródeł surowca. A z Podkarpackiego jest i do wschodniego
        rynku zbytu i do wschodnich surowców bliżej niż ze Świętokrzyskiego.

I tylko osoba o rozumku Wojtusia Lubawskiego może sądzić, że surowce i wyroby
        gotowe transportuje się najlepiej samolotami.

Poza tym zdumiewa Wojtusia prowincjonalizm. Toż nawet ludobójca, syfilityk
        Lenin miał szersze horyzonty, bo zdawał sobie sprawę, że trudno budować
        socjalizm w odizolowanej enklawie. Bo lotnisko nie oznacza przełamania izolacji.

Ale czy jest to do pojęcia przez Wojtusia?
            • Gość: jasam Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:09
              bo akurat w przeciwienstwie do mostu w polancu, ktory wg mnie jest pomyslem
              pomylonym (wogole nie ozumiem dlaczego uwazasz ze jest potrzebny), bardziej
              wpisuje sie w strategie wojewodztwa (nietylko kielc, wojewodztwa), gdzie
              postawiono na rozwoj turystyki, jak chociazby busko. nie po to powstaja jakies
              paki w baltowie czy rozwijaja sie targi by nikt nie mial tego zobaczyc. a tym
              mostem w polancu to kto przyjedzie? chyba tylko marszalek z podkarpacia
              • Gość: babetka Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:17
                Ja twierdzę, że przyszłością Świętokrzyskiego nie jest turystyka.
                To jest mrzonka. Jeżeli już turystyka, to ewentualnie turystyka niszowa
                młodzieżowa z właściwymi jej atrakcjami. Do tego nie jest niezbędne lotnisko.
                A ten Bałtów to jeden wielki kicz. Wystarczy jedna wizyta, aby tam więcej nie
                wrócić. Nie sądzisz chyba żeby dla Bałtowa trzeba budować lotnisko.

A dla rozwoju targów o wiele ważniejsze jest wygodne połączenie drogowe i
                kolejowe z krajem i zagranicą. A także rozwój, w tym przemysłowy województwa.
                Bo nikt nie organizuje targów w regionach turystycznych. Mam nadzieję, że wiesz
                dlaczego?
                Natomiast dla tych superbiznesmenów, którzy chcą koniecznie dolecieć na targi
                samolotem lotnisko w Masłowie jest całkowicie wystarczające.

I nie podniecaj się za bardzo strategią województwa, bo nic z niej nie wynika.
                To są tylko bredzenia urzędników i fantazjujących „naukowców”.
                  • Gość: babetka Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:34
                    Jakie to połaczenie uważam za strategiczne? Zdradź mi proszę łaskawco!

Napisałam tylko, że most może okazać się lepszą inwestycją niż lotnisko, bo
                    most bardziej przyblizy nas do rynków wschodnich.

To, że ciemno widzisz rozwój, to nowością nie jest. Bo ty, podobnie, jak
                    geniusz Lubawski, nie wiesz, co to jest rozwój.
                    • Gość: jasam Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 10:30
                      nie rozumiem tylko dlaczego mnie obrazasz? i dlaczego porownujesz mnie do
                      lubawskiego
                      nie interesuje sie polityka, a najwyrazniej twoja zlosc i zawisc w stosunku do
                      tego czlowieka nie pozwala tobie logicznie myslec
                      wiem ze wierzysz w rozwoj miasta przez budowe drog, mostow i wogole
                      ja osobiscie bardzo liczylem na budowe tego korytarza od wroclawia na wschod,
                      bardzo ciekawa propozycja ie uzyskala uznania. a teraz to nawet trudno sie do
                      jakiegos podpiac bo inne regiony nie sa zainteresowane budowa drog w nasza
                      strone (wystarczy spojrzec na wyjazd z krakowa do kielc, droga do czestochowy
                      itp itd)
                      • Gość: babetka Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 12:59
                        A wczym to Cię obraziłam?

Czy w tym, że przypisujesz mi stwierdzenia, których nie wygłosiłam?
                        Czy wiesz, że taki sposób jest podły i właściwy szujom?

Porównuję Cie do Lubawskiego, bo podobnie, jak On nie przedstawiasz argumentów
                        tylko fantazje.

I skąd nagle wytrzasnąłeś to, w co wierzę?
                        Gdzie określiłam to, w co wierzę?

Określ to, bo rzeczywiście uznam Cię za szuję.
        • Gość: lotto Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 12:23
          Rozumek babetki nawet nie dorasta do pięt rozumkowi Lubawskiego. My już w
          minionych latach marzyliśmy o wielkim handlu z przyjaciółmi za wschodniej
          granicy i dzisiaj pozostały po tych marzeniach zarośnięte pokrzywami szerokie
          tory kolejowe.
          Nasze województwo przecież nie ma co sprzedawać oprócz turystyki i lecznictwa
          uzdrowiskowego, a do tego potrzebny jest właśnie transport powietrzny. Liczymy
          na turystę zagranicznego z centralnej Rosji, Niemiec, Francji, Arabii
          Saudyjskiej itd.
          Bogaci ludzie już dawno przestali korzystać z transportu kolejowego.
          Może Lenin był mądrym człowiekiem na swoje czasy i kontaktował się ze swoimi
          przyjaciółmi wynalazkami na ówczesne czasy, dzisiaj żyjemy w innej epoce.
          • Gość: babetka Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 12:31
            Mój rozumek niewatpliwie nie dorasta do poziomu rozumków Lubawskiego i Twojego.

Gdybyś miał najmniejsze pojecie o szerokich torach, to wiedziałbyś, że jest to
            szansa. Bo przy tych szerokich torach jest wymarzone miejsce na wszelkiego
            rodzaju inwestycje.
            Istnieje jednak pewien prblem i szerokie tory, jak wiekszość rzeczy za
            socjalizmu, zostały spieprzone i wymagają modernizacji. Bez tej modernizacji
            trudno jest traktować te tory jako atut.
            I jestem zdania, że te pieniądze, które ewentualnie chce się przeznaczyć na
            lotnisko lepiej przeznaczyć na modernizację torów i przyniesie to
            Świętokrzyskiemu i Kielcom o wiele większe korzyści niż lotnisko.

Podziwiam kolegi przenikliwość z jaką kolega określił, że "Nasze województwo
            przecież nie ma co sprzedawać oprócz turystyki i lecznictwa uzdrowiskowego, a
            do tego potrzebny jest właśnie transport powietrzny. Liczymy na turystę
            zagranicznego z centralnej Rosji, Niemiec, Francji, Arabii Saudyjskiej itd."

Sczególnie spodobali mi się ci turysci z itd. I zdaziwia mnie, że kolega
            stwierdził, że możemy tylko sprzedawać turystykę i mlecznictwo uzdrowiskowe. Z
            tego powinno wynikać, że Irlandia powinna sprzedawać tylko śledzie.
            • Gość: Klon Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:23
              Na obecnym etapie wydaje się, że nie jest koniecznością budowa w Kielcach
              dużego miedzynarodowego portu lotniczego, a raczej rozbudowa i modernizacja juz
              istniejacego lotniska. W USA małe miasta mają małe lotniska z których startują
              małe samoloty, do większych portów, a do tego wystarczy zmiana organizacji. To
              jest podobnie jak z busami. Do małych wsi dojeżdżają minibusy, bo wielkie
              autokary jeździłyby prawie puste. Wątpliwe by do Kielc codziennie przylatywało
              180-200 gości zagranizcznych. A rejs dwa razy w tygodniu mija się z celem,
              wtedy turysta wybierze pociąg z Krakowa czy W-wy. Lotnisko nie jest elementem
              przyciagającym, lecz przemysł i zabytki, dobra sieć hoteli. Wygodny AN-2
              kursujący dwa razy dziennie z W-wy jest lepszy niz olbrzymi "pasażer" dwa razy
              w tygodniu.
          • Gość: babetka Dziwię się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:18
            że zapomniał kolega o największych zakładach Kielecczyzny, czyli o zakładach
            cementowych, wapienniczych, produkcji kruszywa itd.
            Bo to są dzisiaj największe zakłady, dzięki którym Kieleckie się jeszcze jako
            tako trzyma.

I czy myśli kolega, że ten cement, wapno, kruszywo i produkty pochodne
            najlepiej transportować samolotami?

A te pyły wapienne to chyba bardzo konweniują z uzdrowiskami, bo dobrze
            wpływają na płuca gruźlików. Gdyby te pyły rozsypywać z samolotów, to
            Świętokrzyskie stałoby się jednym wielkim uzdrowiskiem i zjechaliby się
            gruźlicy z całego świata. Nawet ci z itd.
          • Gość: Wiedzący Re: Rozumek Lubawskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.06, 16:26
            Lotnisko w świętokrzyskim, wszyscy wiedzą jest potrzebne, ale nie o tym ta
            debata. Marszałek chce modernizować lotnisko w Masłowie, na tanie linie
            lotnicze to doskonały pomysł. Lepiej dać kase na tę modernizację oraz np. na
            autostradę do Balic (godzina drogi)niż wymyslać potężną inwestycję, bez szans
            realizacji.Wiedzący
    • Gość: lotto Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:57
      Nie można dopuścić do tego żeby te betonowe komuchy jeszcze na bezdechu
      narobiły bałaganu na kilkadziesiąt następnych lat. Marszałka na te ostatnie
      godziny należy umieścić w miejscowości koło przyszłego lotniska, chyba to jest
      zrozumiałe dla wszystkich gdzie ? Lotnisko musi powstać i to bardzo szybko
      ponieważ na dzień dzisiejszy jesteśmy odcięci od świata. Prezydent Lubawski
      swoim uporem i odważną krytyką może jedynie zająć jemu godne wyższe stanowisko.
      Jeśli będziemy myśleć kategoriami poprzedniej epoki to doprowadzimy do takiej
      sytuacji jak dzisiaj widzimy na wszystkich ośiedlach mieszkaniowych, mamy
      betonowe domy, lecz nie można do nich dojechać bo brakuje już miejsca na drogi
      dojazdowe i zieleńce. Dlatego decyzja Prezydenta Lubawskiego jest mądra i
      perspektywiczna. Budujmy najpierw w pustym polu lotnisko, potem szerokie drogi
      dojazdowe a na końcu niech powstają inne inwestycje dla których lotnisko nie
      będzie przeszkadzać.
      • Gość: Jacek Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 18:03
        To pan Prezydent wydał na siebie i region wyrok - caly kraj sie smieje z
        Kielc !Poczyatjcie "Dziennik" - najbiedniejsze miasto i region w Europie buduja
        najdroższe lotnisko !Brawa dla P.Lubawskiego.Zwolennicy centralizacji decyzji
        inwestycyjnych powinni przynać Panu Lubawskiemu nagrodę roczną - dostarczył im
        argumentów, iz nie można pozostawiać w rękach "samorządowców" decyzji, bo
        wybuduja nikomu nie potrzebne lotnisko za pól miliarda !A jescze liczy na
        fundusze z Unii ! Chyba urzednicy w Brukselii popłakali by się z radości
        czytając taki wniosek.Kilka miesiecy temu już było głosno o świetokrzyskich
        lotniskach - kiedy to "letadła" chceli mieć gospodarze w Ostrowcu,
        Skarżysku,Morawicy, Piekoszowie i nawet w Gowarczowie.Tak trzymać. czego to
        jeszcse scyzory nie wymyślą.
      • Gość: zyga Prezydent a pralka Frania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 14:10
        Decyzja Prezydenta jest mądra, że mądrzy ludzie nie potrafią jej
        zrozumieć.Panie Prezydencie! Co czwarty mieszkaniec Kielc ma jak Pan wyższe
        wykształcenie. Nie jest chłopem pańszczyźnianym, chodzącym boso, w przepasanej
        powrozem lnianej koszuli, umiejćącym czytać, pisać i myśleć.Ta ogłupiajaca
        Pańska propaganda dobrze, że teraz sie ujawniła.Podobno przez hałas w Masłowie
        wyprowadził Pan lotnisko do Obic.Na planach lotniskowych/ które przez Pana
        zostały zamówione/ hałas wynosi 70 decybeli. Jak w Pańskiej młodości pralka
        Frania prała Panu gacie w domu, to dawała 50 decybeli i Pan wyrósł na
        prezydenta Kielc.Moim zdaniem Panu LW wysypało się lotnisko i cała kampania
        wyborcza. Krzyczy na Marszałka, aby mu dał 100 mln euro, bo jak mu nie da, to
        się wku.. i wezwie wyborców, aby Marszałka nie wybrali.Na miejscu Marszałka
        jak bym miał w rezerwie 100 mln euro, tobym sam lotnisko budował a Prezydenta o
        zdanie nie pytał.Niech się LW drze dalej i tak lotniska w Obicach nie będzie,
        ponieważ xzajmują sie nimi ci sami ludzie, którzy doprowadzili do zadrzewienia
        Masłowa.
    • Gość: góral niskopienny Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 12:20
      Aż dziwne, jak wielu pracowników magistratu zamiast pracowac w pocie czoła dla
      dobra obywateli Kielc, siedzi i pierdząc w stołki stuka peany w internecie na
      cześć swojego szefa! Może słoneczko świętokrzyskiego kopnie się na dół swojego
      przyjaznego dla petenta urzędu i popatrzy, jak przyjaźnie o urzędzie wyrażają
      się petenci wydziału komunikacji? Albo ruszy swoje d... na ulicę Orlą i
      dostrzeże zabytkowy bruk na niej? W końcu to tylko 50 m od magistratu...
      Lotnisko???? To od początku do końca bujda na resorach dla maluczkich! Owszem,
      lotnisko być może tak, ale to załatwia się normalnym trybem, a nie
      przedwyborczym zadęciem. Od początku do końca sprawa lotniska, to tylko
      przedwyborcza gra pana L. i trzeba być naprawdę misiem o niewielkim rozumku, by
      tego nie zauważyć. Z lotniskiem czy bez z takimi drogami i taką pozostałą
      infrastrukturą Kielce pozostaną na długie lata zadupiem Europy, z którego to
      miasta jedynym awansem będzie ucieczka.
      A pseudointernauci z magistratu - do roboty!
      • Gość: x Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: 213.199.233.* 31.08.06, 12:27
        " a nie przedwyborczym zadęciem. Od początku do końca sprawa lotniska, to tylko
        przedwyborcza gra pana L. i trzeba być naprawdę misiem o niewielkim rozumku, by
        tego nie zauważyć."

brawo ... o lotniski mowi sie głośno od 3...4...5 lat (w Radio Kielce byly
        audycje co 3 misiace o postepie prac)wiec jak Ty to interpretujesz jako
        przedwyborczą propagande, to mi sie śmiać chce , żeś sie obudził w pore

góralu wracaj do siebie... i zajmij sie dojeniem krów
        • Gość: hipek Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.fly.pl 31.08.06, 14:00
          dziwna jest ta dyskusja. widze że niejaka babetka atakuje tutaj ostro pomysł
          wybudowania lotniska. Mam pytanie do babetki czemu uważasz że lotnisko jest w
          kielcach nie potrzebne? Mówisz że lepiej wydać te pieniądze na tory?? Jak do
          tego doszłaś? Myślałem że tory już od kilku lat w kielach są i to w wielu
          kierunkach. Wiem że reperezentujesz inna opcje polityczną niż p. Lubawski, ale
          skoro mieszkasz w kielcach to chyba powinno ci zależeć na tym żeby to miasto i
          cały region świętokrzyski sie rozwijał. Skoro możemy wziąć z Unii Europejskiej
          miljony euro na budwę lotniska i inne inwestycje to dlaczego mamy nie brać.
          Skoro chcemy budować most w Połańcu łączący dwa województwa to oba powinny
          wyłożyć na to pieniążki (pomine to że p Wołodźko jest z Płańca i już troszke
          kaski wydał tam na drogi np. śliczna droga w Rudnikach). Babetko może powiesz
          co ty byś wybudowała jakbyś dostała pieniążki z Unii. Oddałabyś żeby je
          przejedli w szpitalach i powiedzilei że cały czas mało? Może napisz tu swój
          plan rozwoju kielc i okolic zamaista wszytsko krytykować co tylko jest związane
          z Lubawskim. Czekam. A wracając do Grecji i Irlandii. Zgadza się Grecja to kraj
          turystyczny. Leży nad morzem śródziemnym i jest tam ciepło. Irandia to kraj nie
          turystyczny, raczej na wakcje się tam nie jeździ. Tylko że irlandia jest krajem
          dwa razy lepiej rozwiniętym od grecji mimo że w tym samym czasie wchodzili do
          unii. I o to tu chodzi. Wyznacznikiem rozwoju Państwa nie jest liczba lotnisk
          jak to ktoś tam napisał lecz jeko przycho narodwy na jednego mieszkańca. A
          chyba każdy wie że Polacy jeżdż niestety za pracą do Irlandii a nie do Grecji.
          Bo do grecji to tylko na wakacje można jechać. Pozdrawiam.
          • Gość: babetka Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 14:14
            Nie uważam, że lotnisko jest niepotrzebne. Uważam, że na tym etapie jest
            niepotrzebne lotnisko o planowanych parametrach. Nie będzie z niego żadnego
            pożytku, a setki milionów zostaną utopione i będą topione przez kilkanaście lub
            kilkadziesiąt lat.

Mówiliśmy o szerokich torach, które przechodzą przez Świętokrzyskie. Tylko, że
            te tory bez modernizacji są po prostu do dupy, jak wiele socjalistycznych
            wytworów.

Oczywiście, że reprezentuję inną opcję niż Lubawski. Przede wszystkim
            reprezentuję opcję ludzi myslących, a Lubawski reprezentuje opcję bolszewickich
            pseudokatolików.

Zależy mi, aby Kielce i region się rozwijały. Ale pakowanie setek milionów w
            kontrowersyjne lotnisko jest stratą szansy przez to, że te setki milionów nie
            zostaną przeznaczone na sprawy potrzebniejsze.

Te pieniądze z UE to są w 80 procentach nasze pieniądze, które płacimy w
            postaci podatków i są odprowadzane do UE. To tym bardziej zobowiązuje, aby te
            pieniądze zostały wydatkowane z głową, anie na mrzonki kretyna na urzędzie.

Jeżeli most w Połańcu jest potrzebny to nie jest istotne kto wyłoży, bo Polska
            jest jedna, anie podzielona na państwa wojewódzkie.

Jednym z głównych zadań samorządu, o wiele ważniejszym niż lotnisko (odsyłam do
            ustawy) jest zpewnienie opieki lekarskiej. Na to mam też zresztą inne zdanie
            niż genuiusz Lubawski i Wołodźko. Bo w sprawach służby sdrowia i zapewniania
            ludziom opieki i Lubawskim i Wołodźko postepoiwali i postępują, jak mały głupi
            Jasio.

To przecież Lubawski, a nie ja wspomniałam o Grecji i Irlandii. I to Lubawski,
            a nie ja zrobił z siebie tymi przykładami idiotę.
            I to Lubawski8 i Wołodźko widżą przyszłość Kielc i Świętokrzyskiego w turystyce.

I to Lubawski i Ty chyba także, nie wie dlaczego Irlandia osiągnęła sukces.
        • Gość: góral niskopienny Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 19:09
          Szanowny panie /pani/ x - wszystko to wiem, ale pan L. przedwyborczą grę
          rozpoczął już 4 3 2 1 rok temu /żeby trzymać się retoryki z postu/. Audycje z
          postępu budowy lotniska były chyba w literaturze SF, skoro decyzja o
          lokalizacji podjeta została zaledwie kilka miesięcy temu. W moim poście
          chciałem tylko zwrócić uwagę, że najpierw należy wyjąć nogi z g. a dopiero
          potem szykować się do lotu.
          A tak wogóle, to dlaczego tylko lotnisko? Może lepiej kosmodrom? A po
          kieleckich ulicach tylko czołgiem, bo samochodem się nie da.
          Co do dojenia krów, to wolałbym to, niż dojenie podatnika. A u siebie
          ciągle /od wielu lat/ jestem.
          Śniły by się wielkie rzeczy, a tu rzeczywistość skrzeczy...
        • Gość: Dera Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 08:49
          Lotnisko,lotnisko,lotnisko...wybory blisko a medialnie Wel-a zagranie i
          wypowiedzi pod adresem marszałka prwie genialne.tak zdobywa się elektorat-
          obietnicami.czy ktos podał raport o oddziaływaniu na środowisko lotniska?
          kieleckie liczy na turystyke mamy dużo terenów chronionych-jak wpłynie to na
          nie?Za pare lat czy ktoś bedzie jeszcze w tym miescie?Emeryci,do których dzieci
          z zagranicy beda przylatywac w odwiedziny raz na pół roku???targi nie
          potrzebują lotniska do rozwoju tylko dobrego zarządcy-powstały i się rozwinęły
          bez lotniska!!Turysci nie do konca latają tylko samolotami-zwłaszcza do
          gospodarstw agroturystycznych!A gdzie infrastruktura?Postawimy lotnisko i co?
          Nikt z niego się nie wydostanie bo koła pogubia za ogrodzeniem?A gdzie hotele-
          przyleci tysiace turystów,wystawców na targi i gdzie beda spali?rzeszów ma
          lotnisko od lat a leży w najbiedniejszych rejonach kraju i dzięki lotnisku nie
          słyszałem aby stawał się potegą!!Most na rzece-jako kielczaninowi nie
          koniecznie się równiez podoba!!na pewno każdy ma swoje racje ale kampania
          wyborcza się ropzpoczęła!...A i na koniec kadencji moze Wel powiedziałby co
          przez 4 lata zrobił!!!Nie co kończył po poprzednikach ale co zrobił!!
    • Gość: Kij Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 31.08.06, 13:23
      Jaką Nasz pan prezydent ma krótką pamięć i jak dba o Kielczan. Rządzi tym
      miastem już cztery lata, a wcześniej był wojewodą i jakie ma dokonania?..
      Jako wojewoda był za likwidacją województwa świętokrzyskiego, był przeciwko
      remontowi Sienkiewicza, jako wojewoda nie wykazał się niczym, aby sprzedać
      Exbud w obce ręce i oddać CTK Poznaniowi. Dziś jest wielkim zbawcą Kielc i
      krzyczy pełnym gardłem. I jeszcze jedno kto do Kielc przyszedł z inwestycjami,
      a raczej kto od Nas odszedł , EXBUD, MITEX, PIASECKI padł, KPBP BICK, CHEMAR i
      gdzie jest PRESTAL i KPRM I BANK Świętokrzyski pytam ??? To są dokonania.
      Ludzie nie mają pracy i muszą wyjeżdzać stąd. Z miasta ubyło ponad 10 tysięcy
      ludzi. To są dokonania pana prezydenta.
    • Gość: babetka Kilka pytań dla kretyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:28
      Ilu ludzi dziennie musi skorzystać z lotniska w Kielcach, aby lotnisko wyszło
      na zero lub przynosiło takie straty żeby co roku nie trzeba było do tego
      dopłacać milionów?

Jak to się ma do prognozy demograficznej, wg której za 20 lat Kielce maja mieć
      160 tys. mieszkańców?

Jakie są marzenia – ile nowych przedsiębiorstw powstanie w wyniku wybudowania
      lotniska?

W razie wybudowania lotniska i codziennego napływu 5 tysięcy turystów, gdzie ci
      turyści zrobią kupę?
      • tkforever Re: Kilka pytań dla kretyna 31.08.06, 20:32
        Gość portalu: babetka napisał(a):

> Ilu ludzi dziennie musi skorzystać z lotniska w Kielcach, aby lotnisko wyszło
        > na zero lub przynosiło takie straty żeby co roku nie trzeba było do tego
        > dopłacać milionów?

Z lotniska będą korzystać nie tylko Kielczanie wszystko zależy od
        skomunikowania rozkładów lotów.

> Jak to się ma do prognozy demograficznej, wg której za 20 lat Kielce maja
        mieć
        > 160 tys. mieszkańców?

To nie tylko problem Kielc lecz całego kraju ponadto im więcej Kielczan za
        granicą tym lepiej dla lotniska w końcu trzeba odwiedzać pozostawionych w kraju
        krewnych.Pozatym duże lotnisko to dużo miejsc pracy chyba nawet była by to
        firma zatrudniająca największą ilośc pracowników w regionie, pośrednio i
        bezpośrednio

> Jakie są marzenia – ile nowych przedsiębiorstw powstanie w wyniku wybudow
        > ania
        > lotniska?

Uważam że z pewnością więcej niż gdyby go nie zbudowano przykładem niech będzie
        wspomniana już na tym forum firma electrolux

> W razie wybudowania lotniska i codziennego napływu 5 tysięcy turystów, gdzie
        ci
        >
        > turyści zrobią kupę?

Może będą mieli obstrukcję po serwowanych przez tanie linie posiłkach.Ale do
        rzeczy masz bardzo uboga wyobraznie i słabe rozeznanie w temacie babet(ko)
        • Gość: babetka Re: Kilka pytań dla kretyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 21:09
          Pytanie było proste - ilu?

Im więcej Kielczan za granicą tym mniejsze dochody miasta i tym mniejsza
          możliwość regulowania przez pozostałych emerytów nalezności wobec miasta, a
          więc konieczność zwiększonej pomocy socjalnej. Wątpię, czy zrekompensują to
          odwiedziny.

Jeżeli lotnisko będzie niedochodowe, to im więcej na nim zatrudnionych osób,
          tym większy deficyt, a że będzie to firma państwowa lub komunalna to tym
          większa niegospodarność, bo będą tym zawiadywali ludzie z nadania ograniczonych
          urzędników.

To, co uważasz, toi istotne nie jest. Ważne jest założenie i wynikajace z tego
          założenia efekty ekonomiczne oszacowane w sposób już przeze mnie opisany.

Nie jest prawdą, że głównym powodem rezygnacji elektroluxu z inwestycji był
          brak lotniska.

Ja oczywiście nie mam w "temacie" dużego rozeznania, ale na peno większe niż Ty
          i Wojtuś Lubawski.
            • Gość: Kik Re:Tak dla małych samolotów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 23:40
              I słusznie, małymi samolotami mozna latać z Masłowa, po wydłużeniu pasa i
              uzupełnieniu nawigacji,nawet 60-70 miejscowymi samolotami. I to bardzo szybko,
              nawet na wiosnę 2007.PO kraju bez problemow, w systemie dolotowym - małym
              samolotem do Krakowa, katowic Warszawey , Łodzi lub Rzeszowa, a dalej tanimi
              liniami do Anglii, Irlandii czy Skandynawii.Do bliższych portów europejskich
              nbezpośrednio z Małśowa - np. na wczasy do Włoch, Hiszpanii,lub na lodowce do
              Austrii, Niemiec lub Szwajcarii.
              Jako mieszkaniec Masłowa wiem, że problemem jest kiepskie zarządzanie spółka
              lotniskowa,trzeba dać tam faceta, który to ruszy, a nie działacza partyjnego.
              Mówi się,że są rozsądni ludzie w Towarzystwie "Lotnisko dla Kielc"(
              społecznicy ) może ich wysłuchać, skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.
      • Gość: mila Re: Kilka pytań dla kretyna IP: *.134.219.81.static.kielce.msk.pl 31.08.06, 23:26
        Babetka, kielczanin, klon- zgadzam się z Waszymi opiniami prawie w całej
        rozciągłości!!
        Momentami w tej dyskusji pachnie tragi- farsą.
        Bo zarazem smutne i komiczne jest ,że jak przypomina babetka- kupy nie ma jak w
        Kielcach zrobić, a tu takie odlotowe ambicje. O mały figiel, a zapomniano by
        o toaletach na prestiżowym Stadionie.(Sama struchlałam na widok babki kucającej
        pod kasztanem na ul. Solnej w biały dzień na oczach co rusz wychodzących
        klientów PZU.Bidulka, nie miała gdzie i jak).
        Odlotowymi powinny być w pierwszej kolejności drogi- to tu rozgrywa się
        codzienne utrapienie tysięcy ludzi dojeżdżających do Kielc, a samochodów
        przybywa z każdym miesiącem. Dlaczego nie forsować idei drogi ekspresowej,
        łączącej Warszawę z Krakowem.Kielcom by to na najbliższe lata wystarczyło.
        W tym i tym (niedoszłym) turystom.I tu znowu muszę zgodzić się z babetką.

Kieleckie może liczyć na turystykę, tak, ale niszową ,młodzieżową lub
        emerytalno-dziecięcą (ujrzymy tu prędzej dziadka z wnukiem niż Niemca , dla
        którego Karaiby są już chlebem powszednim turystyki. A czegóż on miałby w
        świętokrzyskim szukać? Nudy, smrodku i spokoju, to i owszem-znajdzie.
        Zdobywać Łysicę to może dziadek z wnukiem.Oni przyjadą - ale niekoniecznie
        samolotem.
        lLotnisko na aktualny stan rzeczy uważam za totalny absurd. Za pomysł
        nieprzystający ani do infrastruktury tego województwa, ani
        wiejskiej,niewyrobionej mentalności jej mieszkańców,zapyziałych kątów i
        łazienek.Za śmieszne zderzenie prymitywnego z ekstranowoczesnym.

9
    • Gość: konrad Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.tkdami.net 31.08.06, 13:37
      To co dzisiaj przeczytalem to skandal.Urodzilem sie w Kielcach.Cale zycie
      marzylem aby miasto zaczelo sie rozwijac.Wiem ze budowa lotniska to
      najwazniejsza inwestycja.Lotnisko sciagnie inwestorow zagranicznych a to z
      czasem zwiekszy wplywy budzetowe naszego wojewodztwa.Moze znalazlaby sie praca
      dla mlodych ludzi,ktozy dzis musza emigrowac.Takich ludzi jak Pan Wolodzko
      nalezy jak najszybciej sie pozbyc.Mam nadzieje ze stanie sie to jak
      najszybciej.
      • Gość: babetka Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:42
        Wytłumacz mi dlaczego lotnisko ściągnie inwestorów zargranicznych?

A swoją drogą inwestorów obiecywał Lubawski przed poprzednimi wyborami.
        Twierdził, że jest już zaawansowany w rozmowach. I wtedy nie wspominał o
        lotnisku.
        Ale geniusz Lubawski żadnego inwestora nie ściągnął i nic inwestorom do
        zaoferowania nie ma. No. może oprócz mozliwości złożenia kwiatków pod pomnikami
        i zarobienia pałką na nowym stadionie.
        To z pałką, to dla inwestorów miłosników sportów ekstremalnych.
        • Gość: Klon Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:57
          jakoś trudno mi dostrzec związek miedzy dużym portem lotniczym, a inwestycjami.
          Handlowcy moga dotrzec do Kielc małym samolotem, a "puste" przeloty stanę się
          nieopłacalne i każda linia takie loty zawiesi. Inwestować w daleka przyszłość?
          Za lat naście będą inne technologie, inne potrzeby. Budowac duzy dworzec
          kolejowy w szczerym polu z nadzieją, że się ktos osiedli? Bezrobotny
          Kielczanin gdzieś poleci? A moze by tak pomyśleć o stanowiskach pracy, by ten
          Kielczanin mial pieniądze na loty, bo jak narazie to nie wszystkich stac na
          autobus.
        • oryganion1 Re: Lubawski: Marszałek wydał wyrok na miasto 31.08.06, 14:04
          kluczowe pytanie które postawiła babetka
          1 co zrobic aby inwestorzy chcieli przyjśc do Kielc?
          2 i następne - jaki jest priorytet?
          3 i nastepne - co zależy od regionu?> - od nas a co od decyzji ponadregionalnych?
          4.czy lotnisko ma priorytet? dlaczego?

ponieważ póki co nie mozemy wybierac w inwestorach lepiej pomysleć kategoriami
          tego inwestora - co on by chciał mieć?
          - mówiąc najkrócej: - najważniejsi sa 1/ludzie - 2/póżniej pomysł - 3pieniądze
          /inwestor sie znajdzie- jak będza ludzie+pomysł=pieniądze /
          Druga grupa czynników ; otoczenie - infrastruktura, połozenie / zaden inwestor
          nie bedzie budował tej infrastruktrury/ on dobrze liczy / lotnisko nie musi byc
          najważniejsze - moze
          Trzecia - ponad regionalne - system polityczny - bezpieczeństwo i stabilnosc
          gospodarcza
          wyglada na to ze poza połozeniem - wszytkiego braknie a zwłaszcza ludzi z pomysłem

• Gość: behemot rzeczy oczywiste IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 14:39
          Jeden z moich gości przylatywał do Polski w interesach na jeden dzień. Zjedlismy obiad, porozmawiali i on leciał dalej. Wstawał w Oslo, leciał do Warszawy, a wieczorem wsiadał w samolot do Turcji, bo coś tam chciał rozkręcić. Potem wracał do USA. Nie mógł się nadziwić, dlaczego spotykamy się w Warszawie, a nie w Kielcach. Policja nie puszcza obcokrajowców? - pytał.

Inny siedział i pilnował interesów w Londynie. Tylko raz był w Polsce. Do Kielc tylko dzwonił, bo tłumaczył, że on chciałby polecieć rano i wrócić po południu, bo nie ma czasu, a jakby już miał czas, to wolałby się bawić z dzieckiem niż jechać 200 km z Warszawy do Kielc.

To było w latach 90, kiedy polska gospodarka przyśpieszała. Onie teraz już nie przyjeżdżają. Dali sobie spokój. Szkoda. Ten pierwszy po namyśle przeniósł planowaną inwestycję do Turcji. W Polsce miał dobrą kadrę ale ani się nie mógł poruszać po kraju, ani dodzwonić.

Znajomy ma gospodarstwo agro i wypasioną stronę www. Plus konie, kawałek wody z rybami niedaleko, itp. Córka jest "po stażu" (w zmywaku) w Londynie (ale mówi po angielsku). Mówi, że anglicy co tydzień się pytają o pobyt weekendowy ale jak im odpisuje, że z Krakowa trzeba 2-3 godziny jechać to wymiękają. Oni chcą pochodzić po Puszczy Jodłowej, poimprezować we własnym towarzystwie w weekend, a nie wynajmować samochody i tłuc się po polskich drogach.

...a jak przyjechali znajomi znajomych z ukraińskiej prowincji, Polacy zapomniani przez Polskę, to najbardziej ich dziwiło, że gospodyni wyrzuca rajstopy, jak się zrobi oczko. Mowę im odebrało. Kręcili głowami.
          Na pamiątkę zabrali sobie z restauracji słomkę plastikową, którą się zagina na końcu.
          I wcale ci się, babetka nie dziwię, że przydatność lotniska jest dla ciebie żadna. Bo rzeczy oczywiste nie zawsze i nie dla każdego są oczywiste.
              • Gość: babetka Re: rzeczy oczywiste IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 15:10
                A co mam przyznać?

Że w syfie, w którym nie ma uzbrojonych terenów inwestycyjnych, gdzie nie ma
                jak dojechać, gdzie są drogie media, gdzie brak wykwalifikowanych pracowników,
                gdzie brak systemu wspierania inwestorów, gdzie każdy czycha na łapówki, gdzie
                Lubawski już na etapie przetargu oszukuje inwestora, lotnisko sprai, że się
                sypną inwestycje?

Że kapitalista tylko czeka żeby samolotem wylądować w Kielcach?
                W Chinach kapitalista inwestuje bez lotnisk i bez dróg.
                W dzisiejszej dobie kwestia komunikacji interpersonalnej nie stanowi problemu.
                Co więcej - nie stanowi nawet problemu bieżący ogląd produkcji, bo przecież
                można ustawić kamery i obejrzeć to na ekraniku.

I tylko skończony debil może sądzić, że kapitalista z samozaparciem lata po
                swoich zakładach zamiast opalać się na basenie i popijać piwko.

Choziaż może nie skończony debil tylko człowiek o nawykach bazarowego kupczyka
                lub Wojtusia Lubawskiego.
              • Gość: perugino Re: rzeczy oczywiste IP: *.crowley.pl 31.08.06, 15:13
                piszac to wszystko, pokazales w jakims sesie, ze warto... warto sie starac,
                warto dyskutowac; jak moze do ludzi nie trafiać, że lotnisko oznacza ozywienie
                gospodarcze; jak widze pytania typu: "a niby jak lotnisko sprowadzi inwestcyje?"
                to zastanawiam sie na jakim swiecie, zyja ci ludzie...
                przeciez na lotnisku nie pojawiaja sie tylko samoloty rejsowe (choc tanie linie,
                jesli wynegocjowalyby dobre ceny, napewno nie omijalyby kielc i przyczynilyby
                sie do rozwoju turystyki) ale tez czartery, loty prywatnych samolotow... wiecie
                ilu biznesmenow ma wlasne samoloty? przeciez nie latali by nimi do warszawy i
                krakowa, a potem samochodem do kielc...
                lotnisko to rozwoj! tym bardziej, ze poki co omijaja nas autostrady i szybka
                kolej, dlatego moze do was trafi, ze lepiej jest wybudowac tu lotnisko niz
                liczyc, ze kiedys wladza centralna postanowi polaczyc nas ze swiatem...

pozdro dla behemota!
                • Gość: behemot Re: rzeczy oczywiste IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 23:08
                  Kiedy w 1885 r. kończono budowę kolei w Kielcach to z miasta do dworca kolejowego biegła piaszczysta droga. Podróżni musieli się w dodatku "wpław" przeprawiać przez rzekę, bo mostek na Silnicy zbudowano później.

Oczywiście były obawy i wątpliwości. Uzasadnione. Nikt w zasadnie nie kazał władzom miasta udowadniać, że kolej jest opłacalna, bo wiadomo było, że nie jest i na cholerę to komu. W dodatku "odbierała krowom mleko", drób się płoszył i w ogóle mocno wkur...rzająca to była zabawka. Zwłaszcza dla niepiśmiennych hodowców nierogacizny z ulicy Wesołej.
                  Nie wiadomo było, co też ta kolej miałaby wozić, bo naprawdę duże zakłady przemysłowe (wapienniki i huta szkła) ROZWINĘŁY SIĘ DOPIERO PO ZBUDOWANIU KOLEI, a starozakonna w większości ludność Kielc za nic by nie wsiadła do tego diabelskiego wynalazku.

Nawiasem mówiąc, ciekawe jak bbb znosi fakt istnienia w naszym mieście kolei? Nieopłacalnej kolei, dodam. Bo jak dostaje piany na nieistniejące lotnisko, to co powie o istniejącej kolei?
      • Gość: hipek Re: Chcę się dowiedzieć od tytanów intelektu na f IP: *.fly.pl 31.08.06, 14:02
        dziwna jest ta dyskusja. widze że niejaka babetka atakuje tutaj ostro pomysł
        wybudowania lotniska. Mam pytanie do babetki czemu uważasz że lotnisko jest w
        kielcach nie potrzebne? Mówisz że lepiej wydać te pieniądze na tory?? Jak do
        tego doszłaś? Myślałem że tory już od kilku lat w kielach są i to w wielu
        kierunkach. Wiem że reperezentujesz inna opcje polityczną niż p. Lubawski, ale
        skoro mieszkasz w kielcach to chyba powinno ci zależeć na tym żeby to miasto i
        cały region świętokrzyski sie rozwijał. Skoro możemy wziąć z Unii Europejskiej
        miljony euro na budwę lotniska i inne inwestycje to dlaczego mamy nie brać.
        Skoro chcemy budować most w Połańcu łączący dwa województwa to oba powinny
        wyłożyć na to pieniążki (pomine to że p Wołodźko jest z Płańca i już troszke
        kaski wydał tam na drogi np. śliczna droga w Rudnikach). Babetko może powiesz
        co ty byś wybudowała jakbyś dostała pieniążki z Unii. Oddałabyś żeby je
        przejedli w szpitalach i powiedzilei że cały czas mało? Może napisz tu swój
        plan rozwoju kielc i okolic zamaista wszytsko krytykować co tylko jest związane
        z Lubawskim. Czekam. A wracając do Grecji i Irlandii. Zgadza się Grecja to kraj
        turystyczny. Leży nad morzem śródziemnym i jest tam ciepło. Irandia to kraj nie
        turystyczny, raczej na wakcje się tam nie jeździ. Tylko że irlandia jest krajem
        dwa razy lepiej rozwiniętym od grecji mimo że w tym samym czasie wchodzili do
        unii. I o to tu chodzi. Wyznacznikiem rozwoju Państwa nie jest liczba lotnisk
        jak to ktoś tam napisał lecz jeko przycho narodwy na jednego mieszkańca. A
        chyba każdy wie że Polacy jeżdż niestety za pracą do Irlandii a nie do Grecji.
        Bo do grecji to tylko na wakacje można jechać. Pozdrawiam.