Dodaj do ulubionych

Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie

IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.15, 14:11
Z ogromną przykrością stwierdzamy, że Szkoła UCZEŃ na Ugorku nie jest już tą placówką, do której zapisywaliśmy nasze dziecko kilka lat temu. Szkoła oferowała zajęcia dodatkowe, indywidualne podejście do ucznia, wszyscy byli uśmiechnięci, panowała miła atmosfera. Co z tego zostało? Nic! Od mniej więcej roku w szkole zaczął panować terror, zmienił się stosunek nauczycieli do dzieci i nauczycieli w stosunku do rodziców, arogancja dyrektora (w stosunku do części nauczycieli a także rodziców!) przechodziła wszelkie granice, z indywidualnego podejścia do ucznia nic nie zostało, nie ma ani jednych zajęć dodatkowych w ramach comiesięcznej obowiązkowej opłaty za zajęcia dodatkowe!!! (wszystkie zajęcia są dodatkowo płatne!), a poziom nauczania pozostawia wiele do życzenia... Do tego wszystkiego pod koniec stycznia z dnia na dzień zwolniono dyrektora, a wszystko co się teraz dzieje w szkole skupia się wokół tej sytuacji: kto z kim trzyma, kto za zwolnionym dyrektorem, a kto przeciw, na e-dzienniku żenujące roztrząsanie powodów zwolnienia, część nauczycieli na L4, brak nowego dyrektora i - wygląda na to - wizji dalszego funkcjonowania placówki! To wszystko odbija się na dzieciach!!! Jako rodzice odnosimy wrażenie, że to już nie szkoła, gdzie główny nacisk powinien być na edukację i rozwój dzieci, ale biznes, tylko i wyłącznie BIZNES! Tam liczy się tylko "kasa". Niestety zaślepiła zarządzających, a to odbiło się na kadrze pedagogicznej i - w konsekwencji - na dzieciach :(
Obserwuj wątek
  • Gość: zoil Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.dynamic.chello.pl 12.02.15, 15:32
   Każda szkoła, również państwowa, jest zakładem pracy a jeśli taki zakład pracy jest w rękach prywatnych, to staje się firmą (biznesem) - to chyba dość jasne.

   To że w Polsce nie dorobiliśmy się dobrze działającej sfery szkolnictwa prywatnego to jedno, ale skąd zdziwienie, że właściciel firmy przede wszystkim skupia się na tym, aby zarabiała ona pieniądze?
   • Gość: NieTylkoRodzic Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.bajt.krakow.pl 13.02.15, 14:31
    > ale skąd zdziwienie, że właściciel firmy przede wszystkim skupia
    > się na tym, aby zarabiała ona pieniądze?

    To "przede wszystkim" jest tutaj kluczowe.
    Zdziwienie stąd, że szkoła prywatna to jest szczególny biznes. To nie jest zwykła relacja przedsiębiorca - klient. Tu poza właścicielem szkoły są rodzice i najważniejsze: dzieci. Jak w takim razie ustawisz priorytety? Ja ustawiam tak:
    1. dobro dzieci
    2. zadowolenie rodziców
    3. zysk szkoły
   • Gość: zoil Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.15, 10:30
    > Zarabianie pieniędzy jest dla niego środ
    > kiem do osiągania rozwoju, a nie celem samym w sobie.

    W ten sposób zawsze wypowiadają się akurat ci, którzy sami nie są właścicielami firm. Bznesów nie zakłada się po to, aby je ciągle rozwijać, tylko aby mieć z nich dochód. Jeśli rozwój służy zwiększaniu dochodów lub dość szeroko rozumianych wpływów, to się w ten rozwój inwestuje, jeśli nie, to zwyczajnie się na tę ścieżke nie wchodzi.
    • Gość: J24 Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.play-internet.pl 13.02.15, 20:07
     Szanowni Państwo. Szkoła "Uczeń" to nie jest szkoła prywatna! To jest szkoła niepubliczna, a to jest zupełnie inny rodzaj działalności. Szkoła ta nie prowadzi biznesu, nie zarabia pieniędzy. Powstała w konkretnym celu, którym to jest rozwój edukacji chrześcijańskiej i wychowanie według wartości. Gdyby była to szkoła prywatna to czesne nie byłoby dobrowolną darowizną tylko wynosiłoby sporo sporo więcej a zajęcia odbywałyby się w super nowoczesnych wnętrzach, nauczyciele zarabialiby niemało i starczałoby funduszy na przykład na materiały na zajęcia dodatkowe. Trudno oczekiwać aby nauczyciele z własnej kieszeni to finansowali czy też prowadzili zajęcia charytatywnie.... Tylko kogo byłoby wtedy stać na to aby zapisać dziecko do takiej szkoły. Ideą wszak jest aby dotrzeć z misją chrześcijańską do każdego a nie tylko wybranych. Mnie przeraża natomiast, że rodzice posłali dziecko do szkoły a tu się okazuje, że nie wiedzą nawet do jakiej skoro nie rozróżniają szkół prywatnych od niepublicznych.
  • Gość: Uczitiel Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.15, 18:48
   A ja bym nie wrzucała wszystkich do jednego wora. Są nauczyciele urzędniczo-formalni i są tacy z sercem do dzieci, dla których uczenie jest pasją.Jestem rodzicem i nauczycielem. Przyznaję dużo racji tym, którzy mają pretensję do nauczycieli. Czasem bowiem muszę walczyć o dostosowania dla mojego dziecka, o odpowiednie traktowanie, o system motywacyjny itp. I wkurzam się niemiłosiernie, że nauczyciele sami tego nie wiedzą. Z drugiej strony jako pracownik staram się jednak wykonywać moją pracę najlepiej jak potrafię i traktować dzieci tak, jak chciałabym, by traktowano moje. Przede wszystkim z godnością, odkrywając potencjał, a nie zniechęcając wiecznym utyskiwaniem jak jest źle zrobione to czy tamto, czy że znów tego nie umiesz, a to takie łatwe.
   Tak, pracuję w opisanej szkole. Zgadzam się, że po zwolnieniu dyrektora zapanowało zamieszanie, ale trudno, żeby go nie było, skoro nie pojawił się w jego miejsce nowy. Niestety nie szkoła o tym decyduje i nie szkoła podjęła takie działania, a Stowarzyszenie i to do nich należy słać takie opinie, a nauczycielom powiedzieć wprost z czym jest problem. W mojej klasie zajęcia toczą się jak zawsze i nie ma żadnego chaosu organizacyjnego
   Natomiast co do reszty zarzutów, to naprawdę proponuję walczyć o swoje. Obowiązkiem nauczyciela jest dostosowanie wymagań, poziomowanie wiedzy i trudności oraz odpowiednio motywujące podejście do ucznia. Tego trzeba się domagać. Ja walczę o swoje dzieci i często wytykam nauczycielom to, czy owo.
   Proponuję odłożyć na bok narzekanie i ruszyć do wychowawcy, a jak to nie pomoże to do pani wice dyr, która jest obecna w szkole i przedstawić swoje zdanie.
   Co do zajęć dodatkowych, to wszelkie koła zainteresowań oraz świetlica są bezpłatne w ramach comiesięcznej opłaty. Jest też pakiet zajęć płatnych dodatkowo prowadzonych albo przez firmy zewnętrzne, albo przez nauczycieli w ich prywatnym czasie np gra na instrumentach, balet i in. Tak jest w każdej szkole.
  • Gość: zdegustowany Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.03.15, 21:52
   Zgadzam się z tym co napisał Rodzic. Wariactwo zupełne w tej szkole. Ludzie po feriach wrócili a tu ciąg dalszy cyrku i wszystko na e-dzienniku. E-dziennik powinien służyć do komunikacji w sprawach szkolnych a nie do jakichś podchodów i walki o stołek. Przecież to jest niedopuszczalne aby rodzice musieli czytać te banialuki wypisywane przez ex-dyrektora. Ciekawe kto się nabiera na te jego manipulacje. Co on sobie w ogóle wyobraża? Niech pisze do swoich popleczników a nie do wszystkich nauczycieli i rodziców. Czemu zarząd nie reaguje na takie praktyki? Tu się nie da normalnie pracować ani w spokoju myśleć o edukacji dzieci. Czy w tej szkole jeszcze kiedyś zapanuje spokój, czy trzeba uciekać???
   • Gość: rodzic Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.ap-media.pl 29.03.15, 22:23
    Uważam, że ex-dyrektor to był nieodpowiedni człowiek na takim stanowisku. To człowiek-manipulant w dosłownym tego słowa znaczeniu! Taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca w szkole, bo to tylko świadczy o szkole jaka jest naprawdę. Zgadzam się z tym terrorem wobec nauczycieli, rodziców i dzieci. Szukam już innej szkoły dla swojego dziecka i innym też to proponuję zrobić. To absurd co się dzieje w tej szkole od tamtego roku!!!Najpierw zwolnienia nauczycieli, a teraz dyrektora. No ale cóż kto mieczem wojuje od miecza ginie….
   • Gość: rodzic2 Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.15, 23:23
    Kto jest odpowiedzialny za całą tą sytuację? Czy ktokolwiek pisał o "Uczniu" w tak złym świetle przed zwolnieniem ex-dyrektora? O co więc chodzi? Może jakieś fakty? Tamten człowiek zintegrował środowisko ewangeliczne z katolickim, rozwinął szkołę, było normalnie i dobrze, nigdy nie słyszałam złego słowa na jego temat, nawet godnie go nie pożegnano (nic o tym nie wiem), wyrzucono jak ... . Sama zapisałam swoje dzieci do normalnej, rodzinnej szkoły, odkąd za rządzenie zabrał się wspomniany "zarząd" szkoła leci na psy, a zatrudniając na stanowisko dyrektora byłego księdza podobno żonatego z byłą zakonnicą i to bez uprawnień i kwalifikacji (sam tak o sobie powiedział na spotkaniu z nami) to uderza w nas katolików, zresztą wystarczy posłuchać i poczytać co mówi i pisze o księżach oraz Papieżu Rodaku - to uderza w rodziców katolików, przykro, ale czas się "ewakuować".
    • Gość: rodzice Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.dynamic.chello.pl 23.06.15, 14:41
     Święta prawda! To była szkoła ekumeniczna, a w tym momencie stała się ANTYKATOLICKA! Nie rozumiem jak można zatrudnić na dyrektora szkoły chrześcijańskiej osobę tak kontrowersyjną! Były ksiądz, antykatolik, antyklerykał, nie mówiąc już o historii jego życia, którą to historią przez lata chwalił się we wszystkich możliwych mediach. Wystarczy wpisać nazwisko pana dyrektora w Googlach - to jest najlepsze i najbardziej wiarygodne źródło jego osoby i poglądów. Nic dodać, nic ująć. Żeby jeszcze był kompetentny w roli dyrektora placówki oświatowej. A tu wielkie nic! Zero wykształcenia w tym kierunku, zero doświadczenia, zero kompetencji. Ale najważniejsze widocznie, że jest z odpowiedniego kościoła bo w tej szkole przede wszystkim to się liczy przy zatrudnianiu całej kadry! A w ogóle to ciekawe, kto będzie uczył w przyszłym roku, bo nauczyciele odchodzą, nie wiadomo kto i z jakich powodów, bo pan dyrektor poinformował tylko rodziców że "kilku nauczycieli podjęło decyzję o odejściu ze szkoły"... Wbrew temu co sądzi pan dyrektor, to nie jest normalne, aby nagle duża część grona nauczycielskiego odchodziła z pracy! A do tego z tego co słychać, wielu rodziców zabiera dzieci z tej szkoły, bo po tym, co szkoła proponowała jeszcze niedawno - odpowiedni kształcenia i miłą atmosferę - pozostało tylko wspomnienie...
  • Gość: gosciu Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: 131.228.2.* 14.03.17, 23:31
   Dwa lata minęły i szkoła nadal na zakręcie. Zwolnili kolejnego dyrektora, nie mają siedziby na nowy rok szkolny (budynek na os Kosciuszkowskim gdzie zamierzają przenieść szkołe to porażka). Nauczyciele uciekają gdzie pieprz rośnie. Byłem dzis na spotkaniu z dyrekcja w nadziei ze uslysze cos konkretnego, a tu się okazało że nie mają nawet podpisanej umowy wynajmu. Kto żyw niech ucieka z tej szkoły !!! Ta szkoła nie ma szans się utrzymać, czesne będzie tylko wzrastać.
  • znanyrodzic Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie 27.04.18, 09:16
   To wspaniała szkoła, gdzie dziecko jest w centrum procesu kształcenia . Indywidualne podejście do każdego ucznia jest możliwe tylko w małych klasach , które są zagwarantowane w tej szkole . Wspaniała kadra - ludzie dobrani , którym się chce i którzy są pasjonatami . Nasza córka tam rozwija skrzydła. Wprawdzie dołączyła w 5 klasie, ale nigdy nie jest za późno na dobra zmianę !!! ZAPRASZAMY do naszej szkoły - gdzie dzieci nie sa tylko trybikami w systemie edukacji ale jego podmiotami . Wiele innowacji - zajęć z psychologiem , pedagogiem o ważnych tematach dla dzieci : o wartościach , marzeniach , stawianiu celów itd. matematyka po angielsku i wiele innych , praca projektami , uczenie współpracy w grupach , samodzielności ale i wspierania innych tych słabszych
   • rodzicmama5 Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie 27.04.18, 10:34
    Potwierdzam, szkoła Uczeń na Kurdwanowie,jest bardzo dobrą szkołą,mało liczne klasy, świetne Grono Pedagogiczne i co najważniejsze indywidualne podeście do każdego ucznia. Szkoda, że zmienia lokalizację, ale i tak nie zmienię szkoły, chociaż będę musiała dziecko dowozić, teraz chodziło samo. Dla tej szkoły warto.
  • Gość: nick Re: Chrześcijańska Szkoła UCZEŃ w Krakowie IP: *.centertel.pl 25.03.20, 10:20
   Szkoła Chrześcijańska Uczeń ta to kompletne nieporozumienie, nauczyciele zadali zadania i radźcie sobie jak chcecie sami, nowy materiał, dla uczniów to duża trudność, dlatego cała odpowiedzialność przechodzi na rodziców. Z całego serca nie polecam tej szkoły, jeżeli się zastanawiasz czy dać tu swoje dziecko to radzę nie ryzykujcie. To nie tylko moja opinia ale i innych rodziców.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka