Dodaj do ulubionych

Kaźmirz mój ulubiony ....i te duchy przeszłości II

15.03.02, 23:40
Bardzo się denerwuję tym, czy ten odmłodzony wątek się Wam spodoba.
:-))) skks
Obserwuj wątek
    • Gość: skks Re: Kaźmirz mój ulubiony ....i te duchy przeszłości II IP: *.grzegorzki.sdi.tpnet.pl 16.03.02, 12:13
      To przeniosłem ze starego wątku na dobry /mam nadzieję /poczatek.

Hejnał, Kościół Mariacki, Piwnica pod Baranami, gołębie, kwiaciarki, Adaś z wia-
      nuszkiem młodzieży to właśnie "spirytus" Rynku. Ale, ale, ale
      Też przyłaże w ciepłą noc posłuchać hejnału, czy przed Bożym Narodzeniem
      w budkach kiermaszowych kupić bańki choinkowe i "grzańca galicyjskiego",
      ale,ale,ale
      :-))) skks

• Gość: Elka Re: Kaźmirz mój ulubiony ....i te duchy przeszłości II IP: *.tnt3.penrith.au.da.uu.net 16.03.02, 12:50
        Milenki i lojalny Skks. Pewnie nie mam nic przeciwko odnowionemu watkowi, ale
        zobaczymy reakcje innych. Ja osobiscie czulam sie zaszczycona "braniem udzialu"
        w starym i jednym z najdluzszych watkow.Ale tu widze zalete rozpoczynania
        nowego- szybciej mozna dopasc koncowki.Z mojego kangurskiego podworka polski
        internet czasem dziala w zwolnionym tempie.

Musze Wam napisac co ja czuje kiedy wracam do Ukochanego Krakowa, po wielu
        latach rozstania. Kiedy samolot uderza kolkami w Okecie, uderzenie to odzywa
        sie w moim sercu. Ale kiedy wysiadam na krakowskim dworcu, serce rozpiera mi
        duma i radosc, jak na pierwszej randce.Stapajac po krakowskim bruku, rozpoznaje
        te same kocie lby, albo kamienie. Te same uliczki ktore wciaz na mnie
        czekaja,nic sie nie zmienilo, czas stanal w miejscu. Dziecinstwo, mlodosc
        przylatuje na skrzydlach golebi.Wkladam palce w dziury po kulach wojennych na
        tynku kamieniczki, w ktorej sie urodzilam.Modle sie zeby ten tynk nie zostal
        nigdy odnowiony.Jest historia moja, moich rodzicow.Potem odwiedzam wszystkie
        miejsca z przeszlosci, nawet te ktore nie pozostawily dobrych wspomnien.
        Wtedy dopiero odnajduje cel w zyciu - jest nim : "Powrot Elki do Krakowa".
        Pozdrowienia dla Kazmirza................. hop, hop, hop )))))))))))
      • dora5 Re: Kaźmirz mój ulubiony ....i te duchy przeszłości II 19.03.02, 18:31
        witajcie Wszyscy Mili!
        Zatanawiałam sie sama nad tym.Wiecie co, myslę że to atmosfera starych murów.
        W nich są zaklete dobre duchy przeszłosci.Pewnie to smiesznie brzmi, ale One są
        po prostu wyczuwalne.Nie lubia wspólczesnych neonów,nie lubia tłumu ludzi
        nieodczuwajacych ich obecnosci.Unikają takich miejsc nawet jezeli jest to Rynek
        Głowny.Pewnie tam tez bywają, choc by po to aby westchnąć-"o mój Boże, ale na
        tym świecie sie pozmieniało" i umykają na Jagiellońską, pod kosciół św.Anny, do
        szkoły na rogu Studenckiej i Loretanskiej.Jednak najwiecej ich mieszka, jak
        wszyscy zainteresowani wiemy-na naszym starym Kaźmierzu! ot, bajeczka na
        pochmurny,deszczowy, dzisiejszy wieczór dla moich dzieci..
        pozdrawiam serdecznie
        Dora
    • t.t Marsz 16.03.02, 19:11
      Jutro o 12:00 spod Apteki na Placu Bohaterów Getta wyrusza marsz upamiętniający
      likwidację getta.
      T
        • peteen Re: Marsz 18.03.02, 16:17
          wyginął, jak rdzenna ludność Kaźmirza... ale, ale, w sobotę idę na "40" do
          gostka, który tamże się urodził i wychował - powspominamy
          dzięki za wcześniejsze słowa - przyznam ci się, że kocham 99 % naszego miasta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka