Dodaj do ulubionych

zajęcia dodatkowe dla 4,5 latka w Krakowie?

11.08.15, 16:47
Dzien dobry, z góry przepraszam jeśli zalozylam niepotrzebnie watek, ale przegladnelam forum i niestety nic nie moge znalezc w bardzo w tej chwili interesujacym mnie temacie.... wink

proszę napiszcie jakie zajęcia dodatkowe polecacie dla 4,5 letniego chłopca?
Myślałam coś o zajęciach rekreacyjno-sportowych oraz o nauce języka....
Uprzedzając pytanie: jakiś specjalnych zainteresowań mój synek nie ma ... lubi robić wszystko i nic ... (teraz najbardziej go interesuja klocki lego) wiec pewnie na poczatku bedziemy chcieli pochodzic na takie wstepne zajecia by synek zobaczyl o co w nich chodzi. Jednak poki co nie wiem gdzie sie ruszyc sad

może ktoś może coś polecić a już idealnie byłoby gdyby ktoś jakiegoś konkretnego organizatora mógłby mi podać smile
Mieszkam w Krakowie (dzielnica Prokocim Bieżanów i fajnie byloby znalezc cos w okolicy, by zaoszczedzic czas na dojazdy... choc to nie jest warunek konieczny oczywiscie smile

Bede bardzo wdzieczna za pomoc smile
Obserwuj wątek
    • czester_13 Re: zajęcia dodatkowe dla 4,5 latka w Krakowie? 12.08.15, 09:37
      Taka ogólna uwaga, zastanów się jeszcze nad tymi zajęciami. Wg mnie w tym wieku są ogólnie bez sensu i trzeba jeszcze płacić. Też mam 5 latka który interesuje się wszystkim i niczym, był raz na piłce nożnej ale stwierdziłem, że jest za mały. Radość sprawia mu samo kopnięcie piłki a gdzie ona poleci to już drugorzędne smile. Jedyne zajęcia o których myślę to karate ale rodzinne. Przychodzą rodzice z dziećmi i wspólnie ćwiczą - a na koniec jest wyjazd do wioski Dojo smile. Całkiem fajne i za darmo bo UE płaci. Co do Lego to polecam tańsze odpowiedniki - ten sam efekt. Były takie zestawy w Biedronce po 15 zł i była super zabawa ale i tak trzeba dziecku pomagać, dopychać klocki bo nie ma takiej siły jeszcze. A już zdecydowanie odradzam zajęcia językowe. Efektem będzie parę słówek, jakiś wierszyk czy piosenka, proste zwroty ..nic specjalnego. I tak w szkole będzie miał angielski - wtedy warto postarać się o równoległe korki i pilnować by się uczył systematycznie i przykładał. Podsumowując rób sama zajęcia - efekt będzie nawet lepszy, wzmocnisz relacje z dzieckiem i zaoszczędzisz kasiorkę smile
      • daanna Re: zajęcia dodatkowe dla 4,5 latka w Krakowie? 13.08.15, 21:52
        dziekuje serdecznie za odpowiedz smile
        przyznam, ze ja sama mam troche mieszane uczucia z tymi zajeciami ale glownie przewaza za nimi to ze syn jest jedynakiem.... w rodzinie i wsrod znajomych malych dzieci praktycznie nie mamy... i po prostu chcialabym zeby mial wiekszy kontakt z rowiesnikami. to po pierwsze wink a po drugie i to wazniejsze, lekarz rehabilitant u ktorego sie leczymy, ostatnio stwierdzil ze wszelkie zabiegi typu gimnastyka, masaze czy wirowki ktore mamy w szpitalu w prokocimiu juz nie sa tak potrzebne... .teraz najwazniejsze sa zajecie rekreacyjno sportowe.
        dlatego tak sie zastanawiam co najlepsze by bylo dla ruchu ;P
        Prosze a czy moglbys mi napisac cos wiecej, covto za zajecia finansowane z UE? gdzie tego szukac? Pozdrawiam
    • kingasz81 Re: zajęcia dodatkowe dla 4,5 latka w Krakowie? 14.08.15, 00:53
      Sprawdź sobie dwór czeczów w Bieżanowie, to taki dom kultury. Moja córka chodziła tam na rytmike, ale są jeszcze inne zajęcia. Ruch i kontakt z dziećmi miała. Bardziej zaawansowane ćwiczenia są np. w Wieliczce w szkole nr 4 to jest gimnastyka sportowa dla chłopców. Widziałam ich w akcji, fajny trener. Łatwy dojazd z Bieżanowa. Co do kosztów to są to tanie zajęcia. Ja dużo bawię się z córką ale towarzystwa rówieśników jej nie zastapie. Na angielski chodzimy też w Wieliczce na ul. Szpitalna. Dobrego wyboru życzę.
    • koniczy-nka Re: zajęcia dodatkowe dla 4,5 latka w Krakowie? 18.08.15, 13:08
      Ja chodziłam w zeszłym roku z 4latką na gimnastykę sportową na Kalwaryjską do KS Korona. Dumnie nazywa się to 'gimnastyką", ale tak naprawdę to takie zajęcia ogólno rozwojowe. Córka była bardzo zadowolona, w tym roku chce chodzić dalej. Grupa była różna, najczęściej przychodziło ok. 10-12 dzieci, byli też chłopcy. Panie (zawsze były 2) prowadzące bardzo sympatyczne, co według mnie jest bardzo ważne! Co robiły dzieci? Miały układane różne tory przeszkód, trzeba było np przejść po równoważni (co świetnie wyrabia poczucie równowagi), uczyły się robić fikołki, skakały, biegały - krótko mówiąc mogły się wybiegać i wyżyć, co było dla mnie ważne zwłaszcza w zimie, gdy możliwość pójścia na plac zabaw z racji pogody była mocno ograniczona.
      Ja bym na Twoim miejscu poszukała właśnie zajęć ogólno-rozwojowych, bo trudno aby dziecko w tym wieku zaczęło super pływać, strzelać gole, trafiać do kosza itp. A dziecko musi gdzieś energię spożytkować smile
      Sprawdź, czy koło Ciebie nie ma zajęć szkółka koszykówki dla dzieci minibasketacademy.pl/ Nie byłam na ich zajęciach, ale wydaje mi się, że to też będą raczej zajęcia ogólnorozwojowe biorąc pod uwagę wiek dzieci.. Może akurat Wam sie spodobają? smile
      • stokrotka445 Re: zajęcia dodatkowe dla 4,5 latka w Krakowie? 18.08.15, 19:08
        Też polecam zajęcia z gimnastyki smile To dla dzieci super zabawa. Są też organizowane w Sokole i na AWF'ie: www.gimnastyka.krakow.pl. Oprócz tego warto zapisać dziecko na pływanie - moje dzieci to uwielbiały. Pływanie sprzyja prawidłowej postawie, hartuje i zwiększa bezpieczeństwo w czasie wakacji nad wodą. Polecam szkołę Swim Test. Zajęcia z języka obcego moich dzieci wcale nie interesowały, więc nie polecam wink
    • camel_3d chodzi do przedszkola? 19.08.15, 09:44
      to raczej zastanow sie jak nawiazac znajomosc z rodzicami innych dzeici.

U mnei w okolicy tez nei ma dzieci, a z moich "starych" znajomych wszyscy albo bezdzietni, albo dzieci maja po 15 lat. Rodzina..tez kompletnie bez malych dzieci.
      Takze wszytskich znajomych z dziecmi, a jest ich sporo, znam z przedszkola i obecnie ze szkoly.

Poza tym, zamias zajec dodatkowych polecam kilka godzin dzeinnie na placu zabaw, drabinki, wspinanie, karuzele, rownowaznie itd..

ev nauke gry na instrumencie.
      • daanna Re: chodzi do przedszkola? 26.08.15, 11:44
        Bardzo Wam dziękuje, tak mój synek chodzi do przedszkola ale tak jak pisałam wyżej z racji rehabilitacji chciałabym znaleźć mu właśnie jakieś zajęcia ogólno rozwojowe. Bardzo wam dziękuje za wszystkie informacje.... zaraz siadam i sobie jeszcze podzwonię do Wieliczki i do tego domu kultury Czeczów.
    • jarekstepk Re: zajęcia dodatkowe dla 4,5 latka w Krakowie? 23.08.18, 08:26
      My z żoną zapisaliśmy córkę 7 letnią na taniec towarzyski a młodszego syna 6 letniego do szkółki piłkarskiej. No i tak dzieci sobie chodzą i widać że sprawia im to radość, my z żoną też jesteśmy zadowoleni bo są super opiekunowie smile także gdyby ktoś się zastanawiał to polecam MOS Wschód smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka