Dodaj do ulubionych

wysypisko odpadów budowlanych ul. Półłanki

07.12.20, 11:27

Dzień dobry,

Chciałbym, aby zainteresowali się Państwo nielegalnym wysypiskiem gruzu i wszelakiej maści materiałów budowlanych i innych odpadów, które pojawiło się przy ul. Półłanki w Krakowie, ok.500m przed mostem Wandy, w kierunku Nowej Huty.

Na załączonych zdjęciach oprócz gruzu widocznne są stara glazura, cement, wata szklana, połamana płyty gipsowe, plastikowe wiadra z resztkami farby, rury PVC, tektura, gąbka, plastik, stara zaprawa, pogięte profile metalowe i wiele innych niezydentyfikowanych odpadów - wszystko na wolnym powietrzu w pobliżu zabudowań mieszkalnych.

W kilku miejscach odpady te wysypują się już na pobliski chodnik, wysypisko znajduje się zaraz obok przystanku autobusowowego.

Na ul Półłanki panuje wzmożony ruch samochodowy i doprawdy ciężko uwierzyć, że wysypiska tego nie zauważyła żadna z odpowiednich służb (Straż Miejska, Inspektorat Środowiska, MPO).

Ponieważ przejeżdżam tamtędy regularnie, obserwuję, jak zwały odpadów budowlanych na tej działce wprost rosną w oczach.

Jestem przekonany, że nie wolno w ten sposób wysypywać ani składować odpadów przemysłowych, o których z doświadczenia wiem, że z pewnością nie są obojętne dla środowiska - nawet jeśli to prywatna działka.Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka