Dodaj do ulubionych

Działki w Chęcinach pod Zelejową-l wys. napięcia

IP: *.chello.pl 16.09.07, 21:36
Chcę tam kupić działkę ale blisko przebiega linia wysokiego napięcia
220 kV. Kolega mnie nastraszył, że oddziałuje ona na ludzi do 800 m.
Pokazał jeszcze film: www.kamionki.snap.pl/petycja/film.html
Ktoś może mieszka w pobliżu takiej linii i może opisac jak mu sie
zyje?
Obserwuj wątek
  • Gość: Obserwer Nie polecam budowy domu pod liną WN. Dlaczego? IP: *.timecastle.net 17.09.07, 15:28
   Szanowni Państwo dobrze że rośnie świadomość ludzi na temat wpływu pola magnetycznego na organizm ludzi. Traktuję poprzednie wypowiedzi jako żarty z komórką i kompterem choć radzę ograniczenie korzystania w czasie. Z badań INTERNATIONAL AGENCY FOR RESEARCH ON CANCER wynika że powyżej wartości indukcji pola magnetycznego 0.4 µT i 0.3 µT stwierdzono prawie dwukrotny wzrost zachorowań dzieci na białaczkę. Warto podkreślić że te wartości są ponad 100-krotnie mniejsze od tych jakie są dopuszczalne w Polsce. Zacytuję
   "...Wyniki powyższych badań stwierdzają, że w porównaniu z dziećmi, które mieszkały w odległości powyżej 600 m od przewodów w momencie narodzin, ryzyko zachorowalności na białaczkę wśród dzieci, które mieszkały w odległości do 200 m wynosiło 1.69 ; Ryzyko zachorowalności dzieci urodzonych i mieszkających w odległości 200 do 600 m wynosiło 1.23. Pojawiła się znaczna (P<001) tendencja odwrotności ryzyka w stosunku do odległości ( im mniejszy dystans od przewodów wysokiego napięcia tym większe ryzyko zachorowalności). Badania nie wykazały związku odległości od przewodów wysokiego napięcia od budynków mieszkalnych z zachorowalnością na inne nowotwory..."
   Linie WN mogą szkodliwie oddziaływać na odległość ok 500 m.
   Wybór zawsze należy do człowieka ale czy warto płacić wygórowaną zazwyczaj cenę za działkę i związać swój los z taką przyszłością.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka