Dodaj do ulubionych

Zwiedzanie Krakowa, proszę o pomoc

21.07.15, 13:53
W najbliższych dniach będę ze znajomym w Krakowie i chciałabym pokazać mu miasto. Problem w tym, że sama nie jestem z Krakowa i nie wiem jak można zaplanować to zwiedzanie. Nie będziemy mieli5-6 godzin, dużo czasu, jakieś 5-6 godzin, ponadto nie będę mieć do dyspdyspozycji samochodu. Wynająć przewodnika, czy wypożyczyć audio przewodnik? Wawel i Sukiennice, czy coś więcej zdążymy? Pomożecie?
Obserwuj wątek
   • ira_08 Re: Zwiedzanie Krakowa, proszę o pomoc 21.07.15, 14:13
    Wynajmowanie przewodnika uważam za zbędne w tym przypadku, a samochód to już w ogóle. Skąd startujecie? Z dworca, z lotniska? Jeśli z dworca to wychodzicie prosto na Planty, więc możecie się nimi przespacerować, a potem skręcić na Rynek. Nie polecam Floriańskiej - wiecznie zatłoczona, moja ulubiona to Sienna - skręca się w nią przy Poczcie Głównej i wychodzi od razu pod Mariacki. Możecie zahaczyć o galerię w Sukiennicach, jeśli chcecie to podziemia Rynku, ale IMO tyłka nie urywają. Potem Traktem Królewskim możecie pójść na Wawel (zanim tam pójdziecie polecam mrożoną/gorącą czekoladę w Nowej Prowincji na Brackiej albo kawę w La Petit France, ale tam mało krakowski klimat, na Marka). Na Wawelu możecie zajrzeć do katedry, smoczej jamy, na dziedziniec. Na zwiedzanie może braknąć czasu, a jak zechcecie oglądać wszystko to braknie na pewno. Później przespacerujcie się Wisłą na Kazimierz, a stamtąd do Podgórza - okolice kładki Bernatki (w przewodnikach kładki ojca Bernatka) są bardzo fajne. Blisko stamtąd do Cricoteki, polecam zobaczyć choć z zewnątrz. I stamtąd, robiąc kółko, możecie Starowiślną wrócić sobie na dworzec.

    Poruszać się najlepiej tramwajami, możecie kupić bilet 24-godzinny albo kupować 20-minutowe, tylko, żeby podjechać - ta opcja będzie lepsza. Automaty są przy przystankach i w tramwajach, w pierwszych wagonach.
  • wrednarzeka Re: Zwiedzanie Krakowa, proszę o pomoc 21.07.15, 15:53
   Słyszałam o zapisach na zwiedzanie podziemi rynku. Raz mi się udało wejść na Wawel bez kolejki.... na zupełnym luzie jak ci zależy zajrzeć w każdy kąt to cały dzień możesz tam stracić.

   Upał jest w mieście mocny więc lepiej nastaw się na muzeum/ blisko leżące muzea żeby korzystać z ich klimatyzacji. Dreptanie od zabytku do zabytku lepiej jest sobie odpuścić.
  • klubgogo Re: Zwiedzanie Krakowa, proszę o pomoc 21.07.15, 18:59
   Ja właśnie mam w planach jeden dzień w Krakowie i zorganizowałam sobie tak, że najpierw Rynek z sukiennicami i podziemiami, obiad, później pieszo na Wawel - Wawel zaginiony, smocza jama, spacer na Kazimierz i synagoga. Świadomie wybrałam tylko tyle, bo więcej nie zdążymy, ale nie lubię zwiedzać w pośpiechu. Poza tym wszędzie trzeba rezerwować bilety, i to tez warto mieć w planach przygotowując wycieczkę.
  • annas2015 Re: Zwiedzanie Krakowa, proszę o pomoc 26.07.15, 20:08
   ja z kolei polecam zwiedzanie z przewodnikiem. zaoszczędzisz czas i nerwy na obmyślanie planu zwiedzania, a zwiedzanie będzie super zorganizowane. można zapisać się online i dołączyć do tworzącej się grupy. sprawdź na www.vmkrakow.pl/przewodnik-po-krakowie-przylacz-sie
  • malinawawa Re: Zwiedzanie Krakowa, proszę o pomoc 20.02.19, 02:54
   Zwiedzanie z przewodnikiem to najlepszy pomysł. Nikt tak jak miejscowy nie opowie Ci o swoim mieście wink No i stres związany z wymyślaniem planu odpada. Ostatnio byłam na wycieczce z niesamowicie sympatyczną przewodnik. Rzucam linka jakby ktoś był zainteresowany wink www.cracowtime.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka