Dodaj do ulubionych

Troszkę zapomniane utwory.

08.02.10, 16:03
Sporo starszych piosenek wpadło do mojego ucha i wyleciało. Większość z nich przypomina mi zerknięcie na listy przebojów wszech czasów, włączenie czasem radia internetowego bądź

www.youtube.com/

Ale kilku z lat 70 tych i 80 tych od dłuższego czasu w żaden sposób nie mogę sobie przypomnieć, nie mogę nigdzie się z nimi spotkać, nie wiem jak je szukać, a wiem, że takie były :).

Proponuję więc chwalenie się starszymi utworami, lub nowszymi dobrymi mniej znanymi, może wpadnę na jakiś ślad.
Może inni też coś tu znajdą dla siebie :)
Obserwuj wątek
    • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 08.02.10, 16:10
      Na początek proponuję Nathalie Gilberta Bécaud

www.youtube.com/watch?v=SYsBojx4W1I&feature=PlayList&p=24541DFD7F95B23D&index=4

Są to lata 60 te. Akurat to mi się przypomniało, dawno tego nie słyszałem.
        • rita100 Re:Faride dobrze wspominam 08.02.10, 19:47
          Ja zaczęłam skupować płyty w bardzo ciężkich czasach, bo na półkach nic nie było
          jeno ocet - ale pierwszą płytę udało mi się kupić Faridy.
          I do dziś jej śpiew przypomina wolność i marzenia o przyszłości. Jakże chciałam
          zawojować wtenczas świat.....

www.youtube.com/watch?v=6kN0fuvZcVk&feature=related
          • adam.eu Re:Faride dobrze wspominam 09.02.10, 19:26
            Przez przypadek byłem na koncercie Niemena i Faridy, występowali wspólnie. Poszedłem ze względu na Niemena, ale ten jego nowy styl jaki wówczas reprezentował zupełnie do mnie nie dotarł.

Ten utwór z Twojego linku to przypomina mi się całkiem dobrze, ale nawet go nie kojarzyłem z Faridą, takim znafcą jestem. Na dodatek to wydawało mi się mi się że będą to lata 80 te, a nie octowe.

A co do octu, to kolega opowiadał, jak ktoś wpadł do sklepu i powiedział, że octu brakło w innym sklepie. Od tej chwili każdy z kolejki brał ocet i octu też brakło. Tłum ma dużą moc.
            • rita100 Re:Faride dobrze wspominam 09.02.10, 21:10
              Faktycznie, występowali razem. I ja bym zapomniała o Faridzie gdyby nie ta
              nowoczesność jak youtube. Wiele przebojów nam przypomina.
              Fajnie, że i Ty ją poznajesz.
              Potem duże wrażenie wywarł na mnie zespól Tremeloes. Dobrze się przy tym skakało.
              www.youtube.com/watch?v=OEs2nFwo-i8&feature=related
              • adam.eu Re:Faride dobrze wspominam 10.02.10, 07:54
                rita100 napisała:

> Faktycznie, występowali razem. I ja bym zapomniała o Faridzie gdyby nie ta
                > nowoczesność jak youtube. Wiele przebojów nam przypomina.

Dorwałem Ci się ja do youtube ze 2 czy 3 lata temu. Nie byłem i nie jestem melomanem, ale aż się łezka w oku zakręciła.

> Potem duże wrażenie wywarł na mnie zespól Tremeloes. Dobrze się przy tym skakał
                > o.
                > www.youtube.com/watch?v=OEs2nFwo-i8&feature=related

Bardzo popularne w swoim czasie, tylko jakby ten link nie prowadził do oryginalnej wersji. Często tak bywa na youtube.

Nie mogę też znaleźć chociażby oryginalą wersję tatu biełyje rozy.

Znalazłem za to:

www.youtube.com/watch?v=iYrY_TS0_9E&feature=PlayList&p=A21691527762DA22&index=2
                oczywiście po rosyjsku ta piosenka :)
                  • adam.eu Re:Faride dobrze wspominam 10.02.10, 21:04
                    Któż by wówczas nie słyszał o Pugaczowej, co najwyżej mógłby o niej zapomnieć.

Jeżeli chodzi o rosyjsko języczne piosenki to szukałem w zasadzie tylko Tatu, jakoś w internecie nic co by mnie zaciekawiło z ich repertuaru nie znalazłem, Okudżawa również z youtube jakoś mnie nie zainteresował.

Natomiast od czasu do czasu słucham "Obławę" Jacka Kaczmarskiego

www.youtube.com/watch?v=bHXuEyq3EUw
                    Ewentualnie to proponuję wysłuchać tylko pierwszego utworu z tego linku.

Obława przypomina mi też ogniska w górach, Okudżawa też.
                • kuna_sogobi Re:Faride dobrze wspominam + Bajm zapomniany 28.02.10, 21:27
                  adam.eu napisał:

> Nie mogę też znaleźć chociażby oryginalą wersję tatu biełyje rozy.

Bo "Biełyje Rozy" to nie jest z Tatu ;) Jeśli szukałeś po haśle "Tatu", to
                  dlatego nie znalazłeś.
                  Zgoogluj sam tytuł i od razu masz 13 tys. odpowiedzi ;) W Polsce znana była
                  wersja zespołu "Łaskowyj Maj", ale w Googlach są też inni wykonawcy, z Nataszą
                  Urbańską włącznie ;)

Skoro już wszedłem, nie wypada czegoś nie dorzucić - proponuję coś po polsku -
                  trzy moje ulubione, a już bardzo dziś zapomniane kawałki Bajmu:
                  "W drodze do Jej serca" - jeden z ich pierwszych wielkich przebojów, jeszcze z
                  lat 70.
                  www.youtube.com/watch?v=ipG-Oas9v7k
                  (teledysk trochę zgnieciony i urwana końcówka, ale jak na tamte lata całkiem
                  niezła jakość)

I dwa numery z wczesnych lat 80., tak zapomniane, że nawet żadnego video nie
                  znalazłem w necie (a pamiętam, że te piosenki chodziły w TV w tamtych latach),
                  tylko średniej jakości audio na wrzucie:
                  "O key, o key, nic nie wiem, nic nie wiem" znany też jako "Skarga upadłej panienki"
                  w648.wrzuta.pl/audio/0kMyeVDARv7/bajm_-_okey_okey_nic_nie_wiem_nic_nie_wiem_z_plyty_bajm
                  "Diabelski krąg" - to znalazłem, ale ja pamiętam nieco inną wersję...
                  michgub.wrzuta.pl/audio/4XxQnvanWlZ/bajm_-_diabelski_krag
                  • adam.eu Re:Faride dobrze wspominam + Bajm zapomniany 01.03.10, 21:10
                    Nataszę Urbańską to i inne wykonania to oczywiście znalazłem, czyżby faktycznie Tatu nie nie miało w swoim repertuaże bielych roz?

Dobrze, jak ktoś coś przypomni. Taki mocny krzyczący głos, jak Beaty Kozidrak, coś żywiołowego to lubię czasem też posłuchać.

Z Bajmu to tak w pierwszej chwili do głowy mi przychodzi:
                    "Co mi panie dasz" i "Nie ma wody na pustyni.", ale to lata 80-te.

Coś mam jakąś słabą łączność i problemy z wysłuchaniem z youtube
          • lech.junosza Re:Faride dobrze wspominam 22.02.14, 17:34
            rita100 napisała:

> Ja zaczęłam skupować płyty w bardzo ciężkich czasach, bo na półkach nic nie był
            > o
            > jeno ocet - ale pierwszą płytę udało mi się kupić Faridy.
            > I do dziś jej śpiew przypomina wolność i marzenia o przyszłości. Jakże chciałam
            > zawojować wtenczas świat.....
            >
            > www.youtube.com/watch?v=6kN0fuvZcVk&feature=related
            Tylko ocet. Nawet sama w to nie wierzysz.
      • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 08.02.10, 21:30
        igloo_mx napisał:

> To wstaw pls jakiś naprowadzacz, może w przypadku lat 80-tych coś będę
        > mógł pomóc.

Przykładowo tylko jeden z nich:

- 83 rok
        - raczej angielsko-języczny utwór
        - wtedy naprawdę popularny, raczej spokojny, dyskotekowa przytulanka.
        - od wielu wielu lat nie słyszę go.

i to tego jeszcze jasnowidz by się przydał albo odtwarzacz skasowanej niechcąco pamięci i wszystko byłoby jasne ;)

A tak to chyba jedyny sposób to odszukanie notowań list przebojów z tamtych czasów i odsłuchiwanie, a tego to za bardzo nie chce mi się robić.
        • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 09.02.10, 07:39
          Powracam z przerwami do Child in Time Deep Purple.
          Przed wykonaniem istotnego dla mnie telefonu często zdarzało mi się puszczać również i ten utwór.

www.youtube.com/watch?v=PfAWReBmxEs

Nie chciałem tego dawać przed snem. W domu też czasem byłem nakłaniany do przyciszania albo i wyłączenia.
            • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 09.02.10, 19:38
              rita100 napisała:

> Oj, przypominasz utwory te z najwyższej półki.

I nie mogę odnaleźć innych utworów. Już kiedyś przeczesywałem Beatlesów po ich rozpadzie, bo wydawało mi się, że tam coś znajdę, ale albo tego nie ma na you tube albo nie pominąłem coś.

Wczoraj wpadłem na nieznany mi utwór Deep Purple:

www.youtube.com/watch?v=93pE3npDRRs

Ale hehe jak go teraz słucham większą część, to w zasadzie nie warty uwagi, pewnie dlatego nieznany mi był.
        • wampir-wampir Re: Troszkę zapomniane utwory. 09.02.10, 10:38
          adam.eu napisał:

> Przykładowo tylko jeden z nich:
          >
          > - 83 rok
          > - raczej angielsko-języczny utwór
          > - wtedy naprawdę popularny, raczej spokojny, dyskotekowa
          przytulanka.
          > - od wielu wielu lat nie słyszę go.

A nie o to przypadkiem chodzi, Adamie?
          www.youtube.com/watch?v=PSh6SQd8UrI&translated=1
          To był hicior w latach osiemdziesiątych. Ja nie znalazłem tej
          oryginalnej wersji z tamtego czasu, to wkleiłem to, co jest :-)))
        • kuna_sogobi Re: Troszkę zapomniane utwory. 28.02.10, 22:43
          adam.eu napisał:

> - 83 rok
          > - raczej angielsko-języczny utwór
          > - wtedy naprawdę popularny, raczej spokojny, dyskotekowa przytulanka.
          > - od wielu wielu lat nie słyszę go.

Wspomnienia... ;)))
          Lato '83, obóz sportowy koło miasteczka T. i trzy wielkie przeboje (non-stop
          puszczane przez laski z sąsiedniego campingu, ale wtedy wszyscy tego słuchali):
          - Dmuchawce / Urszula (ale to po polsku)
          www.youtube.com/watch?v=tKydLy3ZrC0
          - Moonlight shadow / Mike Oldfield+Maggie Reilly
          www.youtube.com/watch?v=tt8d3Shlfrg
          - Juliet / Robin Gibb
          www.youtube.com/watch?v=D3k3y7dykx0
          (oba może ciut za żywe tempo jak na przytulanki)
          • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 01.03.10, 21:21
            kuna_sogobi napisał:

wielu lat nie słyszę go.
            >
            > Wspomnienia... ;)))
            > Lato '83, obóz sportowy koło miasteczka T. i trzy wielkie przeboje (non-stop
            > puszczane przez laski z sąsiedniego campingu, ale wtedy wszyscy tego słuchali):
            > - Dmuchawce / Urszula (ale to po polsku)
            > www.youtube.com/watch?v=tKydLy3ZrC0
            > - Moonlight shadow / Mike Oldfield+Maggie Reilly
            > www.youtube.com/watch?v=tt8d3Shlfrg
            > - Juliet / Robin Gibb
            > www.youtube.com/watch?v=D3k3y7dykx0
            > (oba może ciut za żywe tempo jak na przytulanki)

To wszystko to doskonale pamiętałem. Z tamtego czasu z pobytu w Międzyzdrojach mocno kojarzy mi się
            Suzanna I am crazy loving you! ale w wersji koncertowej i to chyba troszkę innej, niż ją znalazłem.
            To też lubiłem puszczać dość głośno na cześć i chwałę wspomnień.

www.youtube.com/watch?v=CybdzkU8cmg&feature=PlayList&p=EE00A73E7A014DDE&index=8
          • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 11.02.10, 18:44
            wampir-wampir napisał:

> A to jeszcze Frankie. Jak ja ich wtedy lubiłem...
            > www.youtube.com/watch?v=lyl5DlrsU90&feature=related

Mnie podobali wszyscy się wszyscy Beatlesi, tzn jak się rozpadli :)
            Przed rozpadnięciem też.

Pierwsza piosenka z brzegu:
            Imagine Lennona

www.youtube.com/watch?v=okd3hLlvvLw
                  • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 12.02.10, 07:18
                    wampir-wampir napisał:

> I Alphaville. Może mi ubędzie tych dwadzieścia kilka lat...
                    > www.youtube.com/watch?v=-5Yx2TnN9mc&translated=1
                    > --
                    > pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4

Tylko uważaj, to niewątpliwie są stany chorobowe, największe nasilenie u mnie takich stanów spowodowane internetem było w 2006 roku, sprawdziłem ślady.
                    Mogę Cię pocieszyć, że bywają dłuższe okresy, kiedy choroba jest utajona w żaden sposób nie dokucza, przynajmniej u mnie tak bywa.

Może Beatlesi z Come Together

www.youtube.com/watch?v=Vd38yrWx2o0&feature=PlayList&p=EE00A73E7A014DDE&index=0

Zupełnie nie wiem dlaczego, ale pierwszy utwór utwór Beatlesów na jaki zwróciłem uwagę to "Yellow submarine", nawet zdobyłem taką płytę pocztówkową, niektórzy nawet nie wiedzą, że coś takiego było.
                    Na formacie zwykłej pocztówki nagrywało się jakiś utwór i słuchało się tego na gramofonie.

www.youtube.com/watch?v=DMd8dntfgAg

I też w podstawówce poszedłem na film "Na pomoc", okazał się być filmem o Beatlesach.
                    • wampir-wampir Re: Troszkę zapomniane utwory. 12.02.10, 09:52
                      adam.eu napisał:

> Tylko uważaj, to niewątpliwie są stany chorobowe, największe
                      nasilenie u mnie t
                      > akich stanów spowodowane internetem było w 2006 roku, sprawdziłem
                      ślady.
                      > Mogę Cię pocieszyć, że bywają dłuższe okresy, kiedy choroba jest
                      utajona w żade
                      > n sposób nie dokucza, przynajmniej u mnie tak bywa.

U mnie największe nasilenie było dwa lata temu. Teraz jestem po
                      prostu bezprzydziałowy. Zmieniłem robotę, wziąłem zaległy urlop, do
                      wyjazdu na Antypody jeszcze kilka dni, to siedzę i klikam. Minie mi.
                      Spoko.

> Może Beatlesi z Come Together
                      >
                      > www.youtube.com/watch?v=Vd38yrWx2o0&feature=PlayList&p=EE00A73E7A014DDE&index=0

Ja lubię Michelle.
                      www.youtube.com/watch?v=MIutpmN4mtY&translated=1
                      > Zupełnie nie wiem dlaczego, ale pierwszy utwór utwór Beatlesów na
                      jaki zwróciłe
                      > m uwagę to "Yellow submarine", nawet zdobyłem taką płytę
                      pocztówkową, niektórzy
                      > nawet nie wiedzą, że coś takiego było.
                      > Na formacie zwykłej pocztówki nagrywało się jakiś utwór i słuchało
                      się tego na
                      > gramofonie.

A owszem. Kolekcjonowałem. W czasach, gdy byłem szczęśliwym
                      posiadaczem adaptera Bambino. A może to był gramofon? Już nie
                      pamiętam...
                      A Beatlesi? U mnie to się zaczęło od Sgt. Pepper's Lonely Hearts
                      Club Band.

> I też w podstawówce poszedłem na film "Na pomoc", okazał się być
                      filmem o Beatl
                      > esach.

W podstawówce to ja chodziłem na filmy z Brucem Lee i pokątnie na
                      Emannuelle. Muzyczny jaki pamiętam z tamtego okresu to "To tylko
                      rock". Oddział Zamknięty z Jaryczewskim tam zagrał "Maraton". No i
                      jeszcze "Był jazz", ale to już inna historia i stylistyka.
                      >
                      >
                      >
                    • kuna_sogobi Re: Troszkę zapomniane utwory. 28.02.10, 23:13
                      adam.eu napisał:

> Zupełnie nie wiem dlaczego, ale pierwszy utwór utwór Beatlesów na jaki zwróciłe
                      > m uwagę to "Yellow submarine", nawet zdobyłem taką płytę pocztówkową, niektórzy
                      > nawet nie wiedzą, że coś takiego było.
                      > Na formacie zwykłej pocztówki nagrywało się jakiś utwór i słuchało się tego na
                      > gramofonie.
                      >
                      > www.youtube.com/watch?v=DMd8dntfgAg

Na russkom jazykie nauczycielka uczyła nas "Yellow Submarine" po... rosyjsku :D
                      Pamiętam jeszcze początek:
                      U mienia w gołowie płan
                      Propłynut' okiean

i refren:
                      Żoł- Żoł- Żoł- Żoł- Żołtyj parachod,
                      Maleńkij parachod, żołtyj parachod...
                      • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 01.03.10, 21:23
                        kuna_sogobi napisał:

> Na russkom jazykie nauczycielka uczyła nas "Yellow Submarine" po... rosyjsku :D
                        > Pamiętam jeszcze początek:
                        > U mienia w gołowie płan
                        > Propłynut' okiean
                        >
                        > i refren:
                        > Żoł- Żoł- Żoł- Żoł- Żołtyj parachod,
                        > Maleńkij parachod, żołtyj parachod...

Jak mi to ktoś śpiewał, to myślałem, że sobie jaja robi, nie wiedziałem, że tego uczyli.
                  • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 06:23
                    Wracam do wątku i...

wampir-wampir napisał:

> I Alphaville. Może mi ubędzie tych dwadzieścia kilka lat...
                    > www.youtube.com/watch?v=-5Yx2TnN9mc&translated=1
                    > --
                    > pl.youtube.com/watch?v=JuSZEBuDUC4

Tego to w ogóle nie pamiętam, ale dobrze się słucha.
              • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 12.02.10, 07:27
                rita100 napisała:

> No no no takie Imagine na prywatce wróżyło koniec zabawy :)

Nie wiedziałem o tym.

> A tu mamy zapusty

To może popularna bardzo lambada, roku zupełnie nie pamiętam kiedy to mogło być.
                Gdzie się nie włączyło radio, tam było słychać lambadę, później zaniknął i okazała się, łatwo przyszedł i dość łatwo odszedł, ale jak karnawał to można go odświeżyć.

www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A
                • wampir-wampir Re: Troszkę zapomniane utwory. 12.02.10, 09:59
                  adam.eu napisał:

> To może popularna bardzo lambada, roku zupełnie nie pamiętam kiedy
                  to mogło być

Lambada to już lata 90-te.

> Gdzie się nie włączyło radio, tam było słychać lambadę, później
                  zaniknął i okaz
                  > ała się, łatwo przyszedł i dość łatwo odszedł, ale jak karnawał to
                  można go odś
                  > wieżyć.

No tak. Była jeszcze Macarena, ale chyba trochę później.
                  A ten przebój pamiętasz? Wystarczyło włączyć radio czy tv, żeby na
                  to trafić i też szybciutko i trwale zniknęło, a szkoda, bo ładne.
                  www.youtube.com/watch?v=ZwCt0YQPn7g&translated=1
                  • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 12.02.10, 19:49
                    Oj tak , lambada zrobiła furrorę. Dzieciaki dobrze się przy tym bawiły. Na
                    każdej zabawie szkolnej na okrągło szło.

Słuchajcie, a to pamiętacie ? To dopiero był szał karnawału
                    www.youtube.com/watch?v=bmYHHxkf5l4&feature=related
                  • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 06:37
                    wampir-wampir napisał:

> A ten przebój pamiętasz? Wystarczyło włączyć radio czy tv, żeby na
                    > to trafić i też szybciutko i trwale zniknęło, a szkoda, bo ładne.
                    > www.youtube.com/watch?v=ZwCt0YQPn7g&translated=1

Jakoś nie kojarzę, że to aż do przesady miałoby być obecne w mediach, dla mnie było jak w sam raz.
                    Pamiętam, podoba mi się i teraz, nie potrafię umieścić w czasie, kiedy to było popularne.

Do przesady to w latach 70 tych było słychać w przeróżnych wykonaniach i gdziekolwiek gałką radia się przekręciło:

Mamy Blue
                    www.youtube.com/watch?v=5ufdsRaso-s

Inne wykonania lepsze chyba były, było ich mnóstwo.
                    • wampir-wampir Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 09:19
                      adam.eu napisał:

> Jakoś nie kojarzę, że to aż do przesady miałoby być obecne w
                      mediach, dla mnie
                      > było jak w sam raz.
                      > Pamiętam, podoba mi się i teraz, nie potrafię umieścić w czasie,
                      kiedy to było
                      > popularne.

Pierwsza połowa lat 90-tych jeśli dobrze pamiętam. Ja się wtedy
                      ciągle na to nadziewałem, a potem nagle pstryk! i zniknęło.

> Do przesady to w latach 70 tych było słychać w przeróżnych
                      wykonaniach i gdziek
                      > olwiek gałką radia się przekręciło:
                      >
                      > Mamy Blue

Za mały na to byłem. Roussosa oczywiście pamiętam, ale głównie z
                      festiwali. Tak jak Vondraczkową i Gotta. No i Ałła Pugaczowa też
                      wtedy była popularna, ale przebojów tych wykonawców nie kojarzę. Nie
                      utkwiły mi jakoś.
                      • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 10:17
                        Oj, jedni sobie śpiewają, drudzy muszą się odkopywać, by świat zobaczyć i
                        przerzucać śnieg z jednej strony na drugą , mimo to i ja mam propozycje śpiewania

www.youtube.com/watch?v=L2BjJbKQkgc&feature=related
                          • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 10:34
                            Też nie znam, balladowe nutki. Z ballad to lubie tez Sikorowskiego i Treter.
                            Stare ich utwory "Pod Budą"

www.youtube.com/watch?v=-3aHpiuizrs&feature=related
                            ..A jutro znów pójdziemy na całość
                            za to wszystko co się dawno nie udało
                            za dziewczyny które kiedyś nas nie chciały
                            za marzenia które w chmurach się rozwiały
                            za kolegów których jeszcze paru nam zostało ...
                              • wampir-wampir Rituś... 14.02.10, 11:09
                                ...a napisz mi przy okazji czy ta Korona jeszcze stoi i czy teraz
                                Pstrowskiego to Kalwaryjska i czy nadal tam jest hotel na górze i
                                schronisko na dole... Zawsze, gdy jestem mam tam zajrzeć,ale jakoś
                                mi nie po drodze na Podgórze.
                                • rita100 Re:Korona 14.02.10, 20:36
                                  Wampir, myśmy z Adamem wspominali o Koronie i dość dużo pisaliśmy przy jakimś
                                  temacie, acha przy jej rocznicy .
                                  Korona ma się dobrze, z zewnątrz nawet tak samo jaka była. Nic się nie zmienia,
                                  choć lata lecą. Dawno też nie byłam w środku. Pamiętam to co Ty, a mianowicie
                                  sale treningowe, baseny i hotel na górze i schronisko na dole, jeszcze
                                  oczywiście restauracja. Jeśli prosisz, to przy okazji wpadnę tam i pozwiedzam.
                                  Może nawet przy okazji wypadu na oględziny konia jagiełłowego :)
                                  • wampir-wampir Re:Korona 14.02.10, 21:00
                                    rita100 napisała:

> Korona ma się dobrze, z zewnątrz nawet tak samo jaka była. Nic się
                                    nie zmienia,
                                    > choć lata lecą. Dawno też nie byłam w środku. Pamiętam to co Ty, a
                                    mianowicie
                                    > sale treningowe, baseny i hotel na górze i schronisko na dole,
                                    jeszcze
                                    > oczywiście restauracja. Jeśli prosisz, to przy okazji wpadnę tam i
                                    pozwiedzam.
                                    > Może nawet przy okazji wypadu na oględziny konia jagiełłowego :)

Nie no, specjalnie to się nie wybieraj. O tak gdybyś była przy
                                    okazji w okolicy, to zernij do środka. Mnie restauracja nie utkwiła
                                    w pamięci, bo na tym obozie sportowym jadaliśmy w jakiejś knajpie na
                                    mieście. Pamiętam za to kwiaciarnię, bo jako młodociany gentleman
                                    kupowałem tam chabazie dla tych niemieckich gimnastyczek :-)))
                                    • rita100 Re:Korona 15.02.10, 12:28
                                      Kwiaciarni u nas pod dostatkiem, szczególnie w tamtych rejonach. Jak tylko będę
                                      przy okazji, w samej rzeczy , wpadnę i porozglądam się :)
                                      Ach, to byłeś na obozie sportowym. No tak, to pamiętasz zielone noce ?
                                      • wampir-wampir Re:Korona 15.02.10, 16:12
                                        rita100 napisała:

> Ach, to byłeś na obozie sportowym. No tak, to pamiętasz zielone
                                        noce ?

No, pamiętam. I ten debilny zwyczaj smarowania twarzy kolegów pastą
                                        do zębów. Teraz już pewnie nie ma zielonych nocy. Się pozmieniało.
                                        Drzewiej to jednak było weselej.
                        • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 20:26
                          rita100 napisała:

> Oj, jedni sobie śpiewają, drudzy muszą się odkopywać, by świat zobaczyć i
                          > przerzucać śnieg z jednej strony na drugą , mimo to i ja mam propozycje śpiewan
                          > ia
                          >
                          > www.youtube.com/watch?v=L2BjJbKQkgc&feature=related

Nie wiem co Ci teraz wstawić. Chciałem coś innego, ale nie dalej będzie

Nazareth i Dream On. Ten utwór wydaje mi się też godny uwagi:

www.youtube.com/watch?v=PNnqjbojqjE&feature=related
                          • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 20:42
                            adam.eu napisał:

> Nazareth i Dream On. Ten utwór wydaje mi się też godny uwagi:
                            >
                            > www.youtube.com/watch?v=PNnqjbojqjE&feature=related

Znany, dobrze znany utwór.
                            Często grany w radio. Właściwie to każda muzyka jest wspaniała, a wynalazek taki
                            jak youtube pozwala na przypomnienie i odświeżenie tych dzwięków
                            • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 21:23
                              rita100 napisała:

> jak youtube pozwala na przypomnienie i odświeżenie tych dzwięków

Pamiętam, odkrycie kopalni staroci.

Na początku wpisałem czerwone gitary.
                              I troszkę później biały krzyż.

www.youtube.com/watch?v=V_tVV2lbPXs
                              • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 15.02.10, 12:33
                                adam.eu napisał:

> Na początku wpisałem czerwone gitary.
                                > I troszkę później biały krzyż.

Tak Czerwone Gitary, a Klenczona przede wszystkim uwielbiam. Miałam płytę i
                                ciagle te piosenki leciały z tej jednej płyty.

Adam, zauważyłeś, ze "Biały Krzyż" śpiewany przez Piotra Cugowskiego jest
                                niczego sobie, powiedziałabym lepsza od oryginału. Wyzwolił w tej piosence emocje.
                                Sami posłuchajcie

www.youtube.com/watch?v=yCJrmq6C8ms&feature=related
                      • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 20:12
                        wampir-wampir napisał:

> Za mały na to byłem. Roussosa oczywiście pamiętam, ale głównie z
                        > festiwali. Tak jak Vondraczkową i Gotta. No i Ałła Pugaczowa też
                        > wtedy była popularna, ale przebojów tych wykonawców nie kojarzę. Nie
                        > utkwiły mi jakoś.

Demis Roussos to jeszcze, jeszcze, ale pozostali, to w mojej pamięci nie zapisali, chociaż sadząc z popularności mieli swoich fanów. Za Rodowicz też nie tęskniłem, choć często była słyszana w mediach.

To może Demis Roussos - Goodbye My Love Goodbye

www.youtube.com/watch?v=pCa8r7TaM80&feature=PlayList&p=EE00A73E7A014DDE&index=18
                • kuna_sogobi Re: Troszkę zapomniane utwory. 01.03.10, 01:18
                  adam.eu napisał:

> To może popularna bardzo lambada, roku zupełnie nie pamiętam kiedy to mogło być
                  > .
                  > Gdzie się nie włączyło radio, tam było słychać lambadę, później zaniknął i okaz
                  > ała się, łatwo przyszedł i dość łatwo odszedł, ale jak karnawał to można go odś
                  > wieżyć.
                  >
                  > www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A

Lambada to już mocne lata 90. Ale skoro gorące klimaty, to wielki przebój Lata z
                  Radiem - i nie tylko, grano to wszędzie i ciągle:
                  www.youtube.com/watch?v=XCmkiX0KoJg
                  tylko niestety wizja znika po 2 minutach, ale słuchać można do końca ;)
                  • kuna_sogobi Re: Troszkę zapomniane utwory. 01.03.10, 02:00
                    Zapomniałem dopisać, że to było tak ze 20 lat przed Lambadą ;) A do kompletu
                    była jeszcze wtedy (avantu)Ramaya ;)))
                    www.youtube.com/watch?v=bjbI_8yrOzc
                    Swoją drogą, miał gościu szczękę ;))))

Ale hitem na miarę Lambady było tak naprawdę to (późne 70.):
                    www.youtube.com/watch?v=deuc5lKOCno
                    Przy okazji... Eureka! ;) Pamiętam do dziś gościa - tylko nie kojarzyłem
                    piosenki czy zespołu - który w naszej ówczesnej TV (w Studio 2 zapewne) podczas
                    występu przechodził pod ciągle obniżaną poprzeczką. I... tu go właśnie
                    znalazłem, zwróćcie na niego uwagę w tym video. Pamiętam, że w Studio 2 tak
                    długo obniżał poprzeczkę, że w końcu jak założył kapelusz z trochę szerszym
                    rondem, to... gościu się prześlizgnął pod poprzeczką, ale kapelusz... się już
                    nie zmieścił ;)

Powyżsi wykonawcy i przeboje kwalifikują się dziś z pewnością do zapomnianych,
                    przynajmniej w Polsce (na YT widzę videa z występów GDB jeszcze kilka lat temu).
                    Boney M każdy do dziś pamięta, ale raczej nie z tego numeru:
                    www.youtube.com/watch?v=TJ9KMOFEgvI
                    Był to cover, bo utwór (bardzo mi zapadł w serducho) wykonywało w latach 60/70.
                    kilka zespołów i wokalistów - nie wiem tak naprawdę, kto był pierwszym,
                    oryginalnym wykonawcą...
      • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 14.02.10, 20:50
        Wynick, raczej tego typu nagrania nas nie interesują. Nie przystoi, by naśmiewać
        się z człowieka, tym bardziej , że nie wiadomo czy czasami sam się kiedyś nie
        znajdzie w takiej sytuacji.
        I choćbyś był doktorkiem, profesorkiem czy ministrem to wódka jednakowo działa,
        a potem ona rządzi człowiekiem.
          • adam.eu Re: Nie wszystko odnalazłem 15.02.10, 06:54
            rita100 napisała:

> A pamiętacie "schody do nieba" ?
            > W tańcu nie trzeba się nawet ruszać :)
            > www.youtube.com/watch?v=w9TGj2jrJk8&feature=related

To akurat bardzo dobrze pamiętam jak prawie każdy, pojawia się wysoko na listach wszechczasów.

Na youtube też w moich początkach pojawiło się. Jako jedne z pierwszych haseł wpisałem bowiem "schody do nieba".

Dużo było "tych moich pierwszych haseł", byli to wykonawcy, tytuły po polsku, czasem w oryginale, czy wprost słowa piosenki.

Wpisałem też "a po nocy przychodzi dzień"

www.youtube.com/watch?v=W64knnDHE_w&feature=PlayList&p=512B814BBB049210&index=0

Bardzo, bardzo dużo znalazłem, to co szukałem, ale nie wszystko.
            • wampir-wampir Re: Nie wszystko odnalazłem 15.02.10, 10:01
              "Schody do nieba" wspaniale grał na gitarze elektrycznej mój
              niegdysiejszy kumpel Maciek. Starszy był ode mnie i był z Krakowa.
              Studiował filozofię na KUL-u. Już nie pamiętam, co go przygnało do
              Lublina. Ale się w życiu plącze...

A teksty piosenek też wpisywałem do YT. Szukałem głównie polskiego
              punka z lat 80-tych. Trochę poznajdowałem, ale mało tego jest, a
              tych kapel jakoś tak nikt nie wspomina. Szkoda, moim zdaniem ta
              polska muza to był prawdziwy fenomen.
            • rita100 Re: Odnajdziemy, odświeżymy 15.02.10, 12:50
              Dotykasz Adamie czułych wspomnieniowych nutek - prosze bardzo Budka Suflera i
              Tomek Żeliszewski - pogrywałam se z nim w tenisa w Tarnowie.
              Od początku ich utwory brzmiały mi w uszach. Tomek Żeliszewski zapowiadał się na
              bardzo dobrego tenisistę, grał w młodzikach i szedł na mistrza. Nagle znikł i po
              jakimś czasie na jakimś seniorskim turnieju chłopaki pokazali pierwszą płytę
              Budki i zdjęcie Tomka grającego na perkusji. Tak więc śledziliśmy jego sukces w
              innej już dziedzinie.

www.youtube.com/watch?v=ueB0rsmoJKo
              A co ciekawe, niedawno odkryłam, ze wcześniej ten utwór wykonywał inny zespół
              www.youtube.com/watch?v=D15aGNi4NCc
              • adam.eu Re: Odnajdziemy, odświeżymy 15.02.10, 21:48
                rita100 napisała:

> www.youtube.com/watch?v=ueB0rsmoJKo
                > A co ciekawe, niedawno odkryłam, ze wcześniej ten utwór wykonywał inny zespół
                > www.youtube.com/watch?v=D15aGNi4NCc

No ciekawe i niezrozumiałe. Kto od kogo ściągnął i czy legalnie to załatwili?
                • rita100 Re: Odnajdziemy, odświeżymy 15.02.10, 22:59
                  adam.eu napisał:

> rita100 napisała:
                  >
                  > > www.youtube.com/watch?v=ueB0rsmoJKo
                  > > A co ciekawe, niedawno odkryłam, ze wcześniej ten utwór wykonywał inny ze
                  > spół
                  > > www.youtube.com/watch?v=D15aGNi4NCc
                  >
                  > No ciekawe i niezrozumiałe. Kto od kogo ściągnął i czy legalnie to załatwili?
                  >

W tamtych czasach jeszcze nie było kar za to. To się nazywa cover.
                  • adam.eu Re: Odnajdziemy, odświeżymy 16.02.10, 07:41
                    rita100 napisała:

> W tamtych czasach jeszcze nie było kar za to. To się nazywa cover.

A mnie się wydawało, że pojęcie plagiatu funkcjonowało w latach 60 tych. Niemen też kogoś naśladował, albo ktoś ściągnął od Niemena, tylko nie pamiętam co. Bardzo dawno o tym słyszałem i dziwiono się, że nie potraktowano tego jako plagiatu.
            • rita100 Re: Nie wszystko odnalazłem 05.03.10, 20:17
              Budka Suflera, o to i do dziś miewa się dobrze. Tak niedawno przecież
              wylansowali Bal Wszystkich Świętych. Doskonały zespół. Szczególne wrażenie na
              mnie wywarła piosenka Cień wielkiej góry
              www.youtube.com/watch?v=Nr_-XOcqpp0&feature=related
        • wynick Re: Troszkę zapomniane utwory. 15.02.10, 13:22
          rita100 napisała:

> Wynick, raczej tego typu nagrania nas nie interesują. Nie przystoi, by naśmiewa
          > ć
          > się z człowieka, tym bardziej , że nie wiadomo czy czasami sam się kiedyś nie
          > znajdzie w takiej sytuacji.

A kto się z niego naśmiewa?
          Dla mnie ten facet, mimo paskudnego stanu w jakim znalazł się w wyniku
          nadużycia, ma dużo autoironii i poczucia humoru.
          Popatrz na ilość wejść na youtube: prawie milion trzysta tysięcy a we wszystkich
          wersjach grubo ponad dwa miliony.
          • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 15.02.10, 13:40
            Wynick i o czym to świadczy ? Wolę zamilczeć. Na własne oczy widziałam, jak dwie
            małolaty nagrywały staruszkę tylko dlatego, że od rzeczy gadała. Ich to bawiło,
            pewnie i będzie bawić większość innych, oglądalność może i wysoka, ale gdzie
            jest ta godność człowieka i szacunek do starości i idącej z nią ułomność rozumu
            czy ruchu. Staruszka, nieświadoma takiej techniki pozwoliła sobie na takie
            rozmowy, jeszcze sprowokowana.
            Nie jest to ładne i przyjemne, przyznasz. A gdyby to był Twój ojciec na tym filmie ?
            • wynick Re: Troszkę zapomniane utwory. 15.02.10, 14:03
              rita100 napisała:
              A gdyby to był Twój ojciec na tym filmie ?

Byłbym dumny i wykorzystał to marketingowo!
              Niestety, mój ojciec jak już się kiedyś upił - to na smutno:-(
              Nie każdy ma takie szczęście jak syn bohatera tego filmiku:-)
              • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 15.02.10, 21:09
                Wynicku, drogi Wynicku, jak Cię pociąga marketing, sukces, nawet kosztem swojego
                ojca. A czy choć zapytasz się jego o zgodę na takie wykorzystanie jego słabości
                do alkoholu. Pewnie dla Ciebie ojciec zrobił by wszystko jak i matka, a Ty bys
                korzystał z ich słabości ?
                Ten filmik cos przedstawił, to jeszcze nie najgorszy, teraz dopiero oglądłam go
                cały, bo zazwyczaj w pierwszym momencie wyłączam i nie biorę w tym spektaklu udział.

> Niestety, mój ojciec jak już się kiedyś upił - to na smutno:-(
                Mój jeszcze gorzej, bo wszczynał bójkę. Raz leżał całkiem pijany w kałuży błota.
                Wstyd mi było. Dobrze, że było to bardzo dawno.
                • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 15.02.10, 21:18
                  W "Angorze" są takie artykuły Adama Halbera - Jak powstają przeboje i dziś
                  poleca autor wysłuchać Zbigniewa Wodeckiego i piosenki, która jest zmiękczaczem
                  serca :)

Lubię wracać w strony, które znam,
                  Po wspomnienia zostawione tam,
                  By się przejrzeć w nich, odnaleźć w nich
                  Choćby nikły cień, pierwszych serca drżeń,
                  Kilka nut i kilka wierszy z czasów,
                  Gdy kochałeś pierwszy raz.

www.youtube.com/watch?v=WyBcLh-fF_8
                  • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 15.02.10, 21:59
                    rita100 napisała:

> W "Angorze" są takie artykuły Adama Halbera - Jak powstają przeboje i dziś
                    > poleca autor wysłuchać Zbigniewa Wodeckiego i piosenki, która jest zmiękczaczem
                    > serca :)

Ciekawe które z tych przebojów są też moimi przebojami.

Ale co ważne, przypomniałem sobie fragment melodii jednego z poszukiwanego przeze mnie utworu. Teraz jeszcze dorwać odpowiedniego człowieka i pewnie będę mądrzejszy. Dziwne dla mnie, że tego nigdzie nie słychać.
                      • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 16.02.10, 07:33
                        I po raz kolejny post mi wcięło i musiałem drugi raz pisać.

rita100 napisała:

> Adamie, a jaka to melodia, o jakie fragmenty Ci chodzi ?

Proszę bardzo :)

la la la la la la la la la,

Dodam jeszcze, że jest to jakby niekończący się refren.

Gdybym miał instrument i posiedział ze dwa dni to pewnie jeszcze w nutkach bym to zapisał, co najwyżej z błędami.

"Dom wschodzącego słońca", też na samym początku wpisałem w wyszukiwarkę.
                        Dla mnie jest najbardziej aktualny, mający najbardziej dzisiejsze brzmienie z tych staroci. Nie wiem kto napisał muzykę, ale podobno była specjalnie pisana przez około rok.

www.youtube.com/watch?v=ZyntV3JnxNQ
                        • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 16.02.10, 21:40
                          A Jana Wojdaka pamiętacie i Wawele ?
                          Wszystkie utwory ma doskonałe i każdą można przytoczyć. Prosto skomponowana
                          melodia i wpadające w ucho słowa.

Stąd odeszły nasze dni.
                          Żółte plaże zaszły mgłą.
                          Nie poznaję naszych stron.
                          Już tu nie ma naszych chwil.

www.youtube.com/watch?v=L8TGCXQy6_4&feature=related
                          A wy jaki utwór Wojdaka uważacie za największy przebój ?
                          • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 17.02.10, 08:03
                            rita100 napisała:

> www.youtube.com/watch?v=L8TGCXQy6_4&feature=related
                            > A wy jaki utwór Wojdaka uważacie za największy przebój ?

Już miałem napisać, że żaden. Ale wpisałem wcześniej w wyszukiwarkę "Wawele" i wyszukiwarka za mnie wyszukała:

www.youtube.com/watch?v=tdQ_z6LgzMQ

Przyznaję, że nadspodziewanie dobrze się sprawiła, bo ja zupełnie nie kojarzyłem tej piosenki z Wawelami.

"będę Twoim nadwornym krawcem, centymetrem miłość wymierzę"

Nie wiem dlaczego, ale w mojej głowie słowa tej piosenki kojarzą się również z kobiecym głosem, jakby z duetem"
                            • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 17.02.10, 21:18
                              al-kochol-8 napisał:

> my Wojdakasmy nigdy nie szanowali. w najmniejszym stopniusmy go nie
                              > szanowali ani jego tekstow a o muzyce to juz zapomniec. kacaraba

Dlaczego aż tak ?
                              Przeciez melodia łatwa, przyjemna i wpadająca w ucho - co więcej potrzeba. Może
                              to nie artysta z najwyższej półki, ale szacuneczek się należy.
                    • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 17.02.10, 08:12
                      adam.eu napisał:

> Ale co ważne, przypomniałem sobie fragment melodii jednego z poszukiwane
                      > go przeze mnie utworu. Teraz jeszcze dorwać odpowiedniego człowieka i pewnie bę
                      > dę mądrzejszy. Dziwne dla mnie, że tego nigdzie nie słychać.

Jeszcze drugą mam niby na końcu języka, ale jak odszukam z pomocą ludzi w realu (trochę trudno dostępni), to podzielę się z ludźmi w internecie, o ile po latach nie stwierdzę, że nie warto.
                      • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 17.02.10, 21:35
                        No tak, nutki tańcują po głowie, a nie można je skleić - coś szumi ale nie
                        wiadomo co ;)))

Ale dzisiaj to jest środa popielcowa i jest taka sliczna piosenka Edyty Geppert
                        "Zamiast". Przepiękne wykonanie
                        Piosenka została napisana przez Magdę Czapińską ponoć dla Maryli Rodowicz, ale
                        nie doszedł list z tekstem, wtenczas Korcz napisał muzykę i Edyta zaśpiewała w
                        Opolu. Piosenka nie była w komunie propagowana, bo słowa ' Dziś czuje się jak
                        mrówka,
                        Gdy jakiś but tratuje jej mrowisko' były podejrzane :)

www.youtube.com/watch?v=3LuWXY50RsI&feature=related
                        • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 18.02.10, 20:31
                          rita100 napisała:

w
                          > Opolu. Piosenka nie była w komunie propagowana, bo słowa ' Dziś czuje się jak
                          > mrówka,
                          > Gdy jakiś but tratuje jej mrowisko' były podejrzane :)

Różne rzeczy były podejrzane, ale żeby te słowa? Czy ktoś nie przesadził?

> www.youtube.com/watch?v=3LuWXY50RsI&feature=related

Nie wiem, czy utwory wykonywane przez Edytę Gepert można potraktować jako klasyczne przeboje.

Ale jej piosenki są po prostu piękne, jej głos, wykonanie.
                          Tu po prostu trzeba się wsłuchać i słuchać...

Jaka róża taki cierń...

www.youtube.com/watch?v=R2NX_t1MAX8&feature=PlayList&p=EE00A73E7A014DDE&index=34
                            • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 21.02.10, 08:19
                              rita100 napisała:

> Edyta Geppert, czy Anna German to wysoka klasa śpiewu.

Tu małe co nieco o Edycie.

www.egeppert.com/oeg.shtml

> A Roy Orbison'sona pamiętasz ? Zgrabniutka melodia
                              >
                              > www.youtube.com/watch?v=DZ4xALSUysc&feature=related

Inne piosenki też miał może nawet bardzo znane

Niedawno usłyszałem i przypomniało mi się o zespole
                              Uriah Heep a konkretnie usłyszałem Lady in Black

www.youtube.com/watch?v=6jj_UeP9W48

i tak troszkę zaczęło to za mną chodzić. I postanowiłem dać link zanim mi nie wyjdzie.
                              • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 21.02.10, 09:01
                                Aleś trafił. Tak, to był wielki przebój, który trafia prosto do ucha ;)))0
                                Też bym nie pamiętała kto to śpiewał. Może dlatego, że mało się w tamtych
                                czasach wiedziało o źródłach zespołu. Dziś wiemy , że nazwa jest inspiracją
                                pewnej opowieści z "David Copperfield".

Niech to będzie piosenka na niedzielę :) W sam raz na niedzielny spacer.
            • adam.eu Re: Troszkę zapomniane utwory. 02.03.10, 21:43
              Rita, nie zdążyłem podać linku do „wróćmy nad jeziora”.
              A to mi się podobało i dodatkowo przypominało mi karuzelę, strzelnice, taki przyjemny zabawowy nastrój. Jeszcze teraz prawie że słyszę tę piosenkę z głośników w tamtych czasach.

Nie zdążyłem, to teraz spieszę z Ewą Demarczyk. Nie wyróżniam żadnej jej piosenki, nie wiąże żadnych i wspomnień jakąś jej piosenka, Ale u mnie Demarczyk zasługuję na pamięć, na uwagę. Indywidualność, bardzo charakterystyczny, niepowtarzalny głos.
              Słyszałem, że miała czasem bywać w kawiarni kolorowa.
              Tomaszów

www.youtube.com/watch?v=X4WWccQjDOc&feature=related
              • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 02.03.10, 22:00
                Tak, Ewa Demarczyk to symbol Krakowa, i w ogóle krakowska czarna dama. Nigdy nie
                byłam na jej koncercie, ale jej wykonanie piosenek tak trafia jak strzała w
                serce, której zostawia ślad do końca życia.
                Szkoda, szkoda, ze przestała koncertować. Kiedyś wiem, ze dla swoich
                koncertowała na Gazowej, ale musiała opuścić lokal i nie wiadomo co sie z nią
                dalej dzieje. Czy pamiętasz jak ze mną tańczyłes walca....
                www.youtube.com/watch?v=CmY6i1uZQnE&feature=related
                • rita100 Re: Troszkę zapomniane utwory. 02.03.10, 22:04
                  Nie sposób tego nie pamiętać, to był kiedyś przebój. Koleżanki miały swoje
                  zeszyty z tekstami piosenek i ze zdjęciami wykonawców.
                  Only you - dzięki tej piosence poznawało się język angielski. Jakby to
                  powiedzieć, to był pierwszy kontakt z językiem angielskim :)Dosłownie.

www.youtube.com/watch?v=Ut6xckTI40o&NR=1
      • adam.eu Re: Mira Kubasińska 28.09.10, 08:56
        marian134 napisał:

> świetny wątek, Mira www.youtube.com/watch?v=PblyXBzdNT4
        > ma ktos moze link France Galle "Woskowa laleczka",pproszę

Tak mi się przypomniał Nalepa, Breakout, Mira Kubasińska i chciałem zaproponować "Wyspę."
        Ale widzę, że ta piękna piosenka już została zauważona w wątku.

Proponuję mniej znane "do kogo idziesz."

www.youtube.com/watch?v=DsvoMleFS0E

Wiele starych piosenek, podoba mi się chyba teraz bardziej niż w tamtych czasach.
    • aztlan dziękuję 02.03.10, 23:46
      za te zamieszczone dotychczas i czekające na zamieszczenie utwory.
      Wątek świetny a i ja postaram się tutaj coś "wsadzic". Aczkolwiek
      nie wiem czy wszystkim moje propozycje "wpadną w ucho".
      • rita100 Re: dziękuję 03.03.10, 20:16
        aztlan napisała:

> za te zamieszczone dotychczas i czekające na zamieszczenie utwory.
        > Wątek świetny a i ja postaram się tutaj coś "wsadzic". Aczkolwiek
        > nie wiem czy wszystkim moje propozycje "wpadną w ucho".

Tyle przypominamy starych piosenek, że nigdy dość. Zdradź swoje muzyczne propozycje.