Dodaj do ulubionych

Osiedle Krakowskie na Cegielnianej

02.09.13, 16:53
Witacje forumowicze,

Jestem zainteresowana mieszkaniem w inwestycji "Osiedle Krakowskie", wybudowanym przez Bume. Szukam opinii na temat osiedla, może ktoś już kupił tam mieszkanie? Jak wygląda sprawa negocjacji ceny, ile % można wynegocjować? Czy dobrze oceniacie jakość budynków jak i osiedla samego w sobie?

Pozdrawiam,
Obserwuj wątek
    • Gość: gotowork Re: Osiedle Krakowskie na Cegielnianej IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.13, 10:33
      Witaj,
      Kupiłem tam mieszkanie i zadowolony jestem w stopniu umiarkowanym.
      Co do tzw. negocjacji cenowych, to polegają na tym, że od podawanej wstępnie ceny odejmuje się określony procent, poniżej którego nie da się zejść z ceną. Nie są więc to negocjacje, ale podanie niższej, wcześniej ustalonej ceny przez Bumę. Z punktu widzenia kupującego wolałbym klasyczne negocjacje, ale jest to kwestia gustu.
      Ale uwaga: być może na kilku mieszkaniach, które zostaną będzie jakaś większa obniżka, taką praktykę stosuje czasem Buma. Może podczas dni otwartych coś opuszczą więcej. Trzeba próbować :) Istnieje jednak oczywiście ryzyko, że mieszkanie sprzeda się przed obniżką.

Co co wykonania osiedla, to moje opinie są oczywiście względne i będą zależeć od indywidualnych preferencji. Natomiast mam porównanie z inwestycjami u innych deweloperów i wcześniejszymi inwestycjami Bumy. I w porównaniu z innymi nowymi mieszkaniami, to wykonanie jest lepsze (PS. Nie mówię o mieszkaniach z górnej półki w cenie powyżej 8000 zł za metr, choć i tu z tego, co wiem zdarzają się wpadki).
      W porównaniu z innymi inwestycjami Bumy, to sprawa nie wygląda tak różowo i psują ją szczególiki, ale dla mnie są one istotne.
      Szczególiki
      - najważniejsze: budynek był budowany zbyt szybko (wiadomo liczy się kasa), ale budowa ścian budynku zimą jest co najmniej dyskusyjna i zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się różnych niedoskonałości (patrz zielone wykwity na pustaku)
      - wygląd mieszkania OK, choć w innych inwestycjach widziałem grubsze tynki wewnętrzne.
      - wykończenie klatki schodowej pozostawia wiele do życzenia (zarówno co do koloru, jak i rodzaju farby, szybko się poniszczy),

Oczywiście, tak jak w przypadku innych deweloperów, nie należy wierzyć pracownikom Działu Sprzedaży. Mówią jedno, a potem okazuje się, że jest inaczej. Obiecują, że coś załatwią/czegoś się dowiedzą, a potem zapada cisza głucha. Chodzi jednak o sprawy mniej istotne. Zobaczymy jak będą wyglądać sprawy duże, np. zakup niewielkiej działki będącej w użytkowaniu wieczystym Bumy, na której znajduje się część inwestycji.

Z mieszkaniem ogólnie nie jest źle (m.in. wylewki są w miarę dobrze położone, względnie dobre drzwi do mieszkań), na pewno mieszkanie jest oddawane w lepszym stanie niż mój obecny lokal (który też był oddany w niezłym stanie).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka