Dodaj do ulubionych

Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:06
Lubawski musi odejść. To co dzieje się w mieście przypomina sytuację w całym
kraju. Ludzie związani z PiSem niszczą to miasto i ten kraj.
Obserwuj wątek
    • Gość: xenia Lubawski ma racje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:08
      Ja nie chce dokładac z moich podatków. Ja chcę by moje podatki szły na coś
      innego i chcę jeździć nowym autobusem jak człowiek na zachodzie. W tej kwestii
      popieram starania pana Lubawskiego.
      • Gość: heh Re: Lubawski ma racje IP: *.134.219.81.static.kielce.msk.pl 14.08.07, 12:56
        Człowiek "na zachodzie " to nigdy nie wie, czy jakiś autobus
        przyjedzie, i o której godzinie ,czy strajk się się rozpoczął ,czy
        może już skończył ? Humorystyczny post :)Naśladowcy życia
        zachodniego,pomników i galerii,nikt wam nie kaze tutaj uszczęśliwiać
        INNYCH,na siłę (-:_
      • Gość: Oburzony Re: Lubawski ma racje IP: *.mant.adsl.ntlworld.com 14.08.07, 18:26
        Lubawski to cham, wszystko w Kiecach chce zniszczyć, to nie pierwsza spółka
        którą chce rozwalić. Postawił sobie to chyba z punkt honoru odkąd objął władzę
        totalitarną w mieście. Niech zapewni pracującym w MPK jakiś pakiet socjalny a
        dopiero potem sprzedaje prywaciarzowi. Ciekawe jaki procent skapnie panu
        Lubawskiemu za taką transakcje...
      • Gość: eeeewa Re: Lubawski ma racje IP: 81.219.208.* 15.08.07, 00:31
        A czym zajmuje się żona p. Lubawskiego? Nie przypadkiem prywatym
        transportem?
        Jestesmy za mali na te układy. Pozdrawiam
      • Gość: ico Re: Lubawski ma racje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 09:15
        przed prywatyzacją miasto dopłacalo 3,71 zł po prywatyzacji ma doplacac
        4,71 zł .Jakieś wnioski?
        • Gość: RAfał Re: Lubawski ma racje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 11:41
          że lubawski "bardzo troszczy się o interesy własnej firmy"??
      • Gość: fiskus Do Xenii i Jej podobnych! IP: 193.59.48.* 15.08.07, 17:05
        A ile Ty Xeniu tych podatków płacisz?
        Coś mi się zdaję, że nie za dużo.
        Pozdrawim
        Fiskus
        Jeżeli się z tym Xeniu nie zgadzasz
        zapraszam do skarbowego.
      • czasowstrzymywacz2 lubawski musi odejść 16.08.07, 21:12
        to jest jedyne rozwiązanie problemów tego miasta!
    • Gość: Ania ze stoku Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:11
      Dziekuje kielckiemu MPK za strajk do pracy przez was dziś sie nie dostałam.
      • Gość: BEATA Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.kielce.net.pl 14.08.07, 09:18
        No własnie, mpk sobie strajkuje i ma w nosie pasażerów, którzy
        wykładaja kupę kasy na bilety miesięczne. najwyraźniej sądzą że
        tylko oni w Kielcach pracują, albo jak oni strajkują to strajkuja
        wszyscy.
        • Gość: Aga Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: 195.116.245.* 14.08.07, 11:20
          Racja. Przecież ludzie płacą naprawdę niemałe pieniądze za transport
          komunikacją miejską. No bo czy to mało 2 zł za bilet w 1 stronę dla
          kogoś, kto jest np. na stażu za 450 zl? Z biletami miesięcznymi to
          samo - ludzie je mają, a autobusy nie jeżdżą. Dziwię się, że nie
          została uruchomiona komunikacja zastępcza.
          • Gość: Michał Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:17
            hahaha, dziwisz się że nie została uruchomiona komunikacja zastępcza?? ojejku...
            a nie wiesz skąd by sobie lubawski ponad 140 wozów sptrzepnął??<lol2> ale nie
            martwcie się, lubawski przyjedzie z hiszpanii czy tam grecji to pewnie podstawi
            wam swoje audi <lol2>
      • Gość: 12345678 Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 19:26
        z buta aniu
    • Gość: zawiedziona Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:14
      Dzsisejszy strajk uderzył gónie w nas pasażerów. Co to mpk wyrabia, nie mam
      pojęcia. Panowie możecie w inny sposób protestowac ale my nie musimy cierpieć
      przez ten strajk.
      • Gość: jqs Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:17
        lekarze też strajkują i mają wszystko w d..
      • lukas123478 Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus 16.08.07, 21:25
        alez kierowcy mpk w inny sposob probowali zwrócic uwage na swoje problemy
        np.wywieszaniem miniaturkowych flag na lusterkach autobusu ale to nic nie
        pomagało.nikt nie chciał z nimi rozmawiac tak jak robia to teraz.wiec nie dziw
        sie ze zdecydowlai sie na tak radykalny krok.ja bym zrobił to samo na ich miejscu
    • Gość: remik80 Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:37
      Cuy"LUBAWSKI MUSI ODEJSĆC" - gośc marcin tak napisał, człowieku wiesz co to mi
      przypomina kiedyś ktoś mówił. "BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ" Popieram inicjatywe
      urzędu miasta choć sam dziś spóźniłem sie do pracy bo sobie strajkuje mpk.
      • Gość: włodek ten strajk to wina zaniechania miasta IP: *.215.219.81.static.kielce.msk.pl 14.08.07, 11:06
        o sytuacji w MPK głośno jest już od kilku miesięcy ale miasto się tym nie
        przejmuje. pisali petycje, oflagowali autobusy. co więcej można zrobić? jeżeli
        władza jest ślepa to tylko po takim proteście może zauważyć problem. szkoda, że
        decydenci w kielcach raczej nie korzystają z komunikacji zbiorowej, bo sobie za
        nasze pieniądze pokupowali luksusowe limuzyny z klimatyzacją i nie obchodzi ich
        czym jeżdżą (albo i nie) zwykli mieszkańcy.
    • Gość: jony Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.kielce.net.pl 14.08.07, 09:38
      W pełni popieram Prezydenta Lubawskiego!!! Na zarządzaniu i ekonomii
      tak znają się związki zawodowe MPK jak zapewne na gramatyce języka
      tureckiego. Panowie szoferaki! Nie podoba się wam? to do Londynu lub
      Dublina jechać. Od inwestora oczekujecie osłon socjalnych???
      Do roboty, albo zwalniać się i dupy nie zawracać. Jak na razie to
      ja - podatnik was utrzymuję, a wy jesteście od tego jak dupa od
      srania że by przewozić pasażerów, a nie filozofować. Już jeden z
      waszych przedstawicieli filozof Leper pokazał jak można rozłożyć
      kraj. A ja ne pozwolę, aby moje miasto w którym żyję od urodzenia
      zostało w jakiś sposób sparaliżowane!!!
      • Gość: kiz Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:15
        mało mnie obchodzi kto kogo popiera.Tak samo nie interesuje mnie
        wojna pana Lubawskiego z kolegą z Solidarności. Dla nikogo nie było
        tajemnicą że do takiego strajku ma dojść. W związku z tym
        obowiązkiem prezydenta miasta było zabezpieczyć zastępczy transport.
        A jak tego nie potrafi to powinien odejść. Za parę dni to kupię
        sobie rower. A może chodzi o napychanie kieszeni taksówkarzom?
        • Gość: REX Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:21
          nie nie nie;) nie chodzi o napychanie kieszeni taxi... lecz o napychanie
          kieszeni busiarzy... z ORLIKA ;)

Pan lubawski kiedyś myślał o tym, albo mpk pozostało w obecnej postaci, lecz
          tylko ma miasto, wszystkie podmiejskie miały obsługiwać busy...właśnie z orlika...
          • Gość: antyaron Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 17:56
            > tylko ma miasto, wszystkie podmiejskie miały obsługiwać busy...właśnie z orlika
            > ...

a jak myślicie dlaczego ?
            • Gość: Michał Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 02:16
              bo lubawski ma w tym interes??:)

zapewne tak jest :P
      • Gość: loy Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 23:12
        jony! Chodzi o to,że nie dosyć że nie dają NORMALNIE zarabiać, to jeszcze
        zwolnić się nie pozwalają. Dlatego ,,szoferaki,, po 30-tu latach pracy porzucają
        ją. A tak samo jak dupa nie jest tylko od srania, tak samo kierowca nie jest
        parobkiem którego można poniżać.
        • Gość: gg Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 18:10
          zgoda że kierowcy nie wolno poniżać ale jak będziecie się tak
          trzymać solidarności to wyjdziecie na tym jak 240 pracowników Temy
          Polskiej.Jak ? Ano tak że spotkamy się na Kolberga.Radzę - miejcie
          swój rozum.
      • Gość: obserwator Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.chello.pl 17.08.07, 09:53
        Ciekawe jak ty będziesz dochodził swoich praw w Pracy. Przecież z tymi ludźmi
        nikt nie rozmawia. Słowa jakie ktoś rzuca ,że patologia ,że zwolnienia lekarskie
        to jak z dawnych lat ( mydlenie oczu). Tu chyba idzie o coś więcej , Ktoś na
        tym ugra niezłą Kasę !!!!
    • Gość: księgowy Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:44
      Mam pytanie na stronie Kieleckiego MPK www.mpk.kielce.pl/?page[0]=firma
      jest podane, że mamy Ilość autobusów ogółem - 177 ---> a na samym końcu
      Zatrudnienie - 634 etaty wiec się zapytam bo z prostego wyliczenia wynika, co
      robi pozostała częśc załogi w stanie 457 osob?? Prosze mi wytłumaczyć.
      • Gość: tromba Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:52
        177 autobusów x 3 kierowców (nie sądzisz chyba że jeden kierowca ma
        do dyspozycji jeden autobus) = 531, więc zostaje 103 osoby z czego
        pewnie połowa to mechanicy i pozostały"niebieski" personel a reszta
        to administracja. Moim zdaniem jeszcze nie jest źle.
        • Gość: kermit Widać , że ejsteś z MPK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:54
          To ja MPK jeżdzi na 3 zmiany jasne jasne. Jesli są 3 zmiany i pracujecie
          rotacyjnie to wytłumacz mi gdzie jest pozostałe 177 autobusów???
          • Gość: Frank [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:24
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • Gość: max Re: Widać , że ejsteś z MPK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 19:13
              Domagam sie by moderatorzy ustalili autora postu o Wojtku zlodzieju i i zglosili
              sprawe do prokuratury. A ustalic latwo !!!
              • Gość: Google Re: Widać , że ejsteś z MPK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 02:18
                hahaha, a czy ktoś powiedział o jakiego wojtka chodzi??:) jakoś nie doczytałem
                się tego :D TAaak, złóżcie donos do prokuratury... tak jak chrabąszcz na
                latosińskiego że strajk był za długi.... gó.., z tego będzie... ale zawsze ktoś
                okaże się frajerem ;]
        • Gość: lopez Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.chello.pl 15.08.07, 10:46
          Nie do konca masz racje.Co do mechaników to się zgodzę,ale autobusy nie mają
          obsady 3 kierowców tylko max.2.Przy czym częśc z tego ma obsadę jednoosobowa
          ponieważ ten sam kierowca jezdzi w przewozach szczytowych tzn. rano gdzieś do
          godz.9 i pózniej gdzieś od 14 do 17-18.
      • Gość: lopez Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.chello.pl 15.08.07, 10:42
        457 pozostałych osób to pracownicy tzw. umysłowi,czyli niewiele wkładające
        wysiłku w swoją pracę biuro
      • Gość: ja Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 19:13
        mądra ( mądry ) strasznie jesteś autobusow masz 177 a na jeden
        autobus przypada 2 kierowców to jest 354 kierowców kumasz czacze a
        reszta to mechaniki biura i te sprawy jak =) ps jak nie wiesz to
        sie nie wypowiadaj
    • Gość: martyna Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:47
      MAm opłapłacony bilet miesięczny i chciałam dziś pojechać do babci (ze Stoku na
      Ślichowice) i teraz mam pytanie skoro zapałacony mam bilet miesięczny a nie moge
      jechać to ja trace pieniążki na dojechania i moje pytanko jest takie czy MPK
      może mi oddac pieniążki?? Bo dodam, że moja babcia jest chora i po drodze robie
      jej zakupy
      • Gość: Michał Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:26
        Oczywiście masz takie prawo, lecz TY zwortu pieniędzy możesz domagać się od
        ZTM'u ponieważ to z nim zawarłaś umowę na przejazdy przez miesiąc w postaci tego
        biletu miesięcznego, aczkolwiek bardzo wątpie, abyś dostała choć 1pln...

Pozdrawiam Marek213
        • t-mon Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus 14.08.07, 15:43

ja mam bilet sieciowy
          dziś powinienem jechać 4 autobusami a drałowałem na piechotkę
          nie mały hektar
          gratuleszyn dla miasta za transport zastępczy i dla kierowców za pore strajku
    • Gość: mexx Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:49
      Ich obowiązkiem jest wyjechać, ja dziś nie mogłem spraw załatwić, i jestem
      stratny a na samochód czy taksówke mnie jako studenta nie stać. Dziękuje
    • Gość: wyborca Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:52
      Nie ejstem Fanem Pana Prezydenta ale popieram jego decyzje. Myśli on
      ekonomicznie i ze zdrowym rozsądkiem.
      • Gość: ja Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.dss.com.pl 14.08.07, 11:08
        pan prezydent to chyba zna się na ekonomii własnej, a jeśli idzie o
        miasto i ludzi to tylko przez pryzmat własnych korzyści.
        Chociaż nie dojechałam dzisiaj do pracy ( amam bilet miesięczny i od
        20 lat korzystam tylko z komunikacji miejskiej) popieram ten strajk,
        ludzie chcą godnie pracować godnie zarabiac i godnie żyć.
        ludzie czy wiecie ile zarabia kierowca w MPK? Myślę, że nikt by sie
        nie zamienił na taką pracę za takie pieniadze jak oni mają.
        Inne firmy w Kielcach miały pakiet socjalny i podwyzki a oni to co
        nie ludzie ?
        Chyba też mają prawa jak my wszyscy. nie gańmy ich lecz popierajmy
        bo tylko wtedy może im się uda.
      • Gość: Kamil Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:34
        Ja też popieram, to co robi prezydent, bardzo podoba mi się to że mpk starajkuje
        a on pojechał sobie na urlop, zamiast rozmawiać z załogą firmy, bądź organizować
        transport zatępczy dla kielczan (chociać ciekawe jestem skąd sobie wykmini ponad
        200 kierowców i ponad 140 wozów) to pewnie się teraz śmieć opala się na majorce
        na pieniądze z ludzkich podatków....

TAk więc 100% poparcia dla lubawskiego, oby tak dalej... na pewno wyprowadzę się
        z kielc jeśli nadal lubawski będzie prezydentem
        • jurek_inw Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus 14.08.07, 12:39
          Prezydent ma tez swoich zastepcow, ktorzy pracuja.
          • Gość: Karol Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 02:20
            jakoś bez efektów....

a dwa że przecież zastępcy prezydenta..." nie są uprawnieni do prowadzenia
            rozmow..." tak jak np. pan chrabąszcz...
        • Gość: gnom Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 17:18
          rece mi opadaja czytajac te bzdury o audi prezydenta czy o jego wakacjach na
          majorce. ludzie, nie wiem, czy bylibyscie dumni z prezydenta gdyby jezdzil
          trabantem i czy zmieniloby to cokolwiek, gdyby odpoczywal, nie jezdzil na
          wakacje, czy w ogle nie spal. chyba nie myslicie, ze prezydent miasta
          wojewodzkiego powinien zarabiac 500zl miesiecznie i jezdzic komunikacja
          miejska?mozna go lubic lub nie, ale troche rozsadku!
    • Gość: Gość Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:55
      Jestem oburzona formą protestu kieleckiego MPK. Wprawdzie dziś jestem
      szczęściarą, bo mam urlop i nie muszę dojechać na czas do pracy, ale strajk
      kierowców autobusów dotknął mnie 21 czerwca. Po raz kolejny MPK nie wywiązuje
      się z umowy z klientem, tj. pasażerem. Może na znak protestu przestaniemy
      kasować bilety w autobusach?
      • Gość: Michał Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:29
        Popieram, jak przestaniecie kasować bilety to ZTM WRESZCIE PADNIE i wreszcie się
        coś ruszy....

kupując bilet naganiasz hajs ztmowi, a nie mpk... mpk dostaje tylko za
        przejechane kilometry...
      • Gość: lopez Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.chello.pl 15.08.07, 10:55
        I tak połowa posażerów nie kasuje biletów.Ale autobusem nowym czystym,najlepiej
        z klimą i z miłą i zadowoloną z życia obsługą(kierowcami) to chciało by się jezdzic
    • Gość: bebe Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 09:56
      tak trzymać chłopaki- jestem pasażerką ale popieram to co robicie-
      wszyscy pracodawcy chcieliby żeby pracować darmo i wyciskają z nas
      ostatnie soki -to niewolnictwo XXI wieku!
      • Gość: zuzol Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:01
        a jak chcesz to płać sobie podatki by jeżdzić takim taborem ja prowadze sklep i
        nie chcę juz dopłacać. Moje dziecko do szkoły chcę by jeździło lepszymi autobusami.
        • Gość: Gość Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:04
          A czemu pan Lubawski nie da na nowe autobusy? On już nie chce inwestować w MPK
          on woli to sprzedać i mieć z głowy :/
          • Gość: bileciarz Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:08
            A czemu ma dac na mpk ja Gośc portalu "gość" pisze?/ czemu. Ja sobie nie zycze
            by dawał moje pieniądze z podatków na MPK. Czemu on ma dawać na autobusy. MPK
            jest firmą która powinna zarabiac na siebie i na nowy tabor.
            • Gość: kielczanin Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.07, 08:36
              a nie wiesz,że pieniądze za bilety i za mandaty za jazdę bez ważnego biletu idą
              do kasy Urzędu miasta bo ZTM zajmuje się rozprowadzaniem biletów a nie MPK.Zatem
              najpierw powinieneś się dowiedzieć jak sprawy wyglądają.Zatem skąd MPK ma mieć
              pieniądze na autobusy i jak piszesz na zarabianie,skoro jest zależne od tego co
              mu spadnie ze stołu Urzędu Miasta czyli Pana Lubawskiego
            • Gość: gnom Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 17:21
              no i wlasnie o to chodzi. prl sie skonczyl juz dosc dawno. obiema rekami bym
              zaglosowala po raz kolejny na lubawskiego.
        • Gość: Heniek Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:40
          na nowe autobusy kielczanie nie mają większych szans, ponieważ polityka
          lubawskiego i ztm, jest zatrważająca... kupi nowe merecedesy (np. takie
          dwudrzwiowe) i zrobi to samo co z niedawno zakupionymi MAN'ami...
          TJ. postawi je w krzaki, aby się nie zniszczyły....

(dla zainteresowanych, pan sosnowski podjął decyzję, że niedawno zakupione many
          (18szt) nie mają prawa jeździć po kielcach... ponieważ są dwudrzwiowe, Gratuluję
          Prezydentowi tej ekonomi i umiejętności zarządzania i tak już zniszczonym taborem..)
      • Gość: Gość Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:02
        Ej ludzi wy jesteście oburzeni że autobusy nie wyjechały? A postawcie sie na
        miejscu pracowników którzy od 7 lat nie widzieli podwyżek :/ Wszędzie w Kielcach
        były podwyżki tylko nie w MPK :/ Więc nie dziwcie się im że domagają się co ich...

PS. Wcale nie jestem z MPK :D
        • Gość: wkurzony Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:05
          Podwyżki?? a może lepiej jeżdzić sypiącymi się autobusami bo pewnie mechanicy z
          MPK robią co tylko robią by te cacka wyjechały na ulice. bardzo dziękuje z
          całego serca panom mechaniką. A ja domagam się lepszych autobusów i tańszych
          biletów.
          • Gość: Grzesiek Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:42
            jak veolia przejmie mpk, a następnie ztm (czyli rynek biletowy w kielcach) to
            napewno obniżą ceny biletów... jest to tak pewne, jak to że sld znów wejdzie do
            rządu...
        • Gość: Nana Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: 193.24.202.* 15.08.07, 20:31
          Jakie jest to wszedzie?Moja mama pracuje 30lat w urzedzie panstwowym
          i na reke bierze 1tys. zl. Owszem dostaje co jakis czas podwyzke,
          ale to sa smieszne sumy... 40zl na rok minus podatek. W takim kraju
          zyjemy, ludzie po studiach zarabiaja grosze, a prawda jest taka, ze
          wieekszosc kierowcow to panowie o kamiennych, niemilych twarzach
          ktorzy nie maja szacunku do pasazerow. Skonczyly sie wczasy w Rowach
          i darmowe bilety dla calych rodzin i to im nie pasuje. To, co
          wyprawiaja jest zalosne. Proponuje, zeby w takim razie od wrzesnia
          nauczyciele pozostali w domach; no i urzednicy... (bo nie liczac
          tych, ktorzy sa na kierowniczych stanowiskach, tak krytykowani
          ciagle urzednicy rowniez zarabiaja "grosze". Do tego proponuje aby
          lekarze i pielegniarki wzieli przyklad z wyżej wymienionych grup
          zawodowych.Nie zapomnijmy o panach, którzy codziennie wywoza
          smierdzace smieci- na zdrowy rozum- praca w takich warunkach powinna
          byc lepiej platna. Niech wiec i oni strajkują jakieś dwa tygodnie-
          na pewno bedzie nam sie zylo przyjemniej...
          Jak nam sie bedzie zylo w takim swiecie? zapewne elegnacko...
          • Gość: JA Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 20:38
            Twoja mama zarabia 1000zł, ale pięć lat temu zarabiała ok. 700zł. Jej zarobki
            wzrosły o30%.Kierowcy pięć lat temu zarabiali ok 1700zł, dziś zarabiają
            1300-1400zł. O ile im wzrosły zarobki?
            • Gość: Nana Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: 193.24.202.* 15.08.07, 20:48
              piec lat temu wszystko bylo tansze, teraz zarabia mniej wiecej tyle,
              ile tak naprawde wiekszosc Polakow. I kierowcy tez zarabiaja tyle,
              ile wiekszosc z nas. Mam mnostwo znajomych po 2 kierunkach studiow,
              ktorzy rowniez tyle zarabiaja. kierowcy nie sa w niczym lepsi.
              • Gość: JA Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 21:02
                Pewnie że nie są lepsi. A w czym są gorsi? Wszystko drożeje a pensje kierowców
                maleją. A co z odpowiedzialnością za pasażerów? Spróbuj w szczycie przejechać
                przez miasto. Zobacz ilu kierowców przepuszcza autobusy wyjeżdżające z
                przystanku. Gdyby się nie wciskali to na przystankach staliby po pięć minut.
                Trzeba mieć oczy w d... a ludzie i tak wyzywają kierowców że jeżdżą opóźnieni.
                • Gość: Nana Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: 193.24.202.* 16.08.07, 07:52
                  Każdy jest za coś odpowiedzialny, w każdym zawodzie jest jakieś
                  ryzyko. Co ma powiedziec urzędnik, który obraca ogromnymi sumami?
                  Zdajesz sobie sprawę ile może go kosztować błąd o jedno zero?? a co
                  ma powiedzieć nauczyciel, który zabiera dzieci na wycieczke, a
                  młodzi ludzie tylko czekają na wieczór; czas spędzaja w "krainie
                  wódką i narkotykami płyynącą". Lekarze i pielęgniarki każdego dnia
                  mogą popełnić błąd, którego ceną jest ludzkie życie. Zdaję sobie
                  sprawę z tego, że kierowca wiezie kilkadziesiąt osób, ale nie
                  przesadzajmy z tą odpowiedzialnością, bo jaką prędkość może
                  osiągnąć??? Wcale sie nie przejmuja starszymi ludzmi, ktorzy nawet
                  nie zdaza opuscic stopni przy drzwiach, a kierowca juz rusza. Nie
                  mowiac o tym, ze w ostatnim czasie kupienie biletu u kierowcy
                  graniczylo z cudem. Są rozzaleni i odbijaja sobie to na nic
                  niewinnych pasazerach. Kolejna sprawa warta ojmowienia jest cena
                  biletow w CK. Porownaj ja prosze z wiekkszymi miastami Polski. Chyba
                  sie zdziwisz... Ja nie mowie, ze im sie nie nalezy podwyzka. Zwracam
                  tylko uwage na zarobki innych grup zawodowych, ktorych strajk
                  rowniez sparalizuje normalne zycie mieszkancow. Przypuscmy, ze
                  kierowca musi wymienic prawo jazdy, zrobic do tego badania i
                  odproqwadzic dziecko do szkoly. Najpierw idzie rano do lekarza... a
                  tu zonk....no i po badaniach, potem z dzieckiem do szkoly, okazuje
                  sie ze nauczyciele nie przyszli, a nastepnie do urzedu (by zlozyc
                  wniosek o wymiane dokumentu), w ktorym jest tylko dozorca... Kto
                  zasluguje na takie ttraktowanie??? Kierowcy wlasnie w ten sposob nas
                  potraktowali!!!
          • Gość: gnom Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 21:11
            popieram. moja mama tez jest urzednikiem, tyle, ze pracuje dopiero kilka lat,
            wiec ten tysiac to duzo wiecej niz zarabia. ciekawe ile lat czlowiek uczy sie
            na kierowce autobusu. bo w panstwowych urzedach obowiazkowe jest wyzsze
            wyksztalcenie.
            • Gość: xxx Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 10:40
              a Ty zapewne masz 12-cie latek, właśnie wstałeś z łóżeczka, a mamusia przyniosła
              Ci na śniadanie płatki??:) heh... śmieszne, aby zostać takim kierowcą, trzeba
              mieć predyspozycje do jazdy, trzeba mieć wytrzymałość, aby wytrzymać ponad 8
              godzin w słońcu za kierownicą...
              • Gość: Nana Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: 193.24.202.* 17.08.07, 10:06
                Z tego co wiem, to do każdego zawodu trzeba mieć predyspozycje.
                Każdy zawód ma jakieś plusy i minusy. Większość ludzi tyle zarabia
                (a nawet mniej) pracując czasami w gorszych warunkach. Nie mówie, że
                praca kierowcy jest banalna czy relaksująca, ale nie przesadzajmy,bo
                niebawem będą prosić o emeryture po 15 latach pracy ze względu na
                ciężki charakter pracy!!!
        • Gość: pkw Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.07, 22:53
          Ja pracuje z osobami które pracują w budżetówce i zarabiają 1200zł pracują ponad
          dziesięć lat a podwyżkę mają raz w roku około 20 złotych,i co one mają
          zrobić???????????????zamknąć urząd????nie mogą bo ich natychmiast
          zwolnią.niestety, ale taki strajk nic nie zmieni,bo jeszcze za dużo jest w
          Polsce ludzi bez pracy...
      • Gość: UserZTM Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:05
        Za to co sie dzieje w/ z MPK odpowiadają w dużej mierze władze miasta. Popieram
        hasło "Lubawski musi odejść". Mam dosyć tego Pana, jego pomysłów i odcinania sie
        od ważnych problemów.
        • Gość: yeti Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:06
          Musi to go zmuś:P a co chcesz dokładac podaki swoje do MPK???? Nie chce by Twoja
          dzieci jeździły bezpieczniejszymi autobusami z wymogami UE.
          • Gość: embe Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:10
            bardzo dobrze ze ze strajkuja!!!!nawet caly miesiac!!walczcie o swoje
            chlopy!!wszystkie pielegniarki was popieraja!!!!!
            • Gość: po co Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:14
              Walczcice cały miesiąc a ja mam bilet miesieczny i co za darmo kupiła
              bilet.??Może bede cały nastepny miesiąc jeżdzic za darmoche???
              • Gość: Michał Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:44
                napisz do ztm'u może Ci przedłuża... skoro oni obciążają mpk za każdy
                niewykonany kurs kwotą około 1000pln to nam pasażerom za bilety miesięczne
                rówież powinni oddać...
            • Gość: MiMi Re: Do EMBE!!!!!!! IP: *.chello.pl 14.08.07, 14:25
              KTO ??????? upoważnił Cię do wypowiadania się za wszystkie pielęgniarki?????????
              Masz wczasy z zakładu pracy??????? Na pewno NIE.A pracownicy MPK mają za marne
              pieniądze. Większość z nich patentowane chamy co widać, słychać i czuć. Traktują
              ludzi jak worki z ziemniakami. Nie wiem dokładnie ile zarabiają, ale wcale nie
              tragicznie. Organizując strajk w takiej formie uderzyli we wszystkich, a
              wystarczyło zacząć strajk o 8.00.Reszta ludzi ich nie interesuje. Mam nadzieję,
              że obudzą się z ręką w nocniku!
              • karolka_9 Re: Do EMBE!!!!!!! 14.08.07, 20:22
                a ja życzę ci żebyś miała okazję przekonać się jak "CUDOWNE" życie
                mają pracownicy mpk. wypowiadasz się o sprawach, o których nie masz
                za wiele pojęcia! wszyscy zapominają o tym, że tam pracują nie tylko
                kierowcy... niektórzy pracują na 3 etetach, a płacą mu za 1!!!
                • Gość: MiMi Re: Do Karolki 9 IP: *.chello.pl 15.08.07, 09:09
                  Ja nie będę licytowała się kto ma bardziej "cudowne" życie. Swoim strajkiem
                  uderzyli w NAJBIEDNIEJSZYCH!!!!!
                  Wystarczyło ograniczyć go od 8.00 do 16.00, żeby ludzie którzy nie mają
                  samochodów dojechali do pracy i wrócili z niej. Ponieważ im wisi jak ja dostanę
                  się do pracy (też zasuwam za marne grosze)mnie wiszą ich warunki pracy. Skoro
                  tak znasz warunki pracy w MPK to napisz ile płacicie za wczasy w ROWACH?
                  • Gość: Francis Re: Do Karolki 9 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 11:50
                    Wczasy w ośrodku wczasowym ROWY "ZWIĄZKOWIEC" są BARDZO DROGIE!!
                    około 200pln za domek/dzień....więc za 7 dni? 1400pln... ale jest dobrze
                    wyposażony (PODKREŚLAM NIE PRZEZ MPK LECZ PRZEZ ZWIĄZEK NSZZ SOLIDARNOŚĆ)
                    ośrodek wyposażony w kort tenisowy, boisko do ręcznej do nożnej, miejsce na
                    ognisko z wędziarnią ryb, wypożyczalnia rowerów, świetlica z stołami do
                    ping-ponga, biblioteczka ogólnie... fajnie jest w ośrodku.. a z moich informacji
                    wynika że pracownicą co dwa albo co trzy lata dostają 40% odfinansowania od tej
                    zawyżonej ceny...3000pln za wczasy bez wyżywienia??;|
                    • Gość: MIMI Re: Do Karolki 9 IP: *.chello.pl 15.08.07, 14:09
                      Z tego wynika, że 4-os. rodzina za 2000zł,
                      może mieć wczasy? Ja musiałabym zapłacić tyle za 1 osobę, a reszta???
                      O jaki pakiet socjalny ONI walczą (wiem, że między innymi)???
                      Ale to już ich sprawa, tylko dlaczego nie zastanowili sie w kogo najbardziej
                      uderzą? Ludzie w końcu zorganizują sie tak, że likwidacja mpk nie będzie im
                      przeszkadzać. Może po nich nawet wspomnienie nie zostać.
                      • Gość: jojo Re: Do MIMI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 14:19
                        DO MIMI. Pakiet socjalny to nie ,,WCZASY I TALONY,, tylko gwarancje zatrudnienia
                        dla załogi. Warunki zatrudnienia, wynagrodzenie,itp.
                        • Gość: MiMi Re: Do MIMI IP: *.chello.pl 15.08.07, 18:45
                          A kto ma teraz gwarancję zatrudnienia??????Wykształceni, wykwalifikowani
                          specjaliści!! Jak ktoś jest dobrym fachowcem, a przy tym miły i grzeczny to
                          będzie miał pracę. Już niektóre regulaminy nie pozwalają zwolnić ludzi
                          niekompetentnych, chamskich itp. (np. nauczycieli bo chroni ich karta
                          nauczyciela). Wcale się nie dziwię, że kto nie chce pakować sie w takie bagno.
                          • Gość: jojo Re: Do MIMI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 20:31
                            No i mamy tylu kierowców ilu mamy. Już w MPK brakuje ich ponad 30 i dalej sie
                            zwalniają.
                      • Gość: mim Re: Do Karolki 9 IP: *.4.udn.pl 16.08.07, 22:08
                        Skoro cie stac na wczasy za 2000 tys. za osobe to ile zarabiasz cyba
                        pracujesz w ZTM.
                      • Gość: mim Re: Do Karolki 9 IP: *.4.udn.pl 16.08.07, 22:10
                        Skoro cie stac na wczasy za 2000 tys. za osobe to ile zarabiasz
                        chyba pracujesz w ZTM.
          • Gość: Antypis Audi A6 jako komunikacja zastępcza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:13
            Ten strajk to wynik polityki Lubawskiego wobec ZTM prowadzonej od początku
            objęcia przez niego władzy. Sami poczytajcie na forum jak wygląda struktura tego
            zakładu. Ja popieram prywatyzację, ale nie to co zostało zrobione z tym
            przedsiębiorstwem przed prywatyzacją.

Gość rządzi miastem od 5 lat,a w ZTM bagno, którego właśnie macie efekty. Teraz
            mili kielczanie poproście Pana Prezydenta żeby Wam zwrócił za taksówki lub za
            podatki.

A, sorry, podatki poszły na Audi A6 dla Lubawskiego za 210 tys. zł. Może by tak,
            więc Audi A6 wypuścić w miasto jako komunikacje zastępczą? Hahahahaha :)
            • Gość: kierowca gimbusa Re: Audi A6 jako komunikacja zastępcza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:16
              210 tys zł w porowaniu z milinonami na nowe autobusy to nie wiele. Mój prezydent
              ma nie jęździć sypiącym się gratem
              • Gość: ZZ Re: Audi A6 jako komunikacja zastępcza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:23
                Myślę, że w cenie ok. 100 tys. spokojnie można byłoby wybrać coś co nie jest
                sypiącym się gratem. Była o tym mowa w nie jednym artykule w lokalnej (i nie
                tylko!)prasie. No, ale za pieniądze podatnika można wszytko.

A co do ZTM to ktoś popełnił spore błędy przy zarządzaniu ta firmą. Nowy
                właściciel jest od niedawna, ale widzę, że to nic nie zmienia... Zresztą sie nie
                dziwie ludziom w Polsce. PiS nadyma się w swoich żenujących spotach wyborczych,
                że ludzie teraz więcej zarabiają. No to patrzy sie jeden z drugim po kieszeni i
                okazuje się że wcale więcej nie zarabia (rośnie tylko średnia pensja i to w
                sektorze prywatnym, więc... strajkuje bo chce podwyżkę. I w sumie ma rację.
                • Gość: Hmr Re: Audi A6 jako komunikacja zastępcza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:26
                  Nie miejcie pretensji za strajk do strajkujących. W chorobie nie leczy się
                  objawów tylko likwiduje przyczyny. To samo ze strajkami.
              • Gość: Ryszard K. Re: Audi A6 jako komunikacja zastępcza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:50
                No to się ciesz...że zakupił sobie nowe audi, a ty teraz dymasz na piechotę... a
                nawet jak mpk znów zacznie kursować, to i tak będziesz miał nieporównywalny
                komfort podróży z panem prezydentem... dlaczego w łodzi, miasto wcale nie dużo
                większze o kielc ma ponad 144autobusy marki...MERCEDES BENZ... w tym około 30
                nówek!!

Także gratuluję głupoty...
                Lubawski powiedział że jego lancia (10letnia) nie zapewniała mu
                bezpieczeństwa... napewno sypiące się stare jelcze, zapeniają bezpieczeństwo
                kielczanom i ich dzieciom...

Pozdrawiam
                • Gość: karoten Re: Audi A6 jako komunikacja zastępcza? IP: *.chello.pl 14.08.07, 18:50
                  Jasne Łódź jest niedużo większa od Kielc, tylko jakieś 5 razy;)
                  Dla jasności samej wymowy postu nie neguję.
              • Gość: ziomal Re: Audi A6 jako komunikacja zastępcza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 23:31
                A czym twój prezydent różni się od innych Kielczan?
          • Gość: gość Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 13:46
            Ajak myślisz ko za te nowe autobusy zapłaci? Na pewno nie inwestor
            strategiczny, który nie chce podpisać pakietu socjalnego.
            Chodzą słuchy że ma zainestować 60ml złoty w ciągu osimu lat co daje
            7,5 ml. rocznie. Mpk podobno osiągało w tym roku zyski rzędu 400 tyś
            miesięcznie przy stawce 4,30 co daje 4,8ml rocznie. Nowa stawka dla
            prywaciarza to 4,70 - więc kto płaci za te nowe autobusy?
            • Gość: Kielczanin Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 02:23
              zaplaci miasto... z tym że zyski zamiast iść na pensje kierowców i nowe
              autobusy... pójdą na następne audi dla prezydenta pod koniec kadencji i
              mercedesa na rochowicza (z veoli)
    • Gość: Filozof A może strajk pod MPK !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:20
      Dziś po raz kolejny panowie kierowcy – szlachta z MPK uświadomili Kielczanom kto
      jest dla kogo. To my jesteśmy po to, by oni mogli bez ekonomicznego uzasadnienia
      windować sobie zarobki, przycinać nam bezkarnie nogi drzwiami autobusów, a nawet
      wózki z dziećmi. To my jesteśmy po to by oni mogli nas obrzucić obelgami i
      cynicznie odmówić nam sprzedaży biletów w autobusie. Vivat panowie szlachta na
      waszych MPK-owksich włościach !!! Mocno przypominacie obóz obradującej hołoty
      Chmielnickiego, który w „Ogniem i mieczem” opisywał Sienkiewicz. Vivat! I ja
      mam propozycję dla Kielczan, którzy nie po raz pierwszy czują, że jesteście
      bezkarni. Proponuję, by ci którzy mają tego dosyć pokazali wam pod bramami
      waszej MPK-owskiej twierdzy kto faktycznie jest dla kogo. By zjechali się tam i
      zeszli i wykrzyczeli wam kim naprawdę jesteście! Z transparentami, megafonami i
      zgniłymi jajkami! Już teraz proponuję wpisywać propozycje co do miejsca i czasu
      zbiórki. Zobaczycie jak będzie wam fajnie! Tylko nie naróbcie w portki ! Panowie
      – szlachta z MPK. Przyjdziemy do was !
      • Gość: malutka Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:29
        Kolego a o której??? Bo ja mam miesięczny bilet i dziś nie moge skorzystać. Może
        im wyślemy koszta dojazdów do pracy, rodzin bo jeśli mamy bilety to my tracimy.
      • Gość: antyfilidor Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:30
        eeeej panei filozofie!!!jakbys Ty mało zarabiał i nei mial za co
        dzieci wyzywic , tez bys opnował. Jajkami rzucaj sie z rodziną a
        deliberuj ze szlachtą, jesli taka w ogole istnieje.Idz do p,lUBAWY I
        Z NIM PORAJKOCZ, moze oSienkiewiczu albo o czyms jeszcze.
        • Gość: kamil Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.168.udn.pl 15.08.07, 10:56
          jak malo zarabiasz to zmien prace. Komuna sie skonczyla nie musisz robic cale
          zycie w jednym zakladzie.
      • Gość: antyfilidor Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:35
        a zreztą jak sytuacja w panstwie nie bedzei chora to wszystko bedzie
        grało. Moze powinni wystawic zstepcze srodki komunikacji i tyle. tO
        SMEISZNE ILE ZARABIAJA niektorzy ludzie a ci co na wysokich stołkach
        zgarniaja grubą kase za nierobstwo i jeszcze zdzieraja podatkami.
        Bierzcie szlachta wzor z Artwinskiego, który sprawowal podcza swojny
        swoj urzad neiodpłatnie mając na celu jedynei dobro człowieka i
        przez to zginął z rąk gestapowcow.
        Hdzie obiecane ulice (miały byc wyremontowane)te na obrzezach miasta-
        -powstaja tylko stadiony i inne bzdety a szpitalik na lang mają
        zamknac, toz to błazenada!!!!!
      • Gość: także podatnik Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.telpol.net.pl 14.08.07, 10:37
        Chłopcze ile masz lat ??/napewno masz teraz wakacje i z nudów siedzisz z tyłkiem
        na krzesełku za które zapłacili rodzice, masz załączony komputer do którego
        uruchomienia potrzebny jest prąd i za niego także płacą rodzice z gołą d...ą
        napewno nie siedzisz bo za ubranie dla Ciebie też zapłacili rodzice...można by
        tak w nieskończoność obudź się za wszystko trzeba zapłacić a rodzicą pieniądze z
        nieba nie lecą tylko na nie zarabiają tak jak pracownicy MPK...
        • Gość: antyfilidor Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 16:25
          po pierwsze nei jestem chlopcem tylko 27 letnią pracvujacą kobietą!
          wiem tylko tyle, ze jezeli kazdy będzei spuszczał potulnie głowke i
          patzrył na to co sie w kraju dzieje to na pewno wtedy bedziemy
          chodzili z gołą d...jak to pan powiedział. Zyjemy jak ludzie ze
          slamsow, a politycy obrastaja w tłuszczyk i jeszcze strasza. A neich
          zamykaja mpk, ludzie przesiądą sie na busy i nawet taniej jest
          buahahahahaa
          • Gość: jojo Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 23:40
            Prawda! I bezpieczniej! Na 20 miejsc zabierają 45, a prędkość przekraczają tylko
            o jakieś 50km/h.
            • Gość: Michał Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 02:25
              a dlaczego przekraczają prędkość o jakieś 50km/h?? bo im się śpieszy do domu??
              raczej nie...tylko dlatego że jakiś baran, "dobrze" napisał rozkłady jazdy ;)
              • Gość: jojo Re: A może strajk pod MPK !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 10:30
                Pokaż mi dobry rozkład BUSA. Na przejechanie 30km mają 40min. Średnia prędkość
                to ok.80km/h. bez zatrzymywania się na przystanku. Dozwolona prędkość w mieście
                to 50km/h
    • Gość: furior Kto mi odda za miesięczny bilet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:33
      Kto mi odda za miesięczny bilet???
      • Gość: atoheca nowe autobusy IP: *.chello.pl 14.08.07, 10:56
        a po co Wam nowe autobusy? Tak Wam na nich zależy? Mi wcale. Jeżdżę tymi starymi
        z 15 lat i raz jedyny się zepsuł takowy. Ja bym wolał na przykład żeby częściej
        jeździły, bardziej regularnie, mogliby wprowadzić tańsze bilety. Od dwóch lat
        mieszkam w Warszawie i jak przyjeżdżam do Kielc to szlag mnie trafia jak gdzieś
        muszę pojechać. Z miesiąc temu czekałem na autobus i nie przyjechały 3, które mi
        pasowały (różnych linii) - 40 minut spóźnienia. W Warszawie nie ma takich
        problemów. Wszystko na czas, tańsze bilety. Duużo tańsze (83 złote bilet
        studencki na 3 miesiące - na autobusy, tramwaje, metro, kolejkę miejską i
        jeszcze mogę na podstawie tego biletu dostać bilet pkp na trasie Warszawa
        Zachodnia - Wschodnia). I nocne co 20 minut na całe miasto, a nie jak tutaj 3
        przez całą noc - chociaż dobrze, że na Ślichowicach mieszkam to do mnie jeżdżą.
        A poza tym w nowych autobusach latem jest nieznośnie, a w starych poczciwych
        Ikarusach jak się wszystkie okna pootwiera to jest całkiem rześko.
      • Gość: tomek Re: Kto mi odda za miesięczny bilet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 19:24
        Pan Lubawski =)=)=)=)
    • Gość: uio Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:46
      Chyba muszą poprosić Nowaka żeby wrócił.Od czasu kiedy go zwolnił
      Lubawski zaczęło sie dno bo nikt dokładnie nie rozumie o co tam
      chodzi.
    • Gość: 87623456 Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:47
      Kierowcy MPK umieją tylko strajkować, wymuszać pierwszeństwo na skrzyżowaniach i
      pyskować do pasażerów. Do kopania rowów, ćwoki! Ja na szczęście nie muszę
      korzystać z MPK, ale współczuję ludziom, którzy mieli dzisiaj problem z dojazdem
      do pracy czy gdziekolwiek...
    • Gość: nerwus Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 10:47
      I dziś mój szef dał mi reprymende , że mogłem wczesniej wstac a skąd mogłem
      wiedzieć, że MPK będzie strajkowac, myslałem , że bedą do 4 a potem wyjadą.
    • Gość: e a prezydent Lubawski ma czym jeździć ... IP: *.215.219.81.static.kielce.msk.pl 14.08.07, 11:00
      więc raczej nie ma co liczyć, że władze miasta pomogą rozwiązać problem.
      taksówkarze się cieszą? :)
    • Gość: Woland Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: 193.24.201.* 14.08.07, 11:01
      Niestety zbyt czesto jezdze autobusami zeby solidaryzowac sie z
      kierowcami. Wiekszosc osob tam pracujących to zwykłe chamy i
      prostaki. Ostatnio w beczkowie kierowca widzac ze biegne do
      czekajacego na petli autobusu...ruszyl z kopyta i zamknal mi drzwi
      prtzed nosem :D...niby nic...ale musialem czekac 2 (!!) godziny na
      anstepny. Nie wspomne o pyskowkach gdy ktos chce kupic bilet...to
      codziennosc..wymuszanie pierwszenstwa...Niestety tacy sa ludzie..od
      innych wymagaja Bog wie czego..a sami od siebie?:(...narazaja nas
      tylko pasazerow na ogromne straty (przeciez przejazd taksowka tam i
      z porotem to koszt miesiecznego biletu jak dla mnie!) Oczywiscie sa
      tez jka najbardziej w porzadku kierowcy..nie chce generalizowac. Ale
      zdecydowana wiekszosc nadaje sie albo do odstrzalu albo na caly
      zestaw kursow dobrego wychowania
    • jurek_inw Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus 14.08.07, 11:10
      Panie Lubawski! Zlikwidowac MPK jak najszybciej, bo sie tym ludziom
      w glowach poprzewracało! Konkurencja dobrze zrobi kazdemu, a
      mieszkancy nie beda musieli znosic fochow tego bydla.
      • Gość: tomek11111 Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 19:22
        tobie matole w głowie sie po przewracało a bydło to ty jesteś bo
        nawed nie umiesz z kulturą wypowiezieć =)baranie =)
    • Gość: rita Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.chello.pl 14.08.07, 11:11
      Strajk strajkiem, ale największym skandalem jest to, że miasto
      rozważa uruchomienie komunikacji zastępczej dopiero po poniedziałku
      20 sierpnia (jeśli oczywiście będą strajkować dalej). A co przez 5
      dni: od środy do niedzieli? Lubawski będzie woził mieszkańców swoim
      służbowym audi? Prowadzą swoje rozgrywki kosztem mieszkańców?
      Podatników i wyborców?
      • jurek_inw Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus 14.08.07, 11:16
        A co ma zrobic? W ciagu doby nie da rady zorganizowac tak duzej
        ilosc taboru zastepczego, choc zdalobyc sie ze 30 autobusow, ktore
        jezdzilby tzw. ukladem gwiazdzistym. Ciekawe jak dlugo ZTM bedzie to
        tolerowal. Juz teraz umowa powinna zostac wypowiedziana.
    • Gość: strajkujący Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 11:20
      Winę za strajk, za to że dzisiaj kielczanie przemierzają drogę do
      pracy na piechotę - w 100% ponosi tylko i wyłącznie PREZYDENT KIELC.
      O decyzji o strajku poinformowani byli wszyscy , na wszelkie możliwe
      sposoby, więc pan prezydent też chyba wiedział że może dojść do
      takiej sytuacji. Powodem strajku jest absolutny brak rozmów w
      sprawie pakietu socjalnego. Prezydent traktuje ponad 600 osobową
      załogę MPK jak bezrozumne bydło które nic nie rozumie. Pan prezydent
      sądzi że ucieczką na urlop (tak jak podczas sprzedaży gruntów na
      Slichowicach) ucieknie od odpowiedzialności.Ale teraz sprawa sama
      się nie rozstrzygnie. Pracownicy są zdeterminowani, będą bronić
      zakładu do końca. Kielczanie, nie oczekujemy cudu że będziemy mieć
      za sobą całe społeczeństwo, wszak taki strajk jest naprawdę
      uciążliwy i potrafi dać w kość. ale może dzięki niemu ujżycie
      Państwo prawdziwe oblicze naszego prezydenta . Jak potrafi zadbać o
      wspólne mienie miasta. Rozpoczęła się 7 godzina strajku bardzo
      uciążliwego dla mieszkańców, nikt z ramienia właściciela spółki tj
      prezydenta - nie wykonał żadnego ruchu,ich to nie interesuje ,
      milczą faxy komórki.
      • Gość: observator Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.134.219.81.static.kielce.msk.pl 14.08.07, 11:36
        Komitet Helsiński Praw Człowieka,zamiast dbać o włosy TW -owców,
        może zainteresowałby się sprzedażą ludzi pracy ?
      • Gość: kaz Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 12:21
        pan prezydent chyba wszystkich " inaczej myślących" traktuje podobnie
    • Gość: pasazerka Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus gratulacj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 11:23
      gratulacje napewno wszyscy pasazerowie ktorzy przez was nie mogli
      nigdzie dojechac napewno oddadza wam hold wdzecznosci tym strajkiem
      utrudniacie tylko zycie co wy wyprawiacie ?! strajkow wam sie
      zachcialo a bezdomni oni to dopiero mieli by co strajkowac a wy wy
      macie prace tylko nie potraficie doceniac tego co macie
      • Gość: smutny Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus grat IP: *.dss.com.pl 14.08.07, 15:58
        Ja oddaję hołd tym wszystkim co walczą o swoje
        Teżmam miesięczny i problemy z dojazdem do pracy
        ja ich rozumie i popieram
        • Gość: iza Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus grat IP: 193.59.96.* 14.08.07, 18:02
          Jak najbardziej popieram,a raz w roku to nawet studenta na taxi
          stac,wiec nie przesadzajcie.co lekarza tylko moga?
    • jurek_inw Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus 14.08.07, 11:25
      Moze prezydent liczyl jednak, ze ktos z MPK ma jeszcze w glowie poza
      chamstwem i roszczeniowa pozycja troche rozumu? Ale chyba sie
      przeliczyl :) Pracownicy tylko by chcieli, niewiele dajac w zamian!
      Oby teraz spolka upadla i wtedy o jakichkolwiek rozmowach nie bedzie
      mowy, a bedzie tylko placz. Sami tego chcieliscie, a Veolia to
      firma, a nia instytucja charytatywna, ktora ma za zadanie prowadzeni
      zabaw i utarczek ze swoimi przyszlymi pracownikami. MPK to firma,
      ktora ma sluzyc mieszkancom, a nie na odwrot.
      • Gość: strajkujący Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 11:38
        jurek-iw wziąlbyś się w końcu za pracę . Służyć to się służyło na
        dworach. Chyba że ty być może służysz temu dzięki komu możesz w
        godzinach pracy wypisywać te bzdury i inkasować jednocześnie spore
        pieniądze. Co do Veolii - to pan prezydent właśnie lansuje pogląd że
        Veolia jest firmą charytatywną i da Kielcom autobusy za darmo ,
        dlatego wycofano projekt na unijne wsparcie.
        Pracownicy chcieliby zarabiać? to takie dziwne? Zapewniam cie nie
        tyle co ty jurek-inw ale sądze że 1/3 twoich poborów by ich
        uszczęśliwiła. Jurek-inw czyżbyś już znał scenariusz ? z tym
        upadkiem itp?? A gdzie odpowiedzialność właściciela za brak nadzoru
        za powoływanie i tolerowanie zarządu , do którego "pasują jak ulał"
        dzisiejsze słowa obecnego prezesa " jest największą patologią w tym
        zakładzie"
      • Gość: ciekawy Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.134.219.81.static.kielce.msk.pl 14.08.07, 11:38
        A kto wybierał władze MPK i nadzorował ich pracę ?
        • Gość: strajkujący Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 11:45
          Kolejne zarządy,rady nadzorcze to "fachowcy przyniesieni w teczkach
          z urzędu miasta kielce" .Być może strajkujący nie potrafi
          obiektywnie przedstawić swoich racji tutaj na forum. ale dziś Radni
          Miasta kielce, w kilku osobach (czyli przedstawiciele nas
          strajkujących i was poszkodowanych strajkiem) stwierdzili że nie
          było żadnej woli rozmów ze strony inwestora, a władza czyli
          prezydent to tolerował . Zresztą o czym tu pisać jak prezydent
          potrafił powiedzieć jako właściciel MPK , że nie jest stroną w
          rozmowach prywatyzacyjnych.
          • Gość: nowy Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.07, 11:25
            a kto mi zwróci za bilet miesieczny?????????????
            • Gość: Michał Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 11:52
              ztm kielce ;) przynajmniej tak mi się wydaje... to z ztmem podpisałaś umowe na
              przewóz kupując bilet miesięczny... nie z mpk ;]
            • Gość: gość Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: 212.160.196.* 15.08.07, 13:34
              w mpk rządzi chłopok z Gumięcic Latosińśki po zawodówce ktory jest
              Przewodniczącym związków zawodowych wykończył nerwowo
              dr.Nowaka ,Sosnowskiego Czekaja i Chrabąszcza a teraz wykończy
              zakład
              • Gość: xcv Re: Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 21:24
                ty jesteś głupi, zrobił cie pies, a wychowała świnia...
                tyle w skrócie powiem ;]

Sosnowski<< nie pamiętam jak to było dokładnie..
                Czekaj<< kład płytki po 70pln/metr w kanałach i modernizował myjki następnie
                wypożyczając ze jakiejś zewnętrznej spółce....
                Nowak<< uciekł na zwolnienie (afera z inspekcją transportu drogowego itp)
                sterowany był ponoć przez lubawskiego już wtedy
                Słoń<< sam zrezygnował...
                Chrabąszcz?? Śmieć ;] specjalista od rozwalania firm (zakłady drobiarskie) więc
                z lubawskim się dobrze dobrali
    • Gość: KIELCZANKA Strajk w MPK. Nie wyjechał żaden autobus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 11:48
      PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!11 CO SIE WOGOLE DZIEJE W NASZYM MIESCIE..
      JAK WOGOLE MOZNA TO TAK OKRESLIC.. CIEKAWE KTO NAM ZWROCI KOSZTY
      DOJAZDOW DO PRACY I ZA WYKUPIONE WCZESNIEJ BILETY
      MIESIECZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      !!!!!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka