Dodaj do ulubionych

Wieliczka - nasza sol, zycie i milosc

IP: *.nycmny83.covad.net 06.12.04, 18:13
wiec osiagnelismy juz 2500, teraqz zaczynamy nowy rozdzial. pozdrowienia dla
Rity, Kgeorga i przyjaciol.
Obserwuj wątek
    • peteen gratuluję... 06.12.04, 18:17
      choc liczę na więcej merytoryki...
      forever wieliczka ?
      :c)
      • Gość: rita Re: gratuluję... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.04, 19:37
        Witam
        wszystkich kochających Wieliczkę :)
        Zauważyłam, że limit 2500 postów o najpiękniejszym miejscu na ziemi czyli
        Wieliczce został wyczerpany i niespodziewania najsympatyczniejszy sympatyk
        Wieliczki A otworzył następna część. Bardzo się cieszę, bo jest to dla nas
        piękny prezent Mikolajowy.
        Jestem w trakcie odwirusowywania komputera i choć mam wiele potyczek z Trojanem
        udaje mi sie wejść. Fachowiec obiecał do końca tygodnia wszystkie robaczki
        wytepic , by utorować czyta droge do Wieliczki ;))))))))
        Poki co jestem cały czas w towrzystwie róznych reklam Trojan, które same się
        właczają, uszkodzoną grafikę ale odzyskany dzwięk - same przyjemności :)
        pozdrawiam
        • peteen przypominam... 06.12.04, 19:48
          o obowiązkowej obecności wieliczki na spotkaniu opłatkowym krakforum, już za 11
          dni...
          • Gość: a Re: Panie Peteen... IP: *.nycmny83.covad.net 06.12.04, 20:24
            dziekuje za zaproszenie, bede na spotkaniu cala swoja dusza. Bardzo sobie
            cenimy ze na krakowskim spotkaniu Krakow bedzie zapewne uwiewlbiac swoja slona
            sasiadke ze wschodu, ktora zawsze pachnie kwiatem jabloni bzow.
            • peteen co prawda... 06.12.04, 20:28
              nie do końca zrozumiałem, ale też się cieszę...
              jedna banieczka za wieliczkę na bank !
              • Gość: rita Re: Czy jest gdzies piekniejsze miasto niz Wielicz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.04, 21:13
                ha, ha trzeba będzie Wieliczke reprezentowac, nie ma rady, postaram sie
                przyleciec z sola, a ze sliwowica kgeorge pewnie przybedzie - trzeba koniecznie
                by podtrzymac Krakow czyli niasteczko przy swiatowej Wieliczce ;)))))
                No wiec wszystko pokopiowalam na dyskietki aby oczyscic pole dla fachowca,
                który przybedzie walczyc z wielkim Trojanem
                Co za walka, a już sobie przyrzekam nie wchodzić na żadne stronki
                • Gość: a Re: Wirusy i szpiegowanie IP: *.nycmny83.covad.net 06.12.04, 22:37
                  nalepszy sposob na wirusa i szpiegowanie jest to:
                  www.privoxy.org/
                  • bpkw Wieliczka jest piekna... jak Olsztyn. 06.12.04, 22:43
                    Pozdrowienia i gratulacje dla "slonego" miasta z Olsztyna. Szczegolne
                    pozdrowienia dla wieliczko-krakowsko-olsztynskiej
                    RITY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
                    • Gość: rita Re: Wieliczka jest piekna... jak Olsztyn. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.04, 22:54
                      Gorąco pozdrawiam Olsztyn i bpkw :)

www.andyar33.pl/wieliczka.html
                      • bpkw Re: Wieliczka jest piekna... jak Olsztyn. 06.12.04, 23:02
                        Dla Rity i Wieliczki... Wlaczcie glosniki.

www.zosia.piasta.pl/pocieszanki.htm
                  • Gość: rita Re: Wirusy i szpiegowanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.04, 22:49
                    od wirusów są fachowcy, ale ten mój, żebyś widział, padał ze zmęczenia,
                    wychodzil z siebie i w ogole podziwialam go za cierpliwosc - patrzylam i
                    podziwialam takiego Pana. Taki Trojan uczy cierpliwosci i pokory i mimo, ze
                    operacja sie nie udala to Pan sie nie poddawal, dopiero o 21.30 wczoraj
                    zaczelam mocno ziewac, by przekonac lowce Trojana do poznej pory i wyjscia.
                    Dzis juz zadecydowalam o nowym wgrywaniu progranow. Wezmie się jak tylko
                    psychicznie odpocznie po tej walce. Mam nadzieje , ze do niedzieli poradzi
                    sobie i oglosze zwyciestwo :)

a tymczasem pamietny wierszyk o Wieliczce
                    Podkrakowska Wieliczka
                    to solnych gornikow kapliczka.
                    Lzy sw.Kingi jak perly tam padly,
                    Pilnujmy, by perel swinie nie zjadly

Ciekawe gdzie sie podziewa kgeorge ?
                    swietna stronke dal z tym czytaniem - faktycznie moj glos czytal :)
                • Gość: ANOS Re: Czy jest gdzies piekniejsze miasto niz Wielic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.05, 17:30
                  WIELICZA 100% PASY!!
                  CRACOVIA WIELICZKA HOOLS!
    • Gość: anty Wieliczka Re: Wieliczka - nasza sol, zycie i milosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 00:22
      jestesbie beznadziejni-ta Wieliczka jest taka okropna, że jak myślicie ze
      durnymi wpisami cos zdziałącie to od razu widac ze jestescie z durnowatej
      Wieliczki
      • Gość: a Re: Nie obrazaj nas, jestesmy swiatowi IP: *.ny325.east.verizon.net 07.12.04, 02:13
        szkoda Z NIM dyskutowac. Wieliczka wydala nietylko nas ale tysiace wspanialych
        ludzi, ktorzymaja teraz wysokie pozycje od Wiednia do Washingtonu i Pekinu.
        Rito przytocz pare nazwisk temu panu, ktoruy nie ma wstydu i chce zbeszczescic
        dobre imie naszego grodu.
        • Gość: anty Wieliczka Re: Nie obrazaj nas, jestesmy swiatowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 11:50
          zżygam sie jestescie natretni, zameczacie forum swoją obecnoscią
          nie masz zielonego pojeia nt dobrego imienia
          • peteen Re: Nie obrazaj ich, są swiatowi 07.12.04, 12:02
            mają swój jeden wątek i to tak ci przeszkadza ?
            • Gość: faNtom Re: Nie obrazaj ich, są swiatowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 19:22
              anty Wieliczka leczy w tym wątku traumę związaną z nocnym moczeniem. A nie
              prościej założyc pampersa ?.
              • Gość: rita Re: Nie obrazaj ich, są swiatowi- zgadzam sie :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 19:49
                Całkowicie się zgadzam kapitanie A, mimo przeciwności i wrogości niektórych
                przeciwnikow Wieliczki trzeba zeglowac dalej. Piekny tytul watku - sol, zycie i
                milosc - dodalabym jeszcze slowo - nadzieja. Mamy swoja ucieche, mamy swoje
                miejsce na ziemi i trzeba to wszystko uszanowac i na wrogie posty nie zwracac
                uwagi.
                A na ten post o durnowatej Wieliczce powiem tak :
                " Ja bracie, jestem dureń, ty, bracie - w dwójnasób, ale nic się nie martw,
                zrobimy z ciebie człowieka" ;)
                Pewnie, ze nikomu nie zaklocamy spokoj i nikomu nie zabraniamy dyskutowac z
                nami. Wieliczka jako "swiatowe" miasto jest otwarte dla wszystkich, szczegolnie
                ludzi dobrej woli, a pana anty Wieliczka zapraszam do ksiazki Maslowskiej -
                Wojna polsko-ruska pod flaga bialo-czerwona, tam zanjdzie odpowiednie
                towarzystwo do zzygania. Ksiazka promowana przez GW wiec nie bedzie z dostepem
                miec klopotow.
                Peteen , jak to milo , ze witasz do Wieliczki. Wieliczka kreci, napewno
                przejeżdzając kolo Wieliczki jestes myslami o watku, bo jednak co wieczor daje
                o sobie znac ;)))

Zrobie Wam zaraz niespodzianke
                • Gość: rita Re: niespodzianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 20:03
                  A teraz moi mili i ja zrobię Wam niespodzianke - coś, co nie powinno nigdy
                  znknac - wlaczcie sobie muzyczke, moze byc fuga Bacha i powspominajcie pierwsze
                  nasze rozmowy.
                  Czyz nie cudowne i magiczne jak nasza Wieliczka ;)))
                  A ile w nich życia i czegoś ,czego nie da się okreslic, sami zreszta poczytajcie
                  oto wybrane teksty:
                  - mam tylko nadzieje że dzięki nam Wieliczka zmieni się na lepsze, bo jak
                  wpadam do Wieliczki to łezka mi się kręci, bo to miasto to moja "mała legenda"

- wlasnie mnie frapuje czy hitlerowcy nie ukryli w kopalni swoje skarby
                  zagrabione w calej Europie. Pamietajmy ze w Wieliczce w kopalni miala miejsce
                  produkcja rakiet niemieckich. W dzisiejszych czasach kopalnia moglaby nadawac
                  sie na glowna kwatere dla GW Busha. Jest tak gleboka i slona, ze Rumsfeld
                  moglby znalezc tam wielka baze dla swoich slonych kawalow.

- bo Wieliczka moze byc, jezeli nie jest juz, centrum zainteresowania calego
                  swiata. Nie trzeba pielgrzymowac do Assisi, u franciszkanow we Wieliczce jest
                  kopia kaplicy z Asyzu.! a w jednej z kaplic tego pieknego klasztoru cala rada
                  miasta wymalowala siebie rzaem ze swietym Franciszkiem i pewnie reszta swietych
                  panskich. Jednym slowem po wizycie w restauracji zamkowej i klasztorze
                  franciszkanow wszyscy pojda do nieba.

- Podczas kiedy Wieliczka staje sie centrum turystyki i
                  dolce farniente, Krakow stoczyl sie do poziomu Kielc. Wsztystko to powonno
                  wrocic do normy jezeli krakow przemianuje ulice zakopianska na Wiedenska,
                  Plaszow na Josefstadt, a najpiekniejsza komora kopalni wielickiej z powrotem
                  bedzie mila imie naszego wielkiego cesarza Franza Josefa.

- pomimo ze Choragwica jest wielka i moze nawet wyzsza niz sama wieza Eiffla,
                  to jednak wieze kosciolkow na okolicznych gorkach ( Lazany) maja wiele uroku,
                  moze
                  nawet wiecej niz sama Choragwica. Szkoda ze wiecej mieszkancow Wieliczki nie
                  pisze na temat swojego pieknego i tak znakopmitego miasta. Moze rodziny
                  sztygarow podziela sie wspomnieniami swoich dziadkow i pradziadkow. Mieszkancy
                  Limanowskiego, swietego Sebastiana, Sienkiewicza, uczniowie gimnazium i szkol
                  zawodowych, studenci wielu krakowskich uczelni , jak rowniez studenci wielu
                  swiatowych szkol podziela sie swoim doswiadczeniem. Czy jest ktos na
                  Harvardzie, Yale, Princton, Cambridge, Oxfordzie? Moze jakis wieliczanin
                  studiuje w Rzymie, Pekinie lub New Delhi? Wieliczka jest polska brama na swiat.
                  Piszcie.

Wieliczka miasto otwarte dla Wszystkich, nie ma turysty na kuli ziemskiej,
                  ktory by nie byl w Wielczce
                  cdn
                  • Gość: rita Re: niespodzianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 20:05
                    - niech cala Galicja wie centrum teatru jest w glebinach solnych. Niech Ofelia
                    tonie w glebinach solanki komory Staszica, a Julia konczy swoje zycie w sali
                    balowej z solnymi krysztalowymi zyrandolami. Napewno telewizja satelitarna nada
                    to na caly swiat- bedziemy ogladac w Paraty - w brazylijskim mieście A

- nie zapomnijcie o Gdowie. Wieliczka ma swoje macki w promieniu
                    kilkudziesieciu kilometrow. W domu ludowym w Gdowie aktorzy Teatru Rozmaitosci
                    dali pierwszy pokaz strip-teasu. Obecnie po przedstawieniu w kopalni moznaby
                    wszystkich gosci wziasc do Gdowa na splaw Raba do Bochni. Niech zobacza ze
                    Wieliczka nie ma rownych sobie. Pod Bochnia, za to, jest przepiekny zamek w
                    Wisniczu. Historie tej fortecy dobrze jest zapamietac , tym bardziej ze moj
                    pradziadek Federowicz byl urmistrzem tego miasta i sprawowal wladze nad zamkiem
                    i wiezieniem swietej pamieci Cesarza Franciszka Jozefa, ktory mowil po polsku.
                    Obok zamku byla letnia rezydencja Matejki i wielu Lwowian i Wiedenczykow
                    odwiedzalo te strony. Co to ma wspolnego z Wieliczka. Otoz, kuzyn mojej babki
                    Tekli, osiedlil sie w Wieliczce i my zawsze odwiedzamy Wieliczke i Wisnicz.
                    Zawsze jedziemy nie wprost, ale tak jak dawniej przez Gdow. Co do teatru,
                    nastepny wujek mojek babki, niejaki Jelonek byl dyrektorem opery we Lwowie, a
                    dzis z tej rodzny pochodzi krytyk muzyczny w Nowym Jorku pan Peter Jelonek.
                    Dobrze pamietac o tych dobrych chrzescijanskich poddanych Cesarza. Moja Babka
                    Tekla zawsze wspominala z wielka czuloscia dobrego Kaisera. Zapytaj sie co na
                    turyscie zrobilo najwieksze wrazenie w Polsce. Odpowiedz jest zawsze taka sama -
                    WIELICZKA. Oczywiscie Krakow jest nam bliski, ale skad sie bierze jakas
                    Warszawa?
                    www.paraty.com.br/iindex.asp
                    Ach, co za przykład wielickiej sagi rodzinej - gratuluję takiego drzewa
                    genealogicznego, poznać takie dzieje to zaszczyt - chyle glowe :)

- zapewne znacie nazwisko Adam Musiał - pochodzi z Wieliczki - kibicow pilki
                    noznej mamy juz za soba ;)))

- ja tez duzo podrozoje i nie jestem z Wieliczki.. Ale gdziekolwiek, na Machu
                    Pichu, na wulkanie Aqua, w Aknorwat, w Pekinie, .......... wszyscy znali lub
                    wiedzieli o Wieliczce, malo kto slyszal o Krakowie.
                    Ile razy Franz Josef bawil w Wieliczce, a ile razy w Warszawiem nie mowiac o
                    Krakowie. Jedynym miastem polskim Franz Josef odwiedzal czesciej byl Lwow !
                    Czy zauwazyliscie dyskusje miedzy warszawiakami i krakusami o ilosci szarej
                    masy w mozgu mieszkancow tych miast. To dowodzi jak nisko upadli. Cale szczesie
                    ze Wieliczka majaca tradycje neapolitansko - habsburskie przewyzsza ich
                    nietylko umiarem ale i cnota. Trudni nie byc zaczepionym przez warszawskie
                    panny kolo hotelu forum albo okradzionym na Krakowskim Przedmiesciu, w Krakowie
                    ublizaja kazdemu od dworca az do Wawelu. W Wieliczce nic takiego sie nie
                    zdarza, ludzie sa uprzejmi, sklepy sprzedaja dobry towar, ktorego jest w brud,
                    a w sklepach - u takiego Smigielskiego np. - mozna kupic najbadziej wyszukane
                    zawiasy do drzwi albo dawno zapomniane guziki. Szkoda tylko ze ten pomnik
                    zolnierzy radzieckich zostal usuniety, moznaby go dac w prezencie
                    Kwasniewskiemu.
                    • Gość: rita Re: niespodzianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 20:06
                      A - nawet nie wiesz , jak się ubawilam tym wpisem, dajesz tak popalic, taki
                      masz styl pisania i takie historie i fantazje, ze trudno jest się obejsc bez
                      usmiechu, radosci i adrenaliny ;)))))

- to nie magnes ale sol. Kazdego ciagnie cos do soli, Dlatego lubimy wczasy nad
                      morzem, slona wode morska, pizze, kielbase, ogorki malosolne. Powiedzenie ze
                      sol w oku ci stoi - zapewne wyszlo z Bochni, poniewaz wielicka sol takich
                      wlasciwosci miec nie moze.

- nikt nie zapopmni smaku jablek z Wieliczki; zlotej,
                      szarej renety, lanzberskiej, kokszy pomaranczowej. Bylo ich zawsze w brod,tutaj
                      trzeba placic wielkie pieniadze za byle jablko. W Wieliczce jest rowniez kurort
                      do leczenia astmy. Ale piszmy o Wieliczce i pieknym dworze w Sledziejowicach.
                      Drzewa w tym parku byly nieznane w calej Polsce.

- dlatego nalezy kochac Wieliczke, spedzac tam wakacje i swieta, smaokwac
                      wielicka sol i probowac pisac wiersze o Wieliczce jak Rumi pisal o swiecie,
                      Wiesz ze on urodzil sie w Afganistanie.

- to nie Paryz, Londyn i Berlin ktore sciagaja tlumy turystow. To jest
                      Wieliczka!
                      I to juz od poniedzialku przez okragly tydzien tlumy czekaja przed kasami
                      biletowymi przed wejsciem do kopalni. Rzym jest miejscem dla pielgrzymow,
                      Wieliczka jest miejscem dla turystow!

Ale musze Ci powiedziec ze spotkalem ladnego chlopca z Wieliczki na pokladzie
                      samolotu z NY do Sao Paolo. Siedzial kolo mnie i poniewaz mial akcent zapytalem-
                      skad pochodzisz? Z Wieliczki - odpowiedzial
                      Jedziesz odwiedzic rodzine w Brazyli?
                      - Nie, jade z ramienia Deutche Bank z NY podpisac umowe miedzy Brazylia i
                      Niemcami.

- tak wieliczka jest biznesmiastem dla Krakowa, to tam załatwiają w ciemnej
                      kopalni ciemne interesy za słone pieniądze ( oczywiście żart)

- bedac Polakiem najwieksze wibracje wzbudzilem pana Wladyslawa Slivki, rodem z
                      Wieliczki, profesorze germanistyki na uniwersytecie Arequipa w Peru. Pan Sliwka
                      poprost zaniemowil kiedy zobaczyl drugiego slowianina. A stalo sie to dzieki
                      mojemu znajomemu Holendrowi z uniwersytetu w Utrechcie. Pan Slivka jest jednym
                      z najwiekszych wspolczesnych poetow Peruwianskich i bardzo wspomina swoja
                      mlodosc w Wieliczce.

- przypomina mi się "Laboratorium" ze Stryszewskim na czele, czyli słynny
                      zespół jazzowy, oglądałam go i słuchałam Pod Jaszczurami
                      • Gość: rita Re: niespodzianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.04, 20:08
                        -Wieliczka nie byla prowincja, wprost przeciwnie to Krakusi przyjazdzaja do
                        Wieliczki a nie na odwrot. Miasto jest czyste, powietrze jest dobre , a w
                        czasie upalow mozna sie schronic do chlodu w kopalni.

- cala rewolucje przemyslowa w Europie sfinansowalo zloto brazylijskie
                        wydobywame w kopalniach zlota stanu Mainas Gerais, glownie w Ouro Preto ,
                        Mariana, Sao Jao
                        del Rei, Diamentina. Zadna z tych kopalni nie umywa sie do kopalni w Wieliczce,
                        nie mowiac o wieku. Z Wieliczki nie nalezy sie smiac! Robia to Warszawiacy ,
                        (ach lepiej o tych pijakach wogole nie pisac) i co za zkoda, Krakusi. Jezeli
                        Krakow chce sie jako tako utrzymac na poziomie swiatowym to powinien dbac o
                        dobre imie Wieliczki!

- jest tylko jeden problem , nie wszystko złoto co się świeci, a sól zawsze
                        będzie solą i słoną , złoto możemy podrobić ale sól, któż sól będzie podrabiał ?
                        Nie bez przyczyny mówi się chleba i soli daj nam Panie.

Dzis na tyle, nastepne rodzynki z naszych dyskut jeszcze zamieszcze - dla
                        uciechy wspomnien :)
                        Do poki pan nie zabierze mi komputera popisze.
                        A przy okazji tak mi wpadlo pytanie - czy cos mozna zarazem pocukrzyc i
                        posolic ? Czy cukier z sola sie pogodza ? - ha, ha
                        Mam nadzieję, że przypominając nasze dawne wpisy wprawilam Was w radosc,
                        ucieche i zadume, ze warto bylo slownie sobie porozmawiac, ze twarze nasze byly
                        usmiechniete od ucha do ucha, ze sprawilismy sobie uczte na ktora Wieliczka
                        zasluguje.
                        • Gość: BBC Re: 25000 dzieci w N.Yorku w niewoli IP: *.nycmny83.covad.net 07.12.04, 21:24
                          kroliki, dzieci i rodzice pozbawione prawa decyzci i zmuszone do pobierania
                          niesprawdzonych, ogromnie szkodliwych lekarstw. Lekarze na poziomie niemieckich
                          lekarzy z obozow smierci.
                          news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/this_world/4038375.stm
                          • rita100 Re: 25000 dzieci w N.Yorku w niewoli 07.12.04, 22:12
                            Zamilczę, ale też powiem, że pewnie to jest wszedzie. W Polsce jest dużo
                            chorych dzieci. Znam takie jedno, chore na bialaczke , rodzicow nie stac na
                            leczenie, leczenie zwiazane z droogimi lekami i rodzice zmuszeni byli na
                            podpisanie leczenia swojego dziecka lekarstwami eksperymentalnymi. Bardzo
                            smutny temat poruszyles i powiem, ze w Polsce byc moze jest to samo tylko w
                            stadium utajnionym niestety. Realnie nikogo nie stac na drogie zabiegi.
                            Wyrwanie zeba kosztuje 100zl - pomysl o tych co zarabiaja malo - a to tylko
                            zab, o innych leczeniach nie mowimy. Tak jest niestety - prosze o zmiane tematu.

Powiedzcie mi - dlaczego dolar taki tani ?
                            • Gość: a Re: po ile jest dolar? IP: *.nycmny83.covad.net 07.12.04, 23:16
                              oczywiscie moge to zobaczyc na internecie. ale napisz. To zle dla tych ktorzy
                              pracuja za granica i chca pokazac swoja fortune w Polsce. dobrz dla Polakow w
                              Polsce ktorzy chca wyjechac w swiat
                              • Gość: anty Wieliczka Re: po ile jest dolar? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.04, 00:06
                                wy jestescie chorzy umysłowo??naćpaliscie sie czy co??
                                • kgeorge zacznij od dzisiaj trening słowa 08.12.04, 20:00
                                  Zazdroszczę Ci Stary młodego wieku, ale nie mądrości.
                                  Życzę CI, cobyś zawsze miał szacunek i dobre słowo dla ludzi,
                                  których spotykasz w życiu,
                                  a Oni zapewne też odwzajemnią się podobnym w stosunku do Ciebie.
                                  Zacznij szanować siebie, a inni to docenią.

Pozdrawiam Cię
                                  i życzę Ci sukcesów w posługiwaniu się jakże pięknym polskim językiem.

• rita100 Re: zacznij od dzisiaj trening słowa 08.12.04, 20:04
                                    Anty, dziekujemy za wpis, oczywiscie, ze ktos musi byc anty, ja sie godze z tym
                                    z faktem, ze ludzie ludziom gotuja taki los i ze obrazanie jest Twoim atutem w
                                    rozmowach. Jak Ci z tym dobrze to w porządku.

A, cos kgeorga nie widac, czyzby nas nie mogl znalezc ?
                                    Hej, kgeorge - tu jesteśmy, machamy ręką - widzisz ?
                                    Co do biednego dolara, tak strasznie upadającego, ze juz nie chce sie go
                                    podnosic ziemi ro sie martwie, czy aby jedo upadek nie wplynal na gospodarke
                                    swiatowa i czy to nie jest zaplanowany podstep w stosunku do UE. Prosi sie , az
                                    skupowac dolary, bo tak nisko to stal w latach siedemdziesiatych.

Choć czas jak rzeka, rzeka płynie
                                    unosząc w przeszłośc tamte dni

Do dni dzieciństwa wraca moja mysl
                                    w marzeniach moich zyje masto to

więc niech wspomnienie dalej trwa
                                    tam każdy dzień to moj skarb
                                    jedyny skarb

Choć czas jak rzeka, jak rzeka plynie
                                    unosząc w przeszlosc w tamte dni

pamietacie - piosenke Niemena, dzis sobie ja slucham i tak mysle, ze cale
                                    szczescie ze cos takiego istnieje.
                                    A wiecie, że sobie nagralam wszystkie wiersze Rumiego z pierwszego watku, nie
                                    mozna ich tak puscic w zapomnienie.
                                    A wiecie, że byłam w pewnej krakowskiej kamienicy i patrze przez okno klatki
                                    schodowej, a tam obok jedzie pociag podmiejski w strone Wieliczki. Czy wiesz,
                                    kgeorge, ze tyle lat przejezdzalismy tym pociagiem obok tej kamienicy i nigdy
                                    nie pomyslalabym, ze kiedys w niej bede. Po prostu pociag na wyciagniecie reki,
                                    oczywiscie od podworca. Kgeorge - czy zachowales te stare bilety kolejowe ? Ja
                                    pamietam wzrokowo tylko jakie one byly ;)
                                    • rita100 Re: dziennik 08.12.04, 20:37
                                      kgeorge , WITAM - możesz wsadzic stronke z dziennikiem ?
                                      strasznie pomalutku laduje sie stronka ta z 2500, bedzie mi wygodniej do niej
                                      zerkac :)
                                      W pistek zabieraja mi znow komputer ale w sobote maja odniesc - musze trzymac
                                      mocno kciuki by wreszcie udalo sie dobic tego TROJANA ;)
                                    • kgeorge To już historia 08.12.04, 20:38
                                      Tutaj je masz, jeden jest nawet do Olsztyna.

polskaludowa.com/codzienne/bilety_kolejowe_1.htm
                                      polskaludowa.com/codzienne/bilety_kolejowe_2.htm
                                      polskaludowa.com/codzienne/bilety_kolejowe_3.htm
                                      Jest tam jeszcze dużo innych ciekawych staroci.

• kgeorge Re: To już historia 08.12.04, 20:41
                                        6 grudnia 1915 roku na wzgórzu Kaim w Bieżanowie odsłonięto pomnik
                                        - obelisk upamiętniający wydarzenia z roku 1914.
                                        (jest tam zdjęcie z odsłonięcia Pomnika)

149.156.142.12/fortykrakow/dzialwoj/kaim.htm

Byłem tam w poniedziałek.

• kgeorge Re: To już historia 08.12.04, 20:42
                                          dzis.dziennik.krakow.pl/?2004/12.03/Kraj
                                          • rita100 Re: dzieki 08.12.04, 20:48
                                            Moj znajomy Ed - taki kawalek napisal na forum - przeczytajcie, akcja toczy sie
                                            w waszych ulubionych pociagach, dokladnie w jednym pociagu i bynajmniej nie
                                            jadacego do Wileiczki :)
                                            WEydarzenie ponoć oparte na faktach

Młody mężczyzna jedzie w przedziale dla niepalacych.
                                            Przedział jest pełny a jedną z pasażerek jest jakaś starsza nadwrażliwa i
                                            pretensjonalna kobiecina.
                                            Mężczyzna wyciaga papierosa a ona z grubej rury:
                                            - "No co pan, co pan ???!!! Nie pal pan tutaj !!!"
                                            - "Prosze panią, ja nie palę tylko wyciągam papierosa ..."
                                            - "No ale się pan przygotowuje !!!"
                                            Mężczyzna nic nie powiedział, wyszedł z przedzialu, spalił papierosa i
                                            wrocił.
                                            Mineło parę chwil. To samo babsko wyciaga kanapkę i zaczyna na dobre
                                            ją wtrzachać, na co mężczyzna:
                                            - "No co pani, co pani ???!!! Bedzie tu pani teraz kupe robila ??? !!"
                                            Ludzie zdebieli, patrza po sobie a baba:
                                            - "No... jak to... ja... ja tylko jem kanapke... !!!"
                                            - "Ale się pani przygotowuje"
                                            Pasażerowie rykneli takim śmiechem do tego stopnia, że przybiegli ludzie z
                                            innych przedziałow zainteresowani tak nietypową wesołością na szlakach PKP
                                            usilnie dopytując się o przyczyny wybuchu tak wesołego nastroju.

Wesołych podróży na szlakach PKP!!!

• kgeorge Re: dzieki 08.12.04, 20:58
                                              "kolejowy" mikołaj w Krakowie

lech.biezanow.net/pocretro/index.html
                                              • rita100 Re: dzieki 08.12.04, 21:04
                                                zdjęcia cudowne i hobby piekne, ale mnie sie talie pociagi kojarza z Anna
                                                Karenina i tragedią jej. Tak sobie wyobrazam pociag pod ktory ona sie rzucila.
                                                Biedna kobieta i tragiczny jej los.
                                        • rita100 Re: To już historia 08.12.04, 21:02
                                          tak jest, to historia i ze mna zwiazana, ten pomnik to wspomniany cel wycieczek
                                          z prowiantem przez pola, calodniowa wyprawa z kolezanka. A takze opowiadania
                                          mojej babci. Dobrze, ze ktos sie tym zajal i objal patronat. Byla duza pompa na
                                          tym otwarciu ?
                                          • kgeorge skąd klika -A 08.12.04, 21:13
                                            Jak daleko jest z Wieliczki do Olsztyna ?
                                            Tutaj są współrzędne geograficzne tych miast.

www.tageo.com/index-e-pl-v-39-d-m758269.htm
                                            www.tageo.com/index-e-pl-v-85-d-m738696.htm
                                            A skąd klika –A ?

www.tageo.com/index.htm
                                            Czekamy na odpowiedź.

• Gość: a Re: stad IP: *.ny325.east.verizon.net 09.12.04, 03:20
                                              www.villarey.com.br/
                                              na jednym, zdjeciu jest moj dom ,ma niebieskie okns i drzwi, ma jedno pietro.
                                            • Gość: a Re: skąd klika -A IP: *.ny325.east.verizon.net 09.12.04, 03:27
                                              a tu zobaczycie dokladnie moj domek, jest tuz za restauracja, tylko jeden
                                              stolik jest przed moim domem . niebieskie drzwi i dwa okna. Moj sasiad Ives
                                              Lepide, robi doskonale crepe, czyli nalesniki. Po drugiej stronie ulicy jest
                                              tailandzka restauracja , wlascicielka jest Marina z Berlina , ale mowi po
                                              polsku troche bo pracowala w ambasadzie niemieckiej w warszawie. Teraz doszla
                                              do wniosku ze lepiej byc w raju.

www.paraty.com.br/lecastellet/
                                            • Gość: a Re: u Mariny IP: *.ny325.east.verizon.net 09.12.04, 03:34
                                              Restaurante Thai Brasil
                                              Rua Dona Geralda 345, Historic Centre. (24) 3371-0127. www.thaibrasil.com.br.
                                              Specialty: Thai cuisine. Manager: Genesis Lopes (Gegê)

A combination of restaurant, studio and bar, specializing in Thai cuisine. The
                                              chef’s suggestion is prawn with pineapple (R$ 39).

Vagalume
                                              • rita100 Re: ach ta Brasil 09.12.04, 20:31
                                                Brazylia - państwo raju na ziemi, ladnie to okresliles A, a Paraty miasteczko
                                                raju i wcale sie nie dziwie, bo widac na zdjeciach to to jest miasto bez
                                                problemow. Prawie miasteczko stworzone do spokojnego stylu zycia. Jak widze na
                                                ulicach kocie lby, to tak jakby czas u Was stanal w miejscu. Cicho i spokojnie,
                                                wszyscy sie znacie, zyjecie w pokoju. Tylko wino, zabawa i smiech - czuc na
                                                odleglosc. Tak, to chyba raj w porownaniu z naszym polskim zyciem gdzie raczej
                                                dominuje wodka, awantury i afery + korupcja i oproznianie nam kieszeni na rzecz
                                                utrzymania panstwa i prywatnych spolek.
                                                Dolar leci , a podwyzki akcyz, vat w gore. Juz zapowiadaja od stycznia nowe
                                                ceny elektrycznosci.
                                                A - a dlaczego masz okna i drzwi wymalowane na niebiesko ? Tak się
                                                pytam ,ponieważ ogrodzenie mam tez wymalowane na ciemno niebieski kolor. Temat
                                                kolorow jest tematem bardzo przyjemnym :)
                                                Kgeorge - lubisz nalesniki ?
                                                Moze damy przepis dla A na dobre wielickie nalesniki. Z nalesnikow mniam,
                                                mniam, robie tez krokiety i paszteciki ,tez mniam , mniam. Ale do krokietow
                                                uwielbiam barszcz czerwony w kubeczku lub filizance, mniam, mniam. Dusze mam
                                                chyba glodna. Musze natychmiast sobie pomyslec co nie lubie ? - nie lubie
                                                nalesnikow ze serem na slodko - juz się z glodem wyzerowalam, choc slinka dalej
                                                leci na mysl o nalesnikach.
                                                • rita100 Re: ach ta Brasil 09.12.04, 20:42
                                                  jeszcze raz spojrzałam na zdjecia - dzieki, dzieki A - inny swiat, calkowicie
                                                  inny , inna architektura, inne drogi - te wsze drogi to takie jakby prowadzily
                                                  do Rzymu ;)))))))
                                                  kurcze - fajnie macie tam

aha, czy czasmi na jednym ze zdjec to jest Twoj komputer i stanowisko
                                                  komputerowe ? - zauwazyles kgeorge ?
                                                  • kgeorge Posłuchajcie tego, 09.12.04, 21:32

w Paratach grają zapewnie też przyjemnie dla ucha,

ftp://port:port@download.sohnut.lv/music/new%20jewish/dana%20int/Eurovision,%201998,%20Israel,%20Dana%20International,%20Diva,%20winner!.mp3

a więcej macie tutaj

port.sohnut.lv/mp3/pop1.html

• Gość: a Re: nie ma to jak dobry hymn IP: *.ny325.east.verizon.net 10.12.04, 04:25
                                                    co brzmi jak czardzasz.
                                                    U nas graja bardzo ladnie, z kazdej kawiarni i restauracji jest zywa muzyka,
                                                    samba, sa wloskie, hiszpanskie, amerykanskie, niemieckie zespoly, zupelnie jak
                                                    w Wieliczce. Jestesmy miedzynarodowi. Co prawda nie ma tyle autokarow
                                                    niemieckich co przed kopalnia , ale sa innego typu turysci.
                                                    Paraty znane jest z produkcji Pinga do Paraty, czyli lokalnego bimbru. Idac
                                                    ulicami naszego miasta mozna probowac pinga i cachace niemal na kazdym rogu, i
                                                    nidzie nie widac pijanych!
                                                    www.paratyvirtual.com.br/pinga.htm#meio
                                                    na tejs stronie widac jak niewolnicy robili pinge, sa rowniez przepisy na
                                                    drinkiu. Dalej jest historia miasta i mnostwo innych informacji i ciekawostek
                                                    beijos e abracos para todos
    • Gość: a Re:40 metrow do swietej Rity IP: *.ny325.east.verizon.net 10.12.04, 04:41
      do tego kosciola, znajdz na zdjeciu, jest tylko 40 metrow.
      Na tych stronach dowiecie sie jaki jest kalendarz imprez kulturalych w Paraty.
      A wiec w styczniu - strasznie bedzie goraco - w kosciele glownym bedzie muzyka
      klasyczna.
      • kgeorge 400 metrów do mojego, budujacego się kościoła 10.12.04, 20:32

ejgbulat.republika.pl/realizacje/heltmana.html
        • kgeorge Re: 400 metrów do mojego, budujacego się kościoł 10.12.04, 20:56
          a tak będzie on wyglądał w przyszłości

www.kinga.diecezja.krakow.pl/
          • kgeorge obok istniejącego BARU 10.12.04, 21:10
            .......a zapewne niebawem obok istniejącego BARU
            pojawią się nowi sąsiedzi.

www.apartamenty-heltmana.pl/lokalizacja.html

• Gość: a Re:Ja wole swieta Rite IP: *.nycmny83.covad.net 10.12.04, 21:58
              bo poprostu jest jak Rita. I do Rity moge nawet czolgac sie na kolanach
              Natomiast 400 do Kingi bedzie trudnym zadaniem KG.
              • kgeorge Re:Ja wole swieta Rite 10.12.04, 22:12
                na szczęście po drodze jest BAR
            • Gość: a Re: bardzo ciekawa historia IP: *.nycmny83.covad.net 10.12.04, 22:17
              Nie tylko ze stracil swoja reke w czasie sluzby w Iraku. Teraz ten ranny
              zolnierz bedzie zwolniony ze swojego odzialu we Fort Hood, Texas , be grosza na
              powrot do domu. To nie wszystko , skonfiskowano jego ostatnia wyplate i
              obciazano kara 2000 dolarow,
              Przeczytajcie historie 27 letniego zolnierza Roberta Loria.
              Oto wlasnie przyklad jak rzad USA traktuje swoich zolnierzy .

Shortcut to: www.recordonline.com/archive/2004/12/10/abandon1.htm

• kgeorge w Brazylii 10.12.04, 22:32
                z polskiej perspektywy

"W So Paulo w dalszym ciągu chrzci się dzieci imieniem Hitler. Nawet prezydent
                Lula da Silva – polityk o orientacji socjalistycznej – oświadczył niedawno w
                jednym z wywiadów, że jego zdaniem Hitler się mylił, ale miał w sobie coś, co
                ja podziwiam: mianowicie wewnętrzny ogień i gotowość do poświęcenia się, aby
                coś osiągnąć".

tygodnikforum.onet.pl/1206742,0,8020,925,1,artykul.html

• Gość: A Re: TO MNIE NIE PRZERAZA IP: *.nycmny83.covad.net 11.12.04, 00:27
                  W tej czesci swiata znajomosc 2 wojny, stalina mao jest niezwykle mala. Oni
                  bardziej znaja autorow bombardowania portu kolo s paulo - santos, kiedy w taki
                  sposob demokratyczne mocarstwo zmienmilo rzad w Rio. Dlatego czympredzej
                  Kubitchek przeniosl stolice do srodka Brazyli. Pamietaja rowniez obozy
                  koncentracyjne w dzungli nad amazonka kiedy miliony indian zmuszoneni byli do
                  niewolniczej pracy na plantacjach kauczuku, niechetni poddawani byli torturom i
                  eksterminacji. Za te pieniadze amerykansko brytyjskie koncerny wybudowalu opery
                  w Manazus i Iquitos do ktorych zjezdzala la Scala na wystepy. Pamietaja rowniez
                  terror w Wenezueli, przy ktorym blednie Auschwitz, i wojne inspirowana przez
                  ameryke dzieki ktorej powstal Paraguay i Uruguay. Sentementy poludniowo
                  amerykanskie sa krztalkowane prze historie poludniowej ameryki.
                  • kgeorge TO MNIE NIE PRZERAŻA 11.12.04, 21:28
                    Tam też już o tym wiedzą

english.aljazeera.net/NR/exeres/C0534E46-DC54-4FB0-99BE-9FE57DED52D4.htm
                    • kgeorge Re: TO MNIE NIE PRZERAŻA 11.12.04, 21:39
                      Dla wytrwałych polecam lekturę

isip.sejm.gov.pl/KomSled.nsf/
                      szczególnie dla -A,
                      na upalne niedzielne popołudnie.
                      • rita100 Re: TRADYCJA BAROWA 11.12.04, 22:06
                        jestem juz i czytajac wasza dyskusje na temat Niemcow w Brazyli musze
                        powiedziec, ze wszystkie sprawy II wojny swiatwej pewnie sa juz przedawnione,
                        zresztą wojna to pieklo i rzadzi sie innymi prawami. Wiele, wiele na swiecie do
                        dzis jest miejsc takich piekiel. Najwazniejsze, zeby o tym nie zapominac i
                        wyciagac na przyszlosc wnioski, by takie rzeczy juz sie nie zdarzaly nigdy, ale
                        co tu duzo mowic przy zagrazajacych nam terroryzmie. Pamietacie Bieslan i
                        dzieci w szkole - niewinne dzieci. Ciagle grzebiemy sie w przeszlosci, w
                        nienawisci kiedy powinnismy dazyc do pokojowego wspolistnienia, a nie w imie
                        pokoju urzadzac sobie wojny. To juz sprawy rzadzacych poszczegolnymi krajami i
                        mediow manipulujacycymi istotami ludzkimi, najczesciej nieswiadomi celow jakie
                        sie pod tym kryja.
                        Ludzie przeciez malo potrzebuja - jedynie godnego zycia, ale to najczesiej jest
                        za trudne do spelnienia przez rzadzacych, kazdy przy wladzy ma swoj upragniony
                        cel - konta w szwajcarii, zabezpieczenie swojego i tylko swojego bytu kosztem
                        milionow.
                        Wracajmy do architektury - to jest piekne, widziales A , kgeorge pokazal Ci
                        likalizacje apartamentow, kościola i baru na terenach krakowskich, dzielnica
                        Wola Duchacka, a w skrocie mowi sie na Krzeminkach , bo obok rozciagaja sie
                        pola i drzewa , byly teren obozu zydowskiego. Teraz jest tam spokojnie,
                        zacisznie i pieknie rekreacyjny teren. Mieszkalam tam 10 lat i do tej pory
                        lubie tam jezdzic. Z samego wzgorza Krzemionki roztacza się widok na caly
                        Krakow i na Wieliczke wraz z Choragwica.
                        Ale zauwazcie jak szybko zorganizowano tam BAR z myslą pewnie o budujacym sie
                        kosciele :) Do tradycji juz nalezy, ze po mszy w niedziele okoliczni ludzie ida
                        na piwo do baru - na wsiach do tej pory tak jest.
                        kgeorge - czy czasmi nie wiesz jaki duzy market buduje sie w Myslenicach,
                        bedzie otwarty na wiosne, jakby byla juz jego stronka to z checia bym
                        spojrzala, posredni udzial w tym mam :)
                        • kgeorge Dobra informacja z Wieliczki 12.12.04, 21:22
                          Zauważyłem, będąc dzisiaj w Wieliczce, iż likwidują tę obskurną budę na Górnym
                          Rynku.
                          Wyposażenia wewnętrznego już nie ma, pozostała tylko szklana skorupa tego
                          ohydnego przybytku.
                          W końcu ktoś przejrzał na oczy.

Pozdrowienia dla WIELICZAN

• Gość: a Re: bez baru kolo kosciola IP: *.ny325.east.verizon.net 12.12.04, 21:43
                            nikt by nie chodzil do spowiedz.
                            wracajac do adolfa
                            To byl adolf ktory finansowal osiedlencow w palestynie, to by rowniez Eichmnan
                            ktory trenowal pierwszych sjonistow.
                            Kto finasowal hitlera - to byl baron von Schroeder (nic wspolnego z kanclerzem).
                            Po wonie baron mial byc sadzony w Norymberdze jako zbrodniarz wojenny, ale jako
                            Nasz wyjechal do ameryki gdzie zalozyl wielki bank i korporacje w ktorej
                            pracowaly rodziny Bushow , a jednym z durektorow firmy byl obecny viceprezydent
                            dick cheney.
                            • rita100 Re: bez baru kolo kosciola 12.12.04, 22:01
                              witam w nowyej oprawie komputerowej, bez wirusków, bez zdjęc, bez poczty, bez
                              niczego - golutki ekranik, znow zakladanie nowych plikow i folderow -
                              najwazniejsze , ze wszystko gra
                              A - kurcze, jak Ty sie znasz na polityce, niedowiary, wszyskich znasz - ciekawy
                              z Ciebie czlowiek :)
                              Popatrzcie sie , likwiduja ten fatalny rondek na Rynku w Wieliczce, ciekawe co
                              tam kombinuja nowego ?
                              Moze stanie pomnik Cesarza ;)
                              • rita100 Re:kostka 12.12.04, 22:08
                                kostka brukowa bedzie wykladanay plac podpawilonem na ul.Kosciuszki - czyli
                                moja droge deptana w dziecinstwie. Ale nie wiem czy dobrze robia, poniewaz
                                przypuszczam , ze do roku ten pawilon zbankrutuje i trzeba bedzie rozebrac
                                pawilonik lub zrobic z niego mlodziezowy dom kultury, lub jkies kursy otworzyc
                                na przyklad taneczne lub inaczej to wszystko rozwiazac. Przeciez tam teraz stoi
                                duzy market.

"We wtorek rozpoczął się długo oczekiwany remont placu przed pawilonem
                                handlowym na wielickim osiedlu Kościuszki. O renowację terenu, który od wielu
                                lat straszył ogromnymi wyrwami w nawierzchni, Zarząd Osiedlowy i mieszkańcy
                                upominali się od bardzo dawna."

• rita100 Re: Gornicze swieto 12.12.04, 22:15
                                  Górnicze święto

Dziś górnicy solni z Wieliczki świętują Barbórkę. Uroczystości rozpocznie o
                                  godz. 17 nabożeństwo, które w kaplicy św. Kingi odprawi bp Józef Guzdek. Potem
                                  w komorze Warszawa odbędzie się akademia i tradycyjne spotkanie barbórkowe.
                                  (BP)

• Gość: a Re: Gornicze swieto IP: *.nycmny83.covad.net 13.12.04, 03:00
                                    czy po mszy beda drinki z baru?
                                    • rita100 Re: raczej piwo 13.12.04, 19:54
                                      witam
                                      po mszy jak taradycja nakazuje, każdy chlop idzie do baru na piwo - tak jest we
                                      wszystkich podniejskich wsiach Wieliczki, myślę, ze jest ona gleboko
                                      zakorzeniona i w Wieliczce. Taki pamietny bar panietamy to byla restauracja
                                      Ludowa , inaczej mordownia - wszyscy sie tam spotykali na pogaduszki
                                      towarzyskie.
                                      ale, ale czy czytaliscie dzisiejszy www.newsweek.pl ?
                                      tytul -Niemicki wrzod - a jednak mialam racje :)
                                      • rita100 Re: bunkry 13.12.04, 22:17
                                        słuchajcie, no wiec pisze tam, ze nazistowski psychopata zmienił osade
                                        niemieckich imigrantow powojennych w Chile w grozna sekte. Niemiecki "wujek"
                                        Schafer stworzyl w Chile osady warte 100 nilionow dolarow, wiele inwestycji w
                                        handlu nieruchomosciami, gornictwie i rolnictwie. Maja tam swoje konfortowe
                                        bunkry i tam przebywają. Czy to prawda A ?
                                        Kgeorge - nie śpij !
                                        • kgeorge zbieg okoliczności .......... 13.12.04, 22:22

to stało się w Chile

english.aljazeera.net/NR/exeres/6B963921-EF2A-409B-AB5C-4B8C7CD88B29.htm
                                          a co z naszym generałem................
                                          • kgeorge na okoliczność .......... 13.12.04, 22:38
                                            Taka mala
                                            kiedys biala
                                            ------------------------------------------

Lezy w kacie taka krztyna
                                            wiotka kibic zakurzona ,
                                            nikt za raczke jej nie trzyma
                                            Zapomniana,porzucona

Kiedys kurtke przetrzepala
                                            jakies palto odkurzyla
                                            czasem spodnie sprasowala
                                            ale krzywdy,,, nie zrobila

Dzisiaj to sa same czarne
                                            kazda ksztaltem na wpol krzyza
                                            poswiecone ale twarde
                                            do niej lepiej sie nie zblizaj

Dwakroc dluzsza od tej bialej
                                            tymfem dla niej guza nabic
                                            W zalozeniu rzeczy samej
                                            jak przydzwoni moze zabic

Dlugosc paly jest miernikiem
                                            kto ma teraz slusznosc racji
                                            Uwydatnieniem i straznikiem
                                            ILE mamy demokracji

A ma kogo przypilnowac ,,,,,,,,
                                            Bezrobotnych trzy miliony
                                            jak zakrzykna ,,, zamiast palowac
                                            kazdy bedzie ,,,, przeswiecony

To ekspiacja. bialej wina
                                            przeciez mogla dobrze lac
                                            W zaniechaniu tkwi przyczyna
                                            trzeba bylo mocno prac

Po tych lbach i po tych plecach
                                            dla milosci ojcowizny
                                            powybijac mysl o hecach
                                            rozsprzedania SWEJ ojczyzny

• rita100 Re: cudowne wiersze 13.12.04, 22:44
                                              na dobranoc

Najpiękniejsza jest nasza ojczyzna
                                              kiedy rankiem sie budzi ze snu
                                              spiewem ptakow jej dzień się zaczyna
                                              i zapachem jasminów i bzu

a przy drogach wysokie topole
                                              latem prawie sięgaja do nieba
                                              smutne wierzby splataja warkocze
                                              w sloncu jarzebina dojrzewa

kiedy lato przeminie gorące
                                              i odleca za morza bociany
                                              zlota jesien w lisciastych sukience
                                              kolorowe maluje obrazy, maluje

zima biale sukienki zaklada
                                              gwiady sniegu w podarku przynosi
                                              galeziami na wietrze sie klania
                                              tak bym chciala na spacer zaprosić
                                              • Gość: A Re: SPLATANE WARKOCZE IP: *.nycmny83.covad.net 14.12.04, 18:46
                                                PTASZYNA SZCZEBIOCZE
                                                DZIECIE LKA PO CICHU,
                                                LASKOTKI POD DOTYKIEM SZCZOTKI,
                                                CIOCIA GNIECIE KNEDLE SPALATAJAC WARKOCZYKI
                                                SIEDZAC NA NOCNIKU BEZ SUKIENKI NA WIETRZE.

• Gość: AQ Re: PINOCHET - A FUJIMORI? IP: *.nycmny83.covad.net 14.12.04, 19:03
                                                Pamietacie prezydenta Peru Fijimori? Przed dojsciem do wladzy Fujimori Peru
                                                bylo krajem rewolucji. Przejezdzajac wtedy porze ten przepiekny kraj bylem
                                                swiadkiem wysadzenia autobusu z turystami, w Limie napady na elektornie i inne
                                                zaklady miejskie mialy miejscer niemal codziennie, na kolei z Puno do Kusco
                                                obsluhga miala zakfefione glowy i karabiny maszynowe. Po objeciu wladzy przez
                                                Fujimori rewolucjonisci z ich wodzem Guzmanem znalezli sie za kratkami, kraj
                                                zaczal sie ekonomicznie rozwijac, roraz wiecej turystow naplywalo do Peru, kraj
                                                byl coraz bardziej bezpieczny. Ale rewolucjonisci i ich sztab z Nowego Jorku
                                                nie zapomnieli o swoich ziomkach, przjaciolce Guzmana chyba o nazwisku
                                                Bernstein, o Guzmanie i ich klice. Fujimori zostal obalony, najego miejsce
                                                przyszedl pucybut ksztacony na Harwardzie - Toledo ozeniony z NASZA
                                                Nowojorczanka pania Karp -(ach, czyz to nazwisko wam cos nie mowi) i przy
                                                pomocy swoich wlasnych mediow przejeli wladze, Fujimori znalazl schronienie w
                                                Japoni, a Peru pograzylo sie w zlodziejstwie, bezrobociu, nowy przewro bedzie
                                                chyba niedlugo.
                                                Teraz inny Guzman, tym razem sedzia Chile nakazal areszt domowy 90 lertniego
                                                Pinocheta. Zemsta Naszych musi byc zrealizowna. Najwazniejsze jest siac
                                                rewolucje, wojny i brac z tego kozysci.
                                                • Gość: a Re: Najwyzszy most swiata IP: *.nycmny83.covad.net 14.12.04, 20:35
                                                  : www.aurelle-verlac.com/millau/viadmil.htm
                                                  u nas nie potrzeba , nie ma gdzie.

• Gość: rita Re: Najwyzszy most swiata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 20:47
                                                    witajcie
                                                    Co do rewolucji w państwach to to wszystko jest prawdopodobne, wcale bym sie
                                                    nie zdziwila , wszystkich chodzi o wladze i pieniadze - patriotyzm juz zanikl,
                                                    tylko my wieliccy patrioci jeszcze ostali ;)))))
                                                    Most jest bardzo wysoki, chyba bym sie bala przez niego przejechac, a o
                                                    przejsciu nie ma mowy - czy pod tym mostem nie zrobili tez kolejki linowej dla
                                                    pieszych ?
                                                    A moze macie gdzies stronke z tym nowym mostem we Francji, teraz zostal otwarty
                                                    jako najdluzszy most. Szkoda , ze go do Choragwicy nie pociagli przez calutenka
                                                    Europe ;)))))))))))))))))))
                                                  • rita100 Re: Świąteczna Wieliczka 14.12.04, 20:57
                                                    Jestem bardzo ciekawa czy Wieliczka jest już światecznie ubrana , czy stoi na
                                                    Rynku wielka przystrojona i oświecona choinka - kgeorge - wiesz coś o tym ?
                                                  • kgeorge Re: Świąteczna Wieliczka 14.12.04, 21:36
                                                    ...choinki nie widziałem,
                                                    natomiast lampkami ozdobione są drzewa rosnące obok UMiG.
                                                    Coś na styl Brazylijski...........
                                                    Być może jak zlikwidują tę budę w Rynku, to pojawi się tam choinka okraszona
                                                    świecidełkami.
                                                  • rita100 Re: Świąteczna Wieliczka 14.12.04, 21:40
                                                    te lampki są teraz w modzie, jak w Ameryce oswietla sie zarys domu, ogrodzeń i
                                                    drzewa, ale to ladnie wyglada. Stwarza atmosfere swiateczna .
                                                    A jak tam u Was idzie mycie okien ?
                                                    Zostaly mi jeszcze dwa, chyba w sobote sie wezme za nie :)
                                                  • kgeorge Zagrożona Świąteczna Wieliczka 14.12.04, 21:47
                                                    Eksperci uważają, że Abu Musaba al-Zarkawi przygotowuje swych rekrutów do
                                                    ataków w Europie - napisał brytyjski "The Sunday Times".

Uważa się, że al-Zarkawi, przywódca al-Qaidy w Iraku, za którego wyznaczono
                                                    nagrodę w wysokości 25 mln dolarów, posługuje się także Europejczykami w swej
                                                    terrorystycznej kampanii przeciwko Amerykanom w Iraku.

"Sunday Times" przypomina, że Rohan Gunaratna, jeden z czołowych światowych
                                                    ekspertów w sprawach Al-Kaidy, ocenił w ubiegłym tygodniu, że al-Zarkawi
                                                    stanowi narastające zagrożenie.

Według eksperta, al-Zarkawi jest obecnie lepiej znany wśród ekstremistów w
                                                    Wielkiej Brytanii i Europie i jego grupa staje się wielonarodowa.
                                                    Najbardziej poszukiwany w Iraku terrorysta werbuje nowych członków swej grupy w
                                                    Wielkiej Brytanii i innych państwach Europy.

Nowe pokolenie brytyjskich i europejskich muzułmańskich bojowników znalazło się
                                                    w Iraku, by walczyć u boku pochodzącego z Jordanii al-Zarkawiego w następstwie
                                                    akcji werbunkowej, podobnej do tej, jaką al-Qaida przeprowadzała w latach 80. i
                                                    90., wysyłając bojowników do Afganistanu, Bośni i Czeczenii - napisał dziennik.

Niektórzy ludzie al-Zarkawiego już wracają do domu, by werbować, zachęcać i
                                                    wspierać nowych rekrutów. Jak zaznaczył "Sunday Times", wiadomo, że kilku
                                                    bojowników islamskich, którzy przyłączyli się do jego sił w Iraku, pojawiło się
                                                    już ponownie w Paryżu.

Zagrożenie islamskim terroryzmem w Europie zostało podkreślone w ubiegłym
                                                    tygodniu informacjami o udaremnieniu w Londynie ataków terrorystycznych na
                                                    skalę porównywalną z zamachami bombowymi w Madrycie 11 marca 2004 r.

"Sunday Times" przypomniał, że eksperci zgromadzeni na grudniowej konferencji w
                                                    Waszyngtonie zgodzili się, iż Europa jest najbardziej prawdopodobnym celem
                                                    następnego wielkiego islamskiego ataku terrorystycznego.

JA OKOPUJĘ SIĘ NA KRZEMIONKACH,
                                                    RITA MA SWOJĄ WAROWNIE W PROKOCIMIU,
                                                    NATOMIAST -A JEST ZAPEWNE BEZPIECZNY W BRAZYLII

• rita100 Re: Zagrożona Świąteczna Wieliczka 14.12.04, 22:18
                                                    nie strasz kgeorge - zaczynam się bać, wystarczy, że nasz Leg czyli cieplownię
                                                    i zamarzniemy. Musze sie zaopatrzyc w drewno do kominka, bo inaczej krzesla
                                                    bede musiala palic.
                                                  • rita100 Re: Zagrożona Świąteczna Wieliczka 14.12.04, 22:19
                                                    www.zosia.piasta.pl/usmiechnij-sie.htm
                                                    niech Wam zle mysli nie chodza po glowie, lepiej usmiechnijcie sie :)
                                                  • kgeorge Re: Zagrożona Świąteczna Wieliczka 14.12.04, 22:44
                                                    > Re: PINOCHET - A FUJIMORI? IP: *.nycmny83.covad.net
                                                    > Gość: AQ 14.12.2004 19:03 + odpowiedz
                                                    ................................................................................
                                                    ............

Agencje prasowe doniosły, że w Chile został aresztowany generał Augusto
                                                    Pinochet - pod zarzutem przyczynienia się do śmierci zawodowych
                                                    rewolucjonistów, działaczy lewicowych. Chodzi o tzw. operację "Kondor" -
                                                    porozumienie pomiędzy przywódcami państw Ameryki Południowej, by ci nie
                                                    chronili u siebie tych rewolucjonistów, tylko wydawali ich państwom, które się
                                                    o nich upominają w związku z popełnionymi przez nich przestępstwami.

Otóż gen. Pinochet bronił swojego naród przed eksperymentami międzynarodowej
                                                    bandy zawodowych wywrotowców, gdyby nie Jego działanie - pewnie Chile wyglądało
                                                    tak samo, a może jeszcze gorzej jak Kuba, gdzie ich pobratymcy sprawują cały
                                                    czas władzę. Zrobił to kosztem krwi kilku bandziorów lewackich.

Rita ma rację,
                                                    dość tej polityki(na dzisiaj),
                                                    idę spać

• kgeorge Re: Zagrożona Świąteczna Wieliczka 15.12.04, 21:02
                                                    english.aljazeera.net/NR/exeres/0EE30E43-B137-417C-9FA4-E629E849E7DC.htm?idpage=10&idPageImage={B56ECFA7-E556-4A42-B43D-34FDD8771027}
                                                  • rita100 Re: Zagrożona Świąteczna Wieliczka 15.12.04, 21:12
                                                    ja mam coś weselszego

schlesien.nwgw.de/biesiada2/siera.mp3
                                                  • kgeorge trochę sportu 15.12.04, 21:34
                                                    ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/music/kabaret/audio/varia/Marcin%20Daniec%20-%20OPOLE%202003.mp3

• kgeorge i trochę boksu :)))))))) 15.12.04, 22:08

ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/music/kabaret/audio/varia/Marcin%20Daniec%20-%20Golota%20vs%20Louis.mp3

• rita100 Re: trochę sportu 15.12.04, 22:10
                                                    dziekuję, to jest świetny tekst
                                                    uwielbiam Dańca
                                                    dzieki, zaraz przyklece
                                                  • kgeorge już wtedy Opole było na topie, 15.12.04, 22:18

ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/music/kabaret/audio/varia/Marcin%20Daniec%20-%20Karawan.mp3

• kgeorge idę już spać, macie to na dobranoc 15.12.04, 22:27
                                                    ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/music/kabaret/audio/varia/marcin%20daniec%20-%20wielblady.mp3

ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/music/kabaret/audio/varia/marcin%20daniec%20-%20wiersz.mp3

• rita100 Re: idę już spać, macie to na dobranoc 15.12.04, 22:38
                                                    dobranoc kgeorge
                                                    cały czas slucham tych nagrań, są świetne, niesmaowicie świetne
                                                    zaraz przylecę :)
                                                  • rita100 Re: przed spaniem zaśpiewaj hymn 15.12.04, 22:56
                                                    Wokół hymnu

Czy Wieliczka ma swój hymn? Czy w ten sposób można traktować "Pieśń o św.
                                                    Kindze". Na ten temat w Wieliczce usłyszeć można opinie na tak, i na nie.
                                                    Przyjrzyjmy się więc tej sprawie dokładniej.

Kilka lat temu na zamówienie samorządu muzykę do "Pieśni o św. Kindze"
                                                    skomponował Andrzej Zarycki z Piwnicy pod Baranami. Sam tekst utworu napisała
                                                    kilka lat wcześniej Janina Garycka, również "piwniczna" artystka dla Oli
                                                    Maurer, która pochodzi z Nowego Sącza i postacią świętej interesowała się
                                                    niemal od zawsze. Do tej pory pieśń wykonana została publicznie dwa razy przez
                                                    Olę Maurer.

Utwór został rozpisany na partytury dla chóru. Wielicki samorząd zamierza go
                                                    spopularyzować - w roku przyszłym ma zostać wydana płyta z nagraniem "Pieśni o
                                                    św. Kindze". Do albumu mają zostać dołączone materiały promocyjne miasta.

A więc - czy "Pieśń o św. Kindze" można nazwać hymnem Wieliczki? Formalnie -
                                                    nie, bo musiałoby zostać to potwierdzone uchwałą Rady Miejskiej, która nad tą
                                                    sprawą nie głosowała. Natomiast nieformalnie i zwyczajowo nic nie stoi na
                                                    przeszkodzie, aby tym właśnie mianem określać "Pieśń o św. Kindze", bo w końcu
                                                    o kim innym jak nie o patronce "solnego zagłębia" winien opowiadać hymn
                                                    Wieliczki? (JOL)

to jest dobry pomysł :)
                                                    A - odezwij się, bardzo prosimy

• Gość: A Re: POSLUCHAJCIE kINGI IP: *.nycmny83.covad.net 16.12.04, 00:20
                                                    kinga.just.nu/
                                                  • rita100 Re: POSLUCHAJCIE kINGI 16.12.04, 21:39
                                                    słuchamy, słucham - jest tam też muzyka z Carmen, a ta Kinga piekna kobieta -
                                                    widzieliście ?
                                                    Jakie piekne wizje są przy tym ;)))))))
                                                  • rita100 Re: badzcie ostrozni 16.12.04, 21:47
                                                    Wczoraj tuż po godzinie 11 w jednorodzinnym domu przy ul. Skarbnika w Wieliczce
                                                    doszło do wybuchu gazu. Ludzie żyją , budynek został uszkodzony.
                                                    następnie
                                                    Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Nowej Huta wszczęła śledztwo przeciwko 44-
                                                    letniej mieszkance Wieliczki - Annie U. podejrzanej o włamania do mieszkań.
                                                    Kobieta prowadziła agencję, której pracownice opiekowały się starszymi osobami
                                                    i dysponowała kluczami do ich mieszkań ...

widzicie, Wieliczka nam sie psuje, nawet staruszkow nam okradaja. Ja mysle , ze
                                                    ta kobieta powinna dostac baty lub rozgi na Rynku na widoku wszystkich
                                                    Wieliczan, które by przyszły na taka batową egzekucję i jej zdjecie powinno
                                                    byc powieszone na tablicy ogloszen - prawda ?

• kgeorge badzcie ostrożni przy serwowaniu 16.12.04, 22:02
                                                    tutaj możemy zagrać z Ritą w tenisa on-line.

www.gamershell.com/download_423.shtml
                                                    ze strony

www.gamershell.com/download_init.shtml?hellID=423&mirror=4&a=12935291588649

należy pobrać plik i zamontować w systemie operacyjnym komputera.

Jak będziecie gotowi do pierwszego serwisu, dajcie znać.
                                                  • kgeorge Re: badzcie ostrożni przy serwowaniu 16.12.04, 22:13
                                                    do Prokocimia jest nie daleko,
                                                    ale którędy piłka tenisowa poleci do Brazylii ;)))))))))))
                                                  • Gość: a Re: przez siercze, przyjacielu IP: *.ny325.east.verizon.net 17.12.04, 02:12
                                                    a teraz zobacz na nasze swieta
                                                    www.kidlink.org/KIDPROJ/MCC/getmcc.cgi?infotype=country&querytype=match&keyword=Brazil
                                                  • Gość: a Re: a teraz nasza czestochowa IP: *.ny325.east.verizon.net 17.12.04, 02:37
                                                    jest tu cudowny obraza czarnej madonny , glowne miejsce kultu maryjnego w
                                                    Brazyli. Jadac z sao Paulo do Paraty przez cunha jest miasto z bazylika NMP
                                                    Aparicida. zobaczcie na zdjecia.
                                                    mariano-casanova.com/familia/aparecida_do_norte/mar_abril_2004/index.html
                                                  • Gość: a Re: BozeNarodzenie IP: *.nycmny83.covad.net 17.12.04, 20:40
                                                    Feliz Natal e prospero Ano Novo para todos Wielczkaniensis.
                                                    a teraz na sto wigilijny nalezy zrobic placek ziemniaczany z ryba

www.acessa.com/projetos/Sabor/arquivo/dicas/2004/12/11-bacalhau/#porto
                                                    Na te swieta zwykle piecze sie piers indyka zawinieta w ciasto. Tym razem
                                                    sprobojmy dorsza w ziemniakach. 1/2 Kilo dorsza suszonego, najlepiek
                                                    atlantyckiego u nas wola typ port do Noruega. kliknijcie na zdjecia i bardzo
                                                    prosta kolejka czynnosci przygotowania placka pojawi sie tej stronie. skladniki
                                                    sa tam rowniez podane:
                                                    cebula, oliva

Masa - 1/2 kg dorsza suszonego - 3/4 kg ziemniakow - 2 cebule - 1/2 piertuszki
                                                    korzenia - 400 g chlodnego ciasta kruchego - sol i pieprz do smaku- 1 lyzka)
                                                    masla - 1 jajko- 1/2 szklanki smietanki tej nie kwasnej, ale mozna sprobowac
                                                    kwasna rowniez.

Suszopna rybe plukac w wodzie przez 24 godziny, kikakrotnie zmieniajac wode,
                                                    zdjac skore z ryby,ziemniaki ugotowac ale nie zupelnie na miekko , pokrajac w
                                                    plastry, wysmazyc na zloto cebyle i czosnek pokrojone
                                                    siastyo kruche o grubosci 4 mm wlozycv do formy do pieczenia, rybe i ziemniaki
                                                    ukladac warstwami, przykryc ciastem kruchym. posmarowac jajkiem po wierchu.
                                                    piec w goracym piecu az dostanie ladny kolor. Na 5 minut przed wyjeciem z pieca
                                                    zalac smietanka.
                                                  • rita100 Re: BozeNarodzenie 17.12.04, 21:35
                                                    witam
                                                    zaraz, zaraz A - najpierw posprzatam w domu, za czym zabiore sie do robienia
                                                    przysmakow swiatecznych, choc powiem wam szczerze, ze mam takiego lenia jak
                                                    nigdy i w ogole nie czuc Świat, wszyscy tak narzekaja, chodza smutni, jacys
                                                    zadumani i nic ich nie cieszy. Poczekajcie musze sie zabrac za siebie, a przede
                                                    wszystim sie wyspie, bo mi troche snu brakuje. Jutro poklikam , dzis wstalam o
                                                    5.00 i do tej pory na nogach. Pozwolicie, ze pojde sie przespac
                                                    milych snow
                                                  • krakus111 Re: BozeNarodzenie 18.12.04, 14:00
                                                    Ludzie smutni i zadumani bo tęsknią do kolejek: za szynką, za karpiem, za
                                                    pomarańczami, za choinką - ogólnie za tym co "rzucili".A teraz co za radość jak
                                                    wszystko kupisz w jednym sklepie.
                                                    Kolejkowicze odżyli przy sprzedaży akcji PKO - uśmiechnięte twarze i
                                                    szczęście "bo sobie wystałem"
                                                  • rita100 Re: BozeNarodzenie 18.12.04, 21:02

witam - krakusa wieliczkowego ;)
                                                    Porzadaki, porzadki i jeszcze raz porzadki. Ma byc czysciutenko, zaczynam juz
                                                    nawet dekorowac mieszkanie. Juz czas. Wyrzucam z siebie wszelkie siedzace we
                                                    mnie zlo - a kysz, precz i widzicie jaka energia ze mnie tryska ;)))))))))))
                                                    Wiec zaczynamy rozmowe o swietach. Mówcie co robicie. Wiem, wiem jak fajnie
                                                    jest zasiasc do stolu, a jak ciezko wstac po tych 12 -tu daniach wigilijnych.
                                                    Choinka bedzie sztuczna i jak co roku tylko srebne ozdoby. A jak u Was ?
                                                    A - mam sliczne zdjęcia Wieliczki, nie wiem jak wstawic je do jakiejs stronki
                                                    bby Ci pokazac - tak bardzo bym chciala zrobic Ci z nich prezent swiateczny.
                                                    Bede zmuszona zapytac sie na ogolnym forum, moze ktos to zrobi, a może krakus ?
                                                    Czy A to jest pierwsza litera od Adama - gdyby ci to przypominam , ze zblizaja
                                                    się imieniny Adama i Ewy :)
                                                  • kgeorge Re: BozeNarodzenie 18.12.04, 22:10
                                                    gdzie się podziewałeś wielicki krakusie ?
                                                    Pewnie uczyłeś się języka arabskiego
                                                    i zapewne już wiesz co znaczy zwrot

Rita cheule szabe,
                                                    w piśmie arabskim wygląda to tak

موقع جامعة السليمانيةصمم هذا الموقع

• kgeorge Re: BozeNarodzenie 18.12.04, 22:18
                                                    Rita pisze nam tutaj o sprzątaniu obejścia domowego,
                                                    wielicki krakus o zakupach przedświątecznych,
                                                    a inni nie tracą czasu i zamieszczają w sieci coś takiego

„ Je¶li jeste¶ zainteresowany działalno¶ci± polityczn± w Wieliczce i okolicach
                                                    informuję, że powstaje grupa chcaca wznowić działalno¶ć Unii Wolno¶ci na tym
                                                    terenie. Chc±cych działać rozs±dnie, ale i energicznie na rzecz wspólnego
                                                    dobra prosimy o kontakt: UW_Wieliczka@op.pl

Maciej Gablankowski ”

dodam od siebie, na rzecz ICH wspólnego dobra.

• rita100 Re: BozeNarodzenie 18.12.04, 22:37
                                                    To mi przypomina ogłoszenie o wynajmie garażu - wynajme garasz - i miało nawet
                                                    wziecie to ogloszenia, kazdy zwracal na to uwagę.
                                                    A kiedy będziemy składac sobie wszyscy zyczemia - mozemy juz ? ;)

duzo zdrwia Wam zycze !
                                                  • rita100 Re: BozeNarodzenie i legendy wielickie 18.12.04, 22:43
                                                    dzis.dziennik.krakow.pl/?2004/12.18/Wieliczka/e/e.html
                                                    to jest bardzo ciekawe, trzeba przeczytac
                                                  • kgeorge Re: BozeNarodzenie 19.12.04, 21:26
                                                    W Wieliczce, w końcu robią porządki, świąteczne porządki.
                                                    Obskurną budę w Rynku Górnym w której serwowano piwo,
                                                    już zlikwidowali.
                                                    Fontanna wróciła na swoje miejsce.

• rita100 Re: BozeNarodzenie 13.01.05, 21:54
                                                    kurcze , już muszę lecieć, tak mi przykro
                                                    do jutra
                                                    dobranoc wszystkim
                                                  • rita100 Re: BozeNarodzenie 24.01.05, 20:53
                                                    witam
                                                    i dziś tez trzeba bylo odgarniac snieg, jest pieknie, ludzie na balkonach robia
                                                    gimnastykę - dzis widziałam taką na dziesiątym piętrze, ktos sie
                                                    gimnastykowal , a ja obserwowalam czy spadnie , czy nie spadnie , bo tak to
                                                    wszystko z daleka wygladalo niebezpiecznie i niepokojaco
                                                    wszystko jednak bylo dobrze

ha, ha - a Wy robicie jakąś gimnastyczkę ?
                                                  • Gość: a Re: U nas teraz jest pora deszczowa, goraco IP: *.nycmny83.covad.net 24.01.05, 22:35
                                                    trzeba siedziec w domu pod klimatyzatorem i inie wychodzic ba zewnatrz.
                                                  • krakus111 Re: BozeNarodzenie 18.12.04, 23:07
                                                    Co do mnie to akurat w tym czsie przebywałem po drugiej stronie cieśniny Gabel
                                                    al Tarik i specjalizowałem się w castellano.Ten alfabet arabski jednak jest
                                                    dosyć trudny tak że pewnie łatwiej się nauczyć mówić niż pisać.
                                                  • rita100 Re: BozeNarodzenie 18.12.04, 23:37
                                                    wysprzątane, jutro ubieram choinkę
                                                    a Wy ?

schlesien.nwgw.de/Biesiada_Goralsko/goralko_halko.mp3
                                                    dobranoc
                                                  • Gość: DR. P.K.John Re: Na wigilie ryba IP: *.ny325.east.verizon.net 19.12.04, 19:04
                                                    Dla tych co nie lubia karpia (ZA DUZO OSCI)
                                                    rybna curry bedzie smakolykiem . Kudasm Puli mozecie kupic w sklepie z
                                                    przyprawami indyjskimi, ma smak slodko kwasny i pochodzi z okocu Kokum, opis
                                                    przyprawy ponizej

Kottayam Fish Curry Recipe:

By Dr P K John
                                                    Posted Saturday, April 24, 2004

Ingredients:

1)King Fish-1 kg
                                                    2)Chili powder-two tablespoonful
                                                    3)Turmeric powder -half teaspoonful
                                                    4)Fenugreek(Uluva or Methi )-half teaspoonful
                                                    5)mustard seeds-(kaduku) one tea spoonful
                                                    6)Red onions-4 cut pieces
                                                    7)garlic-3
                                                    8)ginger -4 pieces
                                                    9)Kudam Puli- (Kukum star)-5 pieces
                                                    10)coconut oil-1/4 cup
                                                    11)Curry leaves-10 stems
                                                    12)Salt-As required
                                                    13)Split green chilies-6
                                                    14)Paprika-one tablespoonful
                                                    15)Water- 3 cups

Procedure:

King Fish stakes , frozen and exported by a company based in Alleppy, Kerala
                                                    State are available here in Toronto. They are easy to clean and cut in to small
                                                    pieces. Be sure to remove all skin and wash. If Kerala King fish is not
                                                    available ,the north American counterpart (fresh or frozen) or a substitute
                                                    like GROUPA or MAHI MAHI or even SALMON will do equally well.

Remember the cooking procedure can be divided in to two stages. The first stage
                                                    is preparing the gravy and the second stage is cooking the fish pieces in the
                                                    gravy.

In preparing the gravy you use a frying pan ,Heat about a quarter of a cup of
                                                    coconut oil or vegetable oil until the oil is hot enough to break a few mustard
                                                    seeds in this oil. Now add the chopped onions, few curry leaves and split green
                                                    chilies and stir fry .To this add a mixture of turmeric, chili powder and
                                                    paprika powder in half a cup of water. Cook.. When the oil begins to clear add
                                                    the remaining spices previously ground, half a cup of 'puli water' and
                                                    sufficient additional water to make enough gravy to cover all the fish pieces
                                                    when cooking subsequently. Add salt as necessary. Cook until the gravy is
                                                    thick .Put this aside.

Next to start the second stage and the actual cooking use a fairly large frying
                                                    pan. Prepare a bed of curry leaves. Arrange the pieces of fish on this bed.
                                                    Pour the previously prepared gravy over this, The pieces of fish should be
                                                    completely covered. Add the remaining curry leaves and 'PULI 'pieces ,cover
                                                    with a lid and cook slowly. Do not stir, if necessary you can lift the frying
                                                    pan by it's handle and give it a gentle rotating or rocking motion during
                                                    cooking to spread the gravy evenly. Stop cooking when the fish pieces are
                                                    cooked sufficiently and the gravy is thick. This preparation is best after it
                                                    sits for a day or two to allow time for the spices to get in to the fish. In
                                                    the old days they used 'CHATTIES' made of "MANNU" to keep the fish curry
                                                    in .The curry got better as it stayed in the chatty for some reason

Spice Description
                                                    Kokum is dark purple to black, sticky and with curled edges. The fruit is often
                                                    halved and dried, so that the dried seeds are visible in their chambers like a
                                                    citrus fruit. It is usually available as a dried rind, resembling a thick plum
                                                    skin. When added to food it imparts a pink to purple colour and sweet/sour
                                                    taste.
                                                    Bouquet: a slightly sweet and sour aroma.
                                                    Flavour: a refreshing sour taste, slightly astringent
                                                    Hotness Scale: 1

• rita100 Re: Na wigilie ryba 19.12.04, 20:29
                                                    Witam was
                                                    Wspaniale A - ale , ja mowie do siany , a Ty nie odpowiadasz na pytania, hej,
                                                    dlaczego ?
                                                    U mnie już się świeci choika, nawet nie wiecie jak slicznie, npewno nie wiecie,
                                                    zostawiam Wam to wyobrazni, zrobiłam ja na srebny kolor i dekoracje , dekoracje
                                                    po całym pokoju. Oddycham swietami, ale do piatlu jeszcze pracuje i tylko
                                                    wieczorami spojrze na nia. O jedzeniu zacznę myslec teraz. Co do ryb to lubie
                                                    ostne ale najczesciej ze wzgledu na bezpieczenstwo kupuje filety - tak sie
                                                    zatanawiam, ze ten przepis A jest dobry, ale moze na Wigilie nie bede
                                                    eksperymentowac ;)))))
                                                    Teraz powiedzcie gdzie wybieracie sie na Pasterke ?
                                                    Mielismy dzis handlowa niedziele - pewnie markety wielickie zapelnione :)
                                                  • kgeorge Re: Na wigilie ryba 19.12.04, 21:30
                                                    W Wieliczce w końcu robią porządki, świąteczne porządki.
                                                    Obskurną budę w Rynku Górnym w której serwowano piwo,
                                                    już zlikwidowali.
                                                    Fontanna wróciła na swoje miejsce.

• kgeorge Re: Na wigilie ryba 19.12.04, 22:01
                                                    Rito, życzenia bez kolęd ?

Proponuję tę

Angelus pastoribus
                                                    Angelus pastoribus
                                                    Dicit: "Natus omnibus
                                                    Puer est in Bethlehem Judaeae
                                                    In paupertate natus
                                                    Imperator mundi"

Tum edocti ab angelo
                                                    Leati laeto nuntio
                                                    Bethlehem cito properaverunt
                                                    Infantem invenerunt
                                                    Joseph et Mariam

Magnae gloriae Dominus
                                                    Sese subdit omnibus
                                                    Regiam non habuit pretiosam
                                                    Ipsi aedificatam
                                                    Omnium Plasmator

Znaną w Polsce jako

Anioł pasterzom mówił
                                                  • rita100 Re: CHOINKA 19.12.04, 22:51

...........*.............,
                                                    ......................._/^\_
                                                    ......................<.....>
                                                    .....*................./.-.\.........*
                                                    ..............*........`/&\`...................*
                                                    ......................,@.*;@,
                                                    ...................../_o.I.%_\....*
                                                    ........*...........(`'--:o(_@;
                                                    .................../`;--.,__.`').............*
                                                    ..................;@`o.%.O,*`'`&\.
                                                    ............*....(`'--)_@.;o.%'()\......*
                                                    ................./`;--._`''--._O'@;
                                                    ................/&*,()~o`;-.,_.`""`)
                                                    .....*........../`,@.;+&.().o*`;-';\
                                                    ...............(`""--.,_0.+%.@'.&()\
                                                    .............../-.,_....``''--....-'`)..*
                                                    ..........*..../@%;o`:;'--,.__...__.'\
                                                    ..............;*,&();.@.%.&^;~`"`o;@();.........*
                                                    ............../();.o^~;.&.().o@*&`;&%O\
                                                    ........jks...`"="==""==,,,.,="=="==="`
                                                    ...........__.----.(\-''#####---...___...-----._
                                                    .........'`.........\)_`"""""`
                                                    ..................--'.')
                                                    ...............o(..)_-\
                                                    .................`"""`.`

DUZO PREZENTOW POD NIA

pada u nas snieg i jest slisko
                                                  • kgeorge Re: CHOINKA 19.12.04, 23:07
                                                    Tak wcześnie wystroiłaś tę choinkę,
                                                    moja rośnie jeszcze zapewnie w lesie.
                                                    Ale świąteczny nastrój już się nam udziela

grecja.home.pl/cicha_noc.htm
                                                  • rita100 Re: wiersz 19.12.04, 23:20
                                                    cicha noc
                                                    i wierszyk na dobranoc
                                                    Podróż
                                                    autor: Anna Cellmer

Podróży dzień kolejny
                                                    Podróży niepotrzebnej
                                                    Którą też dedykuję Tobie
                                                    Jak każdą czynność
                                                    Nawet tę najbardziej prozaiczną
                                                    Oglądam świat
                                                    Żeby wiedzieć więcej
                                                    Żeby móc dawać Ci
                                                    Wciąż więcej
                                                    Boję się tylko
                                                    Nie zgubić cię po drodze
                                                    Boję się ,
                                                    Że nie znajdę już drogi
                                                    Do Ciebie
                                                    Bo odejdę za daleko
                                                    Bo rozbiję się
                                                    Skacząc w przepaść
                                                    Z której nie ma już powrotu.
                                                  • kgeorge Cicha noc - Alma nox 19.12.04, 23:59
                                                    Cicha noc - Alma nox

Alma nox, tacita nox
                                                    Omnium silet vox
                                                    Sola Virgo nunc beatum
                                                    Ulnis fovet dulce Natum
                                                    Pax Tibi, Puer pax
                                                    Pax Tibi, Puer pax

Alma nox, tacita nox
                                                    O Jesu, tua vox
                                                    Amorem nobis explanat
                                                    Nos redemptos esse clamat
                                                    In tuo natali
                                                    In tuo natali

Alma nox, tacita nox
                                                    Angeli sonat vox
                                                    Alleluia! O surgite
                                                    Pastores huc accurrite
                                                    Christus Deus adest
                                                    Christus Deus adest

to idżmy już spać,

dobranoc
                                                  • Gość: a Re:Puer est in Bethlehem Judaeae IP: *.ny325.east.verizon.net 20.12.04, 00:46
                                                    Jak swiat swiatem Bethlehme nie byl zydowski ale galilijski, kolede nalezy
                                                    zmienic na .... palestiniensis
                                                  • Gość: a Re:Piosenka o gwiazdach IP: *.ny325.east.verizon.net 20.12.04, 00:55
                                                    Poza ziemia, poza niebem
                                                    jest trampolina gwiazd bez konca

Além da Terra, além do Céu,
                                                    Carlos Drumond de Andrade

Além da Terra, além do Céu,
                                                    no trampolim do sem-fim das estrelas,
                                                    no rastro dos astros,
                                                    na magnólia das nebulosas.
                                                    Além, muito além do sistema solar,
                                                    até onde alcançam o pensamento e o
                                                    coração,
                                                    vamos!
                                                    vamos conjugar
                                                    o verbo fundamental essencial,
                                                    o verbo transcendente, acima das
                                                    gramáticas
                                                    e do medo e da moeda e da política,
                                                    o verbo sempre amar,
                                                    o verbo pluriamar,
                                                    razão de ser e de viver
                                                  • Gość: a Re:koleda od nas IP: *.ny325.east.verizon.net 20.12.04, 02:22
                                                    www.musicexpress.com.br/
                                                    moze uda sie wam kliknac i uslyszec kolede brazylijiska
                                                  • Gość: A Re:koleda od nas IP: *.ny325.east.verizon.net 20.12.04, 03:01
                                                    TERAZ POWIEM JAK POSLUCHAC KOLED BRAZYLIJISKICH
                                                    MUSISZ MIEC WINDOWS MEDIA PLAYER ZAINSTALOWANY.
                                                    OTWORZ PLAYER
                                                    w wyszukiwarce napisz NATAL i kliknij
                                                    komputer poda ci wiele pozycji
                                                    koleda dla dzieci jest najladniejsza Natal das criancas (BN dla dzieci)
                                                    a zyczenia sa w koledzie - A todos um bem Natal ( dla wszystkich dobrego BN)
                                                    Cicha Noc - nazywa sie - Natal 01M. i tam uslyszycie zyczenia
                                                    Mila samba spiewana przez Martinho Davilla - Feliz Natal Papai Noel - wesolych
                                                    swiat dla swietego Mikolaja;
                                                    Entao e Natal - to znaczy z okazji BN
                                                    a wogole te wssystkie piosenki sa ladne

• rita100 Re:zakupy 20.12.04, 21:38
                                                    witam już nastrojowo
                                                    choinkowo
                                                    i ciekawi mnie problem, ze coraz więcej ludzi narzeka na święta, wrecz glosno
                                                    twierdza - nie lubimy swiat !
                                                    Jak myslicie dlaczego ?
                                                    Bo wiecie , ja tez tak mylslalam, ale chyba sie zmienilam, zrozumialam, ze
                                                    swieta sami sobie urzadzamy i od nas zalezy jak je spedzimy, jako, ze kazdy
                                                    jest kowalem swojego losu. Czy mozna narzekac na swieta ? Coz one sa winne -
                                                    nic - to my pewnie zle do nich podchodzimy. W dobie internetu odchodzimy od
                                                    rodzin, myslac by tylko zasiasc przed monitorem - niestety straszna prawda -
                                                    czy Wy tego nie odczuwacie ?
                                                    Ja nie, ja sie nastawiam brdzo pozytywnie i ogromnie sie ciesze , ze takie dni
                                                    sa gdzie rodzina sie schodzi i mozna bedzie realnie porozmawiac, posmiac sie i
                                                    wypic winko w towarzystwie. Wypijemy przy stole, by na dole zle nie dzialo sie -
                                                    jak w piosence wypijemy za bledy na gorze. Ok, chyba was przekonalam, ze okres
                                                    swiateczny warto spedzic w rodzinnym gronie. Rodziny w Wieliczce zawsze taka
                                                    tradycje pielegnowaly. Nie miały takiej wygody jak markety, gdzie tłumy walą
                                                    drzwiami i oknami.
                                                    Teraz czas hepeningów zakupowych, to straszne tak podchodzić, wyboru nie ma, z
                                                    marketami nie ma co walczyć, skończył się czas zakupów w sklepikach , chyba ,
                                                    ze ktoś coś zapomni to szybko zlatuje do swojego sklepiku po to coś i
                                                    najczęściej okazuje się ,że już tego sklepik nie prowadzi . Byłam zachyłsnięta
                                                    tymi pierwszymi marketami , tym widokiem ale teraz niestety jest to dla mnie
                                                    masówka i jak przejeżdzam obok załadowanych autami parkingów przed marketami to
                                                    smutno mi się robi, że zginął mój świat, świat sklepów cynamonowych. Świat w
                                                    któtym własciciel i sprzedawczynie były szanowane. Choć jest mi dobrze to
                                                    tęsknię za tym swiatem. A ludzie w marketach stają się inni, zajmują sie tylko
                                                    sobą i swoimi zakupami, nie widząc przed sobą, ani za sobą nic - wszystko
                                                    towar, towar, towar , panienki namawiające do degustacji - to wszystko we
                                                    mnie tworzy niesmak - nawet nie ma do kogo się uśmiechnąć, bo pomysla żem
                                                    wariatka lub złodziej.
                                                    Takie same macie odczucia ?
                                                  • kgeorge zakupy i kolędowanie 20.12.04, 22:53
                                                    mnie pozostaje tylko zakolędować

Gdy się Chrystus rodzi - Nascitur cum Christus

Nascitur cum Christus
                                                    Et mundo apparet
                                                    Caeca nox fulgore
                                                    Radiante claret
                                                    Angeli in caelis visi
                                                    Cantat hymnum paradisi

Gloria, gloria, gloria
                                                    In excelsis Deo

Pavidos pastores
                                                    Angeli hortantur
                                                    Bethehem quam primum
                                                    Ut proficiscantur
                                                    Natus enim est Salvator
                                                    Mundi machine Creator

Gloria, gloria, gloria
                                                    In excelsis Deo

Spiritus caelestes
                                                    Caelique legati
                                                    Quidnam faciamus
                                                    Nobis revelate
                                                    Imperiti nil pollemus
                                                    Metu capti vix vigemus

Gloria, gloria, gloria
                                                    In excelsis Deo
                                                  • Gość: a Re: dobranoc IP: *.nycmny83.covad.net 21.12.04, 02:07
                                                    Chwala bogu, Polska sie wycofala z Iraku
                                                  • rita100 Re: dobry wieczór 21.12.04, 22:23
                                                    witam zwolenników Wieliczki, alez Wy jesteście molomowni. Nic nie slyszalam o
                                                    wycowfaniu sie z Iraku, ale najwyzszy czas zawiesic bron na okres Świat.

Slyszalam fajna kolende o naszyk politykach
                                                    "bydlenta klekaja
                                                    cuda , cuda oglaszają"

Ale tez znalazlam wiersz wilgilijny z sola na ustach, przeczytajcie;
                                                    "W Wigile do stolu zasiadam
                                                    ze wspomnieniami.
                                                    Czas sie zmienia nagle
                                                    w zaczarowany.
                                                    Choinka prosto z lasu.
                                                    Na niej świczki ploną.
                                                    Ojciec , matka przy stole
                                                    i mlodszy brat z zona.
                                                    Siegam po oplatek
                                                    chce sie nim podzielic.
                                                    Lecz czas wrocil do siebie
                                                    a Oni znikneli.
                                                    Staje sama przy stole
                                                    za nim sciana pusta.
                                                    Oplatek trzymam w rece
                                                    - czuje sol na ustach"

Idzi Przybył
                                                  • rita100 Re: dobranoc 21.12.04, 23:13
                                                    www.fotodatabase.net/index.php?page=image_preview.php&image=21869
                                                    kończy sie piosenka i lecę spać
                                                    dobranoc
                                                  • kgeorge Re: dobranoc 21.12.04, 23:37
                                                    Przygotowania do Wigilii idą pełną parą.

Czuć w kuchni zapach moczonych grzybów,
                                                    groch jest też przygotowywany do gotowania,
                                                    a w wannie już pływają karpiki.
                                                    Jeszcze jutro skoro świt trzeba pojechać do zaprzyjaźnionego leśniczego po
                                                    jodełkę.
                                                    Później tylko ją okrasić, złożywszy uprzednio pod nią prezenty dla najbliższych.
                                                    Ja jak zwykle otrzymam rózgę, ale cóż taką rolę też ktoś w domu musi pełnić.

A jakie kolędy śpiewacie najchętniej.
                                                    Mnie się podoba ta

Silentio noctis - Wśród nocnej ciszy

Silentio noctis sonus spargitur
                                                    Pastores state Deus nascitur
                                                    Iter cito preparate
                                                    Ad Bethlehem properate
                                                    Cum muneribus

Inventus Infans in praesepio
                                                    Secunda signa dat[a] ab angelo
                                                    Deum nat[um] adoravere
                                                    Salutando clamavere
                                                    Pleni gaudio

Redemptor salve, diu cupite,
                                                    Tot longos annos desiderate
                                                    Te prophetae atque reges
                                                    Exspectabant, at te praebes
                                                    Nobis omnibus
                                                  • kgeorge Money 21.12.04, 23:50
                                                    bez nich też nie będzie Wigilii

members.tripod.com/polakowo3/p12.ram
                                                  • Gość: a Re:TARCIE CHRZANU IP: *.nycmny83.covad.net 21.12.04, 23:48
                                                    NA WIGILIE POTRZEBNY JEST CHRZA, NI ETAKI ZE SKLEPU ALE TARTY W DOMU PRZEZ
                                                    MAME. MOZE NASE PANIE PRZEKAZA TA ROBOTE SWOIM URODZIWYM CORKOM, NIECH SIE
                                                    POPLACZA.
                                                    A CO NOWEGO W NASZYM SWIECIE. PRZECZYTAJ SOBIE FOLHIA DO SAO pAULO O PARATY

www.sacodomamangua.com/
                                                  • kgeorge Re:TARCIE CHRZANU 21.12.04, 23:55
                                                    zazdroszczę Ci klimatu,
                                                    aczkolwiek u nas zapowiadaja 10 C w Boże Narodzenie.
                                                    Trzeba będzie iść na Grabówki i popływać co nieco......
                                                  • Gość: A Re: A JEZELI SIE POPLAKALAS TO IP: *.nycmny83.covad.net 21.12.04, 23:59
                                                    IDZ NA NASZA GLOWNA ULICE W SAO PAULO - AVENIDA PAULISTA I POPATRZ SIE CO TAM
                                                    MOZNA KUPIC
                                                  • Gość: A Re: dZAPOMNIALEM DOLACZYC AVENIDE IP: *.nycmny83.covad.net 22.12.04, 00:00
                                                    www.avenidapaulista.com.br/
                                                  • kgeorge jutro w Rz będzie cd. 22.12.04, 00:16
                                                    www.rzeczpospolita.pl/dodatki/plus_minus_041218/plus_minus_a_1.html?k=on;t=2004121320041219
                                                  • Gość: a Re: Wesolych swiat jeszcze raz IP: *.nycmny83.covad.net 22.12.04, 17:18
                                                    na tych stronach znajdziecie piekna sztuke od 14 wieky az do 18, rowniez jest
                                                    tam architektura i muzyka tego okresu. Doskonale na swieta !

www.wga.hu/index1.html
                                                  • rita100 Re: Wesolych swiat jeszcze raz 22.12.04, 22:54
                                                    Witam, to bylo nocne bajdurzenie Wasze ?
                                                    Niesamowity widok na tym obrazku - zauważyliście , woda, kawałek jeziora, ale
                                                    zdjęcie niesamowite, dosc że klimat imponujący, fantastyczny to ta woda się
                                                    rusza i tworzy fale - jak prawdziwie, cudowny widok, mozna tak patrzec i
                                                    patrzec i oczekiwac, ze w ktoryms momencie rybka wyskoczy i pozyczy Wieliczanom
                                                    Wesolych Swiat, ale niestety. Ciekawy jest swiat.
                                                    Ale zabieram sie do sałatkowej roboty, chrzan juz jest potarty, do takiej pracy
                                                    zdolna jest tylko tesciowa, wprawdzie łez się nie boje, oczyszcza organizm ale
                                                    tesciowej oczyszenie bardziej się przyda ;))))))
                                                    Fajnie mi to wyszlo. Tak wiec dwa w jednym i chrzanik i oczyszczenie
                                                    tesciowej ;))))
                                                    A jak u Was z chrzanem, kto chrzani ?
                                                    pozdrawiam
                                                    duzo pracy jest teraz
                                                  • Gość: a Re: Wesola makowiec IP: *.nycmny83.covad.net 23.12.04, 00:22
                                                    a placek z kapusta, a ryba po grecku,

moj boze tylko nie dajcie karpia bo tyle ma osci -
                                                    i nie zapomnijcie o zielonogorskim winie !
                                                    U nas odpowiednikiem tego jest don Bosco, bie da siew pic.
                                                  • kgeorge świąteczne życzenia 23.12.04, 18:42
                                                    *
                                                    *|\
                                                    //|\\
                                                    /*/|\%\
                                                    * | &

Pierwsza gwiazdka na niebie błyska,
                                                    choinka nam iskrzy światłami.
                                                    Niech szczęście i spokój świąteczny
                                                    pozostaną cały rok z Wami.

====^===========================================

• kgeorge świąteczne życzenia 23.12.04, 18:49
                                                    ********************************************************************************

Tibi (Vobis) in festum nativitatis Christi omnia quaeque optima
                                                    gratulor et exopto similiter in Annum Novum,
                                                    Qui sit bonorum et gaudiorum verorum plenus feracissimus latinitatis.

*******************************************************************************
                                                  • rita100 Re: świąteczne życzenia 23.12.04, 22:52
                                                    witam, już wszystko prawie przygotowane, jutro jeszcze do pracy i prościuteńko
                                                    na Wigilię
                                                    Też mam prezent dla Was

- Powiedz - pytam Wandę Szado-Kudasikową - jak poetka spędza te ostatnie, pełne
                                                    gorączkowych przygotowań dni przed świętami Bożego Narodzenia? Czy jest jakiś
                                                    specjalny sposób, by się do nich solidnie i godnie przyszykować? A Wanda
                                                    uśmiecha się, jak to ona ciepło i przekornie, i mówi:

Otworzyć serce

jak szufladę

i po kolei wyrzucić

zawiść

gniew

obojętność

omieść pajęczyny żalu

wygładzić zadry spokojem

na koniec zasadzić

złoty kwiat miłości:

niech kwitnie!

Skończone świąteczne sprzątanie.

Jak cicho!

Tylko odnowione serce

śpiewa

serdeczną kolędę.

No tak! O porządkach przedświątecznych już wiem! A gdy wszyscy, według twego
                                                    przepisu, wyczyścimy myśli i serca? - pytam dalej.

Już wkrótce

zapachnie jedliną

i barszcz wigilijny wystawi

ciekawe uszka

a karp otworzy pyszczek

czekając na północ

by przemówić,

kluski wytarzane w maku

będą się pysznić w salaterce

orzechami, rodzynkami,

słodkim miodem.

Na stole zapłonie świeca

ogrzewając swym ciepłem

biały opłatek...

Wesołych Świąt Panowie
                                                  • Gość: rita Re: świąteczne życzenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.04, 13:27
                                                    wpadłam zabrać Was na Wigilię
                                                    juz ją szykuję :)
                                                    głośnej Cichej Nocy ;)
                                                  • kgeorge świąteczne życzenia 24.12.04, 15:58
                                                    Pierwsza gwiazdka niebawem pojawi się na niebie (u -A trochę później)

Więc Życzę Wam Smacznego do Wigilijnej kolacji,
                                                    oraz Wesołych Świąt wraz ze słowami pięknej góralskiej kolędy

Dziś pod Tatrami jest wielki Świento
                                                    jakiego jesce nikt nie pamiętoł

Pod Giewontem pod nasym
                                                    radosno jes nowina
                                                    narodzięła się nom
                                                    Bosko Dziecina

Nad Tatrami gwiozda niech świeci wiecnie
                                                    cuj się Dziecino s nami bezpiecnie

Hej bedzie Ci nojlepiej
                                                    tu