Dodaj do ulubionych

Miasto zerwało współpracę z Centrum Informacji ...

IP: *.chello.pl 21.06.05, 22:43
I dobrze. Co za róznica, czy mała sekta, czy duża z konkordatem.
Obserwuj wątek
    • Gość: Locutus Re: Miasto zerwało współpracę z Centrum Informacj IP: *.lama.net.pl / *.lama.net.pl 22.06.05, 02:19
      Aha ma 100% racji... skoro dominikanom (na marginesie - po łacinie "domini
      canes" = psy pana) tak zależy na tępieniu innych wyznań niż swoje własne, to
      niech finansują tę działalność z własnych kieszeni :-]

A co do samych sekt - są dwie opcje - opcja pierwsza - ktoś wpada w jakąś
      naprawdę mało przyjemną sektę z własnej głupoty - i tu nie widzę sensu pomocy -
      głupota i tak jest nieuleczalna - i opcja druga, ktoś wchodzi w pewien ruch
      religijny (nie należy go od razu nazywać sektą - bo słowo to ma wydźwięk
      pejoratywny) z własnej woli i pod wpływem świadomego wyboru - i w tym momencie
      próba "pomocy" to NARUSZENIE KONSTYTUCYJNEJ WOLNOŚCI WYZNANIA. :-[

Pzdr.
      LOKI
      • Gość: Andrzej Re: Miasto zerwało współpracę z Centrum Informacj IP: 62.121.136.* 22.06.05, 15:19
        Proponuje najpierw ruszyć tą jedna szarą komórką, którą masz, a potem się
        wypowiadać. Jest zasadnicza różnica pomiędzy innym wyznaniem, a sektą. kościół
        katolicki nie tępi innych wyznań. Chyba, że zatrzymałeś się w wiadomościach na
        etapie Kościoła średniowiecznego, to gratuluję.
        Psychomanipulacja zwodzi nie tylko głupców i tu tez proponuję sięgnąć po jakieś
        źródła, a nie pierniczyć bzdur. Do sekt trafiają także ludzie bardzo
        inteligentni, którzy dali się omotać (sprawdź w słowniku, co oznacza to słowo),
        a nie wchodzili tam dobrowolnie.
        Z drugiej strony - głupcom nie warto pomagać? Rozumiem, że przed każdym
        wyciągnięciem ręki do drugiego człowieka robisz mu testy na inteligencję? Czy w
        ogóle ręki nie wyciągasz, bo tam jest bardziej w twoim stylu?
        "Nie widzę sensu pomocy..." - całe szczęście nie ty o tym decydujesz, ale
        specjaliści. nie ma sensu pomagać alkoholikom, narkomanom, bo przecież weszli w
        nałóg z własnej głupoty, więc nie ma sensu.. Nie ma to jak głębokie
        człowieczeństwo
        Na koniec pozostaje mi tylko zyczyć ci, żebys nigdy nie znalazł się w sytuacji,
        kiedy ktoś ci powie, że nie będzie ci pomagać, bo pomoc takiej osobie jak ty
        nie ma po prostu sensu.
        • Gość: Locutus Re: Miasto zerwało współpracę z Centrum Informacj IP: *.lama.net.pl / *.lama.net.pl 23.06.05, 03:22
          > Proponuje najpierw ruszyć tą jedna szarą komórką, którą masz,

Proponuję aby kolega wzbił się na nieco wyższy poziom intelektualny niż poziom
          dresiarza, którego jedynym argumentem są inwektywy wobec wszystkich, którzy
          ośmielają się mieć inne poglądy niż on sam.

> a potem się
          > wypowiadać. Jest zasadnicza różnica pomiędzy innym wyznaniem, a sektą.

Jaka to różnica? Wejdź sobie na stronę organizacji o której był ten artykuł, a
          zobaczysz, że dziwnym trafem Kościół Katolicki (a w szczególności grupy oazowe)
          spełnia większość kryteriów podanych przez autorów strony jako charakterystyczne
          dla sekt destrukcyjnych... ]:->

> kościół
          > katolicki nie tępi innych wyznań.

To zależy. Większych wyznań nie tępi, bo po prostu sobie na to w dzisiejszych
          czasach nie może pozwolić, jeśli chce w ogóle przetrwać, ale te posiadające
          mniej wyznawców już i owszem. I to za akceptacją ogółu.

> Chyba, że zatrzymałeś się w wiadomościach na
          > etapie Kościoła średniowiecznego, to gratuluję.

Nie, nie zatrzymałem się.

> Psychomanipulacja zwodzi nie tylko głupców i tu tez proponuję sięgnąć po jakieś
          >
          > źródła, a nie pierniczyć bzdur. Do sekt trafiają także ludzie bardzo
          > inteligentni, którzy dali się omotać (sprawdź w słowniku, co oznacza to słowo),
          >
          > a nie wchodzili tam dobrowolnie.

Człowiek inteligentny zawsze analizuje wszystkie za i przeciw i kieruje się
          rozumem. A jesli ktoś da się wplątać w coś, co jest z ewidentną szkodą dla niego
          i po spostrzeżeniu owej szkodliwości zamiast krótkim cięciem zerwać z tym, nadal
          się pogrąża, to w moich oczach jest raczej głupcem niż inteligentem.

> Z drugiej strony - głupcom nie warto pomagać?

Nie warto. Jest to marnotrawstwo czasu i środków na inwestycję która i tak się
          nie zwróci.

> Rozumiem, że przed każdym
          > wyciągnięciem ręki do drugiego człowieka robisz mu testy na inteligencję? Czy w
          >
          > ogóle ręki nie wyciągasz, bo tam jest bardziej w twoim stylu?

Do obcych ludzi ręki nie wyciągam, a znajomych zwykle mam już przetestowanych
          pod kątem intelektu... ]:->

> "Nie widzę sensu pomocy..." - całe szczęście nie ty o tym decydujesz, ale
          > specjaliści.

Nie wiem, czy całe szczęście. Po prostu jestem zwolennikiem ograniczonej
          odpowiedzialności i zupełnie nie widzę, dlaczego miałbym w jakikolwiek sposób
          odpowiadać za głupców, których głupota jest nieuleczalna.

> nie ma sensu pomagać alkoholikom, narkomanom, bo przecież weszli w
          >
          > nałóg z własnej głupoty, więc nie ma sensu...

Widzisz, mój drogi, jeśli ktoś CHCE pomocy, wyciaga po nią rękę - należy mu
          podać pomocną dłoń. Bo znaczy to że zrozumiał swój błąd i chce go naprawić. I
          rokuje jakieś nadzieje na przyszłość. Ale agresywna nagonka i pomaganie ludziom
          niejako na siłę jest IMHO naruszeniem wolności drugiej osoby.

> Nie ma to jak głębokie
          > człowieczeństwo

Zdefiniuj człowieczeństwo.

> Na koniec pozostaje mi tylko zyczyć ci, żebys nigdy nie znalazł się w sytuacji,
          > kiedy ktoś ci powie, że nie będzie ci pomagać, bo pomoc takiej osobie jak ty
          > nie ma po prostu sensu.

Jeśli wdepnę w tę sytuację z własnej głupoty, nie będę miał do nikogo pretensji.

Poza tym chciałem podkreślić, że to, co mnie najbardziej denerwuje w całej
          sprawie, to swoista nagonka na sekty - nie mam nic przeciwko pomocy tym, którzy
          o tę pomoc proszą, ale "pomaganie" komuś na siłę tylko dlatego, że "nie pasuje
          do obrazka" bo jest np. satanistą czy neopoganinem, a wszyscy wokół to katolicy
          jest w mojej opinii naruszeniem konstytucyjnego prawa do wolności wyznania. I to
          chciałem napiętnować.

Pzdr.
          LOKI
    • amb25 Re: Miasto zerwało współpracę z Centrum Informacj 22.06.05, 11:53
      też uważam, że dobrze. Przecież oni sami to sekta (spełnia warunki definicji).
      Jesli Państwo chce walczyć z sektami to powinni to robic specjalnie wyszkoleni
      psychologowie. a nie wyciągać ludzi z jednej organizacji religijnej i wciągać
      do drugiej, tylko jak napisał poprzednik, z konkordatem.
    • Gość: ja Re: Miasto zerwało współpracę z Centrum Informacj IP: *.feedback.pl / *.crowley.pl 24.06.05, 22:03
      A ja mysle, ze bardzo zle sie stalo... Widze, ze niektórzy z wypawiadajacych
      sie pragna uchodzic za "oswieconych" i wychodza z zalozenia, ze nie ma Boga.
      Tymczasem uzaleznienie od/wplyw sekty nie odbywa sie tylko na poziomie
      fizycznym czy psychicznym (pranie mózgu), ale tez na poziomie duzo glebszym -
      duchowym. Bo czym na przyklad mozna wytlumaczyc irracjonalny lek osób, które
      tylko nawet powierzchownie zetknely z satanizmem, a który czas znajduje sie w
      ich opowiesciach? Jedna wielka trauma? Uwazam, ze w sprawie sekt konieczne jest
      to, by Kosciól (mam na mysli ludzie konsekrowani) wspólpracowal z sztabem
      psychologów i uzupelnial sie wzajemnie. Mówcie sobie co chcecie o dominikanach,
      ale co jak co, to oni chyba sa najlepiej przygotowani do prowadzenia tego
      osrodka - sa najbardziej "swiatowi" w dobrym tego slowa znaczeniu i otwarci na
      zmiany zachodzace w swiecie, a zostanie dominikaninem (zakonnikiem) wymaga
      naprawde dlugich lat studiów humanistycznych oraz teologicznych
    • Gość: Hariet Miasto powinno tez zerwać z Siemachą.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.05, 22:37
      A co U Sie - ma - chy ?
      Do dzisiejszego dnia nie wyjasniony przekret z przejeciem obiektu po b.
      Kryształowej Na Kozłówce?
      Jedna z Gwiazd "U Sie - ma - chy" to wybitna redaktorka prawiczkowej gazetki
      regionalnej WIADOMOSCI.Ta jejmość zamiast zajmować się wychowywaniem własnych
      dzieci i wnuków tworzy jak zawsze. Jaka ona biednA kasa U siemachy, Kasa z
      Wiadomości.Kasa jako członek Rady Nadzorcej SM Na Kozlówce i pczywiście od
      czasu do czassu ta biedna o filigranowej posturze kobitka twierdzi, ze ma
      dochód tylko 120 zł miesięcznie.
      Takie sa czarne fakty.
      Naciaga rózne organizacje ?
      A tak na marginesie czy ktos kontrolował gazetke Wiadomosci ? Jak to jest
      prywatna gazetka osoby fizycznej np. finansowana cz. prze Miasto ?
      Podczas gdzy innym osoba fizycznym odpowiad Miasto, ze brak podstaw prawnych.
    • Gość: 111 Re: Miasto zerwało współpracę z Centrum Informacj IP: *.imim-pan.krakow.pl 27.06.05, 11:15
      Ale to Centrum to nie jest ani fundacja, ani pozarządówka, ani stowarzyszenie
      wyższej użyteczności.
      To organizacja religijna, przyzakonna - dokładnie, jak Radio Maryja!

Konstytucja przyznaje wolnośc wyznania, Sobór przyznajae prawo do zbawienie
      niezależnie od wyznania, nawet - teoretycznie - satanistom,
      ministerialny spis zawodów uznaje zawody Różdżkarz i astrolog,
      a Radio Maryja i nasze Centrum tego stanu prawnego - praw obojga - nie uznają!

Dla nich sekta sa nawet zielarze, tacy, jak Ojcowie Bronifratrzy.
      A o działalności centrum i ich pseudoteologii pt. "Inne jest złe" są juz całe
      prace magisterskie - religoznwstwo, antropologia...
      To nie sa ani naukowcy, ani specjaliści!
      Głoszą swoje poglądy, co prawda sprzecznez porządkiem prawnym, ale to może
      wolno, natomiast.
      Gazeta okazała się nieobiektywna!
      czy tak sam pisaliście i centrum Pana Jesielskiego?
      Chyba tak...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka