Dodaj do ulubionych

Gimnazjum plastyczne - opinie

IP: 213.25.22.* 02.08.05, 17:04
Mój syn chce w przyszłym roku zdawać egzamin do tej szkoły. Może są na forum
osoby, których dzieci tam się uczą lub osoby, które do tej szkoły chodziły ?
Najbardziej interesuje mnie to, czy faktycznie poziom nauczania z przedmiotów
ogólnokształcących jest zdecydowanie niższy niż w innych gimnazjach ?
Mój syn na dzień dzisiejszy wiąże swoją przyszłość z grafiką komputerową.
Jest piątkowym uczniem i jest uzdolniony plastycznie. Może powinien jednak
obrać inną drogę edukacji, by zrealizować swoje plany ?
Dzięki za wszelkie informacje i rady.
Pozdrawiam - M.
Obserwuj wątek
    • trudny2002 Nie wiem gdzie jest plastyczne gimnazjum 02.08.05, 17:41
      natomiast wiem cos innego...
      Stanowczo za wcześnie wyrokować, podejmować decyzję o przyszłości własnie
      takiej opierając sie na dotychczasowym doświadczeniu dziecka - młodzieńca ,
      który trafia do gimnazjum. Jasne,ze równiez szkoły plastyczne przygotowują w
      zakresie ogólnokształcącym i jasne, ze jeśli poziom jest niższy od tzw. dobrego
      gimnazjum, to nie jest tak dlatego ze to plastyczna szkoła.
      jeśli Twój syn jest uczniem jak piszesz piątkowym, to stawiałbym na edukację w
      gimnazjum własnie dobrym, a decydować sie a liceum plastyczne zdązy, lub nawet
      po skończeniu równie dobrego liceum moze trafić na Akademię Sztuk Pięknych...
      uzdolnienia plastycznemoze nieustannie rozwijać, a Ty nie będziesz miała
      wątpliwości, ze ograniczyliscie mu wybór już na samym poczatku...
      Krótko - jak jest dobry, to krzywda mu się nie stanie tym badziej, ze ta serio
      sztuka to kawał trudnej roboty i jedynie na pozór wydaje się to być
      zabawą...Zas jeśli zajmowac stanowisko, ze to własnie zabawa...to po co wogóle
      pytanie jakie stawiasz?
      Pozdrawiam i zyczę młodemu sukcesów i znalezienia drogi własnej twórczej...bo
      to dość ważne...
      trudny
    • melania200 Re: Gimnazjum plastyczne - opinie 02.08.05, 18:49
      jeżeli się dobrze uczy to naprawde szkoda go do tej szkoły. Poziom jest tam
      oględnie mówiąc słaby, co potwierdzają wyniki z testu gimnazjalnego. Moja
      kuzynka słabo go napisała ( na tle wyników innych gimnazjów)a zupełnie nieźle
      na tle innych z klasy. Nie ma za bardzo wyjścia i musi iśc dalej do liceum
      plastycznego a chciała zmienic szkołe, bo znudziło jej się dłubanie w mydle..
    • Gość: lilja4ever Re: Gimnazjum plastyczne - opinie IP: *.76.classcom.pl 02.08.05, 22:08
      jak chce sie zajac pozniej grafika komputerowa to nie radze. poziom bardzo niski, podobnie z reszta jak w liceum, do ktorego moze isc bez rekrutacji. do liceum dostanie sie latwo, ale na studia juz raczej nie, bo przydaloby sie zdawac na maturze matematyke, a tego go tam nie naucza, wiec moze mu to przekreslic szanse na jakiekolwiek studia techniczne (a grafika komputerowa taka jest)
      • Gość: margo Re: Gimnazjum plastyczne - opinie IP: 213.25.22.* 02.08.05, 22:52
        Dziękuję za Wasze rady. Słyszałam właśnie o dość niskim poziomie edukacji w tej
        szkole i miałam obawy, czy syn nie zamknie sobie drogi do lepszej szkoły
        średniej lub uczelni gdyby stwierdził, że to jednak nie jest to.
        Bardzo się zapalił do nauki w tym gimnazjum i muszę jakoś delikatnie mu to
        wyperswadować.
        Pozdrawiam - M.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka