Dodaj do ulubionych

Zapisać do żłobka? Żłobek na Starorudzkiej

28.02.11, 15:47
Witajcie,
Ze wzgl. na to, że wraz z mężem pracujemy, moim obecnie 13 m-cznym dzieckiem opiekuje się babcia (moja teściowa). Ponieważ babcia jest po 60-tce i jest osobą dość schorowaną, rozważam zapisanie dziecka od września do żłobka. Będzie miało wówczas 19 m-cy. Ze strony babci nie ma żadnych sugestii czy narzekań, wręcz przeciwnie, widzę po niej ogromną miłość do dziecka, troskę itp, jednak no nie jest w stanie już mu fizycznie dorównać, a co będzie jak zacznie chodzić (na razie przy meblach)....Jeszcze na wiosnę i lato planujemy go odwozić do babci (mieszka w domku), wtedy synek będzie sporo na powietrzu, na terenie ogrodzonym. Jednak jesień i zima czarno mi się widzą, nie wyobrażam sobie spacerów mojej teściowej z biegającym dzieckiem, gdzie ona ma chorą nogę, więc nawet o podbiegnięciu nie ma mowy. Poza tym widzę, że synek już teraz troszkę się z babcią nudzi, podejrzewam więc, że będzie jeszcze gorzej.
Najlepiej byłoby, gdyby w mojej okolicy działał prywatny żlobek, wtedy chyba nie miałabym wątpliwości, ale takowego nie ma. Pozostaje żłobek na Starorudzkiej. Poczytałam trochę i żłobek ten ma bardzo dobre opinie, ale...grupy są do 30 osób przy opiece 4 pań. Czy to nie za mało opiekunów jak na taką ilość dzieci?
Czy ktoś z Was może mi coś więcej napisac o żłobku na Starorudzkiej? A może znacie jakiś prywatny żłobek na Chojnach?
Obserwuj wątek
      • molla7 Re: Zapisać do żłobka? Żłobek na Starorudzkiej 02.03.11, 10:14
        czytając tę spowiedź rozgrzeszająca "porzucenie" babci, to zastanawiam się czy którykolwiek złobek będzie godzien przyjąć tego księcia.
        1 pani na 7-8 dzieci, jesli załozyc 100% frekwencję (chyba nigdy nie osiąganą) to mało?
        --
        Pytano kiedyś prof. Miodka, czy poprawne jest używanie formy "szachuje". -
        Oczywiście - odpowiedział profesor. Chociaż bardziej elegancko brzmi: "Ciszej
        panowie"smile
        • forumowiczka.to.ja Re: Zapisać do żłobka? Żłobek na Starorudzkiej 02.03.11, 21:06
          molla7 napisała:

> czytając tę spowiedź rozgrzeszająca "porzucenie" babci, to zastanawiam się czy
          > którykolwiek złobek będzie godzien przyjąć tego księcia.

Też się nad tym zastanawiam. Cieszę się, że mnie rozumiesz wink

> 1 pani na 7-8 dzieci, jesli załozyc 100% frekwencję (chyba nigdy nie osiąganą)
          > to mało?

A to dużo? Skoro pytam, to znaczy że nie wiem....proste. Bądź tak łaskawa i merytorycznie odnieś się do mojego postu, albo daruj sobie podbudowywanie własnego ego moim kosztem....
          • molla7 Re: Zapisać do żłobka? Żłobek na Starorudzkiej 03.03.11, 07:46
            Kobieto na jakim świecie żyjesz? sytacja jest chora, w ramach państwa przyjaznego rodzinie mamy złobki są przepełnione, niestety trzeba się cieszyć jesli dziecko ma w nim miejsce, a jesli opinie innych rodziców są pozytywne, to się ustawać w kolejkę i nie grymasić.

nie mam zwyczaju się dowartosciowywać na forum, jedynie podnosi mi się ciśnienie na wątki takich królewien na ziarnku grochu.
            --
            Pytano kiedyś prof. Miodka, czy poprawne jest używanie formy "szachuje". -
            Oczywiście - odpowiedział profesor. Chociaż bardziej elegancko brzmi: "Ciszej
            panowie"smile
            • forumowiczka.to.ja Re: Zapisać do żłobka? Żłobek na Starorudzkiej 03.03.11, 10:33
              molla7 napisała:

> Kobieto na jakim świecie żyjesz? sytacja jest chora, w ramach państwa przyjazne
              > go rodzinie mamy złobki są przepełnione, niestety trzeba się cieszyć jesli dzie
              > cko ma w nim miejsce, a jesli opinie innych rodziców są pozytywne, to się usta
              > wać w kolejkę i nie grymasić.

Dla Ciebie pewne rzeczy są oczywiste, dla mnie nie. Potrafisz to zrozumieć? Dotychczas temat żłobków obijał mi się o uszy, na pewno mnie nie interesowal. Gazet nie musisz mi cytować, naprawdę idź sobie pomądruj się gdzie indziej.

> nie mam zwyczaju się dowartosciowywać na forum, jedynie podnosi mi się ciśnien
              > ie na wątki takich królewien na ziarnku grochu.

To po co czytasz? I jeszcze odpowiadasz? Wolę być królewną niż takim styranym życiem, smutnym i narzekającym babusem jak Ty.

Może ktoś dopisze cos jeszcze, jakąś opinię o żłobku?
              • echo1978 Re: Zapisać do żłobka? Żłobek na Starorudzkiej 03.03.11, 11:09
                Ja mogę ogólnie o żłobkach odpisać. Jestem mamą bliźniaków. Skończyły właśnie 3 latka. Od września 2010 chodzą do żłobka. Państwowego, ale na Retkini. Ja jestem bardzo zadowolona. Wiesz, jak dzieci są w grupie, to nie musi być jedna opiekunka na jedno czy dwójkę dzieci. One tam się bawią wspólnie, tańczą, malują, śpiewają, wspólnie jedzą. Dzieci są do ogarnięcia prze kilka opiekunek (2 + pani od posiłków pomagająca + praktykantki). Wg mnie opieka OK. Moje poszły już odpieluchowane, więc nie wiem czy pieluchy są często zmieniane, ale nie słyszałam, by któraś mama skarżyła się na odparzenia.
                Minusem są choróbska. W takim skupisku dzieci raczej nie obędzie się bez infekcji. Dlatego pewnie i tak będzie syn z babcią zostawał.

Rozważałam też zapisanie dzieci do żłobka prywatnego. Ale zrezygnowałam, bo to co mi się nie podoba:
                1) jedzenie jest cateringowe, dowożone dwa razy. Czyli co - zupa z opakowania na zimno? I ziemniaki też? Czy podgrzewane w mikrofali, która stoi w kuchni? Ponoć posiłki są pod dzieci, ale czytałam na różnych forach nawet o przedszkolach, że nie bardzo te dania cateringowe są pod maluchy przygotowane.
                2) takie prywatne żłobki są w domkach, ale te które odwiedziłam oszczędzały wg mnie na ogrzewaniu, a ja wolę jak jest ciepło i wietrzyć niż ogólnie chłodno smile wychowałam się w bloku, mieszkam w bloku, państwowy żłobek ma ogrzewanie miejskie i nie oszczędza, a sypialnię dzieci wietrzy.
                3) wyższe opłaty i płacisz czy dziecko chodzi czy nie (np. jest chore).

Najlepiej idź do żłóbka, wszystko wypytaj, obejrz salki, pogadaj z opiekunkami (ja tak zrobiłam) i zadecyduj.
                Pozdrawiam.

--
                Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje.
                Heinrich Heine
    • i_fry Re: Zapisać do żłobka? Żłobek na Starorudzkiej 03.03.11, 11:19
      Moja córka (listopad 2008) od prawie roku chodzi do żłobka przy Starorudzkiej.
      Adaptacja przebiegła bardzo sprawnie, pierwszego dnia byliśmy około 2 godzin razem z mężem, kolejnego dnia Mała została już sama.
      Żłobek jest bardzo przyjazny, Pani Kierownik sympatyczna i rzeczowa. Ciocie w grupie II są kochane, chociaż podobno nie pozwalają robić fikołków smile Budynek jest sukcesywnie remontowany, na przełomie lipca i sierpnia żłobek ma być z tego powodu nieczynny.
      Z czystym sumieniem mogę polecić - dziecko jest wyspane, najedzone, wybawione, czyste i co najważniejsze zadowolone. Niestety dość często przyplątuję się infekcje, ale z tym się trzeba przy takiej formie opieki pogodzić.
      --
      Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka