Dodaj do ulubionych

Czy ktoś już rodził w Salve?

12.12.08, 11:15
Witam serdecznie
Chciałabym zapytać czy ktoś już rodził w tej klinice i mógłby opisać wrażenia
- jaka jest opieka nad mamą i dzieckiem, jak wygląda sam poród - czy nacinają
rutynowo, czy położne są pomocne, czy można samemu wybrać pozycję parcia itp.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Kasia
Obserwuj wątek
            • kasiulek79 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 15.12.08, 09:54
              No właśnie ja też tak słyszałam.I niezbyt mi się taka opcja podoba bo wychodzi
              na to, że zamiast 3200 (jeżeli dostaną kontrakt)i tak lepiej się przygotować na
              4300...a to wielka różnica. I jeszcze jedno - wiem, że u nich robi się
              przedpłatę na poczet porodu - ale czy jakąś umowę się wtedy podpisuje? tzn.
              chodzi mi o to, że ja nie jestem z Łodzi, mam około 40 minut na dojazd, ale
              gdyby (odpukać) coś się nagle złego stało, jakieś silne krwawienie i musiałabym
              jechać do najbliższego szpitala w moim mieści, to czy biorą taką opcję pod uwagę
              i zwracają kasę?
                • fajnababka3 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 05.01.09, 13:35
                  Będę dziś u lekarza i dowiem się wszystkiego co i jak no i ile - dam
                  wam znać. A parę dni temu byłam w tym salve na rekonesansie.
                  Zwiedziłam porodówkę i rozmawiałam z położną ale o kosztach kazała
                  mi rozmawiać z lekarzem. Są tam dwie pojedyncze sale porodowe z
                  łóżkami porodowymi (nie wiem czy to wygodne - ja rodziłam na
                  fotelu), nie ma niestety wanny, przeć można też na stołku porodowym
                  albo w dowolnej wybranej pozycji, obok sal jest prysznic. Sale
                  połogowe są trzy: dwie 1-os i jedna 2osobowa z łazienkami i
                  ogromnymi telewizorami (nie wiem po co). Jest osobny pokój do
                  pielęgnacji noworodka w którym jest wszystko pieluchy, kosmetyki,
                  ubranka itd tak że można właściwie nic nie brać jak kogoś przyciśnie
                  poród na mieściesmile matce też zapewniają koszule żeby własnych nie
                  brudzić krwią... No ale za tę cenę byłoby dziwne gdyby było
                  inaczej.... Aha w cenie porodu jest oczywiście znieczulenie. Do końa
                  roku odbyło się tam chyba 27 porodów a jak tam byłam to nie było
                  żywego ducha.
                  Resztę napiszę jak wrócę od lekarza.
                      • fajnababka3 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 05.01.09, 18:48
                        Termin mam na 1go kwietniasmile
                        Umowę podpisali i ceny są takie: poród sn - 2900zł a cc niezależnie
                        od powodu 3900zł. Ok 26-28 tc należy wpłacić zaliczkę 1500zł po że
                        tak powiem uprzedniej kwalifikacji (odbierają tam porody z ciąż
                        donoszonych czyli od 27tc). Cholera nie pytałam czy zwracają kasę
                        jak urodzi się gdzie indziej... Pytałam za to czy mąż może być przy
                        cc - i to już zależy od lekarza - mój pozwala. Po porodzie
                        fizjologicznym wychodzi się po dwóch dobach, po cc trzymają dzień
                        dłużej chyba że stan pacjentki nie pozwala jej wypuścić to trzymają
                        dłużej bez dopłaty.
                        • anick5791 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 05.01.09, 18:54
                          Ja mam termin na 8. maja. Czyli Ty będziesz pierwsza smile Jakbyś była zbyt
                          zaaferowana maluszkiem, by pojawić się na forum, to mogę odezwać się do Ciebie w
                          kwietniu na mail gazetowy? Będę spragniona Twoich wrażeń smile

Podobno dziś w ŁWD były informacje na temat Salve - że jeśli nie będą przyjmować
                          porodów za darmo, to NFZ zerwie umowę (na 1700 zł za poród) i pacjentki znów
                          będą musiały opłacać całość. Ciekawe, jak to wszystko się skończy...
                          • fajnababka3 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 05.01.09, 19:21
                            No to świetnie!!!sad Znając moje szczęście wszystko pier...ie tuż
                            przed moim terminem i gdzie ja pójdę rodzić z książeczką od lekarza
                            z salve?? A chciałam tam rodzić bo po pierwszym dziecku po prostu
                            się boję a łapówkami się brzydzę.
                            Jasne że możesz do mnie pisać - będzie mi miłosmile
                          • tillimati Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 05.01.09, 21:04
                            cześć dziewczynyt, ja też chce rodzic w salve, dzwoniam am w piatek
                            i położne powiedziały mi że poród sn 2900, czyli dokłądnie tak jak
                            Wy piszecie, mam nadzieje że po tym szumie nic się nie zmieni!
                            ja mam termin na poczatek kwietnia i nie chciałąbym miec traumy bo
                            to mój pierwszy raz, pozdrawiam i do napisania...w przyszłym
                            tygodniu się tam wybieram, jak tylko dowiem się czegoś ciekawego to
                            napiszę
                            • anick5791 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 05.01.09, 22:04
                              Jak dowiedziałam się o tej zaliczce ok.28 tc, to uznałam, że na następnej
                              wizycie muszę pogadać ze swoim lekarzem (nie jest z Salve, ale sam proponował
                              ten szpital, więc mam nadzieję, że jakoś da radę to wszystko sensownie
                              pogodzić). I oczywiście też się tam wybiorę na "zwiady". W każdym razie, piszcie
                              jak tylko jeszcze coś się Wam uda ustalić. Jak do mnie cokolwiek ciekawego
                              dotrze, to też dam znać.
                              Wiecie, dziś się jeszcze zastanawiałam nad tymi cenami i myślę, że - po pierwsze
                              - sprawa nie jest przesądzona. Przecież w ich interesie też leży, żeby pacjentki
                              mniej płaciły, wtedy będzie ich więcej, więc może coś wymyślą i nie dojdzie do
                              zerwania umowy z NFZ. Po drugie - jak wpłaci się zaliczkę i podpisze umowę, to
                              już nie ma możliwości, żeby zmienili stawkę (czy to przejaw wyjątkowej
                              naiwności? mam nadzieję, że nie). Pozdrawiam smile
        • bruni_mama_filipka Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 25.02.09, 12:21
          wieści z dzisiaj są takie - od ordynatora, że nic nie wiadomo.
          nie wiadomo co postanowi NFZ...
          2900 za poród sn jest do przezycia, ale 5400 już nie.
          cc jest ok. 1000zł droższe.
          w takim razie skoro NFZ nie chce mi dołozyć do porodu w Salve, to zapłaci za
          całość w ICZMP, dlatego tym bardziej nie pojmuje działan NFZ.
    • domalia Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 11.01.09, 10:08
      Witajcie Dziewczyny,
      Urodziłam 6 stycznia mojego synka w Salve na Szparagowej. Rodziłam
      przez cesarskie cięcie, bo takie miałam wskazania okulistyczne
      (pierwszego synka też musiałam przez cc). Płaciłam pełny koszt, tj.
      6800 zł, mimo, iż liczyłam na to, że będzie podpisany kontrakt z NFZ
      (takie miałam informacje od mojego lekarza), miało być ok. 2000 zł
      taniej. Do 8 stycznia, kiedy wychodziłam ze szpitala kontrakt był
      niepodpisany. Z tego, co mówił mój lekarz chodzi o to, że NFZ zwraca
      szpitalowi 1700 zł za poród, ale tylko pod warunkiem, ze szpital nie
      pobiera żadnych dodatkowych opłat, a na to właściciele Salve nie
      chcą się zgodzić (mają zupełnie inny standard wyposażenia i opieki
      niż szpitale publiczne). Chodzi im o to, że tylko łódzki NFZ stawia
      takie warunki(tj. brak dodatkowych opłat), bo np. w Warszawie czy
      Krakowie prywatne porodówki dostają dofinansowanie z tamtejszych
      oddziałów NFZ bez żadnych warunków ... i to jest chore, że od
      decyzji jednego urzędasa z Łodzi zależy tak wiele.
      Mój lekarz mówił, że Salve odwołało się do różych instytucji, m.in
      do Rzecznika Praw Obywatelskich, ale na decyzje trzeba czekać.
      Mam nadzieję, że się uda i urodzicie w normalnych warunkach za
      rozsądną cenę. Powodzenia smile
      Pozdrawiam
      • anick5791 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 11.01.09, 10:52
        Dzięki za informacje smile
        A mogła byś jeszcze napisać, jak było - jaki jest personel, czy rzeczywiście to
        taki "hotelowy standard", jak reklamują. Miałaś lekarza z Salve, czy swojego? Ja
        nie mam z Salve, ale ponoć można rodzić ze swoim lekarzem, wiesz może coś na ten
        temat? A może bez sensu jest komplikować sprawę i zdać się na któregoś z
        "tamtejszych"? Choć z drugiej strony wolałabym chyba tego, który mnie zna i
        prowadził ciążę... Sama nie wiem. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu na
        decyzję smile Pozdrawiam
          • fajnababka3 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 11.01.09, 17:22
            Dołączam się do gratulacji.
            Dzwoniłam ostatnio do salve po tym jak usłyszałam w telewizji że
            mają umowę z NFZ tylko na 10 porodów miesięcznie. Przyznaję że
            ciężko było cokolwiek wydusić z personelu ale obawiam się że to
            prawda czyli prawdopodobieństwo zmieszczenia się w tejże dziesiątce
            jest takie sobie. Dowedziałam się też że jak dotąd realizują tylko
            porody tzw komercyjne a kwota 5400 lub więcej za cc przekracza moje
            możliwości tak że ja raczej rezygnuję z usług tej instytucji. Miałam
            nadzieję że będzie można gdzieś normalnie urodzić bez martwienia się
            o to kto jest na dyżurze i czy czeka na łapówę ale widzę że marne
            szanse skoro mam się martwić i kombinować jakby tu załapać się na
            tańszy poród. Miało być pięknie - wyszło jak zawsze....
            • monawy Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 15.01.09, 14:30
              Niestety ja tez potwierdzam, bo wczoraj rozmawiałam z Paniami w
              recepcji w Salve. Tylko 10 pacjentek miesięcznie może urodzic z
              dofinansowania NFZ . Reszta pełna dopłata. Więc ciężko bedzie się
              zakwalifikować do pierwszej 10-tki. ;o(
              • monia-1976 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 15.01.09, 16:41
                Ja co prawda już urodziłam i obeszło się bez Salve. Zwykły poród w MP. Jednak
                przeczytajcie artykuł z Gazety Wyborczej.
                Szczególnie ostatnie zdanie, które tak mnie zaciekawiło.
                miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,6119854,Bezplatny_porod_za_2_9_tys_.html
                • monawy Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 15.01.09, 19:06
                  Błagam Was dziewczyny, bądźcie realistkami. Nie oczekujcie od
                  prywatnej kliniki , że będzie za darmo. NFZ dofinasowywuje. Klinika
                  to nie instytucja dobroczynna tylko prywatne przedsiebiorstwo.
                  Właściciel budując ją chce zarobić , to chyba normalne. Jak nie
                  chcecie płacić , to są szpitale Państwowe
                  • anick5791 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 15.01.09, 20:59
                    Monawy, zgadzam się z Tobą w 100% i też dziwi mnie oczekiwanie, że w prywatnym
                    szpitalu, ma być coś za darmo. Kurcze, czasy, kiedy wszystko było dla wszystkich
                    i za darmo już chyba minęły smile

A z najnowszych wieści - dziś ja dzwoniłam do Salve. Spotkanie z lekarzem
                    (darmowe), podczas którego uzgadnia się wszystkie szczegóły odbywa się ok. 36
                    tc. Wtedy też ustala się zakres świadczeń, a co za tym idzie - cenę.
                    • nika720 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 17.01.09, 13:30
                      A może wreszcie wypowie się ktoś kto urodził w Salve dziecko i
                      opowie nam swoje wrażenia z pobytu, bo jak na tyle postów jakoś nikt
                      nie chce się dzielić wrażeniami. Warunki są na pewno super i opieka
                      położnych również, ale chętnie poczytam o szczegółach. Ja słyszałam
                      z kolei, że poza wszystkimi wymienionymi zaletami, szpital ten ma
                      jak dla mnie jedną podstawową wadę, gdyby coś nie tak poszło w
                      trakcie porodu i dziecko wymagałoby specjalistycznej pomocy, to
                      niestety w tym szpitalu, nie ma odpowiedniego sprzętu i wiozą
                      dziecko do najbliższego szpitala z opieką neonatologiczną, w tym
                      wypadku byłby to chyba Madurowicz. Co Wy na to???
                      • angka2 Re: Czy ktoś już rodził w Salve? 18.01.09, 01:29
                        Interesuje mnie jak wygląda opieka poporodowa w Salve. Czy położne
                        są pomocne, czy dziecko jest zawsze w sali ze mną czy może być na
                        noc gdzie indziej, czy pomagają przy przewijaniu, dostawianiu do
                        piersi. TO będzie moje pierwsze dziecko, mam lekarza z Madurowicza,
                        ale tam podobno opieka po porodzie jest żadna.
                        Ania
                  • fajnababka3 spokojnie nie urwałam się z choinki 18.01.09, 11:44
                    Jednak od początku ciąży lekarz zapewniał mnie że będzie podpisana
                    umowa z NFZ i poród będzie kosztował ok 3 a nie ponad 5 tys zł i
                    taką kwotę byłam skłonna zapłacić - ale jak widać należy teraz
                    kombinować żeby załapać się do dziesiątki a to jest już żenada.
    • patipomoz a co jeśli... 24.01.09, 19:35
      a jeśli zgłosi im się tego samego dnia 6 rodzących??

to mnie zastanawia, bo z tego co piszecie oddział jest maleńki. a
      jeśli w danym dniu przyjdzie im o tej samej porze kilka rodzących???
      przecież nie każdy rodzi w wyliczonym terminie. to co odeślą???
      • ul73 Re: a co jeśli... 24.01.09, 20:02
        Myślisz, że tyle kobiet jednego dnia będzie chciało rodzic ,
        pamietaj, że na nfz liczba mooooocno ograniczona. A aż tyle chętnych
        do zapłaty za pakiet ekstra raczej nie będzie.
    • anik801 co jeśli? 17.12.09, 19:47
      A jeśli do porodu u nich nie dojdzie?Jeśli coś się stanie-i zamiast
      do Salve(mam 60km.)będę musiała pojechać do najbliższego
      szpitala.Czy oddadzą wpłacną kasę?
      • mond33 Re: co jeśli? 23.01.10, 13:08
        Rodziłam w sierpniu 2009. Mogłabym w takich warunkach i przy takiej opiece
        rodzić co rokuwink Nic dodać, nic ująć. Drogo, ale warto. Cudowne wspomnienia z
        porodu pozostaną we mnie na zawsze. Polecam!!smile
        • keira.pl Re: co jeśli? 26.01.10, 13:10
          ja rodziłam w Salve w pździerniku 09. o szczegółach pisałam w tym wątku :
          forum.gazeta.pl/forum/w,588,97167302,101678488,moje_wrazenia.html
          naprawdę polecam i tak jak pisała mond33 mogłabym tak rodzić co roku albo i
          częściej wink
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka