Forum Dom IKEA
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  kasztanobranie

  29.10.10, 10:32
  Akcja organizowana wspólnie przez Fundacją Nasza Ziemia i Clear Channel Poland, przy współpracy z IKEA Targówek jest właśnie w trakcie realizacji. W tym roku zgłosiło się do 30 placówek mających swoją siedzibę na terenie Warszawy lub gmin przylegających: Ząbki, Marki, Zielonka.

  W zeszłą środę (27.10.2010) odbyła się już czwarta i zarazem ostatnia zbiórka kasztanów dla szkół podstawowych i przedszkoli. Inicjatywa ma na celu zaangażowanie lokalnej społeczności w proste działania na rzecz przyrody (program ochrony kasztanowców i edukacji ekologicznej). Organizatorom pozostaje podliczenie wyników i przyznanie nagród. Ich wręczenie odbędzie się podczas Finału w dniu 17 listopada (środa)
  w Sali konferencyjnej IKEA Targówek :
  - o godz. 9.00 – kategoria PRZEDSZKOLA;
  - o godz. 11.00 – kategoria SZKOŁY.

  Kasztanobranie z IKEA polegała na zaproszeniu placówek edukacyjnych, które odpowiedzialne są za zbieranie owoców kasztanowca - kasztanów. Współpracująca z Fundacją firma odbiera w każdą, kolejna środę sprzed Sklepu IKEA Targówek. W zamian, Fundacja otrzyma środki na swoją ekologiczną działalność.
  Zebrane pieniądze ze sprzedaży kasztanów zostaną przeznaczone na realizację Programu Pomóżmy Kasztanowcom – jesienną akcję grabienia i utylizacji liści
  oraz na wiosenne zabiegi ochronne i lecznicze kasztanowców. Spora ilość tego owoca jaką udaję się zebrać dzieciom ze szkół i przedszkoli zostanie wykorzystana w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.
  Obserwuj wątek

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka