Dodaj do ulubionych

Szkoła Copernicus oszukuje swoich uczniów

07.12.17, 13:29
Szanowni Państwo
Szkoła Coperniucus, która w Krakowie prowadzi Liceum dla Dorosłych i Szkoły Policealne przekazuje nieprawdziwe informacje jakoby przez zmianę prawa oświatowego bezpłatne Szkoły Policealne zaczęły pobierać opłatnę za naukę. Zapraszają do sekretariatu w celu podpisania aneksu do umowy z którego wynika koszt nauki w wysokości 140 zł za miesiąc. Osobą zainteresowanym szkołą nie przekazują zaś informacji o nowym sposobie finansowania.
Dlatego informuję, że opłaty w bezpłatnych szkołach policealnych i liceach dla dorosłych nie są obligatoryjnie narzucone przez rząd czy prezydenta a są jedynie pomysłem na utrzymanie się nierentownych placówek oświatowych. Przekazywanie informacji jakoby opłaty wiązały się ze zmiany ustawy są haniebnym kłamstwem! To szkoła wymyśliła sobie pomysł jak sięgnąć do kieszeni osób, które chcą zdobyć wykształcenie bezpłatnie. Szkoły bezpłatne pozbawione jakichkolwiek opłat są i będą w Krakowie niezmiennie dostępne.
Obserwuj wątek
  • krakowski_bazyliszek Re: Szkoła Copernicus oszukuje swoich uczniów 16.12.17, 17:13
   Jesteś niedoinformowany a pojęcie "prawo" znasz tylko chyba jako "kierunek" (w prawo/w lewo).
   Zanim nazwiesz kogoś haniebnym kłamcą (narażasz się na problemy prawne) poczytaj ustawę z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2018. Jeżeli coś zrozumiesz (a widać, że możesz mieć z tym problem). To jest szkoła prywatna i jeżeli Ci się nie podoba umowa to możesz ją po prostu wypowiedzieć albo zapisz się do szkoły państwowej (chyba, że Cię nie chcieli przyjąć) lub do innej prywatnej, napisz kiedyś ile wytrzymali ucząc za darmo przy nowych przepisach, których i tak nie jesteś w stanie zrozumieć.
  • sylwia10ssss Re: Szkoła Copernicus oszukuje swoich uczniów 08.01.18, 12:15
   Od 01.01.2018 Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło nową ustawę o Finansowaniu Zadań Oświatowych, która to zmienia zasady udzielania subwencji szkołom dla dorosłych. Proszę zadzwonić do Urzędu Miasta w celu potwierdzenia tej informacji. Myślę, że w takiej sytuacji wszystkie szkoły wprowadzą w najbliższym czasie czesne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka