Dodaj do ulubionych

Gdzie w Katowicach fajnie spędzić czas z dziećmi?

07.12.06, 19:44
W przyszłą sobotę muszę być w Katowicach (zlecenie z pracy). Ponieważ mam 3
dzieci, a mój najmłodszy synek ma 3 mies. wymyśliliśmy z mężem, że moglibyśmy
pojechać razem, co pomogłoby zapanować nad karmieniem (karmię piersią, a praca
polega na zrobieniu 3 wywiadów, więc pomiędzy spotkaniami mogłabym nakarmić
bobasa w razie potrzeby). Problem polega na tym, że przez 5 godzin o tej porze
roku nie bardzo można spacerować. W związku z tym mam pytanie: gdzie może
pójść tata z 7 i 3-latkiem na spacer, jeśli pogoda dopisze i gdzie dzieciaki
mogą się pobawić i generalnie fajnie sppędzić czas pod dachem (np coś w
rodzaju Kids Play - dużego placu zabaw z basenem kulkowym, rurami itp w
pomieszczeniu)?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Podawajcie, proszę, adres, bo my Katowic
nie znamy i będziemy korzystać z mapywink
Obserwuj wątek
    • leli1 Re: Gdzie w Katowicach fajnie spędzić czas z dzie 07.12.06, 20:40
      na spacery to najbardziej nadaje sie Park Chorzowski (zoo, male place zabaw), zamkniete place zabaw to w Chorzowie (główna ulica przejazdowa na Bytom niestety nie pamietam nazwy) klub Figloland (przy palarni kawy Posti), zas w Katowicach czas mozna spędzic w Silesia City Center (na górze tam gdzie kino jest centrum rozruwki, maly placyk zabaw jest w kąciku jedzeniowym i generalnie duzo sie tam dzieje. Silesia tez przy trasie na Chorzów/Bytom.
      W centrum Katowic zamkniety plac zabaw Figlarnia jest na Warszawskiej, ale pospacerowac w olokicy nie ma gdzie.
      Wiecej grzechów nie pamietam.....smile)
    • izawojcik1 Re: Gdzie w Katowicach fajnie spędzić czas z dzie 07.12.06, 21:14
      Mam co prawda dwuletnie dziecko ale pomysl mam taki.
      Jadac od centrum Katowic w strone Chorzowa ul. Chorzowska macie po prawej stronie wielkie centrum Silesia City Center. 220 sklepow, mc.donald, kfc i pizza hut a dodatkowo obok tych przybytkow rozstawili taki maly tor przeszkod typu pileczki, zjezdzalnie. W Silesii jest tez sklep Smyk ( moje dziecko lubi tam zachodzic wink. Reklamuja sie tez, ze przed tym budynkiem jest slizgawaka aczkolwiek nie wiem czy juz dziala bo wiadomo jakie sa teraz temperatury.
      Jak sie tam Wam znudzi to wsiadacie w samochod lub w tramwaj ( ma przystanek przy tym centrum) i przejezdzacie jeden lub dwa przystanki. Mozna wysiasc na przystanku "Wesole Miasteczko". Co prawda ono jest aktualnie nieczynne ale kawaleczek dalej jest " Rura Park" czyli wielkie pole do popisu dla 7 latka. Zjezdzalnie, rury, pileczki.
      Jesli to Was juz nie bedzie interesowac to nie wysiadajcie na wspomnianym przystanku tylko przejedzcie jeszcze jeden i wysiadzcie przy "zyrafie". To taka wielka nowoczesna rzezba zyrafy, trudno przegapic a kazdy powie gdzie to jest. Z tego miejsca widac juz brame ZOO. No i jest to poczatek Parku WPKiW ( wojewodzki park kultury i wypoczynku). Co prawda faktycznie pogoda niezbyt no ale moze traficie na sloneczko chociazby. Ze starszym dzieckiem moznaby zajechac do planetarium albo do skansenu ( wszystko na terenie parku ale w bardzo duzej odleglosci od siebie).
      Pytajcie jak cos jest niejasne. Jakby co to na iza@hurtowniaabc.pl
      Na co dzien jezdze samochodem wiec jesli chcecie zeby wyjasnic "po samochodowemu" to sluze pomoca.

Iza Wójcik

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka