Dodaj do ulubionych

Chcieli poszerzyć wąską drogę, natrafili na mur

IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.12, 07:25
Wpuścić na te drogę największy sprzęt straży pożarnej, jak nie wjedzie, zamknąć cała drogę i cofnąć zgodę na zamieszkanie
Obserwuj wątek
  • Gość: Realista z NH Re: Chcieli poszerzyć wąską drogę, natrafili na m IP: *.n4u.krakow.pl 08.03.12, 08:20
   Rozwiązanie jest proste: wystarczy zagrodzić wjazd na skrzyżowanie "Do Fortu"/"Dmowskiego", a z drugiej strony (wjazd od Korfantego) postawić znak "Zakaz ruchu - nie dotyczy mieszkańców".
   Wtedy znikknie problem tranzytu samochodowego przez tę ulicę, piesi będą sobie mogli spokojnie chodzić, a mieszkańcy będą mogli dojeżdżać do swoich posesji wjazdem od ul. Korfantego.
   Jeśli chodzi o odcinek pomiędzy Dmowskiego i Mistrzejowicką to należy zrobić ulicę jednokierunkową - wyjazd w kierunku Mistrzejowickiej,
   natomiast wjazd na osiedle nastepowałby tą następną przecznicą z Mistrzejowickiej (nie pamiętam jej nazwy) - która również powinna byc jednokierunkowa.

   Jest to rozwiązanie proste, eleganckie i co najważniejsze skuteczne - nie trzeba by było nic "kombinować" z poszerzaniem drogi :)
  • Gość: Pengos typowe... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.12, 15:55
   Typowe zachowanie mieszkańców uliczki: chcą mieć ciastko i zjeść ciastko... Niech będzie sobie dróżka, w pełni przejezdna w obu kierunkach - ale otwarta tylko dla nich. Takie sytuacje to absurd - jeśli chcą zmniejszyć ruch, to niech wnioskują ustanowienie jednego kierunku ruchu albo w ogóle zamknięcie jednego z wjazdów. Bardzo dobrze, że będzie poszerzana - i oby tak samo wyglądało to w innych częściach miasta gdzie też straszą takie "prywatne" ulice...
    • Gość: obserwator Re: typowe... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.12, 18:31
     Masz rację Mieszkańcu tylko powiedz dlaczego przed blokami jest zakaz parkowania z wyjątkiem uprzywilejowanych , tabliczka (parking prywatny). Chcąc dojechać do poczty lub sklepu jest brak możliwości zaparkowania samochodu , natomiast kierunki jazdy ustawione pod konkretne zapotrzebowanie.
     • Gość: Pengos Re: typowe... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.12, 19:04
      Dlatego, że z reguły przed blokami są uliczki i parkingi będące własnością wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Sami je utwardzali, tworzyli miejsca parkingowe, sami dbają o ich odśnieżanie i remonty. Ich prawo nie wpuszczać "obcych".
      A w artykule mowa jest o mieszkańcach jakiejś pobocznej uliczki, którzy by chcieli by nikt tamtędy nie przejeżdżał - choć w żaden sposób nie jest ona ich własnością, nie mówiąc już o tym że sami zagarnęli ziemię do której nie mieli praw...
      • Gość: mieszkaniec osiedl Re: typowe... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.12, 20:48
       Widać jasno o co toczy się walka. Skoro mieszkańcy wspólnoty (domki ) mają dojazd do swoich posesji co gwarantuje im zapis pod znakiem drogowym i nie są karani przez Straż Miejską za wjazd na tą ulicę to tylko pozostali nie uprawnieni najbardziej rozrabiają.
       Pewne osoby przyjęły sobie za cel aby przez osiedle domków jednorodzinnych uruchomić tranzyt na skróty z kierunku Kombinatu i Zesławic do osieli :i Mistrzejowice Nowe , Piastów i Bohaterów Września. Trudno się dziwić mieszkańcom jeżeli w wąskie wszystkie uliczki osiedla dodatkowo się wpuści setki samochodów. Już obecnie jazda ulicami Dmowskiego ,Korfantego , Sapiehy wygląda jak slalom bo przeszkadzają zaparkowane samochodu przed posesjami a tych samochodów także przybywa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka