Dodaj do ulubionych

Jedź tramwajem na cmentarz

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.09, 02:27
Jeżdżę komunikacją miejską co roku, ale określenie przygotowania
miasta do tych dni słowem "dobre" to niestety znaczna przesada.
Pół biedy ludzie młodzi, ale wystarczy wsiąść do tramwaju 2 czy
dodatkowej linii kursującej między Rakowicami a Podgórzem, żeby
zobaczyć całe mnóstwo starszych osób, które tłoczą się, słabną i
ledwie trzymają na nogach, bo stoją i to w ścisku, bo tramwaje nie
mieszczą takiej liczby pasażerów, jaka chce do nich wsiąść. Wcześnie
rano owszem, jest tak jak być powinno - większość podróżnych może
usiąść, ale od godziny jedenastej sytuacja staje się wręcz
dramatyczna...
A szkoda, bo właśnie to najbardziej zniechęca kierowców do naszej
komunikacji miejskiej- tłok, brak miejsc, no i nieregularne kursy...
Obserwuj wątek
    • Gość: Helmut Jedź tramwajem na cmentarz IP: *.89.98.101.static.crowley.pl 28.10.09, 08:07
      Raz dałem się skusić na MPK. Takie moje wrażenia: tłok niesamowity.
      Ponieważ jestem młody to jakoś się utrzymałem z twarzą na szybie.
      Nie miałem ze sobą żadnych przedmiotów (nawet znicza).

Drugie: w drodze powrotnej było nieco luźniej. To niestety
      spowodowało że ludzie mieli większą swobodę atakowania się nawzajem.
      Mi się dostało lekkie wyzwisko (oczywiśćie odpowiedziałem).

Niestety z tego co widzę po mapkach to w tym roku jeszcze większe
      będzie ograniczenie dla samchodów. Chyba zostanę w domu. Może to
      chcieli osiągnąć planującyh organizację dojazdów?

Ciekawe czy pojawią się pod znakami zakazu ruchu tabliczki "nie
      dotyczy"....
    • Gość: balusz Jedź tramwajem na cmentarz IP: *.multi-play.net.pl 28.10.09, 08:51
      Zmuszanie użytkowników aut do przesiadania sie do komunikacji miejskiej, z
      załozenia uwazam za nie fair. Wogóle uważam zmuszanie kogokolwiek do
      czegokolwiek za nie uzasadnione. A tak na marginesie, czy dodatkowy pas dla
      ausobusów jest zgodny z konstytucją ? Dlaczego dzieli sie uzytkowników dróg na
      lepszych i gorszych, chyba konstytucja na to nie zewzwala. W koncu kierowcy
      płacą podatek drogowy za wszystkie drogi, a nie za częśc ?
    • tbarbasz A ja zrobię jak zawsze... 28.10.09, 08:59
      czyli przyjadę samochodem pod "Krokusa", tam sobie zaparkuję - Dzięki Wam,
      Hipermarkety za parkingi Park & Ride!
      i dalej pojadę na Batowice i na Rakowice autobusami. Minimalizuje to
      "przyjemność" korzystania ze "znakomitej" komunikacji miejskiej oraz walki o
      miejsce do parkowania przed cmentarzami.
      Najgorzej z Cmentarzem Podgórskim - ale jak otworzą "Bonarkę" to i tam
      powstanie spory parking P & R!
      A magistrat z ZIKiTem niech dalej śpi albo wciska kit!
      • Gość: Spisovatel SM, ZIKiT, Policja nie mowcie mi czym mam... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.09, 09:30
        jezdzic bo i tak nie poslucham waszej glupiej rady. Mam sie tloczyc w autobusie, tudziez tramwaju jak sardynka, dziekuje bardzo wole posiedziec w aucie i nawet postac w korku, ale miec troche komfortu, a nie byc zgniecionym i okradzionym przez kieszonkowcow. Jak co roku do Stary Miejskiej bede radosnie machal (lubia siedziec w tych swoich "radiowozach" podczas Świeta Zmarlych, gdy powinni patrolowac teren im przeznaczony), oni mi tez radosnie odmachaja z wnetrza cieplego auta i kazdy bedzie zadowolony ja i oni. Policje tez pozdrawia i dziekuje za to, ze czasami puszczali mnie tam, gdzie nie mozna bylo wjechac. Drogiej SM siedzacej w cieplych autach w tym dniu, Policji, ktora mnie puszcza tam, gdzie nie mozna wjechac, ZIKiT, ktorzy wydaja przepustki dla roznych ludzi, nie tylko pracujacych w ZIKiT, zycze spokojnego Swieta Zmarlych. Rzekłem
      • Gość: raj Re: A ja zrobię jak zawsze... IP: 129.188.33.* 28.10.09, 10:34
        > czyli przyjadę samochodem pod "Krokusa", tam sobie zaparkuję - Dzięki Wam,
        > Hipermarkety za parkingi Park & Ride!

To pod Krokusem nie zamykają parkingu w święta, kiedy hipermarket jest zamknięty?
        Bo Tesco np. wtedy swój parking zamyka - wjazd jest zablokowany barierkami
        zrobionymi z pospinanych ze sobą wózków na zakupy...
        • tbarbasz Re: A ja zrobię jak zawsze... 28.10.09, 16:30
          Gość portalu: raj napisał(a):

> To pod Krokusem nie zamykają parkingu w święta, kiedy hipermarket jest zamknięt
          > y?
          > Bo Tesco np. wtedy swój parking zamyka - wjazd jest zablokowany barierkami
          > zrobionymi z pospinanych ze sobą wózków na zakupy...

Nawet nie wiedziałem...
          Do wielopoziomowego nigdy nie wjeżdżałem - ale w poprzednich latach nikt mnie
          nie wyganiał z tego parkingu "na wierzchu"! W razie czego pozostaje zawsze
          strona od Parku Wodnego i Multikina :).
          W ogóle to zaczynam coraz bardziej dostrzegać korzyści z tych "Świątyń
          konsumpcji". Chcę do Rynku? Jadę sobie spokojnie na parking nad peronami -
          pierwsza godzina za darmo, druga 2 zł, nie pcham się autem do Centrum (naprawdę,
          nie jest to moje ulubione zajęcie :) ) i spokojnie idę na piechotę do Rynku...
          Miejsce na górze zawsze jest (w płatnej części) zero stresu.
    • Gość: tabi kpiny z biednych ludzi IP: 193.142.210.* 28.10.09, 13:41
      MPK uruchamia dodatkowe linie - owszem, ale równocześnie duża część normalnych
      linii przestaje kursować, a inne kursują jeszcze rzadziej niż zwykle. Ponadto
      linie tzw cmentarne mają mnóstwo kursów oznaczonych x czyli "Kurs może być
      odwołany bez wcześniejszego ogłoszenia". W efekcie tramwajów i autobusów jest
      mniej niż w zwykły dzień, a ścisk w nich panujący jest urąganiem ludzkiej
      godności. Dlatego właśnie lepiej jechać własnym samochodem - przynajmniej nikt
      nie złamie Ci ręki w ścisku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka