Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce

IP: *.dynamic.chello.pl 26.01.11, 19:35
Hasza nie daj się zaciągnąć do PO.
    • Gość: Serpico Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.centertel.pl 26.01.11, 19:43
      Najpierw wysłał na nich straż graniczną a teraz robi się za dobrego wujka !!
      • Gość: n Re: Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.ghnet.pl 26.01.11, 20:35
        Lepiej późno niż wcale. Ważne jest żeby ludziom w wyjatkowych sytuacjach pomóc a nie traktowac wszystkich przemysłem imigracyjnym.
    • Gość: prawo musi byc Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.play-internet.pl 26.01.11, 19:51
      wojewoda do ukarania!!!! łamiesz prawo!!!!!!!!!!!!!
      • czesiekkk Re: Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce 26.01.11, 20:15
        A gdzie był pan kiedy wszczynano procedurę wydalenia? Przecież kierowanie urzędem wojewódzkim to kierowanie dyrektorami wydziałów. Może już czas, żeby pan dobrał sobie innych współpracowników?
        Od wyborów samorządowych myślę o wojewodzie jako o kimś, kto po prostu nie ma szczęścia do ludzi. Chyba jest tak, że im dalej człowiek wspina się w karierze zawodowej tym bardziej otaczają go ludzie, którzy chcą mu tę wspinaczkę wspinaczkę skutecznie uniemożliwić. Kompletnie niespójna polityka medialna, najpierw jasny przekaz prawo jest prawem, dura lex sed lex, potem Warszawa, Urząd ds. Cudzoziemców, MSWiA szukanie wyjścia z pata proceduralnego. Przecież to wszystko mogło się odbyć inaczej i nie wierzę w złą wolę wojewody.
        Miłośnicy surowego prawa, powinni się zastanowić jakie zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa publicznego niesie za sobą pozostawanie w Polsce rodziny z Mongolii.
        Każdą decyzję administracyjną da się zmienić lub uchylić.
    • Gość: Gigin Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.n4u.abpl.pl 26.01.11, 20:14
      Czy w tym kraju trzeba iśc do gazety, żeby cokolwiek załatwić?
    • Gość: Bonifacy Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.ghnet.pl 26.01.11, 21:42
      setki Wietnamczyków wydalono z Polski z rodzinami, a tu się robi spec-wyjątki, dlaczego obywatele Wietnamu są dyskryminowani? Kto jest przyjacielem tych Mongołów?
      • Gość: absolwent agh Re: Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.236.spine.pl 26.01.11, 22:09
        Myśle że studenci z AGH. Takiej braci studenckiej nie ma na żadnej krakowskiej uczelni, prawdopodobnie imprezy z mongołem były lepsze niż bez niego:)
    • Gość: krakauer :) Niech zyje Stanisław kracik II Wielki IP: *.dynamic.chello.pl 26.01.11, 22:13
      Wojewodo !

      Dziękuję !!!

      Dziękuję panu za autorefleksję, za pomoc i za to że jednak bywa pan ludzki. To prawdziwa rzadkość w polskiej administracji. jak to się mówi zawsze lepiej późno niż wcale.
      Szkoda tylko że robicie tą szopkę z tym wyjazdem za granicę ... a nie mogliby np. pojechać na lotnisko - kupić bilety gdziekolwiek poza Schengen a po 30 sekundach - po odprawie i opuszczeniu polskiej strefy celnej - WEJŚĆ Z POWROTEM żeby prawu stało się za dość :) a pan Panie Wojewodo przywita ich chlebem i solą ? i Dowodziki na poduszkach ? (za jakiś kwartał ...) Co ? no bądź pan człowiekiem - pokaż pan serce Polaka - jakim pan jest doskonałym samorządowcem i jak widać - mężem stanu - który rozumie co to znaczy interes narodowy i polityka migracyjna !!! panie Wojewodo - niech pan się postara - a ludzie będa panu to pamiętać, wiadomo że każdemu może się zdarzyć 0,4 promila na wadliwym aparacie - i co ? i wyjaśnili - oczyścili prawo jazdy oddali - tak samo rodzinka naszych polskich mongołów - mieszkała sobie 11 lat a teraz się przespaceruje w Balicach i będzie mieszkała na legalu - ZA TO WŁAŚNIE TRZEBA TEN KRAJ KOCHAĆ I SZANOWAĆ BO CHYBA NIGDZIE A ZWŁASZCZA NA ZACHÓD - GDZIE WSZYSTKO JEST ŚMIERTELNIE NA SERIO - TO BY NIE BYŁO MOŻLIWE.
      Ciesze się z Pana deklaracji - pokazał pan swoją prawdziwą twarz - poczciwego pogodnego i dobrego człowieka - gospodarza małopolski - godnego tego niegDyś królewskiego urzędu !

      NIECH ŻYJE WOJEWODA STANISŁAW KRACIK - CZŁOWIEK HONORU !!! (sam się dziwie że to pisze - ale zasłużył) ps. zakładam że jak już pan obiecał to nikt tego po naszemu nie spier... :)

      niech żyje przyjaźń Polsko - Mongolska

      Prezydent L. Kaczyński przypomniał, podczas wizyty w Mongolii że w 2004 roku służący pod polskim dowództwem mongolski sierżant Ganbold Az-Zaya nie dopuścił do ataku samochodów --pułapek na obóz Charlie w Iraku.

      Niech zyje (strzelał z 1853 metrów !!!!! - absolutny hit)

      www.youtube.com/watch?v=QpTCTPr64hc
      Chwała mongolskim bohaterom Ganbold Az-Zaya !!!
    • Gość: O Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.dynamic.chello.pl 26.01.11, 22:54
      Uwolnić Hasza!
    • Gość: marek Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.adsl.inetia.pl 27.01.11, 00:19
      dlaczego Bronisław nie moze im dac obywatelstwa? jeden podpis i cala ta kretyńska procedura byłaby niepotrzebna! Z drugiej strony aż sie prosi niektórym baranom obywatelstwo odebrac...
    • eminey Jak sie nazywa prawo... 27.01.11, 00:20
      ...ktore pozwala lamac prawo?

      Wybaczcie, ale jesli przez 11 lat nie umie sie dopelnic niezbednych formalnosci, no to mi przykro...
      Jak mi nie wierzycie, to sie przez 11 lat z fiskusem nie rozliczajcie - to sie dowiecie.

      Prawo jest prawem. Co mnie obchodzi to, ze studenci i sasiedzi ich lubia? To ich stawia ponad prawem?
      Znalezli sobie Robin Hooda, ktorego zly Szeryf z Nottingam chce do Mongolii wyslac...

      Jasne, dziekanat to poprze, zeby pokazac, ze uczelnia jest cool, studenci - popra nawet najglupszy przejaw nonkonformizmu, media znalazly sobie wspanialy temat, zeby pokazac, ze urzednicy sa be, a durni ludzie podlapali to i wywieraja na rzadzacych naciski.

      Pewnie gdyby jeden z tych mongolow tydzien wczesniej np ukradl cos ze sklepu (mowie czysto hipotetycznie) to prasa by pisala, ze wladza jest nieudolna, bo pozwala nielegalnym imigrantom tak dlugo w tym kraju siedziec.
      Ale oczywiscie, ze synalek robi inzyniera na AGH, to trzeba z rodziny zrobic meczennikow.
      Patrzcie, jacy ci urzednicy zli. Rodzina miala sobie za nic prawo i ignorowala PROPOZYCJE LEGALIZACJI POBYTU, a teraz zli, okrutni urzednicy chca ich wyrzucic. A to taka spokojna rodzina. Najmlodszy synek uwaza Polske za swoj dom.

      Ludzie...jak wy sie dajecie manipulowac :/
      • Gość: gdybys_wiedzial Re: Jak sie nazywa prawo... IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.11, 07:27
        > Ludzie...jak wy sie dajecie manipulowac :/

        Gdybyś wiedział jak działają polskie urzędy do spraw imigrantów to byś takich głupot nie pisał.

        Potrafią przez 11 lat nie odpowiadać na pisma i nie wszcząć procedury.

        Cała reszta co opisujesz to stek bzdur i kłamstw (ciekawe kto Ci płaci), bo akurat ta rodzina starała się o legalizację, tylko urzędnicy mieli ich w 4 literach.

        Jeśli nie wierzysz poszukaj wśród znajomych znajomych kogoś kto ożenił się na przykład z Azjatką, Rosjanką czy też Ukrainką ile LAT trwało aby żona dostałą obywatelstwo.

        Kompletnie nie znasz tematu a piep...sz głupoty w internecie.
        • eminey Re: Jak sie nazywa prawo... 27.01.11, 15:46
          Majac inny poglad niz ten forsowany przez pewne media musze byc oplacany?
          Hmmm, ciekawa logika.

          Apropos placenia.
          Skoro Ci ludzie przebywali w Polsce nielegalnie, to czy placili podatki?
          Jesli nie to za czyje pieniadze mlode mongolskie dzieci byly ksztalcone?
          Dobry kraj ta Polska, przyjedziesz, zadnych formalnosci, zadnych pozwolen, siedzisz za darmo, za darmo sie ksztalcisz.
          Chyba zrzekne sie obywatelstwa i tez bede siedzial za free...a jak cos sasiedzi i znajomi studenci beda krzyczec, ze ja taki dobry...to i wojewoda sie ugnie :)
          • ponury_swiniarz Re: Jak sie nazywa prawo... 31.01.11, 10:31
            > Skoro Ci ludzie przebywali w Polsce nielegalnie, to czy placili podatki?

            Tak (przypieprzyl sie urzad imigracyjny a nie FISKUS).

            > Jesli nie to za czyje pieniadze mlode mongolskie dzieci byly ksztalcone?

            A za czyje ty bylesz ksztalcony? Taki za moje, twoich rodzicow, pewnie i nielegalnych imigrantow i tych, ktorzy sie nie uczyli a pracuja. Taki system. Tak samo jak i leczony jestes czesciowo z moich pieniedzy. Jak ci nie pasuje to staraj sie zmienic system a nie wywalac ludzi z kraju.

            > Dobry kraj ta Polska, przyjedziesz, zadnych formalnosci, zadnych pozwolen, sied
            > zisz za darmo, za darmo sie ksztalcisz.

            Siedem lat oplacali prawnika, ktory zajmowal sie sprawa. Prawnik zreszta musial placic podatki wiec i z pieniedzy prawnika sie leczysz i ksztalcisz :)

            > Chyba zrzekne sie obywatelstwa i tez bede siedzial za free...a jak cos sasiedzi
            > i znajomi studenci beda krzyczec, ze ja taki dobry...to i wojewoda sie ugnie

            Na szacun trzeba sobie zapracowac a ty potrafisz tylko wylewac frustracje na forum.


            A tak na marginesie, o tym jak dzialaja polskie urzedy mozemy codziennie przeczytac na lokalnych stronach koszernej. Np. o tym jak latami ciagna sie sprawy wlasnoscioe, samowole budowlane, sprawy szyldow i dzikich relkam itd. itp.
          • Gość: zrób jak piszesz Re: cha, cha, żebyś się nie zdziwił... IP: *.23.54.194.generacja.pl 05.02.11, 16:17
            "Chyba zrzekne sie obywatelstwa i tez bede siedzial za free...a jak cos sasiedzi i znajomi studenci beda krzyczec, ze ja taki dobry...to i wojewoda sie ugnie :)"

            raczej sami zawiadomią straż graniczną żeby cię wywieźli.
            nareszcie będzie pretekst, głupich ludzi nam w polsce nie potrzeba.
    • Gość: Geem Odpowiedz na wiekszosc pytan i zarzutow IP: *.70-40-233.netnet.net 27.01.11, 05:13
      Nie tylko dla trolli
      dlakhasha.strefa.pl/files/do_trolli.pdf
    • Gość: polska Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.01.11, 08:33
      w polsce czy sie komus pomoże czy nie i tak go obsmaruja komentarzami. załosne. dobrze Pan Wojewoda zrobil i tyle . dzieki!!!
    • Gość: nonoopj Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.aster.pl 27.01.11, 09:33
      To jest skandal . Nie może być tak ,że zgodnie z prawem cudzoziemiec musi być deportowany a jak się narobi szumu w mediach to nie musi . Kogoś w tym kraju pokręciło . Dochodzi do sytuacji ,że samotny obywatel ma tylko konstytucję na papierze i grzecznie poddaje się działaniu prawa a jak nie ma poparcia mediów lub nie jest gdzieś zrzeszony , żeby narobili szumu to nikt go nie chroni . Czy tak powinno być w państwie prawa (ponoć ) ?
      • zgr-edo Re: Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce 27.01.11, 10:09
        Polsce, jeszcze daleko do państwa prawa
    • Gość: ziione Kracika won do Mongolii IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.11, 21:24
      Kracik do Mongolii, tam bedzie mogl pić kumys i nie bedzie sie musial martwic jak tuszowac pijanstwo na policji, woooon z tym sliskim typem, jak najdalej od Krakowa ze szkodnikiem
    • Gość: Krawiec Kracik zapewnia: Mongołowie zostaną w Polsce IP: *.ghnet.pl 28.01.11, 21:48
      ktoś rozdmuchał sprawę tej rodziny, kto? i nagle wszyscy jej bronią, i możne dobrze, ale co z innymi imigrantami. Inni cudzoziemcy szanując polskie prawo zrealizowali decyzje o wydaleniu, wyjechali i wrócili. Dlaczego ci nie chcą przestrzegać polskiego prawa, bo są tacy wyjątkowi? Nad białoruskimi rodzinami to się pies z kulawa nogą ni pochyli.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja