Dodaj do ulubionych

Nie zapłacił prawie 12 mln zł. Teraz głoduje pr...

IP: *.ksi-system.net 20.06.13, 18:40
Trzymam kciuki za ostateczny sukces w głodówce :)
Obserwuj wątek
   • Gość: świst Artykuł nie jest rzetelny. Polecam inne źródła IP: *.va-router.com.pl 20.06.13, 23:33
    Artykuł zamiast wyjaśniać chociaż trochę tą sprawę jeszcze bardziej ją gmatwa (np. wprowadzając nowe, niczym niepoparte zarzuty, jak chociażby wyłudzenia i bycie karanym - nawet nie wiadomo za co). I jeszcze Korwina w to wplątali, chociaż Korwin nie rozstrzyga o niewinności tego człowieka, tylko wskazuje i piętnuje sposób kontroli, wydania wyroku i prawa do obrony tego człowieka.

    Fakty są takie że była to firma rodzinna, w której protestujący z racji swojego zawodu był człowiekiem z dziedziny w której biznes był prowadzony. Jednak nie miał on czasu ani ochoty zajmować się kwestiami podatkowymi, prawnymi, pracowniczymi itp. itd. więc postanowił zatrudnić managerów. Wybierał najlepszych a dodatkowo najchętniej z branży hutnicznej w tym - jak można usłyszeć w jednym z jego wywiadów - jednego z nich rekrutowali mu headhunterzy z Sedlak&Sedlak więc są mocne przesłanki że działał w pełni profesjonalnie (mi np. nie chce się wierzyć że bierze takich mózgów do firmy po to żeby coś wyłudzać - przecież nie wiadomo na kogo trafi a poza tym w przekrętach stawia się na swoich, sprawdzonych ludzi).

    Oczywiście sprawa jest dużo bardziej skomplikowana (zajęcie konta, współoskarżenie tylko części firm z którymi współpracował, wyroki również dla managerów, syndyk który podpisywał w imieniu firmy decyzje US a nie odwoływał się od nich, kontrole ciągnące się przez parę lat itd.). Dopiero po drugiej kontroli (pierwsza nic takiego nie wykryła) oskarżono go że to on faktycznie sprawował w spółce władzę a nie Ci managerowie. Domyślam się, że w uproszczeniu być może oskarżyli go o to, że to on sprzedawał ten złom a nie jego firma i jeszcze raz obarczyli go VATem (bo przecież firma płaciła). Sprawa ma oczywiście dużo bardziej złożony przebieg - odsyłam do np. youtuba. Dodatkowo Skarbówka tak miesza i nie przedstawia żadnych dowodów że to też jest jawną pogardą dla tego człowieka i jego protestu.

    Szkoda że nie o tym (i aktach sprwy) jest ten artykuł... :(
  • aarvedui no ale mamy jedno okienko - cud gospodarczy Tuska 20.06.13, 20:57
   no ale mamy jedno okienko - cud gospodarczy Tuska

   nieważne, że z prikazu Rostowskiego 80% firm ma zostać ukarana mandatami za cokolwiek - bo się Vincentowi budżet nie domyka.

   ludzie zeznają, że inspektorzy każdą kontrolę zaczynają gadką - "niech pan coś wynajdzie na mandat, bo musimy jakiś wystawić, a jak się będzie pan opierał to my wynajdziemy"

   to jest opresja podatkowa jak w średniowieczu - tyle, że w średniowieczu chłopi mogli upierdliwym poborcom po prostu odrąbać - nogę, rękę, łeb - i zakopać w lesie.

   teraz to trochę trudniejsze.....może jednak urzędnicy USK pójdą wkrótce po rozum do głowy i im wyjdzie, że jak dalej będą bezmyślnie wykonywali polecenia kretyna-ministra, to ludzie się w końcu wkurzą bardziej....
  • Gość: OMI Nie zapłacił prawie 12 mln zł. Teraz głoduje pr... IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 22:22
   Jaja sobie robi , faktury za doradztwo ? A jaki zawód ? Ślusarz ? No to w czym doradza , w spawaniu ,piłowaniu ,cięciu metalu ? Nie róbmy sobie jaj .Doradcą może być specjalista bo istotą prowadzenia działalności gospodarczej jest co do zasady uzyskanie zysku . W świetle powyższego nie może być doradcą w tym celu osoba nie mająca żadnych kwalifikacji w tym kierunku . Urząd skarbowy słusznie gościa dopadł bo moim zdaniem chodziło o wyprowadzenie pieniędzy .Nic nie wygra i słusznie . Głosy na forum solidaruzujące się na forum powinny pomyśleć ,że jak chcą wyje....urząd to de facto wyjebi....podatników bo pieniędzy się nie drukuje bez liku tylko podatnicy je płacą .Jak ktoś chce zwrotu podatku to z ich kieszeni .Czyli wyjeb....miliony szarych ludzi płacących podatki .
   • Gość: świst Re: Nie zapłacił prawie 12 mln zł. Teraz głoduje IP: *.va-router.com.pl 20.06.13, 22:55
    Artykuł nie jest rzetelny. Nie ma informacji np. o tym że firma już ten podatek zapłaciła.

    A co do stwierdzenia że nie może doradzać ktoś kto, de facto pracuje z metalem czyli ślusarz (i to tylko z wykształcenia) to szczerze nie wiem jak zareagować... powiem tylko tyle że do niedawna w dziedzinie Skarbu Państwa premierowi doradzał archeolog:

    pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Budzanowski
    Szarego ślusarza ścigają za doradztwo menegerom bo pewnie Ci o metalu wiedzą niewiele a Rząd ma luz? Wyjaśnij teraz wg swojej logiki co za kara powinna spotkać tych z rządu za zapewnienie nam takich kajdan podatkowych że zamiast robić coś pożytecznego trzeba babrać się w VATy, PITy, ZUSy itp. itd a z tego co sobie mimo tego wypracujemy połowę trzeba oddawać na Państwo?
  • aarvedui podwójny podatek za to samo ,nadużycia syndyka... 21.06.13, 00:53
   artykuł wygląda jak pisany na zlecenie US.
   w całej historii jest ewidentny smród ze strony "organów" państwa...

   dowiedzcie się z jakiegokolwiek medium nie sponsorowanego przez państwo (czyli z medium niezależnego)

   smród to m.in. żądania opłacenia podwójnego podatku za to samo , skazujący efekt kontroli po kilku latach od tejże (bodajże dopiero po 5 latach od kontroli okazało się, że coś nie tak)

   na koniec nadużycia syndyka który zarządzał majątkiem bezprawnie (bez prawomocnego wyroku) i podejmował niekorzystne dla firmy decyzje

   całość ewidentnie przypomina historię opisaną w Układzie Zamkniętym - czyli urzędasy dostają zlecenie na zniszczenie firmy od innej firmy, najpewniej przykrywki lub pralni pieniędzy mafii.

   w Polsce przestępczość zorganizowana wcale nie zniknęła ani nie została rozbita - po prostu założyła białe kołnierzyki - deweloperów, urzędników, polityków, prokuratorów, policjantów...
  • robertpk Nie zapłacił prawie 12 mln zł. Teraz głoduje pr... 21.06.13, 08:32
   to twierdzi Urząd

   a co twierdzi Janusz Kowalik ?

   bo dziennikarz GW opisał to w 1 (słownie jednym) zdaniu

   czytałem wydruki które ten facet powiesił na parawanie obok namiotu w którym śpi pod skarbówką

   i na pewno zasługują na więcej niż 1 zdanie.

   chyba, że wysyła się reportera który robi to w przerwie między wizytą w ZOO gdzie urodził się mały hipopotam i szpitalu gdzie ktoś czeka na dawcę szpiku kostnego.

   wówczas mamy taki NEWS  • majek-1348 Nie zapłacił prawie 12 mln zł. Teraz głoduje pr... 21.06.13, 08:59

   21.06.2013
   Dlaczego jeszcze uczciwi ludzie w tym nieszczęsnym kraju się nie zorganizowali by się przeciwstawiać bandzie rozwydrzonych dyktatorów we władzach kraju.
   Można utworzyć stowarzyszenie z dedykacją (NIE KRADNĘ), a wtedy kupą uderzać w obronie prawa do normalności.
   Metod do eliminacji draństwa we władzach jest dostatek. majek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka