Dodaj do ulubionych

Pałac w Andrychowie może wrócić do właścicieli

IP: 77.236.26.* 28.04.11, 17:40
"nie podpadał pod działanie tych przepisów"
- może by tak jednak zatrudnić ludzi, którzy radzą sobie z polszczyzną?
Obserwuj wątek
  • Gość: krakauer właściciele ?q IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.11, 19:51
   Tak panie wojewodo tak ci właściciele na pewno własną krwawicą wypłacaną za pośrednictwem pańszczyzny chłopów niewolników to sobie wybudowali .... super teraz proszę to im wydać - przecież potrzebują ... a lud może sobie leżeć w szpitalach na korytarzach no ale to pana nie interesuje - bo pan przecież toleruje finansowanie odnawiania orłów zaborczych we własnej siedzibie !!!!

   to jest prawda o wojewodzie !!!

   ps. a gdzie można odebrać lokal z kamienicy zburzonej w powstaniu warszawskim ?
  • tuwpisznazwe Kazdy dworek może teraz wrócić do właścicieli ? 29.04.11, 08:47
   "pałac pełnił funkcję mieszkaniową. Nie pełnił natomiast funkcji gospodarczej i nie był związany z produkcją rolną, więc nie powinien był podlegać reformie rolnej. " - na podstawie tego wyroku można będzie nareszcie odzyskać kazdy dworek odebrany w 1944r. Szkoda tylko, że większość z nich to ruina. Z naszego zostały dwa schodki...
   • Gość: krakauer Re: Kazdy dworek może teraz wrócić do właścicieli IP: *.dynamic.chello.pl 29.04.11, 18:42
    No widzisz - to nie twoja wina, powstaje zatem pytanie dlaczego godzimy się na wybiórcze zwracanie majątku - tego który widać. Była wojna, państwo polskie upadło podczas niej 2 razy, a w jej trakcie narodziła się nowa polska formacja państwowa - pomimo istnienia de facto legalnych władz - które straciły uznanie przez sojuszników.
    Na tej podstawie to co się wydarzyło w Polsce po 22 lipca 1944 nalezy traktować jako konieczność dziejową, albowiem zbankrutowane politycznie państwo kleru i obszarników rządzone przez bandę nieudolnych pułkowników, arystokratyczne miernoty i innych tchórzliwych zdrajców którzy uciekli przez Zaleszczyki olewając naród - co więcej fundując mu hekatombę w postaci Powstania - przestało po prostu istnieć. Polska po wojenna to zupełnie inny kraj niż polska przed wojenna. Przez 50 lat PRL społeczeńśtwo cięzko pracowało - władza - system marnowało większość tych wysiłków - majątek pozostały nalezy raczej przeznaczyć na emerytury tych którzy pozostali po tym okresie i świadczenia dla nich a nie na wąsko pojmowane interesy potomków ówczesnych właścicieli, co oczywiście nie znaczy że własność nie powinna być chroniona - TYLKO JA SIĘ PYTAM - SKORO ZWRACAMY DWOREK - TO DLACZEGO NIE ZWRACAMY OBLIGACJI PRZEDWOJENNYCH >? ANI NIE WYPŁACAMY z majątku z ziem odzyskanych ?
    PRECZ Z ROZDAWANIEM MAJĄTKU NARODOWEGO !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka