Dodaj do ulubionych

czy ktos zna ISK Lusina?

IP: *.nyc.res.rr.com 25.03.12, 17:35
Czy ktos moze zna International School of Krakow w Lusinie. Jakie macie zdania lub ewentualnie doswiadczenia? Warto?
Obserwuj wątek
  • Gość: cracow Re: czy ktos zna ISK Lusina? IP: 62.233.160.* 29.05.13, 23:56
   Niestety od przyszłego roku szkolnego planują zlikwidować nauczanie języków obcych w niższych klasach Elementary ISK (w szkole Podstawoej). Dotychczas był wybór pomiędzy hiszp., franc, niemieckim i angielskim (dla tych którzy nie znali jeszcze dobrze). Teraz Język obcy ma być dopiero od Grade 4. Z tego co się orientuję to wszystkie inne szkoły międzynarodowe w Polsce wprowadzają język obcy wcześniej przynajmniej o rok a czasem od przedszkola. Czy li ISK przenosi się z czołówki do ogona pod kątem języków obcych.
  • Gość: Agata Re: czy ktos zna ISK Lusina? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.13, 08:54
   Ja właśnie zastanawiam się nad zabraniem dzieci z tej szkoły. Szkoła zmieniła się na gorsze szczególnie jeśli chodzi o podejście do dzieci i rodziców. Z niektórymi nauczycielami komunikacja jest bardzo trudna, panuje zasada zero tolerancji co oznacza że dziecko, które przyjdzie po kilkudniowej chorobie bez zadania domowego może wylądować za karę w gabinecie pani dyrektor zamiast brać udział w lekcji, słyszałam także o karaniu dzieci zakazem udziału w lekcjach przez cały dzień na podstawie jak się okazało później niepotwierdzonych oskarżeń. Zlikwidowanie języków obcych w niższych klasach zostało wprowadzone nie tylko bez konsultacji z rodzicami ale nawet bez poinformowania ich o tym z wyprzedzeniem żeby dać im szansę na znalezienie alternatywy. Ogólnie problemów jest dużo więcej a najgorszy z nich to jak wynika z rozmów z rodzicami z innych krajów takich jak Australia czy Wielka Brytania poziom nauczania w ISK jest niższy niż w wyżej wymienionych krajach w szkołach publicznych.
  • Gość: Nicolas Re: czy ktos zna ISK Lusina? IP: *.play-internet.pl 01.09.21, 07:36
   Z racji ze duzo podrozowalismy z uwagi na moja prace przez ostatnie 20 lat mieszkalismy w Azji, zachodniej Europie jak i w Warszawie. Mielismy nasza trojke dzieci zawsze w szkolach “international” stanowczo ostrzegam przed wyslaniem dzieci do tej szkoly. Poziom edukacji fatalny, nie kwalifikowana kadra (nauczyciel angielskiego uczy wychowanie fizyczne, nauczyciel w 12 klasie bez kwalifikacji IB itd.), zero o technologii nowoczesnych narzedziach, w 12 klasie nie oferowany pelny zakres nauczania matematyki Dawno nie spotkalem sie z tak skrajna nie kompetencja i brakiem profesjonalizmu jezeli chodzi o kadre zarzadzajaca z ktora niestety przez wiele miesiecy musialem sie spotykac by nie skutcznie adresowac te problemy. Wszystkie dzieci zabralismy z tej szkoly.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka