Dodaj do ulubionych

Oaza Bronowice ul. Stańczyka- skandal

16.10.12, 13:14
Wraz z żoną, chcemy przestrzec ewentualnych kupujących przed inwestycją Oaza Bronowice (ul. Stańczyka w Krakowie), jako powód podając totalnie niemoralne, niezrozumiałe zachowanie i wyjątkowy pęd na kasę kosztem dzieci. Pierwotnie miało to być duże osiedle Salwator City (podział nastąpił na Future City i Oazę Bronowicę). 2 lata temu developer, który wybudował Future City pod niewiedzą mieszkańców, sprzedał działkę z placem zabaw Oazie Bronowice (dla mnie to i tak powiązane "salwatorskie" podmioty). Developer Future City dalej reklamował na stronie internetowej plac zabaw jako ich, ba mieszkańcy na forum wspólnoty nawet głosowali za zakupem mat, piaskownicy etc. Plac zabaw, co uważam za skandal funkcjonował normalnie, co najwyraźniej nie przeszkadzało ani jednemu, ani drugiemu developerowi, a tym bardziej niepoinformowanym mieszkańcom osiedla. I co się stało? Otóż Oaza Bronowice chwilę po wybudowaniu pierwszego budynku i zdewastowaniu drogi dojazdowej lokatorów z Future City, ZAMKNĘŁA PLAC ZABAW przed dziećmi mieszkającymi od niego w odległości 20metrów, żądając grubych pieniędzy za korzystanie z tego placu zabaw (przypominam: kocepcyjnie to miało być wspólne osiedle, Oaza Bronowice nie wybudowała tego placu, to działanie na szkodę mieszkańców zarówno Oazy jak i Future City biorąc pod uwagę poziom konfliktów, który się rozpocznie). Obecnie nikt z placu zabaw nie korzysta, plac zabaw niszczeje, ponieważ lokatorów Oazy Bronowice nawet jeszcze nie ma i nie będzie przez rok.
Proponuję sprawdzić przyszłym mieszkańcom Oazy każdy cm kwadratowy działki, która jest opisana w akcie notarialnym. Może się zdarzyć tak, że Oaza Bronowice sprzeda plac zabaw kolejnej spółce pod Waszą niewiedzą i również zażada pieniedzy za korzystanie z niego.
Tym ludziom nie chodzi o dobro mieszkańców, tylko o to jak wyciągnać kase od lokatorów do kieszeni prezesów (bo przecież wspólnoty Oazy jeszcze nie ma). Plac zabaw jest wspaniałą kartą przetargową.
Dzieci stoją teraz pod zamkniętym placem zabaw, obijając się o klamkę, co zresztą każdy może sprawdzić. Wczoraj pojawiła się nagle anonimowa kartka o "pracach technicznych na terenie placu zabaw aż do odwołania", oczywiście anonimowa i napisana w celu zatrzymania ewentualnych działań prawnych mocno rozjuszonych mieszkańców. Jeśli chcecie konfliktów, spraw sądowych i niejasnych sytuacji kupcie mieszkanie na osiedlach Oaza Bronowice lub Future City. JA ODRADZAM, granie placem zabaw i uczuciami dzieci przez jednego czy drugiego developera uznaję za dno moralne. I niestety nie możemy do końca przewidzieć do czego jeszcze będą zdolni ci salwatorscy deweloperzy (trudno się rozeznać w ich powiązaniach).
Obserwuj wątek
    • 44adam Re: Oaza Bronowice ul. Stańczyka- skandal 16.10.12, 13:23
      A pointa mojego poprzedniego rozwlekłego maila jest taka.:
      Drodzy ewentualni kupujący mieszkań w Oazie Bronowice zadajcie sobie pytanie: czy znacie jakiekolwiek innego developera w Krakowie, który po wykupieniu działki z placem zabaw zamyka go przed dziećmi??? Tak, żeby pustoszał i niszczał? Otóż nie ma takiej sytuacji w Krakowie. Przemyślcie zakup, biorąc pod uwagę praktyki biznesowe tego developera.
    • Gość: obserwator Re: Oaza Bronowice ul. Stańczyka- skandal IP: *.free.aero2.net.pl 18.10.12, 09:56
      Wiesz, empatia to jedno, brak rozgarnięcia to drugie.

Bo wytłumacz mi: skoro kupiliście tę działkę (na której był plac zabaw) - to jakim cudem developer mógł ją bez waszego udziału sprzedać?
      Że jak?
      Że przecież jej nie kupiliście, ale developer obiecał?
      Że liczyliście, że skoro developer obiecał, to będzie ją utrzymywał na wieki wieków (choćby tylko płacąc podatek od nieruchomości) żeby Wam było miło? A jak ewentualnie np. zbankrutuje(*) to utrzymanie tej działki dla Waszego dobrego samopoczucia na wieki wieków przejmie i z własnej kieszeni opłaci syndyk? I oczywiście nie wolno mu będzie jej sprzedać, bo developer obiecał?

Owszem, to smutne że uczycie się życia na własnych błędach. Przekażcie ją własnym dzieciom, żeby one takiego błędu nie popełniły: do niczego, czego nie macie wprost w umowie wpisanego, a co jest własnością prywatną i czego nie jesteście (współ)właścicielami nie możecie sobie rościć pretensji. A właściciel może w każdej chwili zrobić z tym co zechce - choćby zakazać wstępu.

(*)Żeby było jasne: sformułowania tego nie można absolutnie traktować jako sugestii dotyczącej sytuacji developera, którego nawet nie znam. To po prostu teoretyczny przykład możliwej sytuacji
    • Gość: pit Re: Oaza Bronowice ul. Stańczyka- skandal IP: 199.67.203.* 24.10.12, 14:55
      Moi Drodzy!

Rozumiem sytuacje z dzieciakami, kazdy z nas mial wspaniale dziecinstwo, a tam kilkaset dzieciakow nie bedzie mialo kawalka zieleni. Jednak droga Pani umowy sie czyta i nie wierzy nikomu za piekne oczy.
      Ja kupilem mieszkanie w Oazie Bronowice, jako jeden z pierwszych i dokladnie wszystko sprawdzilem z prawnikiem przed podpisaniem czegokolwiek.
      Nie mam dzieci, wiec problem jakiegokolwiek wojowania , o ktorym Pani pisze mnie nie dotyczy.
      Pani post nic nie zmieni i nie spowoduje, ze ludzie przestana patrzec na Oaze Bronowice jak na ciekawa inwestycje.
      Publiczne wyzalanie sie Pani nie pomoze. Konkluzja: prosze uczyc sie na bledach, a ja najwyzej jak juz sie sprowadze to dam Pani klucz do furtki zeby szkrab mogl sie pobawic :)

• Gość: pit Re: Oaza Bronowice ul. Stańczyka- skandal IP: 192.193.116.* 31.10.12, 13:30
      Witam!

Mowiac szczerze, plac zabaw do niczego mi nie jest potrzebny. Miejsce parkingowe? mam wykupione miejsce w garazu , zatem ten problem mnie nie dotyczy. Czy wlacza sie "mechanizm zaprzeczenia" - nie sadze. Zatem jezeli chodzi o mnie moga odebrac plac zabaw, a na miejscach parkingowych moga zrobic co dusza zapragnie. Dziekuje za slowa wspolczucia, naprawde nie sa mi potrzebne.
    • Gość: Brono_ Re: Oaza Bronowice ul. Stańczyka- skandal IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.16, 09:44
      A dodatkowo tuż obok Oazy wyrośnie 17 piętrowiec mieszkalny długi na jakieś 100 metrów. Wniosek o rozpoczęcie budowę już jest w urzędzie. Zapraszam wszystkich do biura sprzedaży Oazy, niech wyjaśnią Wam, jak będziecie wyjeżdżać z osiedla, jak będziecie parkować, gnieść się w tramwajach, jak fajnie jest być świadkiem burzenia Kfapu i jego kilkuletniej budowy. KLAUSTROFOBIA OSIEDLOWA GRATIS. Państwo z Oazy mają tylko na celu wziąć od Was grubą kasę, a potem za nic nie odpowiadać, bo to rodzinka dewelopera Salwator.
    • zalazek.2 Re: Oaza Bronowice ul. Stańczyka- skandal 28.08.18, 13:43
      Całkowicie zgadzam się z Państwa opinią na temat dewelopera, jest ona idealnym opisem, szczałem w dziesiątkę, szkoda, że tak późno ją przeczytaliśmy i niestety kupiliśmy już mieszkanie na tym osiedlu i żałujemy, ponieważ lokalizacja nie jest najlepsza, mieszkanie ciemne, zapłaciliśmy jak się okazało horrendalną cenę. Przyszłościowo chcemy kupić mieszkanie z lepszym rozkładem pomieszczeń bardziej funkcjonalne w lepszej lokalizacji.
      Nastąpił chyba przesyt mieszkań na rynku, bo znajdujemy coraz lepsze oferty o wyższym standardzie wykończenia i z miejscem parkingowym o dużych wymiarach umożliwiających spokojne wyjście z samochodu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka