Dodaj do ulubionych

Pomysły na ZIKiT. Ochrzanić i zalecić poprawę!

IP: *.multi-play.net.pl 15.06.11, 06:27
"Na giełdzie pojawiło się nawet nazwisko dyrektora przyszłego ZIM-u, odpowiedzialnego kiedyś za... podziemny Rynek."
Czyżby Tajster wracał ?


Obserwuj wątek
  • Gość: oko Potrzeba "wstrząsu" ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 07:32
   Tak dalej nie można !Dublowanie/magistrat-jednostki/,karuzela stanowisk,ciagłe reorganizacje,itp to wszystko prowadzi do skupiania sie na drugorzednych sprawach a jakość wykonywanych prac i odpowiedni nadzór to "katastrofa".To nic innego jak nieliczenie się z podatnikiem i z przyjęciem do wiadomosci,ze urzednik został przez nich zatrudniony.Potrzebna juz dawno jest ingerencja odpowiednich służb kontroli zewnętrznej i wyciagniecie konsekwencji nie tylko służbowych.Nadzór,przekroczenie uprawnień,marnotrawstwo środkow publicznych,przedłuzajace się w nieskończoność naprawy pogwarancyjne,skandaliczne wykonawstwo to nie wszystkie przyczyny złego prowadzenia inwestycji. Czas na przebudzenie się odpowiedzialnych za to wszystko. "Jak nie wiesz co masz robić zrób reorganizację"-tak juz ,było -Kryzys dopiero przed nami.
  • Gość: mieszkaniec Pomysły na ZIKiT. Ochrzanić i zalecić poprawę! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.11, 08:35
   Zgodzę się że Zikit to jest instytucja o wątpliwej jakości działania. Na e-mail z pytaniem odpowiadają automatem, bez późniejszej rzeczowej odpowiedzi.
   Poza tym nie wiem dlaczego ale mam nieodparte wrażenie że osoby tam pracujące mają się dobrze na swoich posadach i nie specjalnie przejmują się tym co się dzieje na "mieście". Remonty są słabo oznakowane, brakuje im wyobraźnie żeby na kilka dni wcześniej postawić pracownika z ulotkami o planowanym rozpoczęciu inwestycji. Zawsze jest tak, że pierwszy dzień remontu to ogromne korki, których mogłoby nie być gdyby inteligentni pracownicy ZikiTu pomyśleli o szerszym spojrzeniu na mapę Krakowa.
   Wdaje się że Majchrowski i Zikit mają sztamę. Był na horyzoncie ktoś kto chciał zweryfikować tę instytucję, ale niestety lud Krakowski jest skostniały i wybrał Majchrowskiego na prezydenta. ...
  • 1234qwerty Pomysły na ZIKiT. Ochrzanić i zalecić poprawę! 15.06.11, 08:53
   ZIKit drodzy forumowicze to twór zwany PRZECHOWALNIĄ BAGAŻU Machlojskiego i to dobrze płatną. Jaki jest budzet tej spec grupy nieudaczników. A nam się serwuje przymiarki do kolejnych podwyżek. Może zacznijmy od poszukania oszczędności w rozdętej biurokracji a na pewno znaleziono by kasę i na MPK i żłobki itd itp. Ale najłatwiej sięgać do kieszeni podatnika mamiąc go dupianą propagandą. Nie myśmy zadłużyli to miasto ponad stan, a stale płacimy za głupotę i brak kompetencji miejskich urzędasów. Hale, stadiony a problemu sraczy nie można rozwiązać od lat. Pomysły sa tylko na reorganizacje zmiany szyldów nowe stołki itp. i wciskanie kitu podatnikom. Miasto od dawna nie miało gospodarza i raczej nie zanosi się na zmianę w najbliższym okresie. Mamy za to szczęście do rozpie...czy kasy.
  • Gość: ala Pomysły na ZIKiT. Ochrzanić i zalecić poprawę! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.11, 09:04
   Połowa "pracowników" ZIKiT to niekompetentne pasożyty zatrudnione na rozkaz "góry", czyli Majchrowskiego itp. Kierownictwo ZIKiT nie śmie odmawiać ze strachu przed zwolnieniem. Gdyby weszła ustawa o zwolnieniu 10% urzędników, to byłyby jakieś podstawy, żeby pozbyć się przynajmniej niektórych bandytów, ale TK właśnie postanowił, że urzędy będą nadal zwiększać zatrudnienie bez żadnych ograniczeń.
  • Gość: ERER Pomysły na ZIKiT. Ochrzanić i zalecić poprawę! IP: *.centertel.pl 15.06.11, 09:05
   Szanowny Panie Redaktorze Piłat.
   Czy nie przyszło panu kiedyś na myśl po co w ogóle tworzy się jakieś zarządy w strukturze gminy ? Przecież urząd jest od tego ,żeby prezydentowi miasta pomagać w sprawowaniu władzy . Proszę pamiętać ,że kazdy zarząd to tylko pełnomocnik prezydenta . Po co utworzono zarząd dróg skoro zadania w zakresie zarządzania drogami ustawa w piewszej kolejności nakłada na prezydenta ,który może je w części przekazać zarządowi dróg jeżeli taki zostanie utworzony . Po co więc inne tworzy się zarządy skoro zadania im przekazane mogą wykonywać urzędnicy w urzedzie miasta ? Przecież tworzenie zarządów to mnożenie struktur organizacyjnych i stanowisk . Nie rozumiem zatem po co tworzy się te rózne zarządy . Może ktoś to racjonalnie wytłumaczyć ? Dla czego sprawy nie prowadzi urządnik z urzędu miasta tylko taki sam urzednik tym razem zatrudniony w zarządzie . Czy nie może być wydział gospodarki komunalnej w którym będą wydziały zarządzania drogami , wydział cmentarzy , wydział inwestycji itd. a nie zarządy z osobnymi dyrekcjami i całą otoczką administracyjno organizacyjną taką samą w każdym z zarządów . Czy ktoś kiedyś zadał pytanie twórcom tych zarządów jakie sa racjonalne i ekonomiczne przesłanki ich tworzenia ?
   • bosman_maly Re: Pomysły na ZIKiT. Ochrzanić i zalecić poprawę 15.06.11, 09:53
    > Po co więc inne tworzy się zarządy skoro zadania im przekazane mogą wykonywać urzędnicy
    > w urzedzie miasta ?
    Co za różnica?

    > Dla czego sprawy nie prowadzi urządnik z urzędu miasta tylko taki sam urzednik tym razem
    > zatrudniony w zarządzie .
    Bo to żadna różnica. Boli Cię od słowa "zarząd"?

    > Czy nie może być wydział gospodarki komunalnej w którym będą wydziały zarządzania
    > drogami , wydział cmentarzy , wydział inwestycji itd. a nie zarządy z osobnymi dyrekcjami
    > i całą otoczką administracyjno organizacyjną taką samą w każdym z zarządów
    W wydziałach też są dyrekcje i otoczka administracyjna.

    > Czy ktoś kiedyś zadał pytanie twórcom tych zarządów jakie sa racjonalne i ekonomiczn
    > e przesłanki ich tworzenia ?
    Jakieś drobne niuanse prawe w budżetach takich jednostek. Ot wydział, który może mieć dochody z różnych opłat zaczyna zwać się zarządem.
    • Gość: THRTH Re: Pomysły na ZIKiT. Ochrzanić i zalecić poprawę IP: *.centertel.pl 15.06.11, 13:29
     Siedzisz gdzieś blisko ściany ? To pierdo...nij się w nią głową .
     Wydział to najwyżej dyrektor i 2 zastępców ,a tutaj mamy 10 zarządów czyli 10 dyrektorów i ponad 20 zastępców . A do tego w urzędzie kadry ,księgowość ,audyt,administracja i w każdym zarządzie odrębne kadry , księgowość ,audyt ,administracja itd. Jest to typowe niepotrzebne powielanie struktur organizacyjnych nie mające żadnego logicznego i racjonalnego uzasadnienia . W urzędzie pracuje już ponoć ponad 2500 ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ile w zarządach ? Część z nich jest niepotrzebna i pasożytuje na pieniądzach podatnika . Dlatego właśnie boli mnie słowo zarząd w rozumieniu jednostki gminy . Zgadzam się ze zdaniami wyrażonymi na forum ,że część urzędników to ludzie bez wymaganych kompetencji i niepotrzebnych , lub znajomi i rodziny . Całe to towarzystwa jest na utrzymaniu podatników , którzy wpierw muszą sami zarobić pieniądze , zapłacić podatki na pasożytów a na końcu wyżywić się zyskiem ,jeżeli takowy im został .
     Dlatego uważam po Twojej wypowiedzi ,że nigdy nie zarabiałeś (aś) na siebie lecz żyjesz z pieniędzy podatnika stąd myślisz pewnie ,że pieniądze biorą się z drukarni a urzędnik to najważniejsza i niezbędna wszystkim osoba . Jak widać z rachunkami też nie jest najlepiej skoro myślisz ,że likwidacja zarządów to połączenie wszystkich w jedną komórkę organizacyjną i zsumowanie etatów . Likwidacja zarządów to właśnie zmniejszenie zatrudnienia z uwagi na redukcję niepotrzebnie rozbudowanych tych samych komórek organizacyjnych .Nie może być tak ,że w urzędzie jest biuro inwestycji a do tego tworzy się zarząd inwestycji a do tego każdy z zarządów sam zajmuje się swoimi inwestycjami . Ktoś kto prowadzi firmę nie dyskutuje w ogóle o takich sprawach gdyż jest to oczywista niegospodarność nie do pomyślenia w prywatnej firmie.
  • Gość: Leonidas Artykuł na zamówienie ZIKiT IP: *.multi-play.net.pl 15.06.11, 20:44
   1. Fatalny projekt można było kazać poprawić (np. wentylację przewidzianą jak dla biur)
   2. Za umowy na wykonawstwo odpowiada już całkowicie ZIKiT
   3. Dyrektor ZIKiT kłamie na konferencjach prasowych. W odpowiedziach na interpretacje podaje się nieprawdę.
   4. Brak systemu zarządzania projektami. W ostatnim czasie do kosza poszło ok 70 projektów, bo na realizację inwestycji nie znalazły się pieniądze. Tylko, że samo wykonanie tych projektów kosztowało sporo. Można było dużo wcześniej ocenić, że należy zablokować opracowywanie nowych projektów.
   5. Rondo Ofiar Katynia to totalna wtopa
  • Gość: jan Pomysły na ZIKiT. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.11, 23:36
   Nie może być tak, że jedna instytucja czyli ZIKiT tworzy koncepcje (słynne: jest pomysł!), projektuje (czyli zleca projektowanie, zazwyczaj tym samym jedynym 2 "specjalistom" od dróg w Krakowie), następnie zleca wykonanie (bo dysponuje funduszami miejskimi), nadzoruje prace i w końcu odbiera dzieło. To jest chore!! Musi być kontrola, patrzenie na ręce i konkurencja. Przecież to fundament gospodarki wolnorynkowej. Panie Redaktorze, ochrzanić??! A co to, szkoła czy przedszkole? Tu mają być jasne warunki gry. Duże pieniądze muszą być wydawane rozsądnie i na przemyślane inwestycje. Musi być ścieranie poglądów, dyskusja, tęgie głowy z różnych środowisk, różnorodnośc koncepcji, a nie monopol na wszystko co się w mieście dzieje. Gdyby Pan miał wszystko w jednym ręku to czy Gazeta byłaby Gazetą?? Niech się Pan zastanowi co Pan pisze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka