Dodaj do ulubionych

Polećcie -Czorsztyn/Krościenko/okolica z dzieckiem

16.07.10, 13:25
Witam
chciałabym się wybrać z rodziną (w tym niespełna 2 letnim dzieckiem)
w Pieniny.
Czy możecie polecić jakieś fajne i niedrogiewink miejsce noclegowe w
Czorszytnie, Krościenku lub okolicy (dobrze by były jakiś placyk
przy domu). Fajnie by bylo w Czorsztynie bo tam jest woda, a moje
dziecko jest wodnolubnewink

polećcie co można zobaczyć w Pieninach z takim maluchem, co warto
zobaczyć, gdzie iśćwink W sumie wszystko co Wam się nasunie. Nigdy nie
byłam w tych okolicach stąd moja prośba. Z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • ania-pat1 Re: Polećcie -Czorsztyn/Krościenko/okolica z dzie 16.07.10, 13:37
      Nidzica też fajna - z plażą. Do oglądania - zamek (mały do ogarnięcia), Jaworki - jeszcze ładniej ale bez plaży - za to idealne na spacery dolinki z potokami (dwulatkowi starczą) stadniną, Muzyczną Owczarnią. Nocowałam jeszcze jako bezdzietna, ale widziałam sporo dzietnych w Krościenku - tam też fajnie i płynie Dunanajec. Spływ Dunajcem fajny (nie wiem czy już 2 latki biorą), trasy rowerowe na Dunajcem płaska - dziecko w foteliku spokojnie pojedzie. Generalnie b.polecam (jakoś sam Czorsztyn lubię najmniej). Lubię Sromowce - tam widziałam kiedyś plac zabaw na Dunajcem.
      • eloinka Re: Polećcie -Czorsztyn/Krościenko/okolica z dzie 17.07.10, 22:26
        co prawda nie znam miejsc wodnych bo zazwyczaj jeżdżę tam w celach spacerowania
        po górach ale jeśli chodzi o pobyt z dzieckiem w tamtych rejonach to polecam
        szczawnicę. to idealne miejsce na spacery jazdę na rowerze itp. jest deptak
        wzdłuż dunajca aż na słowację, wypożyczalnie rowerów i dla dorosłych i dla
        dzieci a nawet takie z koszyczkami na dzieci smile smile niedaleko od szczawnicy jest
        wielki plac zabaw z przeróżnymi atrakcjami. na priva mogę podać numer na nocleg
          • marzek2 Re: Polećcie -Czorsztyn/Krościenko/okolica z dzie 19.07.10, 15:09
            Ja też polecam Szczawnicę. Przez centrum płynie potok Grajcarek, płytki z
            fajnymi wodospadami, można pobrodzić, tamy zbudować, w sam raz dla maluchasmile
            Jest wypożyczalnia rowerów z siedzonkami, przyczepkami dla dzieci. Jest ciufcia
            do Jaworek, ekstra atrakcja. Jest góra Palenica, na którą wiedzie wyciąg
            krzesełkowy, na górze też są atrakcje dla dzieci (taka wolniutka ciufcia
            jeździła w kółko rok temu). Jest park wodny na deszczowe dni. Są pyyyyszne lody
            na wagę, słynne na całą Polskę! W pobliskim Krościenku jest plac zabaw z basenem
            kulkowym itp (coś a' la Anikino tylko w wersji mini).
            Jest restauracja "Koci Zamek" z mnóstwem zwierząt (żółwie, kanarki, rybki) w
            środku, jest co oglądaćsmile Zdecydowanie polacam Szczawnicę!
    • takatoszymura Re: Polećcie -Czorsztyn/Krościenko/okolica z dzie 20.07.10, 23:25
      W zeszłym roku mieszkaliśmy 2 razy w Niedzicy. Polecam nocleg w
      Polanie Sosny, np. w Chacie Spiskiej( w cenie noclegu pyszne
      śniadanie). Z atrakcji polecam wyprawę na górę Wdżor w Kluszkowcach-
      wyciąg na górę i spacer w dół zachaczając o farmę strusi. Palenicę w
      Szczawnicy. Z 2-letnią wówczas córeczką jeździliśmy na torze
      saneczkowym w Kluszkowcach. No i wyprawa statkiem po Zalewie
      Czorsztyńskim pewnie też będzie atrakcją dla malucha.
        • xxagaxx Re: Polećcie -Czorsztyn/Krościenko/okolica z dzie 25.07.10, 23:36
          a gdzie w Szczawnicy jest Park Wodny????
          baseny w hotelach, sanatoriach - OK, ale park wodny???

z wymienionych przez autorkę postu miejscowości wybrałabym
          Szczawnicę - kocham Pieniny
          oprócz wymienionych przez poprzedniczki atrakcji - dodałabym
          chodzenie po górach - dla dziecka nosidło i hejże wink
            • marzek2 Re: tu 26.07.10, 12:45
              Gwoli ścisłości Park Wodny jest parkiem wodnym głównie z nazwy... To jest w
              zasadzie duży basen z ciepłą wodą i fajną zjeżdżalnią dla dzieci, ot co. Aha no
              i brodzik dla maluchów chyba jest. Moim dzieciom wystarczyło do dobrej zabawysmile
              • aztlan Re: tu 26.07.10, 13:36
                Moim też. Ale zdaje się to było dawniej sanatorium Górnik.Ilość hoteli 4 i 5
                gwiazdkowych w Szczawnicy zaczyna dorównywać tej w Zakopanem. I chyba tam się
                powoli przenosi środek ciężkości powoli. O ile w Zakopanem pokoje w hotelach
                wolne i bez problemu można zrobić rezerwację ( ceny też o 100-200zł niższe niż
                przed rokiem) o tyle w Szczawnicy wszystko zajęte i ceny sztywne. Pokoje na
                sierpień rezerwowałem zaraz po majowym weekendzie...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka