Dodaj do ulubionych

Czy kraków to ładne miasto? NIE !!!

19.04.04, 11:45
Obserwuj wątek
    • Gość: vizga Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.04, 11:51
      To żart?Czy może raczej prowokacja?
      • Gość: Nok Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! IP: *.play-internet.pl 14.09.22, 13:06
        Raczej prawda; nienawidzę jeździć do Krakowa, a niestety dosyć często muszę; komunikacja miejska nie dziala (tylko tramwaje jeżdżą w mirę ok), ale za to kierowcy jeżdżą jak potłuczeni; śmierdzi; smog; brud i syf; masa gowien gołębi jak i samych gołębi, ludzie niezbyt przyjaźni, a wręcz przeciwnie; poza starym miastem które ok jest ładne, to reszta miasta to planistyczny burdel i przypadkowe budynki; pełno bezdomnych; a i w sumie wieczorami park wokół starego miasta zamiana się w jeden wielki WC (gdzie literalnie śmierdzi moczem), n polecam
    • Gość: 7 Re: Czy kraków to ?adne miasto? NIE !!! IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 19.04.04, 12:08
      oczywiscie masz racje, ale w takim razie jakie miasto w Polsce jest ladne? u nas sa calkiem
      spore tereny, ktorych nie musimy sie wstydzic, a ze reszta jest brudna i zanieczyszczona...
      trzeba to zaakceptowac, chociaz fajnie by bylo, gdyby zaczeto czyscic z zewnatrz chocby
      kamienice w centrum (powiedzmy od alei do kazimierza) - czasem az zal podniesc wzrok ponad
      chodnik
      • Gość: vizga Re: Czy kraków to ?adne miasto? NIE !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.04, 12:17
        Masz całkowitą rację.To prawda, że przykro patrzeć na elewacje większości
        kamienic.Bardzo przykro - często tak zaniedbane, że nie można się dopatrzyć ich
        minionej urody. Warto jednak wziąść pod uwagę sytuację ich właścicieli, których
        mimo najlepszych chęci nie stać na remont.Duży procent lokatorów to ci, którzy
        korzystają z mieszkań na zasadach umowy najmu sprzed 90 roku - wiadomo jakie są
        stawki tego rodzaju czynszów. Za to podatek od nieruchomości pokaźny. Czasem
        trzeba sie mocno nagimnastykować żeby nie dopłacać do interesu.A o remoncie
        elewacji można tylko pomarzyć...
        • krakus_z_importu Krakow jako calosc to brzydkie miasto 19.04.04, 13:06
          W Krakowie ładne jest tylko Stare Miasto.
          Krakow jako calosc to brzydkie miasto.
          Brzydkie krajobrazowo są dzielnice peryferyjne- z wyjątkiem poludniowo-
          zachodniej czesci miasta (m.in. Wola Justowska, Tyniec, Zakamycze).

Szokiem dla mnie były dla mnie Dębniki- gdy wyjeżdzam z Alei Trzech Wieszczow
          na Rondo Grunwaldzkie jestem w jakims innym miescie- malym, z niska zabudowa.
          Jakby bylo to male miasto powiatowe- tylko z ta roznica, ze ma tramwaj :)
          Wiem dlaczego to jest- do okresu I wojny swiatowej Podgorze bylo osobnym
          miastem.
          • peteen jak to dobrze, że tak dużo wiesz o Krakowie... 19.04.04, 13:11
            ucz się dalej tak pilnie i informuj nas o swoich spostrzeżeniach...
            • hm_tak Poszukuje się dobrego chirurga 19.04.04, 13:29
              Bo siem rozpękłem. Ze śmichu

peteen napisał:

> ucz się dalej tak pilnie i informuj nas o swoich spostrzeżeniach...
            • Gość: vizga Re: jak to dobrze, że tak dużo wiesz o Krakowie.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.04, 13:47
              No dobra. Ale nie można przecenić "nowatorskości" tej wypowiedzi.Słyszałam
              wiele śmiałych opinii na temat Krakowa, ale nigdy aż tak wzruszającej w swej
              prostocie.
              • hm_tak Re: jak to dobrze, że tak dużo wiesz o Krakowie.. 19.04.04, 14:02
                Aaa - tu się zgodzę...

Gość portalu: vizga napisał(a):

> No dobra. Ale nie można przecenić "nowatorskości" tej wypowiedzi.Słyszałam
                > wiele śmiałych opinii na temat Krakowa, ale nigdy aż tak wzruszającej w swej
                > prostocie.
    • krakus_z_importu Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! 20.04.04, 12:11
      Czy nie doczekam sie innych wypowiedzi forumowiczow?
      Powtarzam: Kraków jako całość jest miastem brzydkim.
      Ładne, ale nudne krajobrazowo jest Stare Miasto.
      • peteen ejże, powtarzasz się... 20.04.04, 12:13
        a prosiłem o nowe spostrzeżenia...
        • to.ya wody...... 20.04.04, 12:16

• Gość: 7 Re: Czy kraków to ?adne miasto? NIE !!! IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 20.04.04, 12:24
        stare miasto, kazimierz, okolice pilsudskiego, ogolnie cale "centrum" (chociaz mamy tez
        niestety takie twory jak jubilat, ale to raczej jednostkowe przypadki) jest w miare czyste i ladne
        /no chyba ze ktos nie lubi np jakiegos stylu architektonicznego/. poszczegolne osiedla tez moga
        byc ladne i zadbane, zalezy jak sie do tego podejdzie - jesli ktos kazdy blok uwaza za brzydki to
        faktycznie krakow moze mu sie nie podobac, ale ja uwazam, ze blok blokowi nierowny i podoba
        mi sie np. kurdwanow /chociaz znam go "powierzchownie"/. a z kolei wola justowska tez moze
        sie jednym nie podobac jako totalny burdel architektoniczny, a innym wrecz odwrotnie.. pojecie
        brzydoty jest b wzgledne, wiec nie wiem czego oczekujesz po tym watku. plebiscytu na
        najbrzydsza dzielnice krakowa? mnie np nie podobaja sie reklamy wzdluz drog i ulic, pstrokate
        szpecace, jakby caly krakow byl jedna wielka tandeta. no, ale przeciez nie powiem, ze przez to
        cale miasto jest brzydkie
        • peteen wonski, aleś ty mnie zaimponował... 20.04.04, 12:26
          pięknieś to ujął, tak głeboko i bez ataków na importowanego krakusa
          a rozpisałeś się, ho ho...
          :c)
    • soczewica jeśli ktoś lubi miasto 20.04.04, 13:23
      to miasto może być piękne. kraków nie jest najbrzydszy ;-)
      ale ja i tak wolę wilidż :)
    • Gość: vizga a tak na marginesie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.04, 13:54
      ...kto to jest "Krakus z importu"? Krakusem albo się jest (z urodzenia -
      chociaż znam bardziej ortodoksyjny pogląd na ta sprawę) albo się nie jest.
      Zatem taki Krakus z założenia może być raczej towarem eksportowym...
      • peteen Re: a tak na marginesie... 20.04.04, 13:55
        to nowy nick jakiegoś naszego człowieczka, styl tez jakby znajomy...
        • Gość: vizga Re: a tak na marginesie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.04, 14:01
          oj, a co rozumiemy pod pojęciem "naszego człowieczka"? Ale skłaniam się ku
          poglądowi, iż raczej nie...
          • peteen Re: a tak na marginesie... 20.04.04, 14:04
            nasz, znaczy się, tego, z krakforum...
            • Gość: vizga Re: a tak na marginesie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.04, 14:07
              no to, tego, raczej nie, bo dość "nowa" jestem.Może z czasem trochę okrzepnę.:)
      • wolfgang87 Re: a tak na marginesie... 21.04.04, 00:01
        Brrrr....Tez jestem improtowanym i bron Boze Polske od Krakusow
        exportowanych...Straszne konserwy :)) Krakow jest kosmicznie brzydki tak jak i
        cala nasza Polska jest kosmicznie brzydka: totalny burdel architektoniczny+to co
        zostawila komuna. Ale najgrozniejszy w Krakowie jest konserwatyzm :) Juz zaraz
        pewnie ktos napisze, ze jest z tego konserwatyzmu dumny,esz...
        Nowe Miasto ruszylo po 6 latach(dobrze pamietam ?)...
        Galeria Kazimierz to tez cos kolo 3 lat...
        Pierwsze bardzo potrzebne, zeby ten caly bajzel uporzadkowac ,a drugie bedzie
        ladne (ale nie dla Krakusow) i tez pozyteczne bo ozywi bulwary
        eeee, co ja sie bede produkowal....moze keidys krakusy wymra:) to to miasto
        jakos tak nowoczesniejsze sie zrobi :)))
        • peteen bardzo, bardzo... 21.04.04, 09:00
          potrzebujemu galerii kazimierz, walczylismy o nia jak lwy, nawet o tę
          tradycyjna nazwę grzegórzecką, a w ramach ozywianaia bulawrów zamówiliśmy też
          kilka starych, zużytych barek, które mają cumować w okolicach kaźmierza i być
          niebywałą atrakcją...
          prosilismy też pola , że trochę zagmatwał sprawę nowego miasta, podobnie jak
          spolitakiewicza z poczty polskiej i gości z pkp, wszystko dlatego, że bar smok
          był tak bliski naszemu sercu...
          kosmicznie brzydki kraków jest może i ztego powdu, że tu w tym mieście mieśiło
          sie muzeum lotnictwa i astronautyki, więc trzeba było jakoś doń nawiązać...
          oczywistą rzeczą jest, że w ramach 5 kolumny wyeksportowaliśmy trochę krakusów
          w polskę, żeby knuli i siali, hamowali i gmatwali - udało się ? no to cel
          osiągnięty

peteen - wymierający krakus

ps. słowo bajzel zarezerwowane jest dla zażydzonych krakusów, prosze go nie
          używać, podszywaczu przebrzydły...
        • Gość: vizga Re: a tak na marginesie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.04, 09:11
          Tak łatwo Krakusy nie wymrą!Jesteśmy świetnie zakonserwowani, a do tego
          impregnujemy sie atmosferą miejsca!
          • skks Re: a tak na marginesie... 21.04.04, 09:34
            Gość portalu: vizga napisał(a):

> Tak łatwo Krakusy nie wymrą!!

Czas przyczynić się do zwiększenia populacji "krakusów w Krakowie"
            Poszukuję 18-tek do "produkcji " krakusów!!
            Noooo nie jestem ortodoksem w aspekcie 18-tek:))
            • Gość: vizga Re: a tak na marginesie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.04, 10:05
              A ilu tych 18 - stek potrzebujesz?Seryjna produkcja raczej nie jest wskazana,
              lepiej pójść na jakość.Trzeba tylko uważać żeby nie dorobić do tego ideologii,
              bo może się źle kojarzyć:).Czy musza być "czyste rasowo" :))
            • Gość: vizga Re: a tak na marginesie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.04, 14:23
              tak tylko pytam bo nie do końca "rasowo czysta jestem" :(
              • Gość: rita Re: a tak na marginesie..Ładne, Ładne. IP: *.biezanow.sdi.tpnet.pl 21.04.04, 22:05
                gdyby nie było ładne, nie byłoby tyle turystów :)
                nie ma co szukać dziury w całym, trzeba tylko oglądać i podziwiać to co jest
                piękne
                wszędzie jest tak , że są miejsca bardziej atrakcyjne i mniej :)
                • wolfgang87 Re: a tak na marginesie..Ładne, Ładne. 21.04.04, 23:46
                  No ladne ladne....Ale cosik tu formaliną zajezdza w powietrzu ;)
                  A co do bajzlu to hm.... Predzej oscypka opatentuja niz "bajzel" jako zżydziale
                  krakowskie slowo !
    • Gość: Ania ;) Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! IP: *.ztpnet.pl 22.04.04, 20:21
      Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chcialam napisac ze Krakow jest bardzo
      pieknym miastem.Jestem zielonogórzaninka ale Wlasnie bylam na weekend po raz
      pierwszy w Krakowie i bardzo spodobalo mi sie miasto jak rowniez atmosfera,
      jaka tam panuje i ludzie, ktorzy tam mieszkaja. Jest wiele wspanialych
      zabytkow i samo śródmieście niczego sobie ;)) Uwazam ze Kraków to wspaniale
      miasto i to ono dalej powinno byc stolica Polski. Wypowiadam sie tutaj na
      forum na ten temat, poniewaz miasto naprawde wzbudzilo we mnie ogromne
      zainteresowanie i uznanie. Dziekuje i pozdrawiam ... :)
      PS. Jako turysta z innego miasta to miasto jest bardzo ladne (co prawda nie
      znam sie jak to jest w stytuacji lokalnej)
      • Gość: rita Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! IP: *.biezanow.sdi.tpnet.pl 22.04.04, 21:18
        Aniu - dziękuję, mam nadzieję , ze i inni turyści sie wypowiedzą :)
        pozdrawiam
        • rychu_z_przemysla Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! 23.04.04, 18:19
          Jak sie jest pierwszy raz, to moze wydawac sie ladne.
          Ale gdy sie pomieszka pare lat...

• wolfgang87 Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! 24.04.04, 02:21
            Ano tak !
            Po jakims czasie zupelnie nie jest ladne.
            Ale wyprowadzic sie stad ? Eh....Nijak nie idzie :))
    • Gość: ortodoksyjna Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.04, 23:59
      Ładne jest i już!!!!!!
    • longwehicle Re: Czy kraków to ładne miasto? tak!!!:)) 07.05.04, 21:40
    • primum_non Re: Czy kraków to ładne miasto? NIE !!! 17.10.22, 17:08
      zależy jaki kto ma wzrok, życie, czy ktoś jest ładny. Spotkałem się z 1 opinią, że Morskie Oko to nic. Tymczasem mój sąsiad zrobił sobie zdjęcie na tle morskiego oka i jest super. Jesienią liście są złote, żółte, brązowe, czerwone, zielone, niebo intensywnie niebieskie. Powietrze w Krakowie jest czystsze niż w okolicy, poprawiło się(nie ma takich przepisów), Kraków jest w niecce. Na pewne rzeczy nie ma się wpływu, można poprawić bezwzględną pewność dobrej obsługi i bezpieczeństwo. To są wymagania formalne i zastępcze.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka