Dodaj do ulubionych

Szpital: Na zabiegi tylko do końca tygodnia

IP: 212.244.23.* 10.11.11, 07:37
Szpitalowi na zabiegi zabraknie 10 mln zł. Na rozbudowę i modernizację szpitala skarb państwa miał przygotowane 90 mln zł ( kosztorys inwestorski). Kotrakt wygrał Erbud za 58 lub 68 mln zł. Jak by nie było kasy zostało trochę więcej niż 10 mln. Może by tak z tej puli dołożyć szpitalowi?
Obserwuj wątek
    • Gość: deidre333 Szpital: Na zabiegi tylko do końca tygodnia IP: *.ghnet.pl 10.11.11, 07:48
      To jest kpina!
      Miesiac w miesiac z naszych pensji ida ciezkie pieniadze na skladki Zus... i gdzie to wszystko sie rozlazi?

Leczylam sie w tym szpitalu na poczatku tego roku - ale nie bylam umierajaca (czego zreszta nie omieszkano mi wypomnieć u Żeromskiego, gdzie trafiłam najpierw - "przecież Pani nie umiera, to po co Pani się do nas zgasiła"... tekst lekarza na SORze po 6 godzinach czekania na przyjęcie)... prawdopodobnie gdyby moja choroba ujawnila sie dopiero teraz, to pewnie odeslali by mnie z kwitkiem z JPII...
    • Gość: Prostak Re: Szpital: Na zabiegi tylko do końca tygodnia IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.11, 08:10
      Czy Pani autorka czytała, to co napisała? To nie lekarze zdecydowali, że nie będą przyjmować pacjentów, tylko dyrekcja. A właściwie nie dyrekcja tylko NFZ, które nie płaci za "nadwykonania". Samo używanie sformułowania "nadwykonania" w stosunku do ochrony zdrowia jest zresztą skandaliczne. Nadwykonania, to mogą być na budowie - ktoś przekroczył budżet, bo użył za drogich materiałów, zbudował o jedno piętro więcej itd. Pod koniec roku chorowač po prostu nie wolno! Brakuje tylko, by NFZ wydał zarządzenie, że szpitale nie mogą być otwarte w weekendy i dni wolne od pracy, bo musi wtedy więcej płacić. proponuje też, by wprowadzić podobne zasady do finansowania policji, bo wtedy od połowy roku policjanci nie
      Będą musieli jeździć do wypadków, kradzieży i morderstw (nie zagrażają już przecież życiu).
    • Gość: miodzio winny socjalizm i populizm czyli winnni są: IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.11, 08:38
      1) system, który pozwala rolnikom płacić symboliczne pieniądze za leczenie, a Pan Sawicki proponuje, aby rolnik płacił składkę zdrowotną 1,2 zł chyba na kwartał od 1 ha ziemi...dodam, że najbiedniejsi Polacy odprowadzają ok. 250 zł /msc na ubezpieczenie zdrowotne...
      2) okazuje się, że szpital będzie stał ok. 1,5 msc bez pracy...podobnie jest w innych szpitalach, chyba, że nie pracowali ciężko wcześniej i będą mieli ruch dzięki temu do końca roku...> wnioski > jeśli inne szpitale jak ten mogly by zrobić swoją pracę w ok 10,5 msc na 12 msc, to przy ok 50 szpitalach w małopolsce szpitale mogly by pracowac bardziej efektywnie, a wtedy mozna by zaoszczedzic 75 msc pracy (50 szpitali po 1,5 msc) >>> jest to praca ok. 6 szpitali...>>> można by 6 szpitali zamknac, a pieniadze na leczenie w pozostalych 44 szpitalach przeznaczyc te pieniadze z 6 szpitali>>> zyskali by pacjenci, ponieważ w kilkunastu/kilkudziesięciu procentach kontrakt szpitala idzie na utrzymanie budynkow i administracje tych szpitali >>> zyskuja gminy gdzie szpitale sa, ale de facto tracą pacjenci...>>> nie mamy kapitalizmu a socjalizm...>>> popatrzcie na składki rolników, bezrobotnych (w dużej części pracujących na czarno w PL lub za granicą)>>> czy warto popierac kiepskie szpitale o małej renomie tylko dlatego, że jakaś mała mieścinka chce mieć swój szpital, bo gmienie się opłaci, ale społeczenstwwu w ujeciu szerszym (oraz w ujeciu zdrowotnosci) się NIE opłaci...
    • jaszczurus Szpital: Na zabiegi tylko do końca tygodnia 10.11.11, 10:34
      NFZ zabiera mi z pensji ponad 300 zł miesięcznie. Jeżeli okaże się, iż potrzebuję szpitala, a ten mnie nie przyjmie bo NFZ nie pozwolił to przejadę się do NFZ-u i wtedy osoby tam siedzące będą potrzebować szpitala.
      Po prostu trzeba zacząć walczyć o swoje wszelkimi metodami. Legalnymi czy nie!
      • turpin złudzenia i arytmetyka 10.11.11, 13:45
        jaszczurus napisał:

> NFZ zabiera mi z pensji ponad 300 zł miesięcznie.

Oj rany rany, całe trzysta złociszy!!! O wciórności przenajświntsza!

I w tym właśnie problem, że tak mało - NFZ ściąga z Ciebie nawet miej, niż wynoszą roczne (liche) nakłady na opiekę zdrowotną na głowę w Rzeczpospolitej Trzy i Trzy Czwarte. Tyle mniej więcej wydaje też Trynidad i Tobago.

Ludziskom wydaje się że płacą niebotyczne kwoty, tym czasem jak za te dziadowskie składki, to mają naprawdę super opiekę zdrowotną.
        • jaszczurus Re: złudzenia i arytmetyka 10.11.11, 14:36
          Dla mnie 300 zł to dużo przy obecnych zarobkach. Na dodatek jakiekolwiek dostanie się choćby do lekarza pierwszego kontaktu graniczy z cudem, że o specjalistach nie wspomnę. Rocznie z moich składek wychodzi 3600, a gdy potrzebowałem lekarza to i tak musiałem korzystać z prywatnych przychodni wydając w ciągu tygonia kilka tysięcy. To ja mam w dupie ten cały pier***ony NFZ.
          Wasza Eminencja zapewne takich kłopotów nie ma, ponieważ... (tu następują domysły różnorakie).
      • Gość: Adam86 Re: Szpital: Na zabiegi tylko do końca tygodnia IP: *.adsl.inetia.pl 11.11.11, 16:09
        To sa poprostu jaja ze strony nfz bo jak by ktorys z tych nierobow potrzebowal pomocy jak operacja ratujaca zycie to by niewprowdzal zadnych glupich kretynskich limitow na takie cos. Limit to niech sobie wprowadzaja na siedzenie i nic nierobienie bo ja mam zaplanowany zabieg wlasnie wtym szpitalu na 6grudnia tego roku i niewyobrazam sobie aby go lekarze nie mogli wykonac przez urzednicze wymysly . Napewnno tak tej sprawy nie zostawie tylko bede dzialal panie TUSKUUUUUU .
        • Gość: Zdumiony Re: Szpital: Na zabiegi tylko do końca tygodnia IP: *.opera-mini.net 15.11.11, 15:11
          Zdumienie moje niesłychane wzbudzają te głosy protestu i labidzenia. Przecież sami chcieliście, co przełożyło się na wynik głosowania tego co jest i dodam, tego co jeszcze będzie, niedługo. Nie podobał się wyborcom socjal przed 1990 r zwany "komuną" w której było bezpłatne lecznictwo, opieka zdrowotna, zagwarantowana praca i prawo do mieszkań, bezpłatne szkolnictwo itd. to wyborcy chcieli zmian. Wyborcy zatem mają chciane zmiany i w dodatku są "we własnym domu", żyją w "wolnej Polsce" a to powinno łagodzić wszelkie niedogodności nowego i wybranego systemu. Mimo rządów PO, wybranej poprzednio, opcja ta wybrana została większością głosów ponownie, co świadczy, że wyborcom się to podoba i uważają, że tam powinno być jak jest, więc jest i o co chodzi?.
        • Gość: Sceptyk Re: Szpital: Na zabiegi tylko do końca tygodnia IP: *.opera-mini.net 15.11.11, 15:19
          Gość portalu: Adam86 napisał(a): . Napewnno tak tej sprawy nie zostawie tylko bede dzialal panie TUSKUUUUUU
          > .

Narobisz tyle co mrówka, która ugryzie słonia w dupę. Jak zrobi to z wprawą i zaangażowaniem, trafiając w dodatku w czułe miejsce to słoń co najwyżej zaryczy z bólu i mrówkę zdepcze, albo oleje ciepłym moczem. Efekt Twojego działania w sensie skutków a nie konsekwencji będzie podobny, jakbyś w kościółku leżał krzyżem i modlił się gorąco a w przerwach dawał na tacę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka