Dodaj do ulubionych

Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia]

IP: *.cityconnect.pl 13.11.10, 12:37
tacy jesteście krytyczni, a nie piszecie, że:
1. w Krakowie jest za dużo festiwali, jest to jedna z przyczyn niedofinansowania instytucji zajmujących się kulturą na co dzień, np. domów kultury i organizacji pozarządowych. Większości mieszkańców Krakowa nie stać na bilety na te festiwale. Wiele osób nie ma też czasu na śledzenie wielu wydarzeń festiwalowych, jest ich za dużo, w związku z czym część pzoostaje niezauważona. Chyba tylko turyści mają czas na uczestnictwo. Dla kogo jest Kraków - tylko dla turystół??? Przyszły prezydent powinien zadbać o bardziej zrównoważony rozdział srodków na kulturę. Należy wspierać projekty długoterminowe, dostępne dla mieszkańców miasta.
na całym świecie krytykuje się politykę wielkich festiwali,a w Krakowie traktowana jest ona jako doskonały pomysł na kulturę, szkoda gadać...
2. Nie wspominacie o skandalicznym zachowaniu prezydenta miasta w przyapdku Muzeum Sztuki Współczesnej - wbrew protestom środowiska nie ogłosił konkursu na to stanowisko, lecz wybrał swoją dobrą znajomą. Fatalnie przeprowadził ponadto konkurs na dyrektora Bunkra Sztuki. W ten sposób Kraków stracił okazję na dobrą pracę tych placówek - dyrektorami są osoby, które albo nie mają doświadczenia w zarządzaniu dużymi instycjami, albo zupełnie się w tej roli nie sprawdzają.
Obserwuj wątek
  • greg6 Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] 13.11.10, 13:14
   Strasznie się wam dziwię (GW Kraków), że wciąż piszecie o tym jakim to prof. Majchrowski jest idiotą, nieudacznikiem, jak lubi nepotyzm, i jaki gust ma słaby. O ile dobrze pamiętam to chyba każda inwestycja powstała za jego prezydentury w Krakowie została przez was skrytykowana, żadna nie była dobra, po prostu całe miasto za parę lat się rozpadnie...
   Ale czemu nie piszecie ani jednego złego słowa o nas; Krakowianach, prze ciesz to my 8 lat temu wybraliśmy go na naszego prezydenta, a po 4 latach znowu popełniliśmy ten straszliwy w skutkach błąd. A za tydzień najprawdopodobniej znów go popełnimy. Jakimi idiotami jesteśmy że nie uczymy się na własnych błędach tylko dalej w nie brniemy.
   No właśnie, co jest bardziej logiczne: to że prezydent który rządzi 8 lat (i mam nadzieje więcej), jest najgorszym prezydentem w historii, czy to że GW Kraków, ma na tyle słabych dziennikarzy że potrafi tylko jączyć, jak stare, brzydki babsko?
   • Gość: Lewek Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: 94.254.209.* 13.11.10, 13:17
    Już dawno nie było we wpisie tyle ortografów. Bue.
    • Gość: ano tak M - jak może być lepiej! IP: *.ghnet.pl 13.11.10, 15:41
     Kiedy zrozumiemy, że Kraków za majchra marnuje swoją dziejową szansę, czas kiedy jak na warunki polskie jest super modny, czas kiedy jak na warunki polskie był super-skomunikowany (autostrada na zachód, przez caaałe lata kiedy Poznań czy Gdańsk mogły tylko o tym pomarzyć).

     Majchrowski nie przyczynił się do ściągnięcia nawet jednej poważnej inwestycji, miejsca pracy powstawały zawsze MIMO jego działań.

     Gdzie inwestycje produkcyjne takie jak Motorola czy Delphi??
     To wszystko zostało osiągnięte za poprzedników!

     Kiedy się obudzimy??
   • Gość: Nowy Hutnik tak krakusy jestescie idiotami i zlodziejami IP: *.chello.pl 13.11.10, 13:20
    przetsancie nas okradac pazerne centusie

    albo odlaczcie sie od Nowej Huty
    • Gość: Nowy Hutnik wezcie sobie tego sprawdzonego prezydenta IP: *.chello.pl 13.11.10, 13:21
     my go nie chcemy
   • Gość: koniu Re: jeśli wybieramy Majchra IP: *.ghnet.pl 13.11.10, 13:54
    to znaczy, że masz racje: JESTEŚMY idiotami
   • Gość: wels Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.ghnet.pl 13.11.10, 14:55
    Popieram w całosci, dyspozycyjność Gazety do krytykowania Majchrowskiego i robienie dobrze kandydatowi PO aż razi i to już tyle lat. Odkąd została Wyborczą dla Solidarności swoją misję traktuje bardzo serio. Szczególnie było to widoczne 4 lata temu, tak bardzo się starali i ... nic! Można mieć uwagi do urzędującego, ale tak totalna krytyka i przedstawianie go jako nieudacznika, i który nie robi inwestycji, a jeżeli już robi to źle, powoduje skutek odwrotny i Majchrowski zyskuje wyborców. Przcież mieszkańcy chodzą po mieście i widzą. Gdyby Wyborcza zachowała proporcje może i byłałaby skuteczna, a tak skutek jest odwrotny. Zatrudnijcie fachowca to wam podpowie co robić.
   • Gość: sdf Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.10, 19:45
    Ale o co ci chodzi? Przecież taka jest rola mediów, żeby patrzeć na ręce polityków i wytykać niespełnione obietnice czy niedociągnięcia. Jak ktoś startuje do wysokiego urzędu, to powinien być przygotowany na medialną artylerię, szczególnie jeśli w wielu obszarach nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.
   • Gość: szczecinianka Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.chello.pl 18.11.10, 19:15
    Brawo, popieram 10/10.
  • Gość: Elche Od tego są dziennikarze, żeby krytykować, IP: 188.33.157.* 13.11.10, 13:31
   a nie być klakierami urzędującego włodarza miasta. Może się Pan Majchrowski przejmie i zmieni podejście do zarządzania miastem. Większość Krakowian ma kompletnie w d... kto i jak rządzi w ich miastem, a o tym, że istnieje coś takiego jak samorząd przypominają sobie, jak ktoś pod ich domem chce coś wybudować albo przedłuża się uciążliwy remont ulicy. Do sukcesów Majchrowskiego można zaliczyć umiejętne budowanie własnego zaplecza w Radzie, skuteczną politykę nienarażania się i dobrą prezencje w mediach. Chyba bez problemu utrzyma się na fotelu prezydenta jeśli nie zostanie aresztowany lub nie zostaną mu postawione jakieś zarzuty.
  • Gość: p. Dość (G) Wybiórczej propagandy na rzecz PO IP: *.centertel.pl 13.11.10, 13:39
   Ileż można? Czy pismaki z propagandowej Wybiórczej przestaną wreszcie Wybiórczo pisać? Prof. Majchrowski nie jest może idealnym Prezydentem Miasta Królewskiego Krakowa, ale nie uprawnia nikogo, w szczególności nierzetelnych i ukierunkowanych politycznie piszących z Wybiórczej do Wybiórczego POkazywania sposobu sprawowania prezydentury w mieście.

   Archiszopa - jak stawiali kamienicę w Wiedniu nowoczesną naprzeciwko Św. Stefana to głosy były podobne, a dziś - opinie są tylko o pięknej kompozycji zabytku z nowoczesnością

   Chcecie Państwo jeździć po ludzku po Krakowie - no to niestety musimy wszyscy pocierpieć.

   Czy Prof. Majchrowski usłyszał jakikolwiek zarzut w sprawie nijakiego mitomana Zbigniewa B? - nie

   EURO 2012 - no coż, to nie wina prof. Majchrowskiego że nie należy ani do PO ani do PIS

   Żłobki - nie da się budować nowych wraz z falą wzrostu demograficznego, tylko po to by je zamknąć w okresie niżu. chyba przerabialiśmy to już kilka razy więc niech się autorzy nieco zastanowią na sensem wydawania także ich pieniędzy

   WUzetki - wiem coś o tej działce. Jak można oczekiwać że wuzetka będzie wydana w dwa miesiące skoro w większości postępowań jest po 200, 300 stron i każdej z nich coś się nie podoba. Inna kwestia, właśnie przez Wybiórczą ludzie boją się w Architekturze lub Nadzorze Budowlanym pracować. Wyrabiają staż i uciekają z pracy bo za każdą decyzją stoi Prokurator z zawiadomienia. Ot, cała prawda o postępowaniu w sprawie WZ i to tylko w skrócie. A szkieletor trzeba zburzyć.

   Bush - no i czymże była agresja na IRan, Afganistan jak nie najazdem przez faszystowsko nastawiony kraj z ambicjami imperializmu. I jeszcze żadnej z wojen wygrać nie potrafią. Całkowite moje poparcie dla Prof. Majchrowskiego w tym zakresie.

   ja proponuję dodatkową literę P jak Pogrzeb. Przecież to nie Kracik popierany przez Wybiórczą go zorganizował, a właśnie Majchrowski.

   Dość Wybiórczej PrOpagandy.

   • Gość: o. Re: Dość (G) Wybiórczej propagandy na rzecz PO IP: 62.233.182.* 13.11.10, 16:28
    Właśnie, a o placówkach dziennej opieki nad dziećmi to nikt nic nie powie? O tym,że nie ma chyba nigdzie w Polsce takiej oferty na popołudnie dla dzieciaków i że ponad 2 tys. z nich korzysta z tego? Gdzie mogą zjeść, odrobić lekcje?
    A o tym, że w Krakowie jako w jedynym mieście w Polsce można w JEDNYM MIEJSCU i to do kilku godzin załatwić sprawy związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej? Nie chodzić do US, ZUS i GUS???
    O pogrzebie Pary Prezydenckiej nie wspomnę...
    O tym, że radni robią co tylko mogą byle być PRZECIWKO...
    Łatwo krytykować, pewnie...
   • Gość: Azor wnuk Szarika Re: Dość (G) Wybiórczej propagandy na rzecz PO IP: 95.155.125.* 13.11.10, 16:47
    Słusznie. A może by tak Gazeta Wyborcza podała informację, którzy to z radnych krakowskich głosowali w upływającej kadencji przeciw projektowi prezydenta Majchrowskiego o zbudowaniu jednego stadionu dla Wisły i Cracovii ? Nie ? To może nazwiska radnych, którzy nie poparli wniosku Majchrowskiego o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego wnisoku o zbadanie zgodności z Konstytucją działań Komisji Majątkowej, której Kraków oddał sporo mienia ?
    • Gość: imd szarik spytaj azora IP: 82.177.125.* 13.11.10, 22:16
     czy głosowali-czy nie głosowali, teraz na przystankach tramwajowych na wyborczych gazetkach drukowanych za NASZE pieniądze Majchrowski się tymi stadionami CHWALI. Jeszcze masz jakieś usprawiedliwienie?
     • Gość: Azor wnuk Szarika Re: szarik spytaj azora IP: 95.155.125.* 14.11.10, 08:06
      Nie szukam usprawiedliwień dla Prezydenta Majchrowskiego. Chciałbym tylko żeby w sposób zgodny z prawdą były pokazywane zarówne jego sukcesy jak i porażki. Prezydent miasta jest organem wykonawczym, rola tworzenia (uchwalania) prawa miejscowego przypada radnym. Ale odium skutków większości złych uchwał spada na prezydenta, ponieważ gros mieszkańców słowo "władze miasta" kojarzy tylko z prezydentem. Co do pi-aru - jest rzeczą naturalną, że Pan Minister Duda, Pan Wojewoda Kracik oraz Pan Prezydent Majchrowski chwalą się swoimi sukcesami a przemilczają porażki (tych drugich główny konkurent Prezydenta Majchrowskiego ma również trochę).
   • Gość: zdziwiony Re: Dość (G) Wybiórczej propagandy na rzecz PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.10, 20:07
    Twoja gorliwość w obronie Majchrowskiego jest zadziwiająca. Jej największym problemem jest brak kontaktu z rzeczywistością. Najbardziej oderwanym jest argument o żłobkach, że "niedasię" itp. Wahania z roku na rok wcale nie są takie duże, żeby się nie dało. Prywatnym przedszkolom i żłobkom jakoś się opłaca i udaje funkcjonować. Tylko administracja miejska utrzymywana z moich podatków nie potrafi...

    Ktoś jeszcze przesadził w tym wątku pisząc o najlepszej komunikacji miejskiej w Polsce. Ba, przypomina mi się reklama Majchrowskiego w najnowszym newsweeku wymieniająca najlepsza komunikację na świecie. Tymczasem krakowska komunikacja publiczna jest tak tragicznie niepunktualna i tak wolna, że ludzie wolą rozbijać własne auta na dziurawych drogach i stać w korkach... Masakra.
  • aarvedui radni poza krytyką pismaków z GW 13.11.10, 14:07
   no ale kłopotliwi radni to także PO, a to jak wiadomo sponsor GW.
   żenada po prostu.
  • Gość: etnaaa artykuł jest tendencyjny IP: 93.159.163.* 13.11.10, 14:09
   Nie wspomina się , że 2007 roku Kraków uznano za najmodniejsze miasto świata, o rozwoju lotniska w balicach, remontach ulic, o wymianie taboru tramwajowego i autobusowego, o rewitalizacji zabłocia, o rozkwicie Kazimierza, o węźle EIT, o wydatkach na politykę zdrowotną, o powstających mieszkaniach komunalnych, o niskim bezrobociu w mieście, o
   • Gość: imd pomyśl zanim napiszesz IP: 82.177.125.* 13.11.10, 22:18
    a jaki był w tym udział Majchrowskiego? spowodował koniunkturę na rynku?
   • Gość: Gosc Re: artykuł jest tendencyjny IP: 81.219.227.* 14.11.10, 21:26
    Rewitalizacja Zabłocia? Jaka rewitalizacja? To przecież znalezienie nowego życia dla starych obiektów, a tu buldożery równają wszystko z ziemią i powstają łapartamentoce. To nie jest rewitalizacja. Tu nawet tzw. lofty wyglądają jak blok przeniesiony z NH. Kpina z tą rewitalizacją!
   • Gość: poli Re: artykuł jest tendencyjny IP: *.chello.pl 15.11.10, 23:36
    tak mówisz, jakby to dzięki majchrowskiemu kraków był modny :P albo jakby to dzięki niemu rozwijało się lotnisko ;) A rozkwit Kazimierza to miał miejsce kolego na długo przed panem M. i też był niezwiązany z działalnością ówczesnego prezydenta. o bezrobociu już nie wspomnę, bo śmiech na sali.

    remonty? na przykład fatalny remont ul. Długiej i ciut tylko lepszy Franciszkańskiej? czy może piszesz o źle zaplanowanych i przepłaconych remontach Ronda Ofiar Katynia, Ronda Mogilskiego i innych?

    Zabłocie — no cóż, w miarę się prezydentowi udało. Pewnie dlatego, że ma w okolicy swój biznesik.

    Tramwaje? No ładnie — faktycznie są coraz lepsze... Co więcej są nawet fajne tablice świetlne na przystankach. Ale niewiele z tego wynika — komunikację miejską mamy fatalną, powolną, źle zorganizowaną (za dużo linii!) i dlatego tak wielu Krakowian woli uzywać samochodu.

  • Gość: ehh :/ Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] IP: 88.193.88.* 13.11.10, 14:09
   100mln odszkodowania dla kościoła... no tak, za coś trzeba budować pomniki-giganty na środku kapuścianego pola...
   • Gość: ? Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: 77.236.16.* 13.11.10, 14:27
    to puste pole w miejscu Hali

    to nie puste pole, tylko - przypominam - Park /miejski/....
  • gandharwa G - jak gó..no prawda o spalarni 13.11.10, 15:15
   "próbując grać rolę ofiary (...) wszystko to dlatego, że w Krakowie zapanowało przekonanie, że nam się należy, bo i tak jesteśmy najlepsi. Magistrat wykazał się nieprofesjonalizmem, ale też wpisaną w ten nieprofesjonalizm cichą aprobatą dla bierności i pogardą dla tych, którzy o coś usilnie zabiegają (...)"

   To cytat z litery E ale doskonale oddaje sytuację związaną z literą G ( spalarnią odpadów przy Giedroycia ). Różnica jest tylko taka, że nieprofesjonalizmem, pogardą dla mających inne zdanie i stronniczością wykazał się nie tylko Magistrat czy KHK, ale i Gazeta Wyborcza w Krakowie. Najważniejsze, że redaktor Bartosz Piłat jest przekonany do inwestycji i to musi już mieszkańcom wystarczyć. Alleluja i do przodu!
   • Gość: krakowianin 30 Re: G - jak gó..no prawda o spalarni IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.10, 23:49
    Jak na GW, to rzeczywiście propaganda spalarniana jak za socjalizmu. Argumenty protestujących do szuflady. Teraz nie ma S7, jest teren zalewowy, założona "ekologiczna" emisja syfów jak rtęć w ilości ponad pół tony na dekadę itp. Ale dla red. Piłata to nieważne.
  • Gość: Artek Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] IP: *.adsl.inetia.pl 13.11.10, 15:29
   Wyborcza już dawno straciła obiektywizm. Napiszcie artykuł wprost : "Kochamy Krecika". I czekam na Wasz artykuł w poniedziałek po wyborach, czekam na to Wasze płaszczenie się przed Majchrem, albo biadolenie, że kolejne 4 lata stracone. Bo jedno jest pewne, Kraków jest apolityczny i wybierze znowu najlepszego prezydenta jaki jest możliwy i nie da się zmanipulować Waszym warszawskim sztuczkom.
   • Gość: zdegustowany Re: IP: *.adsl.inetia.pl 13.11.10, 16:53

    najwyraźniej tak jak większość myślących obywateli mają już serdecznie dosyć
    niszczenia naszego miasta przez szkodnika J.M.
   • Gość: krakós Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.chello.pl 15.11.10, 23:40
    Głupiś ;)
    Wg najnowszych sondaży będzie druga tura i jest duża szansa że Majchrowski wreszcie przegra. Nie obchodzi mnie czy GW jest uważana za obiektywną, nie moja broszka. Ale jestem przekonany, że Kracik będzie znakomitym prezydentem.
  • Gość: krakauer Majchrowski powiedział prawde o iraku IP: *.chello.pl 13.11.10, 16:19
   Droga redakcjo
   historia bardzo szybko pokazała że trzeba mieć własne zdanie, nie można bezwolnie uczestniczyć w biciu słabszych tylko dlatego bo ma się za plecami bardzo silnego dryblasa. To co amerykanie zrobili - w iraku mozna nazwać tylko w jeden sposób - morderstwa, gwałty, znniszczenie niepodległego państwa, obalenie legalnego mimo wszystko rządu. Prezydent Majchrowski protestował przeciwko polityce kowboja Busha którego wstydzi się znaczna czesc jego narodu.
   Niestety państwo polskie współuczestniczyło w tej haniebnej okupacji - tego wspaniałego kraju. Co do dzisiaj irakijczycy nam pamiętają.
   Jeżeli państwo rezygnuje z własnej racji stanu na rzecz popierania - bezmyślnie - interesów obcego mocarstwa - to ja się pytam kto się o nas upomni jak napadną nas nasi tradycyjni sąsiedzi?
   Czy gazeta jest aż tak żlepa że nie widzi ile zła zrobiła armia amerykańska w iraku ? po bezczelnej napaści w imię kłamstw wygłaszanych przed całym światem przez swojego prezydenta ? gdzie tam była broń masowego rażenia ? gdzie współpraca służb jego ekscelencji Saddama Hussajna Abd al-Madżid al-Tikriti - Prezydenta Republiki Iraku z Al-QAIDĄ ?PYTAM gdzie dowody na współprace.
   prawda jest taka że Majchrowski miał rację bo to maż stanu i wizjoner. niech wybiórcza wyśle swoich dziennikarzy do Iraku - prowincji Babilon gdzie stacjonowali "Wojska Polskie" jeżeli dziennikarz wróci żywy ze względu na wyrazy wdzięczności miejscowej ludności i zda relacje - to bezie naprawde duże osiągnięcie.
   Wyborczo nie hańb się - maczając w krwi irakijczyków.
   • Gość: zdegustowany Re: Majchrowski nie zrobił niczego dobrego IP: *.adsl.inetia.pl 13.11.10, 16:48

    powiedz nam lepiej panie krakauer ilu wielkich inwestorów ściągnął
    do Krakowa twój wspaniały Majcherek ???
  • oldtime Jeszcze większa krytyka Majchrowskiego 13.11.10, 16:57
   dowodzi tylko jednego. Nie będę pisał kogo wspiera GW, bo to oczywiste jak słońce na niebie. Ale zamiast wychwalać pozytywny program wojewody dla Krakowa i szczegółowo opisać jego pozytywną wizję, Gazeta tylko stara się zniszczyć prezydenta. Powód jest przecież prosty, otóż pan Kracik nie ma żadnej wizji i pomysłu na miasto, więc nie ma o czym pisać. Jedynym pomysłem na kampanię była krytyka tej prezydentury. Tak się niestety nie da, to nie te czasy, trzeba coś wyborcom zaproponować.
   • Gość: Leonidas Re: Jeszcze większa krytyka Majchrowskiego IP: *.multi-play.net.pl 13.11.10, 17:56
    @Oldtime: nie pierwszy raz pokazujesz, jak lubisz Majchrowskiego (Machlojkowskiego). No to uświadomię Ci kilka faktów kolego:
    Kracik (Duda też, choć mniejszy) ma dość duży program. Szczegóły tutaj: www.stanislawkracik.pl/?page_id=10
    A co do Majchrowskiego, to czytam GW (z konieczności) od wielu lat i nie mam tak wybiórczej pamięci jak Ty. Pamiętam, jak GW chroniła prezydenta czy jego głównego urzędnika Jana T. (o którym nikt nie chce już pamiętać). Po prostu trochę osób stwierdziło wreszcie, że ważniejsze od możliwości robienia różnych interesików, jakie daje aktualny prezydent jest faktyczny rozwój Krakowa, że Kraków nie potrafi uzyskać tego, co robią Wrocław, Gdańsk, Poznań. I na szczęście zaczyna się dyskusja o prawdziwych priorytetach. Byłem na dwóch debatach prezydentów i na każdej Majchrowski wypadał gorzej niż fatalnie.
    • oldtime Re: Jeszcze większa krytyka Majchrowskiego 14.11.10, 17:00
     Otóż nigdzie nie stwierdziłem, że Kracik i Duda nie mają programu. Mają, przeczytałem, ocenę zachowuję dla siebie. Piszę jedynie, że ich kampania jest nastawiona na całkowite krytykanctwo, ale nie wynika z tego nic dobrego. Wielokrotnie pisałem, że jeśli chce się wygrać wybory, trzeba zarażać programem pozytywnym, ciągnąć za sobą ludzi. Tego wśród tzw. challengerów nie ma. Wszystkie ich eventy i akcje przyciągały po kilkanaście osób, więc z tego zrezygnowali.

     Nie wiem, o których debatach piszesz, ale chętnie wymienię wrażenia, bo byłem na trzech debatach i widziałem słabość merytoryczną Kracika w tematach, które miały być jego konikiem: infrastruktura (debata w Radiu Kraków); wizerunek miasta (debata KrakówPR); współpraca z organizacjami pozarządowymi (tutaj nikt dobrzenie wypadł ze względu na dziwaczne sformułowanie pytań).

     zapis jednej z debat:
     www.malopolskatv.pl/?s=bitwa+o+krak%C3%B3w
  • Gość: pracownik Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] IP: 83.1.81.* 13.11.10, 17:12
   Większość ludzi, którzy popierają Majchrowskiego, to urzędnicy, których zatrudnia. Kilkaset na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich dostali może nagrodę za kampanie na rzecz Majchrowskiego. Ale w sytuacji bezrobocia, każde zmiejsce pracy jest dobre. Każdy wie, że Magistrat rządzony jest nieudolnie. Brak inwestycji strategicznych, brak polityki miasta. Nie widać, aby komuś na czymś zależało . Organizacja pracy zero. Nikt o tym nie mówi, bo każdy boi się o swoja pracę. Majchrowskiemu nie wyszło. Przepraszam, dobrze wychodzi na zdjęciach.
   • Gość: blip Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.n4u.abpl.pl 13.11.10, 18:46
    Ta szmatława gazetka sięgnęła dna.Tu już nie ma mowy o obiektywizmie,to knajacka nagonka na jednego z kandydatów do fotela prezydenta miasta.Wysługując się jednaj partii (PO)za nic ma odczucia mieszkańców,także czytelników tej gazetki (niestety dołączają ją GW),którzy widzą i doceniają osiągnięcia prezydentury Majchrowskiego.
    Mam nadzieję,że ta nieobiektywna i nierzetelna nagonka,spowoduje,że Majchrowski wygra już w I turze.
    My krakowianie,mieszkający tu od zawsze,potrafimy docenić co Majchrowski zrobił dla tego miasta,w przeciwieństwie do "nowomieszczan".
    Zobaczymy ile wypowiedzi przychylnych prezydentowi wydrukuje ta "obiektywna",propagandowa gazetka.
    • Gość: Leonidas Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.multi-play.net.pl 13.11.10, 22:56
     Pewnie, nie zapomnę co Majchrowski "zrobił" dla miasta:
     1. Przegrana z Euro, skandale z budową stadionu Wisły
     2. Nie robienie nowych planów zagospodarowania, co dało deweloperom wolną rękę w katastrofalnym zabudowywaniu miasta.
     3. Spektakularne porażki w pozyskiwananiu inwestorów na rzecz np. Wrocławia (IBM, Google). Niski poziom płac w Krakowie
     4. Brak polityki transportowej, ignorowanie projektów stworzenia niskim kosztem kompletnej kolei aglomeracyjnej.
     5. Motel Krak
     6. Działalność Jana T.
     7. Kilka lat rozgrzebania Rynku Głównego i zatajenie części poniesionych kosztów.
     8. Strata funduszy UE i opóźnienie przebudowy ronda Ofiar Katynia (przy okazji przepadek zapłaty za wykup jednej działki).
     9. Przekazanie w wieczystą dzierżawę po cichu działki na Dębnikach przeznaczonej pod park (pytanie czym deweloper zdobył przychylność prezydenta).
     Mogę wyliczyć jeszcze kilkanaście grubych spraw, ale mi się nie chce.
     • Gość: giga Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.ghnet.pl 14.11.10, 11:18
      A ja Ci przypomnę, co "zrobił" Kracik w ciągu roku na stanowisku wojewody:
      1. Odwołał Kuratora Oświaty w sposób urągający wszelkim standardom; rzekomo w obronie uciśnionych pracowników kuratorium, którzy zapragnęli wreszcie odpocząć po 1,5 roku harówy, do której zagonił ich Kurator Dzigański;
      2. Medialne popisy z nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi dla Krakowa; po opowieściach o trolejbusach pozostał tylko pusty śmiech; niestety, Kraków to nie Niepołomice - z całym szacunkiem;
      3. Zimowa kompromitacja z wielotygodniową przerwą w dostawach prądu i chamskie wypowiedzi o poszkodowanych i ich uzasadnionych pretensjach w rodzaju: "Przecież im prądu w wiadrze nie przyniosę";
      4. Histeryczne pyskówki przed kamerami w czasie powodzi; wojewoda chciał się zaprezentować jako zatroskany losem miasta, a odebrano go jako rozpoczynającego swą kampanię, nie potrafiącego zapanować nad emocjami i z dużym parciem na szkło;
      5. Żenujące medialne przepychanki z Prezydentem Majchrowskim o niezapłacone rachunki z pogrzebu pary prezydenckiej; oczywiście robione pod szyldem gospodarności i oszczędności; wstyd na całą Polskę;
      6. Skandal z zaproszeniami na odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary katastrofy smoleńskiej; część rodzin w ogóle zaproszeń nie dostała, nie dla wszystkich znalazło się miejsce w homilii wygłoszonej w czasie Mszy Św.;
      7. Warto dorzucić, że dyrektor Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach wygrał w sądzie z gminą sprawę o rozwiązanie z nim stosunku pracy; oczywiście nie trzeba dodawać, że tym, który wyrzucił dyrektora z pracy był burmistrz (wtedy jeszcze) Kracik.
      • Gość: zdziwiony Miejsce w homilii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.10, 20:42
       Mam inny obraz tych sytuacji:
       1. Odwołany kurator oświaty Dzigański sprawiał wrażenie ładnego despoty, skoro z jego powodu ludzie zmieniali pracę.

       2. Wypowiedź Kracika o trolejbusach należy do chyba najbardziej przeinaczanych w mediach. Warto się zapoznać z oryginałem zanim zacznie się odwoływać do tej wypowiedzi. Dla mnie jest pozytywne, że Kracik ma doświadczenia z rozwiązaniami komunikacyjnymi w innych miastach.

       3. Dostawy prądu nie należą do obowiązków województwa.

       4. Prezencja Kracika w mediach mnie nie martwi - ja nie chce mieć prezydenta, który dobrze wygląda, tylko równe drogi w mieście i bez korków.

       5. I dobrze, że ktoś w Małopolsce dba o kasę podatników. Faktury z których wycofał się ZIKiT wyglądały na typowy przykład naciągania, delikatnie mówiąc.

       6. Czy to Kracik wygłaszał tą homilię? Jeśli tak, to ładnie awansował :) Patrz poza tym punkt 4.

       7. nie mogę się wypowiedzieć, bo ciężko znaleźć o tym informację. Najwyraźniej nie była to sprawa klasy regionalnej...

       Pozdrawiam,
       • Gość: giga Re: Miejsce w homilii IP: *.ghnet.pl 14.11.10, 22:05
        Służę uprzejmie:
        www.niepolomice.eu/pl/news_show.php?readmore=2295
    • Gość: zdziwiony Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.10, 20:14
     Brak obiektywizmu? Artykuł zawiera fakty - sugerujesz że są nieprawdziwe? Chętnie przeczytam konkrety. Z poważaniem, krakowianin od urodzenia (czy to znaczy "od zawsze"?)
   • bosman_plama Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję 13.11.10, 21:59
    Tyle, że zarządzanie miastem nie leży wyłącznie w gestii prezydenta, jak mogłoby wynikać z przedwyborczych tekstów w GW. Mnóstwo o Majchrowskim, a niewiele o radzie miasta, która też jakby sporo ma do powiedzenia. Prezydenta widać i ponosi on jakąś odpowiedzialność, pracą rady nie przejmuje się nikt. Pytanie ile z wyliczonych w artykule wtop zawdzięczamy właśnie radzie.
  • Gość: Krakusik nagła wymiana asfaltu IP: *.multi-play.net.pl 13.11.10, 17:59
   Dodam tylko, że w ostatnich dniach, na tydzień przed wyborami nagle wyczarowano środki na prawie masową wymianę asfaltu na kilkunastu odcinkach. Teraz!! jak ruch jest duży i pogoda niepewna. Przez wiele miesięcy mówiono, że nie ma pieniędzy na to, ale nagle przed samymi wyborami się znalazły?? Jeśli Pan Majchrowski myśli, że taką kampanią sobie przedłuży rządy, to jest w grubym błędzie.
  • Gość: Makaron gazetka prezydenta IP: *.multi-play.net.pl 13.11.10, 18:01
   a wydanie za publiczne pieniądze kolejnej, dużej gazetki o osiągnięciach Krakowa przed samymi wyborami (w końcu jest już gazeta Krakow, która i tak chwali prezydenta jak może) to jest dopiero skandal!!
  • Gość: Gosc Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] IP: *.adsl.inetia.pl 13.11.10, 19:57
   Fabryka Schindlera porownywana z Muzuem Armii Krajowej w Warszawie? Tam nie ma muzeum Armii Krajowej...
  • Gość: polo Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] IP: *.ghnet.pl 13.11.10, 20:02
   Ogromnie mnie cieszy, że pomimo tytanicznej roboty pismaków z GW, wybory wygra prof. Majchrowski. A Pan na Niepołomicach będzie musiał pożegnać się z Krakowem i ze stanowiskiem wojewody. Ciekawe, gdzie pójdzie, bo w Niepołomicach już go nie chcą i widzą, ile dobrego wydarzyło się w mieście i gminie po jego odejściu.
   Arrivederci don Stanislao!!!
  • asir-czarny-sznaucer-olbrzym Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] 13.11.10, 20:05

   W wyborach NIE DLA J MAJCHROWSKIEGO !!!
  • setlers5 Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] 13.11.10, 20:21
   Majchrowski ma mój głos, ponieważ w stopniu znacznym przyczynił się do rozwoju komunikacji miejskiej w Krakowie czyniąc ją jedną z najlepszych, lub najlepszą w Polsce. Kracik proponował absurdalne rozwiązania jak wywalenie tramwajów z centrum (bo hałasują) i wg mnie nie ma pomysłu na Kraków, a Duda jest popierany przez sektę, więc to go wyklucza na starcie.
   • Gość: krakós Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.chello.pl 15.11.10, 23:51
    Kracik nie proponował wywalenia tramwajów z centrum. Kłamiesz albo nie wiesz.
    Komunikacja miejska w Krakowie jest równie kiepska jak nasz prezydent — jest zbyt dużo linii, jeżdżą za rzadko, pojazdy notorycznie się spóźniają. I co z tego, że są nowsze niż kiedyś? I tak nie kursują nawet z połową swojej maksymalnej prędkości.
    • setlers5 Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję 16.11.10, 16:28
     Zanim oskarżysz kogoś w internecie o kłamstwo, skorzystaj z google !
     www.komunikacja.krakow.pl/prasa/lokalne/1309,11,artykul,trolejbusy_w_krakowie_*.html
     > jest zbyt dużo linii, jeżdżą za rzadko, pojazdy notorycznie się spóźniają. I co
     > z tego, że są nowsze niż kiedyś? I tak nie kursują nawet z połową swojej maksym
     > alnej prędkości.

     Jeżdżę tramwajem codziennie od 6:45 do 7:15 i zarówno odjazd ze stacji początkowej jak i przyjazd jest najczęściej punktualny, lub spóźnienie ogranicza się do 2-4 minut.
  • Gość: xyz Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.10, 20:31
   Niestety Gazeta Wyborcza jest wrecz bezczelnie nieobiektywna i pomija szereg waznych faktow:

   Za Majchrowskiego skonczono przebudowe Ronda Mogilskiego, poprzednik Majchrowskiego (niespodzianka bliski serca gazety wyborczej) doprowadzil do patu, w ktorym wykonawca (Turek) zerwal umowei zostawil syf

   Za Majchrowskiego skonczono przebudowe ulicy Pawiej, efekt jest jaki jest (Gazeta bardzo chetnie go krytykuje), ale to nie Majchrowski i jego ekipa rozbabrali to dziadostwo, ale jego poprzednicy, ktorzy skonczyli na tym, ze wielki koncern ktory mial zbudowac Nowe Miasto zerwal umowe (zdaje sie nawet dostal odszkodowanie). Dla przypomnienia, jedna z wizji poprzednikow Majchrowskiego zakladala, ze Pawia bedzie miala do 5 pasow i zmiesci sie miedzy Hotelem Europejskim a Poczta przed Dworcem (wiem, ze brzmi to idiotycznie, niedowiarkom polecam lekture GW z ok. 2000 r.)

   Za Majchrowskiego powstaly dwie estakady: nad rondem Polsadu, nad Starowislna i w okolicach Politechniki na Czyzynach ulica Herberta (w sposob genialny laczaca Kurdwanow z reszta miasta), przebudowano ROndo Grzegorzeckie (jezdze przez nie prawie codziennie i nie mam problemu z przejechaniem przez niego). Inwestycje te bykly bardzo krytykowane w trakcie powstawania (mniej wiecej w taki sposob jak obecnie Rondo k. Motelu Krak).

   Za Majchrowskiego przebudowano dwa stadiony (to mnie nie cieszy) miedzy innymi zdemontowano poprzednie oswietlenie (dzielo jednego z poprzednikow Majchrowskiego), ktore szpecilo widok z ulicy pilsudskiego w kierunku Kopca Kosciuszki.

   Za Majchrowskego zlikwidowano w centrum Krakowa "slamsy" m.in.:
   - okolice dawnego Baru Smok i podstacji pogotowia/starego dworca PKS (kazdy z Krakowa wie, ze bylo to najbarudniejsze i najnbardzie "zaplute miejce w Krakowie
   - plac Szczepanski (ten plac nigdy nie mial szczescia, ale to jaki syf panowal tam w latach 90 ub. wieku to nigdy wczesniej ani pozniej).
   - zakonczony zostal niekonczacy sie remont ulicy Szczepanskiej

   Taka liste mozna ciagnac dalej i dalej.

   Moze warto aby Gazeta zrobila porownanie np. stanu taboru autobusowego i tramwajowego Krakowa i innych duzych miast (z litosci pominmy Warszawe).

   Autor tekstu skromnie pomija, ze o nieprzyznaniu Euro 2012 (na szczescie) zadecydowali towarzysze partyjni glownych kontrkandydatow Majchrowskiego.

   Oczywiscie latwo jest podac przyklady niepowodzen Majchrowskiego (akurat budowe hali w Czyzynach zablokowli radni partii bliskiej GW), mozna krytykowac to co zrobil. Jednak gdy Pan reklamujacy sie jako projektant takiego cudu architektonicznego jak Hotel Cracowia krytukuje cudza dzialalnosc, mozna jedynie zalamac rece nad ludzkim bezwstydem.
   Ale porownajmy np.:

   plac Szczepanski z placem św. Marii i Magdaleny (z "artystyczna" fontanna zwana Pershingiem lub dosadniej)

   estakade nad rondem Posadu z rozlatujaca sie i ciagle remontowana estakado na Opolska/Lublanska (szczegolnie zjazd "zygzakiem" sponsorowany chyba przez sasiednich blacharzy)

   przebieg budowy ronda k/motelu Kraka z przebiegiem przebudowy ronda Mogilskiego za poprzednika Majchrowskiego.

   Jeden ze zwolennikow Kracika napisal, ze ma on na swojej stronie program. Obejrzalem i malo nie spadlem z krzesla. Na szczescie nie chce juz chyba likwidowac tramwajow w I obwodnicy (co bylo jego jednym z pierwszych pomyslow, ale moze ktos mu wytlumaczy, ze wtedy nie daloby sie np. z Salwatora dojechac tramwajem ani do Podgorza, ani do Nowej Huty ani nawet w okolice Dworca, moze nawet ktos mu podarowal mape Krakowa i On juz wie, ze Krakow jest wiekszy niz Niepolomice i same 50 letnie busy nie wystarcza).
   Trudno nawet sie odnosic do tego tekstu (ma byc lepiej a ludzie niech sprawia aby bylo im lepiej), ale najbardzie spodobal mi sie punkt:

   inwestycje: premetro, nowe linie tramwajowe, szybka kolej aglomeracyjna z parkingami Park&Ride w miejscowościach sąsiadujących z Krakowem,

   Toz to chyba ten sam Kracik, ktory jako burmistrz Niepolomic zlikwidowal polaczenia MPK i kolejowe z Krakowem.

   • Gość: zdegustowany Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.adsl.inetia.pl 16.11.10, 00:46

    na mogilskim leży gruz z zrujnowanych murów fortu mogilskiego.
    nie działają schody i windy.

    Pawia jest śliczna, zwłaszcza piękna jest fasada Galerii Krakowskiej,
    która odpadła.

    4 trybuny za 0,5 mld PLN które udają że są stadionem.
    to chyba jedyny taki cud architektury w Polsce.

    tramwaj do prywatnej szkoły prezydenta to też wiekopomna inwestycja..

    Rondo Ofiar Katynia hmm.. za miesiąc będzie oddane do użytku??
    chyba że to nie miał być grudzień 2010 tylko 2020

    piękny jest Majchrówek nie ma co.
   • Gość: unknown Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.chello.pl 16.11.10, 00:47
    Wśród różnych półprawd i innych kłamstewek które napisałeś, jest jedna rzecz, którą sprostować koniecznie trzeba: cyrk z Mogilskim rozegrał się za kadencji Majchrowskiego, nie próbuj obciążać tym Gołasia. To nie „Turek zerwał umowę”, tylko miasto ich do tego zmusiło ze względu na potężne opóźnienia w budowie. Ale już w momencie wyboru tego wykonawcy znawcy tematu ostrzegali, że nie da on rady wywiązać się z oferty. Nie było więc żadnego „patu” o którym piszesz (mylisz chyba z budową Nowego Miasta) tylko wybór kiepskiego oferenta przez urzędników Majchrowskiego.

    Z innych twoich „kfjatków” wytknę następujące:
    1) Jakaż znowu estakada nad Starowiślną?! Wiesz o jakim mieście piszesz?
    2) W „okolicach Politechniki na Czyżynach” (ech... ul. Stella-Sawickiego!) to nie estakada, tylko wielopoziomowe skrzyżowanie, powstałe w większości za czasów Gołasia.
    3) Pawią budowano od 2005 roku, więc „plany poprzedników” mogły być co najwyżej ramowymi koncepcjami. Nie ma się więc czym podniecać.
    4) Genialność ulicy Herberta trudno przypisywać twojemu pupilkowi — ulica ta była wszak planowana już na kilka lat przed rozpoczęciem jego kadencji.
    5) Krytyka inwestycji prowadzonych za rządów Majchrowskiego wynika z prostego powodu: są one prowadzone nieprofesjonalnie przez co ich budowa się przeciąga, a koszty rosną. Po kilku latach ich użytkowania łatwo jest o tym zapomnieć.
    6) „Niekończący się remont ulicy Szczepańskiej” — WTF? Tam nie było żadnego długotrwałego remontu!
    7) Zamiast porównywać tabor tramwajowy i autobusowy proponuję porównać komunikację miejską jako całość — w Warszawie tłukłem się może zdezelowanymi 13N (w Krakowie występującymi kiedyś w formie przegubowej — 102Na), ale przynajmniej szybko.
    8) Za przegranie przez Kraków wyścigu po Euro 2012, a także konkurencji o siedzibę Parlamentu Europejskiego (wygrał Wrocław) odpowiada przede wszystkim nadzorowany przez Majchrowskiego zarząd miasta. Próby zrzucania odpowiedzialności na polityków są żenującym i skandalicznym kłamstwem. Gdyby UMK zrobił w tych sprawach wszystko co się dało, ale i tak byśmy przegrali — wtedy można by się doszukiwać winy polityków. Ale działania miasta to był totalny blamaż.
    9) Przebieg budowy Ronda Ofiar Katynia i Ronda Mogilskiego ma pewne cechy wspólne: w obu przypadkach wybrano kiepskich wykonawców, oba remonty solidnie się przedłużają i za obie te sytuacje odpowiadają urzędnicy Majchrowskiego.
    10) Kracik nie proponował likwidacji tramwajów w I obwodnicy. Nie powtarzaj już tego kłamstwa. Kracik przedstawił sytuację z Innsbrucka, gdzie w zabytkowym centrum jeżdżą trolejbusy i stwierdził, że należy poszukiwać w innych miastach ciekawych rozwiązań — trudno się nie zgodzić. Natomiast na twoim miejscu nie cwaniaczyłbym tekstami że „moze ktos mu wytlumaczy, ze wtedy nie daloby sie np. z Salwatora dojechac tramwajem ani do Podgorza, ani do Nowej Huty ani nawet w okolice Dworca”, gdyż właśnie jednym z głównych problemów komunikacji tramwajowej w Krakowie jest jej skupienie w zabytkowym centrum. I zmiana tej sytuacji, przez budowę torowisk poza ścisłym centrum np. w postaci linii obwodowych, jest w naszym interesie. Chodzi właśnie o to, by dało się dojechać tramwajem z Huty do Bronowic, albo do Łagiewnik bez pchania się do centum!

    Ogólnie — łatwo jest ciągnąć listę pt. „Coś tam się jednak udało zbudować”. Sęk w tym, że taka lista mogłaby być przyczynkiem do pochwalenia prezydenta symbolicznego Pacanowa, a nie miasta o wielkości Krakowa. Majchrowski rządził w czasach gospodarczej prosperity (co najmniej 2003-2008) i mógł osiągnąć znacznie więcej. Zawsze gdy analizujesz inwestycje musisz zapytać o koszt i efekt długofalowy. Stwierdzenie, że coś tam się zbudowało, to dużo za mało.
  • Gość: norma Był Tajster, a teraz u boku Sularz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.11.10, 20:36
   Dla przypomnienia z "Rzeczpospolitej": ...Z ustaleń „Rz” wynika, że przez prawie rok, do czerwca 2008 r., Sularz pracował w spółce Creation.
   Szef tej krakowskiej firmy Mieczysław K. od sierpnia ubiegłego roku siedzi w areszcie. Prokuratura postawiła mu zarzuty prania brudnych pieniędzy, fałszowania dokumentów i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W areszcie przebywa również właściciel Creation Derek L.
   Sprawa firmy Creation to wątek śledztwa w sprawie gigantycznych malwersacji, których mieli się dopuścić szefowie i udziałowcy spółki Kraków Business Park zajmującej się zarządzaniem kompleksami biurowców w podkrakowskim Zabierzowie. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie.
   O podejrzeniu przestępstwa zawiadomili śledczych mniejszościowi udziałowcy KBP.
   W ciągu kilku lat z KBP i spółek zależnych, na podstawie fikcyjnych umów, do tajemniczych spółek zarejestrowanych w kraju i za granicą (na Cyprze, w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych) trafiło przynajmniej 50 milionów euro.
   Legalne pieniądze z wynajmu pomieszczeń w biurowcach KBP wyprowadzano do spółek-słupów. Prokuratura podejrzewa, że stamtąd trafiały one na prywatne konto ówczesnego prezesa KBP Adama Ś. (w lutym wyszedł z aresztu po wpłaceniu miliona złotych kaucji) oraz kilku jego współpracowników.
   „Rz” ustaliła, że spółka Creation jest zarejestrowana w krakowskim gabinecie ginekologicznym. Z dokumentów wynika, że prowadziła działalność z zakresu uprawy rolnej, warzywnictwa i wydawania książek. Z kolei z faktur, które wystawiła tajemniczej firmie Spectrum – że zajmuje się wysoko wyspecjalizowanym doradztwem biznesowym i prawnym.
   Prokuratura ustaliła, że Creation płaciła Spectrum za usługi, które nigdy nie były wykonywane. Spectrum faktycznie nie istnieje. Jej siedziba to mieszkanie matki Dereka L.
   Z oświadczenia majątkowego Pawła Sularza wynika, że w 2007 r. zarabiał miesięcznie w tej firmie 2 tys. zł brutto, a w 2008 r. – 3 tys. zł. Jak wyglądała jego współpraca z Creation? Sularz w rozmowie z „Rz” miał problemy z udzieleniem odpowiedzi na temat jego pracy. W końcu mocno zdenerwowany stwierdził, że „był zwykłym pracownikiem biurowym”, a pracę zaproponował mu Adam Ś. Szef krakowskiej PO na pytania o to, gdzie było biuro spółki, co dokładnie należało do jego obowiązków, odpowiadał tylko: – Wszystko zeznałem w Urzędzie Kontroli Skarbowej.

  • gregry miało być n jak Nowa Huta 13.11.10, 21:03
  • Gość: disce puer Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.10, 22:15
   Szkoda, że redaktorzy wprowadzają ludzi w błąd; oprócz oczywiście niekryształowych lub nieudanych pociągnięć prezydenta, wtulają na siłę fałszywe informacje o ustroju naszego państwa i rzekomych możliwościach tego organu gminnego. Otóż nie jest tak, że prezydent miasta sam (wbrew radzie miasta) może manipulować strefami parkowania; stanowczo nie jest tak, że prezydent może skutecznie odmówić wydania wuzetki inwestorowi tylko dlatego, że inwestycja jest sprzeczna z jakimiś interesami miasta (jeśli inwestor spełnia formalne wymogi ustawy o planowaniu, a nie są one wcale wygórowane, wcześniej czy później stosowny organ nakaże prezydentowi taką decyzję wydać; prawo najwyraźniej daje przewagę inicjatywom gospodarczym nad szerszym interesem publicznym). Państwo redaktorzy, po co to robicie? Nie jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że z niewiedzy, choć trochę poszlak z różnych publikacji GW z Krakowa można i za tą hipotezą zebrać. A wyborcy, bez względu na wyznawaną (lub nie) wiarę polityczną, niech wiedzą, że w naszym ustroju prawo lokalne (czyli część tego, w czym może działać prezydent, bo w większej części i tak działa rada) jest poniżej wszystkich ustaw i nie może żadnej z nich w niczym podważać, zmieniać itp. Nie może np. prezydent (bez skutków prawnych) odmówić rejestracji dowolnej manifestacji, co podnoszono ostatnio w Warszawie. Po prostu - w pewnych sprawach funkcja prezydenta samorządowego została przez przymus prawny sprowadzona do do funkcji urzędnika rządowego. I bez zmiany konstytucji nic się z tym nie da zrobić. PS: zdjęcie 11...
   • Gość: blip Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.n4u.abpl.pl 13.11.10, 22:50
    Symptomatyczne,że autorzy wpisów popierający Majchrowskiego,przytaczają sensowne argumenty a przeciwnicy pomówienia i inwektywy.
    To plon propagandowych działań gazetki - nie wiadomo po jaka cholerę - dodawanej do Gazety Wyborczej.
    • Gość: unknown Re: Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdję IP: *.chello.pl 16.11.10, 00:50
     Co więcej jest też ciekawe, że jest dokładnie odwrotnie :)
  • Gość: balusz Alfabet prezydenta jacka majchrowskiego [zdjęcia] IP: *.multi-play.net.pl 13.11.10, 22:18
   Majchrowski to nieudolny nieudacznik i leń. Mam nadzieję że nie wygra wyborów, i Kraków w końcu ruszy z kopyta, bo przy nim się wlecze.
  • Gość: Michał H - jak hala IP: *.adsl.inetia.pl 13.11.10, 22:43
   To puste pole w Czyżynach, to był piękny park z alejkami, z piękną kwiecista łąką, gdzie ludzie chętnie spacerowali, biegali, jeździli na rowerach, albo wyprowadzali swoich pupili. W marcu tego roku wyrżnięto tam ponad 200 drzew, łąki nie skoszono przez co zarosła, a teraz chcą ją zabetonować. To była druga co do wielkości łąka w Krakowie po błoniach. Zamiast przeznaczyć nieużytki na budowę tej hali, to stawia się na nich wszędzie apartamentowce, generujące jeszcze większe korki a takie miejsca przeznacza się pod zabudowę. Majcher to bandyta dla naszej krakowskiej zieleni, Park Lotników Polskich, Park Dębnicki, Zakrzówek i Bóg jeszcze wie co. Niszczysz zieleń, to wyślę cię Majcher na zieloną trawkę!
  • Gość: Teod Jedna z prawd Majchrowskiego IP: *.multi-play.net.pl 13.11.10, 22:50
   www.youtube.com/watch?v=Z5wH9zEcgyg&NR=1

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka