Dodaj do ulubionych

Młodzi lekarze przeciwko zmianom Ministerstwa Z...

IP: 89.108.213.* 17.10.10, 15:43
brawo Władysław Kosiniak Kamysz !!!
miejmy nadzieje że tacy ludzie będą nas reprezentować!!
Panie Władysławie czas zostać radnym!!
Obserwuj wątek
    • Gość: mlody lekarz z kra Młodzi lekarze przeciwko zmianom Ministerstwa Z... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 16:22
      Niestety studia medyczne są jak kurs prawa jazdy i nie uczą leczenia tylko pisania testów. bezsensownie marnotrawią czas na przedmiotach typu higiena, socjologia , epidemiologia, diagnostyka etc etc które są całkowicie wytworem utrzymywania znajomych i rodziny na panstwowych pensjach na uniwersytecie. Ubolewam że są wśród moich kolegów ludzie którzy nie widza zgnuśnienia collegium medicum w Krakowie. Akurat Władysław Kosiniak podobnie się wypowiadał jeszcze niedawno. Widać korporacja i polityka nie widzą rzeczywistości...szkoda
    • Gość: współczuje wam... Współczucie dla pacjentów... IP: *.ghnet.pl 17.10.10, 16:54
      Wspólczuje pacjentom ,lekarz po studiach dopiero zaczyna praktyczną naukę , zwłaszcza po CMUJ. Realnym zagrożeniem dla pacjentów będzie taka opieka młodych adeptów medycyny o czym oni sami mówią i alarmują.Polski system jest chory, preferuje rodzinne i towarzyskie koneksje.Wzrosną składki na ubezpieczenie OC co też skupi się na pacjentach.Zmiany kwalifikacji na specjalizację , które będą znów powrotem do korupcji spowodują , że młodzi zaczną rezygnować z zawodu..i znów stracą podatnicy...Z pewnością oddanie głosu na PO było błędem...mam nadzieję ze rządzący sie ockną i zaczną słuchać młodych ludzi...bo sami nie bardzo znają realność tej branży....
    • Gość: mł. lekarz Młodzi lekarze przeciwko zmianom Ministerstwa Z... IP: *.146.1.87.nat.umts.dynamic.eranet.pl 17.10.10, 17:40
      Studia na CMUJ są porażką , towarzystwo wzajemnej adoracji, profesorowie z ustami pełnymi frazesów na temat dobra pacjentów ....a z drugiej strony często ich zachowanie niewiele ma współnego z etyką.
      Zgadzam się z poprzednim komentarzem , że niektóre przedmioty to strata czasu, (socjologia, epidemiologia) a niestety wiele przedmiotów, które będą potrzebne w dalszej pracy są przeprowadzony w sposób beznadziejny, a chyba już kuriozalnym pomysłem jest prowadzenie geriatrii po angielsku dla polskich studentow
      • architekt Re: Młodzi lekarze przeciwko zmianom Ministerstwa 17.10.10, 20:49
        brak egzaminów wstępnych na studia - z wyjątkiem asp, architektury, awf ...
        duża ilość studentów
        no to może jeszcze pozbawimy jeszcze tego obowiązku zdawania egzaminów projektantów (konstruktorzy, architekci), prawników, itp ...

podobnie jak z likwidacją abonamentu RTV- jestem przeciw
    • Gość: studentka cm uj Młodzi lekarze przeciwko zmianom Ministerstwa Z... IP: *.chello.pl 17.10.10, 22:19
      Pomijam krytykę którą tu odnosi się do CM UJ w Krakowie, wydaje mi się że na innych uczelniach nie jest lepiej a czasem jest gorzej niż u nas.
      Jak człowiek bez uprawnień lekarskich może odbyć praktykę zawodową na 6 roku? Znowu na zasadzie widzi mi się uprzejmego Doktora który coś pokaże? Co to ma wspólnego z prawdziwym leczeniem? Rezygnacja ze stażu podyplomowego to czysty absurd. Nie podjęłabym się podejmowania decyzji dotyczących zdrowia i życia pacjenta zaraz po studiach... to byłoby niebezpieczne i to nie dlatego że zbyt mało wiem, tylko dlatego że teoria to jedno a praktyka to drugie.
      LEP - jedyna obiektywna metoda oceny wiedzy po studiach zniknie.... Wiwat korupcjo, powróćmy do czasów średniowiecza!!!
      • Gość: lekarz na specce Re: Młodzi lekarze przeciwko zmianom Ministerstwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 11:58
        LEP i LDEP jest konieczny ale studia w Krakowie to porażka i jako lekarz wiem jak cienko wyglądalismy przy naszych kolegach z innych uczelni na poczatku praktyki. CMUJ to jest średniowiecze a studia medyczne moznaby załatwić nawet w jeden rok gdyby były mądrze zorganizowane bo to co sie dzieje to jest karygodne marnotrawstwo czasu i pieniedzy. na wielu katedrach uczy sie starych schematow, starego leczenia i chwytow pytanuiowych na testach. Apeluję- zacznijmy szkolić medyków na studiach żeby po 6 latach nie wychodzili ze szkoły z taka sama wiedza praktyczna jak po maturze. chociaż jedno chorzenie i jeden dokonczony chemat diagnostyczny i leczniczy w jeden rok i już będzie o niebo lepiej. Pozdrawiam moja alma mater co mleka nie daje

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka